Kdo je opice - aby se to nepletlo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » pát 18. čer 2021 13:10:58

Vopičák si dělá jenom srandu.
Jako Makak jsem psal vždycky vážně a oproštěn od ironie a sarkasmu. A v tom vidím tu kontinuitu.
Basnířka Miri se nikdy neplatla do diskuzí, hodná holka, co nikde nepřekáží.
Ale nechci se nijak obhajovat, ani to po mě nikdo nechtěl. Přišli jste se svými variantami mých motivací, a to zřejmě stačí.
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » pát 18. čer 2021 13:25:05

Zdeněk píše:Přesně tak, jde o kontinuitu čili hloubku poznání subjektu. Skrze jeden/jednotlivý příspěvek tu hloubku těžko odhadovat/poznat.



Hloubka poznání druhého?
To jako vážně?
Tady na této platformě?
Tady v tomto prostředí, kdy kdykoliv tu někdo na sebe prozradí něco osobního, tak je rozmetán, nazván idiotem, vysmíván?
Ok, dřív jsem to bral tak, že je to taková drsná škola odosobnění. Něco napíšeš, pohaní ti to, nebo tě rovnou pošlou někam...Jak moc si to vezmeš osobně?
Z působení v realitě, jsem teď přesvědčený o tom, že člověk se může otevřít jen v prostředí, které považuje za bezpečné. Ať už jde o terapii, nebo spiritualitu. Nicméně to, co se děje tady je zvláštní fenomén, který mě nepřestal (tedy s přestávkami) zajímat.

Jak moc berete to, co se tu přetřásá vážně vy?
Co nejhlubšího jste tu našli?

(původně jsem to napsal ještě před vopičákovými vtípky, ale zase díky nepozornosti nezveřejnil.)
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » pát 18. čer 2021 13:28:46

Ještě s těmi identitami, uvědomil jsem si, e to dělám i v realitě.
Jsem úplně jiný, když jsem s lidmi z práce, jiný ve své duchovní skupině, jiný s rodinou, jiný při terapeutické práci, když ji vede někdo jiný a jiný, když ji vedu já.
Kdo četl Čapkův Obyčejný život to možná pochopí.
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 13:48:33

Makak píše:Ještě s těmi identitami, uvědomil jsem si, e to dělám i v realitě.
Jsem úplně jiný, když jsem s lidmi z práce, jiný ve své duchovní skupině, jiný s rodinou, jiný při terapeutické práci, když ji vede někdo jiný a jiný, když ji vedu já.
Kdo četl Čapkův Obyčejný život to možná pochopí.


Já jiná nejsem, ale chovám se různě k různým lidem. :)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 15:06:39

Nedělám si legraci.

:D
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 16:15:30

Návštěvník píše:
Makak píše:Ještě s těmi identitami, uvědomil jsem si, e to dělám i v realitě.
Jsem úplně jiný, když jsem s lidmi z práce, jiný ve své duchovní skupině, jiný s rodinou, jiný při terapeutické práci, když ji vede někdo jiný a jiný, když ji vedu já.
Kdo četl Čapkův Obyčejný život to možná pochopí.


Já jiná nejsem, ale chovám se různě k různým lidem. :)

Nejspíš to Makak myslel stejně.
Slovíčka jsou někdy jen slovíčka.
Těžko, kdo může být jiný než je.
Co se mění, je jen prostředí, klima, vztahy.. reakce.
Či i ta dílčí poznání. Jen šaty, jen oděv...
A ve světě virtuálního duchovna, pro což se spíš líp hodí název "polemika",
jak pravil Salmo, je to často jen image.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 16:44:05

Makak píše:Hloubka poznání druhého?
To jako vážně?
Tady na této platformě?
Tady v tomto prostředí, kdy kdykoliv tu někdo na sebe prozradí něco osobního, tak je rozmetán, nazván idiotem, vysmíván?

Ano. Tu hloubku lze najít jen skrze vlastní hloubku/plytkost.
Např. někdo se bojí, že jeho virtuální identita bude rozmetána. Zjevně je tedy se svou vlastní vytvořenou virtuální realitu natolik ztotožněn, že si to uvědomuje (a obává se tak při diskuzi o své nebytí/rozmetání - což je mimochodem důvod proč v tomto smyslu nepolemizovat se ženami). A ten někdo může vést třeba i nějaké terapie, jak se jen tak mimochodem můžeš dozvědět (což si zřejmě jen z jednoho jeho příspěvku dohromady nedáš). A upřímně si myslet, že je k tomu kvalifikovaný. A tak ho použiješ k vnitřní sebereflexi: nejsem já taky takový cvok? Nenastavuje mi zrcadlo? Tomu se říká (dle Ra) učení/vyučování resp. vyučování/učení.

A tak se můžeme vzájemně podporovat, protože není vyloučeno, že ten cvok si z toho při vzájemné interakci něco vezme (a jeho ješitnost ho pohne nastavit ti také zrcadlo). Což je proces, čili je třeba nějaké kontinuity.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 16:55:33

Zdeněk píše:
Makak píše:Hloubka poznání druhého?
To jako vážně?
Tady na této platformě?
Tady v tomto prostředí, kdy kdykoliv tu někdo na sebe prozradí něco osobního, tak je rozmetán, nazván idiotem, vysmíván?

Ano. Tu hloubku lze najít jen skrze vlastní hloubku/plytkost.
Např. někdo se bojí, že jeho virtuální identita bude rozmetána. Zjevně je tedy se svou vlastní vytvořenou virtuální realitu natolik ztotožněn, že si to uvědomuje (a obává se tak při diskuzi o své nebytí/rozmetání - což je mimochodem důvod proč v tomto smyslu nepolemizovat se ženami). A ten někdo může vést třeba i nějaké terapie, jak se jen tak mimochodem můžeš dozvědět (což si zřejmě jen z jednoho jeho příspěvku dohromady nedáš). A upřímně si myslet, že je k tomu kvalifikovaný. A tak ho použiješ k vnitřní sebereflexi: nejsem já taky takový cvok? Nenastavuje mi zrcadlo? Tomu se říká (dle Ra) učení/vyučování resp. vyučování/učení.

A tak se můžeme vzájemně podporovat, protože není vyloučeno, že ten cvok si z toho při vzájemné interakci něco vezme (a jeho ješitnost ho pohne nastavit ti také zrcadlo). Což je proces, čili je třeba nějaké kontinuity.

Až zas na tu zmínku o ženách ok. V novém světle se "domnívám", že vyřešíš-li tohle, už zbudou jen prkotiny.
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 17:25:02

Jsou ženy, které si extrémě zakladají na své ženskosti.. a jsou muži, co si extrémě zakladají na své mužskosti. A obojí zapomínaj, že jsou lidé, původem děti a koncem popel...
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 17:55:23

"Zoznamtě sa so zlatou klasikou"... vy feminizmem vymytí mozci.


Když mi bylo asi 8, dostal jsem svého prvního psa, vlčáka, bez papírů (protože byl přerostlý). Byl to tehdy můj nejlepší kamarád, miloval jsem ho. Přesto jsem ho nepovažoval za člověka – ve smyslu rozumovém (nikoli citovém). Žena pochopitelně člověk je, ale její mentální nastavení je jiné. Buddha nechtěl umožnit ženám vstup do mnišského řádu, podlehl však prosbám. Stanovil pro ně mnohem přísnější pravidla/podřízenost. Ježíš vybral za apoštoly jen muže. Zřejmě tedy dle feministů nevyhověl genderovým kvótám. O Mohamedu ani nemluvě.
Ženy se mentálně nezměnily, z mužů se stali idioti.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 17:56:50

Pedriito píše:Jsou ženy, které si extrémě zakladají na své ženskosti.. a jsou muži, co si extrémě zakladají na své mužskosti. A obojí zapomínaj, že jsou lidé, původem děti a koncem popel...


:)
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 18. čer 2021 18:08:45

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Makak píše:Hloubka poznání druhého?
To jako vážně?
Tady na této platformě?
Tady v tomto prostředí, kdy kdykoliv tu někdo na sebe prozradí něco osobního, tak je rozmetán, nazván idiotem, vysmíván?

Ano. Tu hloubku lze najít jen skrze vlastní hloubku/plytkost.
Např. někdo se bojí, že jeho virtuální identita bude rozmetána. Zjevně je tedy se svou vlastní vytvořenou virtuální realitu natolik ztotožněn, že si to uvědomuje (a obává se tak při diskuzi o své nebytí/rozmetání - což je mimochodem důvod proč v tomto smyslu nepolemizovat se ženami). A ten někdo může vést třeba i nějaké terapie, jak se jen tak mimochodem můžeš dozvědět (což si zřejmě jen z jednoho jeho příspěvku dohromady nedáš). A upřímně si myslet, že je k tomu kvalifikovaný. A tak ho použiješ k vnitřní sebereflexi: nejsem já taky takový cvok? Nenastavuje mi zrcadlo? Tomu se říká (dle Ra) učení/vyučování resp. vyučování/učení.

A tak se můžeme vzájemně podporovat, protože není vyloučeno, že ten cvok si z toho při vzájemné interakci něco vezme (a jeho ješitnost ho pohne nastavit ti také zrcadlo). Což je proces, čili je třeba nějaké kontinuity.

Až zas na tu zmínku o ženách ok. V novém světle se "domnívám", že vyřešíš-li tohle, už zbudou jen prkotiny.


Asi ho žádná nechce.
Návštěvník
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod lklknml » pát 18. čer 2021 18:11:05

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 18:42:32

Když mi bylo asi 8, dostal jsem svého prvního psa, vlčáka, bez papírů (protože byl přerostlý). Byl to tehdy můj nejlepší kamarád, miloval jsem ho. Přesto jsem ho nepovažoval za člověka – ve smyslu rozumovém (nikoli citovém). Žena pochopitelně člověk je, ale její mentální nastavení je jiné. Buddha nechtěl umožnit ženám vstup do mnišského řádu, podlehl však prosbám. Stanovil pro ně mnohem přísnější pravidla/podřízenost. Ježíš vybral za apoštoly jen muže. Zřejmě tedy dle feministů nevyhověl genderovým kvótám. O Mohamedu ani nemluvě.
Ženy se mentálně nezměnily, z mužů se stali idioti.


Zdeňku, ty jsi buddhismem vystřídal alkoholismus, jak si se nechal slyšet - aspoň něco nemusí být jen doměnka a otázka...
Nevím v kolika letech, ale bylo to rozhodně to nej, co se ti mohlo udát. Na tvý pojetí buddhismu, křesťanství, cesty.. ti nikdo nemůže sáhnout, je tvoje, svatá makrelo.

Zamysli se, jak vzniklo celý tohle vyzdvihování mužů a ponižování žen? Tím že muž byl od pravěku fyzicky zdatnější?
A žena rodila děti a měla k nim hlubší citový vztah? Bez muže by to nebylo možné. A muž se začal cítit borcem, když jeho žena kojila jeho dítě a on tím asi dostal ideu, že je "někdo", když ohnul klacek, napnul tětivu, nabrousil šíp, a šel lovit, aby jeho žena a dítě měli, co jíst... A došlo to tak daleko, že žena byla nic. A tohle se promítlo i do náboženstvích. Kde měl například Ježíš najít ženy, když doma šůrovaly a vařily?

No dnes se to votočilo, vyšlo najevo že ženy maj úplně stejnou inteligenci jako muži, pokud maj prostor,
mnohdy vyšší. Protože narozdíl od nich neodhalili v sobě muži, ve stejném příměru k objemu, cit...
Takže tím vznikl feminismus jak ženský, tak mužský, v tý pokrokový epoše plný demokracie, rovnocenosti a svobody.
Už blbnou, nebo neblbnou, obě pohlaví úplně stejně, jen se to srovnalo.
A obojí
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Makak » pát 18. čer 2021 19:03:52

Ano. Tu hloubku lze najít jen skrze vlastní hloubku/plytkost.

Např. někdo se bojí, že jeho virtuální identita bude rozmetána. Zjevně je tedy se svou vlastní vytvořenou virtuální realitu natolik ztotožněn, že si to uvědomuje (a obává se tak při diskuzi o své nebytí/rozmetání - což je mimochodem důvod proč v tomto smyslu nepolemizovat se ženami). A ten někdo může vést třeba i nějaké terapie, jak se jen tak mimochodem můžeš dozvědět (což si zřejmě jen z jednoho jeho příspěvku dohromady nedáš). A upřímně si myslet, že je k tomu kvalifikovaný. A tak ho použiješ k vnitřní sebereflexi: nejsem já taky takový cvok? Nenastavuje mi zrcadlo? Tomu se říká (dle Ra) učení/vyučování resp. vyučování/učení.


Něco na tuhle notu jsem měl v tom příspěvku, co se neposlal a pak jsem to zapomněl dopsat.
Strašně moc záleží na tom, jakou hloubku v tom čtenář vnímá. Jasně, že ten, kdo píše, do toho taky může vkládat hloubku a o to jsem se jako Makak snažil. Ale pokud tomu není čtenář otevřený... A nejde jen o otevřenost, tj. dobrou vůli něco sdělení zachytit. Často ti dva mají úplně jiný slovník, protože četli jiné knihy, komunikují běžně v jiném prostředí. V teorii informatiky se učí:
informace -> kódování -> přenos -> dekódování -> informace

tak komunikují stroje, při kódování, dekódování a přenosu může dojit k chybě. A informace na začátku a na konci nemusí být stejná.
V lidské komunikaci platí obdobně:
sdělení -> kódování -> přenos -> dekódování -> sdělení

Takže domluvit se je z principu věci obtížné.
Jako Makak jsem se snažil použít jazyk tak, aby byl snadno dekódovatelný.
Ale nedaří se. Nebo... jak u koho?

Např. někdo se bojí, že jeho virtuální identita bude rozmetána. Zjevně je tedy se svou vlastní vytvořenou virtuální realitu natolik ztotožněn, že si to uvědomuje (a obává se tak při diskuzi o své nebytí/rozmetání - což je mimochodem důvod proč v tomto smyslu nepolemizovat se ženami). A ten někdo může vést třeba i nějaké terapie, jak se jen tak mimochodem můžeš dozvědět (což si zřejmě jen z jednoho jeho příspěvku dohromady nedáš). A upřímně si myslet, že je k tomu kvalifikovaný.


Ok. Toto je krásný příklad. Tvoříš si o tom člověku nějaký obraz. Ale to jaký obraz vytvoříš vypovídá daleko víc o tobě než o tom, kdo tu psal. Ten si zase tvoří obraz o tobě, obraz o sobě a obraz, o tom jaký si o něm děláš obraz.
To je to zrcadlení.
ty píšeš:

A tak ho použiješ k vnitřní sebereflexi: nejsem já taky takový cvok? Nenastavuje mi zrcadlo? Tomu se říká (dle Ra) učení/vyučování resp. vyučování/učení.


A myslíš, že jsi popsal univerzální princip, ale to je tvůj přístup.
Tak jako můj popis zrcadlení je zase můj přístup.

Ale s tou sebereflexí jsi mě potěšil, můj obraz o tobě byl, že sebereflexe není tvé hobby.
:)
Makak
 
Příspěvky: 84
Registrován: ned 04. srp 2013 13:27:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Jana » pát 18. čer 2021 19:07:06

Tvoříš si o tom člověku nějaký obraz. Ale to jaký obraz vytvoříš vypovídá daleko víc o tobě než o tom, kdo tu psal.


Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7093
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Réza » pát 18. čer 2021 19:08:05

Hele Zdeňku a přestal bys s Makakem polemizovat,
kdybych ti napsala, že já jsem si vymyslela Makaka, nikoliv Makak Rézu.
:what:
Réza
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod miroslav » pát 18. čer 2021 19:42:31

Zdeněk píše: Žena pochopitelně člověk je, ale její mentální nastavení je jiné. Buddha nechtěl umožnit ženám vstup do mnišského řádu, podlehl však prosbám. Stanovil pro ně mnohem přísnější pravidla/podřízenost. Ježíš vybral za apoštoly jen muže. Zřejmě tedy dle feministů nevyhověl genderovým kvótám. O Mohamedu ani nemluvě.
Ženy se mentálně nezměnily, z mužů se stali idioti.


Je to tak.
Žena má i na duchovní cestě poněkud jinou roli než muž.

Jako manager mám zkušenost, že když je potřeba něco udělat, tak je dobré tím pověřit ženu.
Když je potřeba o něčem pohovořit, je dobré tím pověřit muže.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Pedriito » pát 18. čer 2021 19:59:10

miroslav píše:
Zdeněk píše: Žena pochopitelně člověk je, ale její mentální nastavení je jiné. Buddha nechtěl umožnit ženám vstup do mnišského řádu, podlehl však prosbám. Stanovil pro ně mnohem přísnější pravidla/podřízenost. Ježíš vybral za apoštoly jen muže. Zřejmě tedy dle feministů nevyhověl genderovým kvótám. O Mohamedu ani nemluvě.
Ženy se mentálně nezměnily, z mužů se stali idioti.


Je to tak.
Žena má i na duchovní cestě poněkud jinou roli než muž.

Jako manager mám zkušenost, že když je potřeba něco udělat, tak je dobré tím pověřit ženu.
Když je potřeba o něčem pohovořit, je dobré tím pověřit muže.

Nikoliv nezbytně, že ty máš zkušenost s tímto, neznamena že to platí obecně.
Bože, kde je to vaše sou(pro)cítění se i jinam než je ten váš flek?
Pedriito
 

Re: Kdo je opice - aby se to nepletlo

Nový příspěvekod Réza » pát 18. čer 2021 20:00:09

A neměl by tu na poradně být mužský a ženský oddíl?
Réza
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků