To očkování mi dalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 19:40:23

Pedriito píše:Vždyť o duchovnu už bylo vše "tisíckrát" řečeno. Stačí zajít do knihovny nebo zagooglit, a člověk si najde vše, co zrovna potřebuje. Zdeněk dokonce našel Kabira, za což jsem mu, myslím nejen já, vděčný.
Je tu stovky autorizovaných Učitelů, stačí si jen vybrat sobě vhodného. Nebo čerpat třeba ze všech...
O čem se tu můžem tedy bavit než o svých názorech na to a na to? Ale nejde prostě nevidět tu "pošramocenost" toho názorování osobními výpady - upřednostňovaní "svého". Já jsem například velmi potěšen přístupem Jany, s kterou jsem měl v minulosti hodně nesvárů. Ale původně to byla souhra, původ je důležitý, prvotnost. Ne to co ji názorově překrývá, jako ta oblaka, která se "záhadně" objevují a mizí. To prvotní je zázrak, a to je i to konečné. Ne silný řeči o tom a o tom. Pojmy maj sílu, když jdou ze srdce, obrazy, sochy, básně... I když Petr mě s tím pošle doprdele, Zdeněk řekne že si vylívám city, a Miroslav, že sním... Kdo měl pro tohle vše pochopení, byl Josef, kterýho ani Petr nepochopil, páč do něj taky začal šít. Moc mě naučil, i když ne vše. Byl jsi můj průvodce světem dizkuzí a trpělivý rádce... I to mlčení mezi mnou a tebou je fajné. Díky brachu za vše. A pokud se ti někdy jeví, že moc kecám, dělej jakoby nic.

A nemohu nezmínt Krabata, jež možná mnohým unik, jestli to čtes kámo, tak ti vysekavamm poklonu . Měl jsi v mnohém pravdu, kdy jsem tě přesvědcoval o opaku. Udělal jsi kus práce, za kterou tě málokdo ocenil. Mandala... Jsi borec.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » stř 16. čer 2021 19:48:55

Já se ničemu nedivím.
Já nehodnotím ani nikoho neodsuzuji, jen hledám jaké jsou příčiny jevů.

Akorát Vostál furt hodnotí a odsuzuje (Buddhu, Ježíše, Tomáše, Janu atd. To jste slepí, že to nevidíte?


Tak ty bys chtěl znát příčinu proč Budha a Ježíš jsou kokoti ???

No na to je jednoduchá vodpověd, páč to jsou voluntaristi a každý kdo používá vlastní vůli to svoje Poznání dokurví

a pak tu dokurvenost učí druhý...

Na dokurvení sadhány postačí i ta Maharišiho votázka "Kdo jsem já ?"

takže to Mahariši pak dotáhnul na popírače existence světa

"jen běžící film na plátně Já, kterého se nic nedotýká"

a blbý vopice to po něm kopírují, tydle sračky...


A ty jsi jedna z nejblbějších vopic která má navíc v lavě nasráno hafo hoven...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » stř 16. čer 2021 19:53:57

Pedriito píše:Vždyť ty seš tím Vostálem úplně posedlej... Podívej se na Janu, jakej má k němu pěknej vztah, většinou na něj nereaguje. Nechceš si z ní vzít příklad?



Je, páč jsem ho poslel s nějakým uvědoměním do prdele,

stejně jako tu Janu...

Jana ke mně žádnej hezkej vztah nemá, jenom ví, že po desetiletech se mnou ani vo milimetr nehne,

takže to nezkouší ty svoje sračky...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 20:09:26

vostal petr píše:
Pedriito píše:Vždyť ty seš tím Vostálem úplně posedlej... Podívej se na Janu, jakej má k němu pěknej vztah, většinou na něj nereaguje. Nechceš si z ní vzít příklad?



Je, páč jsem ho poslal s nějakým uvědoměním do prdele,

stejně jako tu Janu...

Jana ke mně žádnej hezkej vztah nemá, jenom ví, že po desetiletech se mnou ani vo milimetr nehne,

takže to nezkouší ty svoje sračky...


Je v pohodě, dle "svého"... Stejně jako Miroslav, atd. Nemá smysl někoho usilovně "napravovat".. fakt ne. Co z toho vzejde, o tom je mraky příspěvků.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Jana » stř 16. čer 2021 20:19:25

vostal petr píše:
Pedriito píše:Vždyť ty seš tím Vostálem úplně posedlej... Podívej se na Janu, jakej má k němu pěknej vztah, většinou na něj nereaguje. Nechceš si z ní vzít příklad?



Je, páč jsem ho poslel s nějakým uvědoměním do prdele,

stejně jako tu Janu...

Jana ke mně žádnej hezkej vztah nemá, jenom ví, že po desetiletech se mnou ani vo milimetr nehne,

takže to nezkouší ty svoje sračky...


To, kým skutečně jsme, je nejen nezranitelné, protože to je věčné, ale opravdu se tím nedá hnout ani o milimetr, jelikož to je nekonečné. Takže je moudré dát tomu svobodu, ať se to momentálně jeví jakkoliv.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6877
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » stř 16. čer 2021 20:28:47

vostal petr píše:páč to jsou voluntaristi

A ty jsi co? Tím svým "Co vyšleš se ti vrátí" si maskuješ svoji vůli, to ty vracíš, jsi tím úplně posedlej, a Pedriito jako chlácholivý přicmrndávač tě v tom ještě utvrzuje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 20:33:02

Zdeněk píše:
vostal petr píše:páč to jsou voluntaristi

A ty jsi co? Tím svým "Co vyšleš se ti vrátí" si maskuješ svoji vůli, to ty vracíš, jsi tím úplně posedlej, a Pedriito jako chlácholivý přicmrndávač tě v tom ještě utvrzuje.

Naivko, Petr se nechá někým utvrzovat? Už dlouho jsem se tak nezasmál :D :D :D
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 20:45:03

Ne zbůhdarma někdo dostane jméno "Petr", "Zdeňek", "Eva", "Jana"... a někdo si říka "Miroslav". Nebo jak nedávno mi ozřejmila moje kamarádka, co znamená "Armin"..
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod miroslav » stř 16. čer 2021 21:08:01

Pedriito píše:Ne zbůhdarma někdo dostane jméno "Petr", "Zdeňek", "Eva", "Jana"... a někdo si říka "Miroslav". Nebo jak nedávno mi ozřejmila moje kamarádka, co znamená "Armin"..


No alespoň někdo má svoji diskuzní identitu, které se drží. to je v pohodě - jaksi jako na maškarním plese.
ale co ti návštěvníci, třeba Trini - Vostálova fanynka, co se potřebuje schovávat za návštěvníka....
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. čer 2021 21:22:15

miroslav píše:
Pedriito píše:Ne zbůhdarma někdo dostane jméno "Petr", "Zdeňek", "Eva", "Jana"... a někdo si říka "Miroslav". Nebo jak nedávno mi ozřejmila moje kamarádka, co znamená "Armin"..


No alespoň někdo má svoji diskuzní identitu, které se drží. to je v pohodě - jaksi jako na maškarním plese.
ale co ti návštěvníci, třeba Trini - Vostálova fanynka, co se potřebuje schovávat za návštěvníka....

Proč? Petra ví že je Petrou. Nebere to jako hru na schovku, nemá důvod. Ač kdo užívá jakýkoliv nick, nebo žádný,
pod ním je identita jasná. A nebo je tu hra na schovku. Nutno respektovat, že tohle fórum umožňuje všechny možnosti.
A ne vždy je za proměnami nicků faleš, plán a zákryt... Makaku, doufám že to neřešíš, pojď psát, Šrí Hanumane.
Pedriito
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » čtv 17. čer 2021 5:22:27

Vostál a jeho démoni :)

Vidíš, neměl jsi nadávat na Buddhu. Teď už jsi bezmocný.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » čtv 17. čer 2021 5:54:30

No... neměnil bych :D
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 17. čer 2021 6:14:02

Nemá smysl někoho usilovně "napravovat".. fakt ne.


No jo, ale říkej to nahaněčům boha a rozpoštěčům hříchu co se chtějí napravit...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » čtv 17. čer 2021 6:29:25

vostal petr píše:
Nemá smysl někoho usilovně "napravovat".. fakt ne.


No jo, ale říkej to nahaněčům boha a rozpoštěčům hříchu co se chtějí napravit...

:hm: neuvědomuješ si sebe, Jana to říká tobě parchante.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 17. čer 2021 6:42:00

Ale ono je to ještě hlubší, kam možná ani nelze dohlédnout. Může se opravdu stát, že svou připoutanost vůbec nepoznáváme, neregistrujeme ji a tak se na ni nemůžeme podívat jako na něco, čeho se není potřeba držet.

Jen málokterému géniovi takhle svitne a začne brát ten osvobozující paprsek prozření vážně.


Fakt nemíním řešit Drtikolovy připoutanosti a jeho snahy vo to či tamto...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 17. čer 2021 6:44:27

neuvědomuješ si sebe, Jana to říká tobě parchante.


Uvědomění má vždy jen ego...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod lklknml » čtv 17. čer 2021 7:11:31

vostal petr píše:
neuvědomuješ si sebe, Jana to říká tobě parchante.


Uvědomění má vždy jen ego...

No tak si ho uvědomuj, jinak bude nevědomě páchat paseku, jako to tvoje. Uvědoměním ho zušlechtíš. Tomu se říká osmidílná ušlechtilá cesta dobytku.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 17. čer 2021 7:48:09

Uvolnovat se pomocí kořalky či pomocí náboženských představ mně přijde taknějak stejné,

obojí je stejně silně návykový a v obou případech je výsledkem blbec...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 17. čer 2021 7:50:11

Uvědoměním ho zušlechtíš. Tomu se říká osmidílná ušlechtilá cesta dobytku.


Mně je to jasný že si chceš zušlechtit ego,

ale to já nemusím, já mám ego hezký,

takže proto já mohu psát o duchovnu a ne o zušlechtování ega...
vostal petr
 

Re: To očkování mi dalo

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. čer 2021 8:02:24

vostal petr píše:
neuvědomuješ si sebe, Jana to říká tobě parchante.


Uvědomění má vždy jen ego...


Všechno, co je možné "mít", "má" ego. Vlastnění čehokoli je vždycky jen vztažné k egu, k ničemu jinému. Ale kde je ve skutečnosti nějaké vlastnění čehokoli, co za chvíli zmizí? Co si kdo může vzít do hrobu? Podívej se do historie a kde je vlastnění čehokoli všech nejmocnějších, nejbohatších na této planetě, kteří zemřeli? Nikdo to nemá jinak. Vzdej se té nesmyslnosti, že jsi ten, kdo vlastní a jsi svobodný. Vědomí je tady i se svým sebeuvědoměním bez toho, aby ho musel kdokoliv vlastnit.

Pohybující se Vědomí není odděleno od Vědomí v klidu. Vědomí v klidu se stalo Vědomím v pohybu a tento okamžik, který věda nazývá velkým třeskem, mystikové označují jako náhlé vyvstání uvědomění, které nikdy nebylo závislé na něčím vlastnění.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků