Volby 2021

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Volby 2021

Nový příspěvekod Tara » pát 01. říj 2021 22:11:58

Vnímám a nejsem sama, že současná doba je o lámání chleba, doba, která o sobě dávala pozvolna vědět už dlouho, ale nyní stojíme kousek od "propasti".... tak to alespoň cítím...

A popravdě, to co vnímám, není pro lidstvo moc optimistické, na misce vah prolidskosti, zdravého rozumu, svobody ducha je dosti silná přesila v opaku...

Ale i přesto, nemohu si pomoct, zde je moje aktuální politické vyznání :-)


Bohužel i v mém nejbližším okolí jsou lidé, kteří zvažují podporu současné ODS nebo Pirátům. Kladla jsem si otázku, proč to tak je. Sama jsem kdysi ODS volila, v minulých volbách jsem volila Piráty a záhy, resp. s vypuknutím pseudopandémie covidu a jak šel čas, jsem litovala. Dnes mám jasno, koho volit, protože mou vnitřní podstatou, nejsilnější, nejhlubší, je svoboda. Zodpovědnost a svoboda, synonyma. A toto vnímám u jediné kandidující strany, Trikolóry. Od prvopočátku jejího vzniku.... No a teď k té otázce, kterou jsem si pro sebe kladla, proč dost lidí chce volit ODS nebo Piráty. Podle mě, Piráty proto, že je nejprogresivnější silou, PROTI Babišovu ANO. A má velkou podporu voličů. Ale. Jejich program a celé působení je procovidové, což je pro mne nepřijatelné, silně prostranické, až fašistické. S ODS to vnímám tak, že hodně lidí vnímá ODS - resp. chce vnímat - jako jedinou pravicovou stranu, ovšem tady už dávno skutek utek. A taky je otázkou, co za tou pravicí kdo má... A pokud v současné ODS někdo vnímá ideály pravice, pak dává jen na povrchní pozlátko. ODS už dávno není pravicovou stranou a s panem Fialou je tragikomickou politickou groteskou.

A potom jsou tady ještě ve hře strany Okamury a Volného. Pro mne nepřijatelné pro svou evidentní agresivitu.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod petr vostál » pát 01. říj 2021 22:19:33

Doporučuji volit číslo 15


:D :D :D
petr vostál
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Tara » pát 01. říj 2021 22:22:28

petr vostál píše:Doporučuji volit číslo 15


:D :D :D

To je kdo? :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod petr vostál » pát 01. říj 2021 22:28:39

Si to najdi na volebních lístkách :

rza.cz: Nechceme vaše hlasy; ke svobodě se nelze provolit. Odmítneme každou politickou funkci; nechceme totiž lidem nařizovat, jak mají žít. Máme jinou vizi. Jdeme jinou cestou — najdete ji na webu www.urza.cz.
petr vostál
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » pát 01. říj 2021 23:49:31

Volila jsem minule Starosty a budu je volit zase, i když jsou s Piráty a to je trochu pro mě neprůhledná strana.

Zajímalo by mě, jak jsi přišla na to, že svobodu zajistí Trikolóra.

Podle mě jde o to dostat teď s tát z rukou Babiše. A podle mě jen spojení obou demokratických bloků je cesta.
Babišův politický marketing je mocný.
Ty ostatní novo-strany si podle mě jen přihřívají polívčičku a vezou se na vlně populismu.
Jó, a slibem nezarmoutíš. Tak prosím nevolte ty nejlepší slibovače.

Držme této zemi palce (Upřímní duchovňáci mohou přidat i modlitbu).
:)
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Tara » sob 02. říj 2021 9:30:11

Zajímalo by mě, jak jsi přišla na to, že svobodu zajistí Trikolóra.

Nepsala jsem, že Trikolora zajistí svobodu. Psala jsem, že pro mne je nejvyšší hodnotou svoboda.
Svoboda spojená se zodpovědností, ne anarchií.
Trikoloru sleduji od jejího vzniku v r. 2019, ale před tím už dlouho jsem sledovala názory, vystoupení Klause ml., který ji založil. A ve většině případů mi prostě mluví z duše, k věci, žádné slogany, jako např. předvádí už dlouho nynější ODS.
Jasné názory, jasná prosazování, založená na zdravém selském rozumu. Vlastenectví, nesouhlas s přijetím EURA, požadují reformu EU, referendum o EU, jejich názory v souvislosti s covidtyranií jsou od počátku odmítavé, několkrát žádali o zrušení pandemického zákona, jsou proti plošnému očkování, rouškování, v jejich názorech je patrná podpora zdravého podnikání spojená se zodpovědností, atd. atd....
Nikdy se nesnížila k vystupování, kde by byla vnímána "mocenskost", stranickost - tak jak je to patrné silně u Babišovců, ale i Pirátů!
Nikdy se nesnížila k vystupování, kde to smrdí lacinými slogany, jako je to u současné ODS.
KDU, komunisty, okamurovce, volného nebudu komentovat...

Ale máš pravdu v tom, že jde hlavně o to, odstavit Babiše (haló, Miroslave :-)). Už u minulých voleb jsem věřila, že se to časem podaří a dnes se zdá, že se to daří, i když na můj vkus pomalu.... a podaří.... jen proboha ne na úkor toho, že nám tady budou velet takoví Piráti, očkovat hlava nehlava, atd. A tvá volba Starosti je hlasem hlavně pro Piráty. Starostové by sami o sobě nic nedokázali, ani se dostat do sněmovny. To je dobré si uvědomit. Bartoš po volbách spolkne všechny, kdo mu budou stát v cestě, i Starosty....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 11:25:07

Tara píše:Ale máš pravdu v tom, že jde hlavně o to, odstavit Babiše (haló, Miroslave :-)).


V tomhle jsem s Miroslavem zajedno, Kdybych v Česku volila (což nebudu), tak bych volila Babiše - v nynější situaci je to z toho všeho nejmenší zlo. Jinak se mi vždy líbily názory Klause mladšího, ale nepodařilo se mu získat dost voličů a ted' je úplně pryč. Byla by to bývala správná pravice. Ve správné levici si dovedu představit Matěje Stropnického.

Než se vytvoří jedna či dvě nové strany, které si svým programem získají hodně voličů, je lepší tam nechat Babiše. Ty spolky sesmolených stran považuji za zababělé, tudíž bezcharakterní a to, co předvedou, kdyby se dostaly k moci, bude strašné - budou se prát mezi sebou jako Talibáni - o moc, prachy a pochybné ideály. O lidi jim vůbec nejde.

Můj bratr (pražský vysokoškolák) bude volit Šlachtu nebo jak se jmenuje. Řekl, že volitelný není nikdo, ale že když se Šlachta dostane do parlamentu, tak jako bývalý policajt, bude pronásledovat každou korupci, kterou tam kdo bude provádět. O tom ale pochybuju.

P.S. Možná ted' Miroslav bude volit něco jiného, když ví, že bych to volila taky. :D

V podstatě je situace katastrofálni. Nejsou lidi ...ehm...politici. (Vypůjčila jsem si od Tary.)
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 11:44:40

P.S. Kdyby by byli bývali u vlády ti, kteří ted' předhazují Babišovi, že zadlužil stát, tak by ho zadlužili mnohem víc - akorát by se o tom nemluvilo, obrali by lidi, o co by se dalo - samozřejmě v zájmu velkých pochybných ideálů a pořádně si namastili vlastní kapsy. Když se nyní dostanou k moci, tak to předvedou.

Proto by nebylo na škodu si ted' napsat, o kolik zadlužil stát Babiš a srovnat to s tím, jak ho zadluží dnešní opozice, když se dostane k moci. Ale určitě najdou spousty výmluv ...ehm důvodů, proč to tak museli udělat. :D
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 12:06:13

V Rakousku taky za rok 2020 vzrostl kvůli covidu velmi silně státní dluh a ted' dál roste.

Na každého rakouského občana připadá dluh 45 573 euro.

Na každého českého občana připadá 226 000 Kč.

https://staatsschulden.at/

https://www.byznysnoviny.cz/2021/04/16/ ... -na-osobu/

Euro odpovídá asi 25 Kč. Tak to jsou Česi na tom proti Rakušákům úplně nádherně. :what:
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 12:07:36

Je to zajímavá sonda do lidského myšlení. A různosti pohledů na ně.

Babiš a nejmenší zlo???
Pro mě Babiš znamená naprostý morální úpadek.
Jeho získání majetku (chemopetrol) je pochybné.
Likvidace konkurentů
Účast v STB - slovenskými soudy dokázaná, i když milionkrát překřičená: kampáň, účelovka.
Konflikt zájmů
- agrofert sice není jeho (sic!), ale na dotacích za doby jeho vlády získal mnoho násobně víc než kdy předtím
- zdržování vyšetření a soudu v kauze čapí hnízdo
- vlastnictví médií, a to není je Mladá fronta, kde po předání do rukou Babiše vzrostl nepoměrně počet oslavných článků na Babiše oproti letem předchozím. Před tím to bylo celkem vyrovnané" pozitivní, negativní, neutrální

Absence demokratických prvků v jeho vlastní straně: všichni, kdo za něco stáli a vstoupili tam před 10 lety s naivitou, že tu půjde o změnu k lepšímu, dávno prchli.
Degradace politické kultury na politický marketing.
...
Mohla bych pokračovat dále, nebo sem dát nějaké odkazy, kde je to popsáno přesněji.

Ale zajímalo by mě, proč by někdo, chtěl Babiše ještě v těchto volbách volit? A některých to chápu, Babiš má šikovné komunikátory a tvůrce jeho obrazu na soc. sítích a v médiích (nedávno jsem se dozvěděla, že mu např. patří u Chvilka pro tebe a možná rozzářené fotografie s Monikou udělají své). Ale u lidí, kteří přemýšlí o sobě, o světě a sobě ve světě, to nechápu, je to nějaký druh slepoty? Neschopnost dát si 1 a 1 dohromady?

Miroslave, Petro to jako vážně? Ne, teď ne rýpu. Je to jen údiv. Každý žijeme v jiné interpretaci tohoto světa. Ale takto odlišné vidění? Jsem vážně překvapena. A zajímá mě, čím to. Budu ráda, když k tomu něco napíšete.
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 12:13:10

Réza píše:Je to zajímavá sonda do lidského myšlení. A různosti pohledů na ně.

Babiš a nejmenší zlo???


Daří se ti za Babiše hůř než předtím? A když, v čem? Jakými zákony, jakou politikou ti uškodil?

Mně to fakt zajímá, co Babiš lidem udělal zlého, že ho tak nenávídí? :what:
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 12:24:45

Tara píše:
Zajímalo by mě, jak jsi přišla na to, že svobodu zajistí Trikolóra.

Nepsala jsem, že Trikolora zajistí svobodu. Psala jsem, že pro mne je nejvyšší hodnotou svoboda.
Svoboda spojená se zodpovědností, ne anarchií.
Trikoloru sleduji od jejího vzniku v r. 2019, ale před tím už dlouho jsem sledovala názory, vystoupení Klause ml., který ji založil. A ve většině případů mi prostě mluví z duše, k věci, žádné slogany, jako např. předvádí už dlouho nynější ODS.
Jasné názory, jasná prosazování, založená na zdravém selském rozumu. Vlastenectví, nesouhlas s přijetím EURA, požadují reformu EU, referendum o EU, jejich názory v souvislosti s covidtyranií jsou od počátku odmítavé, několkrát žádali o zrušení pandemického zákona, jsou proti plošnému očkování, rouškování, v jejich názorech je patrná podpora zdravého podnikání spojená se zodpovědností, atd. atd....
Nikdy se nesnížila k vystupování, kde by byla vnímána "mocenskost", stranickost - tak jak je to patrné silně u Babišovců, ale i Pirátů!
Nikdy se nesnížila k vystupování, kde to smrdí lacinými slogany, jako je to u současné ODS.
KDU, komunisty, okamurovce, volného nebudu komentovat...

Ale máš pravdu v tom, že jde hlavně o to, odstavit Babiše (haló, Miroslave :-)). Už u minulých voleb jsem věřila, že se to časem podaří a dnes se zdá, že se to daří, i když na můj vkus pomalu.... a podaří.... jen proboha ne na úkor toho, že nám tady budou velet takoví Piráti, očkovat hlava nehlava, atd. A tvá volba Starosti je hlasem hlavně pro Piráty. Starostové by sami o sobě nic nedokázali, ani se dostat do sněmovny. To je dobré si uvědomit. Bartoš po volbách spolkne všechny, kdo mu budou stát v cestě, i Starosty....


Ok, byla to má spekulace: Pokud je pro mě nejvyšší hodnotou svoboda, tak volím, tak aby byla zajištěna. :)
Starostové se dostali do sněmovny v minulých volbách jako samostatné hnutí.
Z pirátů taky nejsem moc nadšena, ale podle mě pro zachování demokratických principů v naší zemi je podle mě nutné volit jeden z těch demokratických bloků.
Není v mých očích ani správná volba jít nevolit jako výraz toho, že mě to nezajímá, že s takovou špínou nechci nic mít, že vystupuji ze systému a pod, jak to v "ezo" kruzích často zaznívá. To, že je politika špinavá a u nás velmi špinavá je tím, že se o ni "čistí" lidé nezajímají, mají pocit, že se jich to netýká, že nejsou schopni nic ovlivnit...
Ale je to žít ve velkém domě a nezajímat se, jestli je tam nějaký správce, co dělá a jestli koná tak, aby ten dům nespadl.
Volím starosty, protože ti ví, co to je starat se o obec. Tam, když to neudělají a budou jen pletichařit, tak se to pozná možná ne hned ale do pár let určitě. Na úrovni státu se to bohužel projevuje mnohem mnohem později. Ono se zdá že to funguje, díky velké setrvačnosti. Že vlastně vládu nepotřebujeme nebo že je jedno kdo spravuje náš stát (záměrně nepíšu, kdo nám vládne).

Doufám, že když vládu (v mém vidění ideálně) sestaví těch 5 demokratických stran, tak se nějak vzájemně ohlídají, aby neprošla nějaká blbost a extrémní výmysl jedné z nich.
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 12:30:22

Réza píše:
Miroslave, Petro to jako vážně? Ne, teď ne rýpu. Je to jen údiv. Každý žijeme v jiné interpretaci tohoto světa. Ale takto odlišné vidění?


Ten rozdíl bude asi v tom, že by mně ani nenapadlo se tě zeptat: To jako vážně? Budeš volit Piráty?

Podle mne máš právo volit, koho chceš - je přece demokracie - a já to nebudu zlehčovat, i když vidím Piráty jako absolutní katastrofu. Taky mne ani nenapadne ti to rozmlouvat a vysvětlovat ti, proč bys je neměla volit.

Je to tvoje volba a máš na ni právo. V tom se liším od Miroslava, který si myslí, že někteří lidé by raději neměli jít volit.
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 12:35:48

Petra. píše:
Réza píše:Je to zajímavá sonda do lidského myšlení. A různosti pohledů na ně.

Babiš a nejmenší zlo???


Daří se ti za Babiše hůř než předtím? A když, v čem? Jakými zákony, jakou politikou ti uškodil?

Mně to fakt zajímá, co Babiš lidem udělal zlého, že ho tak nenávídí? :what:


Mě se daří výborně, ale to s politikou a vedením tohoto státu, nemá nic společného.
Ale, když chceš osobní zkušenost, tak tedy s fungováním státu, tak tedy:
čekám na vyřízení invalidního, důchodu už půl roku. Žádost o přídavky na děti byla dost ponižující zkušenost. No ale po 5 měsících mi byly přiznány a i zpětně vyplaceny.
Možná namítneš, co má s tímto společného Babiš. Ale přesně takto to je, když se někdo nestará o to, jak stát funguje.

Necítím, že bych Babiše nenáviděla, ale nemám o něm valné mínění, viz příspěvek výše.
Myslím, že že k tomu, aby šel od válu, by mělo stačit daleko míň než jsem vypsala. O mnohém pro mě svědčí i třeba rok stará havárie a její vy/nedo/šetření.
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 12:36:21

Réza píše: Psala jsem, že pro mne je nejvyšší hodnotou svoboda.


Vidíš a já jsem přesvědčená, že když se opozice dostane k moci, tak ohrozí právě svobodu.

Však uvidíme, jak to všechno bude.
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 12:39:06

Réza píše:Ale, když chceš osobní zkušenost, tak tedy s fungováním státu, tak tedy:
čekám na vyřízení invalidního, důchodu už půl roku. Žádost o přídavky na děti byla dost ponižující zkušenost. No ale po 5 měsících mi byly přiznány a i zpětně vyplaceny.


A tak si myslíš, že když se změní vláda, tak se to změní. Podle mne se to změní - ale k horšímu.
Petra.
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 12:41:28

Petra. píše:
Réza píše:
Miroslave, Petro to jako vážně? Ne, teď ne rýpu. Je to jen údiv. Každý žijeme v jiné interpretaci tohoto světa. Ale takto odlišné vidění?


Ten rozdíl bude asi v tom, že by mně ani nenapadlo se tě zeptat: To jako vážně? Budeš volit Piráty?

Podle mne máš právo volit, koho chceš - je přece demokracie - a já to nebudu zlehčovat, i když vidím Piráty jako absolutní katastrofu. Taky mne ani nenapadne ti to rozmlouvat a vysvětlovat ti, proč bys je neměla volit.

Je to tvoje volba a máš na ni právo. V tom se liším od Miroslava, který si myslí, že někteří lidé by raději neměli jít volit.


Proč se nezeptáš? To je právě ta situace, ve které jsme. Nikdo s nikým o politice nemluví. Mě ty pohnutky zajímají.
A vlastně mě i zajímá, jak dojde k tomu, že pro někoho jsou katastrofou Piráti a pro jiného Babiš.
Btw: o pirátech jsem taky zaslechla leccos, co by i mě vystrašilo, ale dost z toho bylo fejk. Něco ne. Ale nebudou ve vládě sami, natož ve sněmovně.
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 12:44:51

Petra. píše:
Réza píše: Psala jsem, že pro mne je nejvyšší hodnotou svoboda.


Vidíš a já jsem přesvědčená, že když se opozice dostane k moci, tak ohrozí právě svobodu.

Však uvidíme, jak to všechno bude.


To byla reakce na Taru a překlep, mělo tam být "psala jsi". ;)
Ale sedí to i na mě :)

Čím jsi myslíš, že bude svoboda ohrožena?


..
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Réza » sob 02. říj 2021 12:55:30

Petra. píše:
Réza píše:Ale, když chceš osobní zkušenost, tak tedy s fungováním státu, tak tedy:
čekám na vyřízení invalidního, důchodu už půl roku. Žádost o přídavky na děti byla dost ponižující zkušenost. No ale po 5 měsících mi byly přiznány a i zpětně vyplaceny.


A tak si myslíš, že když se změní vláda, tak se to změní. Podle mne se to změní - ale k horšímu.


Ano, je to v plánech na digitalizaci státu.
Réza
 

Re: Volby 2021

Nový příspěvekod Petra. » sob 02. říj 2021 12:58:52

Réza píše:
Proč se nezeptáš?


Proč bych se měla ptát? Někdo dá na vlastní úsudek a někdo se nechá ovlivnit tím, co si přečte ve zprávách, které mu vysvětlí, jak to má vidět. Já se pokaždé zeptám - komu to slouží, kdo z toho bude profitovat?
Petra.
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron