Kdo je opice - aby se to nepletlo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 17. čer 2021 13:13:56

No, bylo mi to divný, že by takhle Zdeněk dokázal "zjemnit", co si budem povidat... ale říkal jsem si, inu možný je všechno.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » čtv 17. čer 2021 13:35:35

Pedriito píše:P.S. Jsem podezříval Zdenka, když mi Vari a Stopař, a teď už nevím kdo se tam ještě motal, splynuli dohromady. Protože on furt o tom Ra a o nějaké paní, co si v hlavě vytvořila průvodce (nebo už nevím, jak to říkal)... Ale ty bys mě tedy Makaku nenapadl ani ve snu. Je to sranda. Rád jsem se splet.
:)

Tak to se mi ulevilo, že ten omyl bereš tak sportovně a veselé. :)
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » čtv 17. čer 2021 13:56:50

Návštěvník píše:
Makak píše:
No s tou pravou identitou... Co to vlastně je. Věk? Výška? Pohlaví? Rodinný stav? Způsob bydlení? oblíbená značka bot?
Jak velký rozdíl je v tom, když tu napíše někdo, kdo je třeba na setkání ochoten ukázat svůj obličej, svoje tělo. A tím, kdo tohle nedělá? Zkusil jsem obojí. Ale mám pocit, že kolem mého původního nicku začaly působit silné předsudky, právě díky tomu, že co jsem o sobě řekl. Takže můžete pátrat dál po mé "pravé identitě", ale leta už je ten nick mrtvý, ikdyž i jeho dozvuky se tu sem tam objeví. No je to taky těžké hlásit se k nějaké identitě vázané na tělo, aspoň tak chápu Pedritovu poznámku, když píšete a chcete psát (tedy já tento virtuální nick) o její nedůležitosti. POZOR píšu o nedůležitosti nikoliv neexistanci.
Ale s každým, kdo o to stojí jsem ochotný komunikovat soukromě a nebo se i sejít, ostatně Réza vyloženě psala, že je setkávací typ. A myslím, že ona je i charakter na to vysypat o sobě i něco osobního. :)



Kdo jsi je příliš čerstvé na to, aby bylo možné o tobě cokoliv vědět, cokoliv prohlašovat, čehokoliv se držet a podle toho se k tobě chovat. Chovám se k tobě podle toho jaká je má mysl, jaké jsou mé předsudky, jaká je má zaslepenost vírou, co o tobě všechno vím, ne podle toho, kdo jsi.


Ahoj návštěvníku,
snažíš se mě vidět bez identity a to je fajn.
Doufám, že slovem "čerstvé" nemíříš na čerstvost odhalení. Ale na onu věcnou čerstvost. ;)
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 17. čer 2021 14:29:53

No s tou pravou identitou... Co to vlastně je. Věk? Výška? Pohlaví? Rodinný stav? Způsob bydlení? oblíbená značka bot?
Jak velký rozdíl je v tom, když tu napíše někdo, kdo je třeba na setkání ochoten ukázat svůj obličej, svoje tělo. A tím, kdo tohle nedělá? Zkusil jsem obojí. Ale mám pocit, že kolem mého původního nicku začaly působit silné předsudky, právě díky tomu, že co jsem o sobě řekl. Takže můžete pátrat dál po mé "pravé identitě", ale leta už je ten nick mrtvý, ikdyž i jeho dozvuky se tu sem tam objeví. No je to taky těžké hlásit se k nějaké identitě vázané na tělo, aspoň tak chápu Pedritovu poznámku, když píšete a chcete psát (tedy já tento virtuální nick) o její nedůležitosti. POZOR píšu o nedůležitosti nikoliv neexistanci.
Ale s každým, kdo o to stojí jsem ochotný komunikovat soukromě a nebo se i sejít, ostatně Réza vyloženě psala, že je setkávací typ. A myslím, že ona je i charakter na to vysypat o sobě i něco osobního. :)


I tělo je báseň.. v té božské poezii Života. Jméno k ní patří, stejně jako možnost ho "vypustit" a vnímat "bezejmenně".. a hloubš než znění slov. A právě ta "pomíjivost" je na tom to vzácné. Nezrozené a nesmrtelné je pevné, ale to co z něho zní je zranitelné a křehké, a v našich osudech proměnlivé v radostech i bolech..... Dohromady je to ale dokonalá poezie, která teprv uchu vyzní, když "jméno" utichá...
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » čtv 17. čer 2021 15:28:20

:yes:
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 18. čer 2021 0:21:37

Nejde přece o pravou či nepravou identitu, ale o kontinuitu za nickem xy .To se snad pochopit dá.
salmo1cz.
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 6:40:56

Přesně tak, jde o kontinuitu čili hloubku poznání subjektu. Skrze jeden/jednotlivý příspěvek tu hloubku těžko odhadovat/poznat.

Proto mě Makak nasral, povrchní žvástal co se považuje za moudrýho. Proto se v něm hnulo svědomí, no aspoň že to.

U žen můžeme být benevolentní, neb rozum (na rozdíl od citu) jim do vínku dán v hrstech nebyl, a dítě hrající si důležitě na dospělého vyvolává shovívavý laskavý úsměv. Ale u chlapa? To je na facku.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 7:06:50

Co když vůbec není špatná i možnost bez jakékoliv kontinuity s nickem a osobní identitou, objevit svobodu být vším, třeba i tlupou opičí, a nebo být zcela bez identity, bez připoutanosti k tomu, co se od nás v souladu s kontinuitou čeká?

A dost možná, že bez přiznávané identity jde i snáz vnímat, co kdo říká, bez předpojatosti, kdo to říká. Možná je pak i menší potřeba svou identitu bránit.

Na druhou stranu je možná možné si zamilovat a mít rád víc někoho s identitou, než bez identity.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » pát 18. čer 2021 7:22:43

Zdeněk píše:
U žen můžeme být benevolentní, neb rozum (na rozdíl od citu) jim do vínku dán v hrstech nebyl,...


Zdeňku, Ty asi se svou osobní představou svého mužství musíš být zřejmě hodně zamindrákovaný, viď. Typla bych si, že kdyby Tě například Trini Petra vyzvala na šachový souboj, že by Tvá prezentace mentálních schopností dostala na frak.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » pát 18. čer 2021 7:32:17

Naštěstí osvobozující od všech mindráků je osvobození od připoutanosti k tělu a mysli, to znamená i osvobození se od zakládání si na své tělesnosti a inteligenci.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 8:32:02

Návštěvník píše:Co když vůbec není špatná i možnost bez jakékoliv kontinuity s nickem a osobní identitou, objevit svobodu být vším, třeba i tlupou opičí, a nebo být zcela bez identity, bez připoutanosti k tomu, co se od nás v souladu s kontinuitou čeká?

A co dát špenát, klacek, zmrzlinu, uhlí, listí nepřipoutaně dohromady a svobodně to rozmixovat?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 8:32:52

Jana píše:Naštěstí osvobozující od všech mindráků je osvobození od připoutanosti k tělu a mysli, to znamená i osvobození se od zakládání si na své tělesnosti a inteligenci.

Může být. Ale to neznamená zastření rozdílu mezi cestami k tomu, byť se to nějaké bláznivé ženské tak může jevit.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 8:35:18

Jana píše:Typla bych si, že kdyby Tě například Trini Petra vyzvala na šachový souboj, že by Tvá prezentace mentálních schopností dostala na frak.

Může být. Zrovnatak jako v pletení, háčkování, žehlení, úklidu, starání se o mimino... rozdíl mezi námi je že já to vidím ty ne.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 9:04:40

U žen můžeme být benevolentní, neb rozum (na rozdíl od citu) jim do vínku dán v hrstech nebyl


To neděláš dobře, Jaromíre, že strkáš ty vypálený sirky zpátky do krabičky.

"Proč?"

Jednou to poznáš.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 9:07:01

Návštěvník píše:Co když vůbec není špatná i možnost bez jakékoliv kontinuity s nickem a osobní identitou, objevit svobodu být vším, třeba i tlupou opičí, a nebo být zcela bez identity, bez připoutanosti k tomu, co se od nás v souladu s kontinuitou čeká?

A dost možná, že bez přiznávané identity jde i snáz vnímat, co kdo říká, bez předpojatosti, kdo to říká. Možná je pak i menší potřeba svou identitu bránit.

Na druhou stranu je možná možné si zamilovat a mít rád víc někoho s identitou, než bez identity.

Ano to je přesně ono, na jedné stránce Návštěvník plnou klávesnici svobody na polemickém fóru.Na další stránce asi další Návštěvník vytýká alibismus.
Pochopit se to asi nedá, je to Vaše volba.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod salmo1cz. » pát 18. čer 2021 9:07:35

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Co když vůbec není špatná i možnost bez jakékoliv kontinuity s nickem a osobní identitou, objevit svobodu být vším, třeba i tlupou opičí, a nebo být zcela bez identity, bez připoutanosti k tomu, co se od nás v souladu s kontinuitou čeká?

A dost možná, že bez přiznávané identity jde i snáz vnímat, co kdo říká, bez předpojatosti, kdo to říká. Možná je pak i menší potřeba svou identitu bránit.

Na druhou stranu je možná možné si zamilovat a mít rád víc někoho s identitou, než bez identity.

Ano to je přesně ono, na jedné stránce Návštěvník plnou klávesnici svobody na polemickém fóru.Na další stránce asi další Návštěvník vytýká alibismus.
Pochopit se to asi nedá, je to Vaše volba.
salmo1cz.
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 12:46:20

Jana píše:
Zdeněk píše:
U žen můžeme být benevolentní, neb rozum (na rozdíl od citu) jim do vínku dán v hrstech nebyl,...


Zdeňku, Ty asi se svou osobní představou svého mužství musíš být zřejmě hodně zamindrákovaný, viď.


Zřejmě udělal s nějakou ženou hodně špatnou zkušenost a zahořkl. Tak to vysvětloval Šri Juktešvar Joganandovi, když se ho ptal, proč Pavel v Bibli tak špatně mluví o ženách. A Zdeněk si na Pavla potrpí.

Jak Jogananda, tak Ramakrišna vnímali To jako Božskou Matku. Běžným mužům bude asi trvat dlouho, než se k tomu dopracují. Ale co, vždyt' na to mají miliony inkarnací.

:)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 12:55:43

Jana píše:
Zdeněk píše:
U žen můžeme být benevolentní, neb rozum (na rozdíl od citu) jim do vínku dán v hrstech nebyl,...

Typla bych si, že kdyby Tě například Trini Petra vyzvala na šachový souboj, že by Tvá prezentace mentálních schopností dostala na frak.


Ale vždyt' psal, že šachy nehraje.
Ty si taky potrpíš na matematiku, Jani, nebo? Matematika byla můj nejmilejší přemět. Někdy mi připadala i jako duchovní - skoro samadhi. :)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Vopičák » pát 18. čer 2021 12:57:40

Zdeněk píše:Přesně tak, jde o kontinuitu čili hloubku poznání subjektu. Skrze jeden/jednotlivý příspěvek tu hloubku těžko odhadovat/poznat.

Proto mě Makak nasral, povrchní žvástal co se považuje za moudrýho. Proto se v něm hnulo svědomí, no aspoň že to.

U žen můžeme být benevolentní, neb rozum (na rozdíl od citu) jim do vínku dán v hrstech nebyl, a dítě hrající si důležitě na dospělého vyvolává shovívavý laskavý úsměv. Ale u chlapa? To je na facku.


No jo, to máš pravdu, chlap by si na dospělého hrát fakt neměl.
Vopičák
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Vopičák » pát 18. čer 2021 13:00:58

Zdeněk píše:
Jana píše:Typla bych si, že kdyby Tě například Trini Petra vyzvala na šachový souboj, že by Tvá prezentace mentálních schopností dostala na frak.

Může být. Zrovnatak jako v pletení, háčkování, žehlení, úklidu, starání se o mimino... rozdíl mezi námi je že já to vidím ty ne.


schválně, otázka z testu IQ,
označte slovo, které mezi ostatní nepatří:
šachy, pletení, háčkování, žehlení, úklid, péče.

připomínám, že IQ testy jsou genderově korektní.
Vopičák
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků