To očkování mi dalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2021 12:39:09

Zdeněk píše::D nojo ženská


A ty mužskej, kterému chybí logické myšlení. Někde si něco přečteš a věříš tomu. :D
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 12:40:41

Ach Návštěvníku. Jak to souvisí s tvrzením, že jarní vir 2020 nasbíral na konci své vlny celý batoh mutací, které se do další vlny nedostaly?
Nijak. Všechny ty tvé vsuvky jsou jen zahořklá holčičí zahlcující mlha. :(
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2021 12:50:55

Zdeněk píše:Ach Návštěvníku. Jak to souvisí s tvrzením, že jarní vir 2020 nasbíral na konci své vlny celý batoh mutací, které se do další vlny nedostaly?


A jak víš, že je to pravdivé tvrzení? Jen tomu věříš.

Podle mne to byla snaha vymluvit se z toho, že druhá vlna přišla a pořádná.

Ale věř si, čemu chceš. Já se raději spoléhám na logiku.

:)
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 13:24:47

You poke my heart :(

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 13:27:24

Peková se genomovou sekvencí virů zabývá profesně a její tvrzení o diskontinuitě mutací covidu žádnou znalost virologie nevyžaduje (a rozumově by to měl pochopit dokonce snad i Pedriito).

Já se vždycky musim smát, když někdo argumentuje argumenty druhých, do kterých se zašprc jak zip do podešve.

No co s tebou bratře školastiku?? No nic, musím citovat, jinak to s tebou nejde:

„Mutant je jedinec, který získal, nejčastěji chybou při kopírování svých genů, nějakou mutaci. Mutanta je pak skupina jedinců majících společného předka (původního mutanta), lišících se od jiných skupin i od nemutovaných zástupců daného druhu přítomností určité mutace či skupiny mutací. U virů, a zejména u těch, jejichž geny jsou zapsány do RNA, tedy třeba u koronaviru způsobujícího covid, vznikají mutace dosti často. Prakticky v každém pacientovi přibude alespoň jedna mutace, takže při kopírování starého řetězce RNA se do nového řetězce RNA zařadí chybné písmenko. Ve většině případů mutace vůbec neovlivní vlastnosti viru, takže s výjimkou vědce, který RNA určitého viru v laboratoři osekvenuje (určí pořadí písmenek (nukleotidů) v RNA), se o jejich přítomnosti vůbec nikdo nedozví. V některém případě ovšem mutace vlastnosti viru ovlivní, takže daná mutanta má například vyšší nebo nižší infekčnost, než má výchozí, nemutovaná varianta. O mutantech s nižší infekčností se obvykle nedozvíme, protože prohrají v soutěži s ostatními viry a z populace rychle vymizí. Ty s vyšší infekčností nám však dokážou pěkně zatopit,“ píše vědec.

Podle Flegra je naprosto jednoduché vypátrat původní vir, právě díky jeho typickému chování během mutace.

„Všechny typy mutací jsou důležité, když se snažíme odhalit evoluci daného druhu, tedy pořadí, v jakém se jeho linie odvětvovaly od společného předka. Evoluce se většinou znázorňuje pomocí větvícího se stromu. Na jeho kořeni je společný předek. Jeho hlavní větve se liší přítomností mutací, ke kterým došlo nejdříve, hlavní větvičky na těchto větvích přítomností mutací, které vznikly později, a jejich vedlejší větvičky přítomností mutací, které vznikly ještě později. Jestliže vědec osekvenuje nebo z veřejných databází získá dostatek sekvencí virů, může průběh větvení jejich evolučního stromu odhadnout velmi přesně. Dnes je to strašně jednoduché – stačí vložit sekvence virů do počítače, a program, který napsali moc chytří programátoři s ještě chytřejšími matematiky, rovnou namaluje obrázek fylogenetického stromu virů a často rovnou i spočítá, kdy se která skupina virů na stromě odvětvila,“ vysvětlil Jaroslav Flegr.

Biolog si na závěr svého proslovu neodpustil lehké rýpnutí do Soni Pekové.

„Tak, Micíku (kocour), a už víš, jak to bylo s vypouštěním mutantů. Kdybys potkal tu paní doktorku, co tvrdí o mutantech něco jiného, tak jí to prosím vysvětli. Nebo víš co? Radši se jí kliď z cesty. V biologii se naše paní doktorka zjevně příliš nevyzná, takže by tě mohla omylem osekvenovat (metoda, kterou se zjišťuje pořadí nukleových bází v sekvencích DNA, pozn. redakce),“ uzavřel Flegr s lehce ironickým nádechem.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2021 13:42:02

:)

Podle Dr. Staňka je koronavirus od ufounů.

07.06.2020

Jaká bude druhá vlna koronaviru - očima Dr. Josefa Staňka

Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2021 13:50:05

Pedriito píše:

„Tak, Micíku (kocour), a už víš, jak to bylo s vypouštěním mutantů. Kdybys potkal tu paní doktorku, co tvrdí o mutantech něco jiného, tak jí to prosím vysvětli. Nebo víš co? Radši se jí kliď z cesty. V biologii se naše paní doktorka zjevně příliš nevyzná, takže by tě mohla omylem osekvenovat (metoda, kterou se zjišťuje pořadí nukleových bází v sekvencích DNA, pozn. redakce),“ uzavřel Flegr s lehce ironickým nádechem.


:D
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 14:20:40

vostal petr píše:
Mraky se vytetelí ze zemských a vodních par, ne? A pak putujou s větrem, semtam se vypršej, vysněžej, vykroupujou a občas hodí i blesk.. jestli se nepletu, hihi.


No to jo, ale to se vytetelej za tři hodiny od východu slunce ? a kam se pak ztratěj takhle na věčer ???

Mám podezření že je někdo vypouští stejně jako toho kovida !!!


Holt maj asi naspěch.. nojo, je to záhada

asi jak nahoře, tak dole...

nebo jak praví klasik, "asi vítr Máchale"
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 14:21:44

Pedriito píše:
Peková se genomovou sekvencí virů zabývá profesně a její tvrzení o diskontinuitě mutací covidu žádnou znalost virologie nevyžaduje (a rozumově by to měl pochopit dokonce snad i Pedriito).

Já se vždycky musim smát, když někdo argumentuje argumenty druhých, do kterých se zašprc jak zip do podešve.

No co s tebou bratře školastiku?? No nic, musím citovat, jinak to s tebou nejde:

„Mutant je jedinec, který získal, nejčastěji chybou při kopírování svých genů, nějakou mutaci. Mutanta je pak skupina jedinců majících společného předka (původního mutanta), lišících se od jiných skupin i od nemutovaných zástupců daného druhu přítomností určité mutace či skupiny mutací. U virů, a zejména u těch, jejichž geny jsou zapsány do RNA, tedy třeba u koronaviru způsobujícího covid, vznikají mutace dosti často. Prakticky v každém pacientovi přibude alespoň jedna mutace, takže při kopírování starého řetězce RNA se do nového řetězce RNA zařadí chybné písmenko. Ve většině případů mutace vůbec neovlivní vlastnosti viru, takže s výjimkou vědce, který RNA určitého viru v laboratoři osekvenuje (určí pořadí písmenek (nukleotidů) v RNA), se o jejich přítomnosti vůbec nikdo nedozví. V některém případě ovšem mutace vlastnosti viru ovlivní, takže daná mutanta má například vyšší nebo nižší infekčnost, než má výchozí, nemutovaná varianta. O mutantech s nižší infekčností se obvykle nedozvíme, protože prohrají v soutěži s ostatními viry a z populace rychle vymizí. Ty s vyšší infekčností nám však dokážou pěkně zatopit,“ píše vědec.

Podle Flegra je naprosto jednoduché vypátrat původní vir, právě díky jeho typickému chování během mutace.

„Všechny typy mutací jsou důležité, když se snažíme odhalit evoluci daného druhu, tedy pořadí, v jakém se jeho linie odvětvovaly od společného předka. Evoluce se většinou znázorňuje pomocí větvícího se stromu. Na jeho kořeni je společný předek. Jeho hlavní větve se liší přítomností mutací, ke kterým došlo nejdříve, hlavní větvičky na těchto větvích přítomností mutací, které vznikly později, a jejich vedlejší větvičky přítomností mutací, které vznikly ještě později. Jestliže vědec osekvenuje nebo z veřejných databází získá dostatek sekvencí virů, může průběh větvení jejich evolučního stromu odhadnout velmi přesně. Dnes je to strašně jednoduché – stačí vložit sekvence virů do počítače, a program, který napsali moc chytří programátoři s ještě chytřejšími matematiky, rovnou namaluje obrázek fylogenetického stromu virů a často rovnou i spočítá, kdy se která skupina virů na stromě odvětvila,“ vysvětlil Jaroslav Flegr.

Copak Peková tvrdí něco jiného? A co? Vždyť ten Flégrův popis nijak nevyvrací její tvrzení o absenci mutací v následné vlně.

Já nevim mě někdy připadá jako bych byl nějakej génius mezi váma (proto sem rád chodim:).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 14:27:32

Copak Peková tvrdí něco jiného? A co? Vždyť ten Flégrův popis nijak nevyvrací její tvrzení o absenci mutací v následné vlně.

Já nevim mě někdy připadá jako bych byl nějakej génius mezi váma (proto sem rád chodim:).

:D

Tak si přečti to od Pekové a od Flegra ještě parkrát a třeba ti to dojde.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 14:30:08

Copak Peková tvrdí něco jiného? A co? Vždyť ten Flégrův popis nijak nevyvrací její tvrzení o absenci mutací v následné vlně.

Já nevim mě někdy připadá jako bych byl nějakej génius mezi váma (proto sem rád chodim:).


:D

Tak si přečti to od Pekové a od Flegra ještě parkrát a třeba ti to dojde.[/quote]
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 14:31:58

Pedriito píše:Tak si přečti to od Pekové a od Flegra ještě parkrát a třeba ti to dojde.

Tak jsem si to znovu přečetl a furt mi to nedochází. A tobě? Neschováváš se za Flegra jako mopslík za svého páníčka, že ne...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2021 14:32:29

Pedriito píše:
Copak Peková tvrdí něco jiného? A co? Vždyť ten Flégrův popis nijak nevyvrací její tvrzení o absenci mutací v následné vlně.

Já nevim mě někdy připadá jako bych byl nějakej génius mezi váma (proto sem rád chodim:).


:D

Tak si přečti to od Pekové a od Flegra ještě parkrát a třeba ti to dojde.
[/quote]

Pochybuju, že mu něco dojde. :D
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 14. čer 2021 14:33:31

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Tak si přečti to od Pekové a od Flegra ještě parkrát a třeba ti to dojde.

Tak jsem si to znovu přečetl a furt mi to nedochází.


Žádné velké překvapení. :D
Návštěvník
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 15:05:10

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Tak si přečti to od Pekové a od Flegra ještě parkrát a třeba ti to dojde.

Tak jsem si to znovu přečetl a furt mi to nedochází. A tobě? Neschováváš se za Flegra jako mopslík za svého páníčka, že ne...


Flégra nestuduju, to jen kvůli tobě.

Prostě říká, že Peková kecá. Ta "absence", je její výmysl, nebo pojetí z nedůkladné znalosti věci.
Či absence patřičného technického vybavení...
Každopádně tohle je hra argumentů z "druhých rukou", a tobě je bližší přístup Pekové jak vidno, mě ten Flegra.
Páč oba nemáme v tomto oboru diplom, máme jen vlastní rozum a cit, odvitý v každém jinak.
Prostě protichůdné pohledy. A myslím že je to ok. Ty mě možná přesvědčit chceš, já tebe ne.
Obojí je zbytečná snaha. Je to jen hra nazorů poplatných vývoji, nic víc.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 15:07:42

Lidi používejte rozum. Ten Flégrův argument by (odhaduji) podepsala i Peková (ostatně dodává tomu jejímu tvrzení kontext). Ale přeci vůbec nevyvrací její tvrzení o absenci mutací v následné vlně.
Je samozřejmě teoreticky možné, že se Peková v tvrzení o absenci mutací v nové vlně mýlí (špatně dělá svou práci)/lže, ale to Flégrova slova o evolučním stromu nijak nevyvrací, naopak.

No já nevim jak bych to nějak kulantně... no.. hm.. no.. é.. to jste nějak zabrzděný nebo co?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 15:20:14

A co ty na tohle téma Miroslave?
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 15:25:57

Já si spíš myslim, že nějaký novinář splácal dohromady nějaký nesouvislý Flegrův argument s jeho rýpnutím si do Pekové. Protože tak blbej přeci Flegr není. A po publikaci v tisku už se to Flegrovi nechtělo dementovat/rozpitvávat to. Protože bezmyšlenkovitým ovcím to samozřejmě nevadí.

To je úroveň tohle..........
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » pon 14. čer 2021 15:34:34

Zdeněk píše:Já si spíš myslim, že nějaký novinář splácal dohromady nějaký nesouvislý Flegrův argument s jeho rýpnutím si do Pekové. Protože tak blbej přeci Flegr není. A po publikaci v tisku už se to Flegrovi nechtělo dementovat/rozpitvávat to. Protože bezmyšlenkovitým ovcím to samozřejmě nevadí.

To je úroveň tohle..........

To ví že jo, tak to určitě bude, a ne jinak :mrgreen:
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » pon 14. čer 2021 15:48:05

Pedriito píše:
Zdeněk píše:Já si spíš myslim, že nějaký novinář splácal dohromady nějaký nesouvislý Flegrův argument s jeho rýpnutím si do Pekové. Protože tak blbej přeci Flegr není. A po publikaci v tisku už se to Flegrovi nechtělo dementovat/rozpitvávat to. Protože bezmyšlenkovitým ovcím to samozřejmě nevadí.

To je úroveň tohle..........

To ví že jo, tak to určitě bude, a ne jinak :mrgreen:

No tak Flegr mimochodem asi členem Mensy nebude že...
A ty asi taky ne...
Ale když vás tu tak čtu tak si tam snad pudu udělat test nebo co....
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků