Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 04. pro 2021 6:59:00

S pocitem “já jsem” se rodí víra, co jsem. A v pocitu “já jsem” mizí i sen, co jsem.
Návštěvník
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Jana » sob 04. pro 2021 8:36:27

S pocitem “já jsem” se rodí víra, co jsem. A v pocitu “já jsem” mizí i sen, co jsem.


Tam kde zmizí sen, jméno nemá opodstatnění, osvobozením od připoutanosti k formě, tvaru, časoprostorovému omezení je "já jsem" nekonečným vědomým bytím, věčnou Boží láskou, štěstím, blahem,

krásou samotné existence.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod lklknml » sob 04. pro 2021 8:52:48

Návštěvník píše:S pocitem “já jsem” se rodí víra, co jsem. A v pocitu “já jsem” mizí i sen, co jsem.

To je typicky Janí přístup, vysvětlovat "jak to je". Ale slova jen opisují realitu. Detektivka je literární fikce, fotka babičky není babička.

Tvoje řečičky jsou sice svůdné, ale do fiktivní snové reality.

(lze se pak diviti, že Janička to buzení ze sna, ve kterém je osvícená, nese nelibě?:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 9:02:56

Návštěvník píše:S pocitem “já jsem” se rodí víra, co jsem. A v pocitu “já jsem” mizí i sen, co jsem.

Takže jsme rojem pocitů, každý specifický v nějakém těle, co formuje jeho mysl, a hledáme "já jsem", nebo "já nejsem" ? Pocit hledá sám sebe, pro sebe ztracení se v sobě samém a dotknul se přitom té věčnosti? Nebo jak to s tím hledáním a nacházením je? Opravdu to "dělají" jen ty pocity? A když se ztratí, už není nikdo, kdo vnímá Lásku? Kdo pak o ní mluví, předává ji, sdílí?
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod lklknml » sob 04. pro 2021 9:13:49

"Ego, samozřejmě, nikdy není uspokojeno, v delším časovém horizontu. Je vždycky v hledacím modu."

The dictum of the ego is, "seek, but do not find".

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 11:56:33

Zdeněk píše:"Ego, samozřejmě, nikdy není uspokojeno, v delším časovém horizontu. Je vždycky v hledacím modu."

:)
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 12:07:27

Co je to tedy to ego? Fakt mě to zajímá, jak to kdo vidí. Je to démon, nebo přirozený princip? A jaký je jeho původ, jaký je ten princip, ze kterého se rozvíjí?
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod miroslav » sob 04. pro 2021 12:20:02

Pedriito píše:Co je to tedy to ego? Fakt mě to zajímá, jak to kdo vidí. Je to démon, nebo přirozený princip? A jaký je jeho původ, jaký je ten princip, ze kterého se rozvíjí?

To je moc dobrá otázka. :)
Na to by bylo dobré založit vlákno (pokud už není) Protože v tom se názory často liší podobně jako na očkování.
Jeden extrémní názor, jehož apoštolem je Vostál je, že on i ostatní jsou ego, protože jedině ego může myslet, cítit, zažívat, uvědomovat si atd. Že bez ega by Vědomí o sobě ani nevědělo.
Druhý extrémní názor je, že ego neexistuje.

Podle mne oba tyto extrémní názory jsou vyteoretizované a neodpovídají skutečnosti.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3400
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 12:46:04

miroslav píše:
Pedriito píše:Co je to tedy to ego? Fakt mě to zajímá, jak to kdo vidí. Je to démon, nebo přirozený princip? A jaký je jeho původ, jaký je ten princip, ze kterého se rozvíjí?

To je moc dobrá otázka. :)
Na to by bylo dobré založit vlákno (pokud už není) Protože v tom se názory často liší podobně jako na očkování.
Jeden extrémní názor, jehož apoštolem je Vostál je, že on i ostatní jsou ego, protože jedině ego může myslet, cítit, zažívat, uvědomovat si atd. Že bez ega by Vědomí o sobě ani nevědělo.
Druhý extrémní názor je, že ego neexistuje.

Podle mne oba tyto extrémní názory jsou vyteoretizované a neodpovídají skutečnosti.

Myslím, že vláken o egu tu bude neurékom :D ale doba je mladá, a co bylo, je pryč. Já bych, že ego je princip. Takové "malé aum", co zaznělo v těle. A co se může rozvinout i do démoských (a andělských) poloh. A co ten původní čistý princip překryje. A nebo ne, a ten Hlas je v něm silnější než jeho osamostatněné stracho-hněvo-euforické sklony... Čisté Já v něm převáží, a nebo ne.
:)
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod lklknml » sob 04. pro 2021 13:11:48

Pedriito píše:Co je to tedy to ego? Fakt mě to zajímá, jak to kdo vidí. Je to démon, nebo přirozený princip? A jaký je jeho původ, jaký je ten princip, ze kterého se rozvíjí?

Ptáš se na babičku na fotce. Tak ten papír by mohl být lepší, barvy sytější. Možná jinej objektiv si mohl použít.

Ale na to já se neptám! vyhrkneš nevědomě.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 13:25:33

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Co je to tedy to ego? Fakt mě to zajímá, jak to kdo vidí. Je to démon, nebo přirozený princip? A jaký je jeho původ, jaký je ten princip, ze kterého se rozvíjí?

Ptáš se na babičku na fotce. Tak ten papír by mohl být lepší, barvy sytější. Možná jinej objektiv si mohl použít.

Ale na to já se neptám! vyhrkneš nevědomě.

I nevyhrknu, jen se ptám. A s tvou odpovědí jsem spokojen.
Jasně že se ptám na babičku na fotce, na co jiného se ptát?
Ta babička byla však jednou vyfocená a někdo ji vyfotil.
Takže je to dokument. Je dokument o pravdě pravdou?
Každopadně je její součástí. Jinak by tu asi nebyl.
A na optice nesejde, tech je mraky. Jde o průhled.. mám za to.
A o to jak ten obrázek, kdo uchopí.
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 14:11:16

Jen v čisté meditaci prostě "víš" přímo, galerie hoří, ale není to už důležité, světaborné, páč ten dosah nastal. A to už jde zas otázka, kdo že by to měl vědět? Když ego zůstalo za "vrátky"...
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod lklknml » sob 04. pro 2021 14:23:21

Pedriito píše:Ta babička byla však jednou vyfocená a někdo ji vyfotil.
Takže je to dokument. Je dokument o pravdě pravdou?
Každopadně je její součástí. Jinak by tu asi nebyl.

No to je právě to tvoje vyhrknutí "Ale na to já se neptám" v bleděmodrém.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » sob 04. pro 2021 14:42:41

Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ta babička byla však jednou vyfocená a někdo ji vyfotil.
Takže je to dokument. Je dokument o pravdě pravdou?
Každopadně je její součástí. Jinak by tu asi nebyl.

No to je právě to tvoje vyhrknutí "Ale na to já se neptám" v bleděmodrém.

Aha :shock: ale že jsme si zas pokecali :)
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Jana » sob 04. pro 2021 22:30:37

Pedriito píše:Co je to tedy to ego? Fakt mě to zajímá, jak to kdo vidí. Je to démon, nebo přirozený princip? A jaký je jeho původ, jaký je ten princip, ze kterého se rozvíjí?


Ego je sen mysli. Ztotožnění s myslí. Představa: "Jsem něco, někdo...", která je proměnlivá, to, co je proměnlivé nemůže být Pravda. Pravda se nemění.

S poznáním povahy mysli je jasné, že ego není ničím skutečným. Proto také, když ego poctivě hledáš, tak ho nenajdeš. :D


Osvícená mysl, ve které nic nezatemňuje Pravdu, je prázdná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. pro 2021 8:09:12

Dítě, které si dva přejí, a ještě se nenarodilo, též není svým projevem dosud v pravdě. A když se narodí, tak v něm najednou je. A cítí, myslí, rozčiluje se, a usmívá, miluje....To je taky jen sen jeho mysli, či mysli jeho rodičů? Milují, trpí i radují se pro sen?
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Pedriito » ned 05. pro 2021 8:26:12

P.S. když ego poctivě hledáš, tak ho nenacházíš, páč ono se tomu pohledu "vyhýbá", nebo lépe řečeno ten pohled jím proniká, čistí jej, páč je jemnější než ono. Tak dohlédne k tomu principu. A teď kdo se tedy dívá?
Pedriito
 

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod lklknml » ned 05. pro 2021 8:46:35

Pedriito píše:
Zdeněk píše:
Pedriito píše:Ta babička byla však jednou vyfocená a někdo ji vyfotil.
Takže je to dokument. Je dokument o pravdě pravdou?
Každopadně je její součástí. Jinak by tu asi nebyl.

No to je právě to tvoje vyhrknutí "Ale na to já se neptám" v bleděmodrém.

Aha :shock: ale že jsme si zas pokecali :)

No pokecali, o té fotce, o ničem jiném kecat nemůžeme. Babička už umřela. Ona taky ta fotka byla už hodně stará, tak se převedla na digi a trochu ve Photoshopu poupravovala, aby kontury vynikly. Protože na tý starý fotce už moc nešlo poznat, jestli tam není třeba není místo babičky strom.

No a protože už babičku nelze nikde najít, tak se řeklo, že nic neexistuje. To zní dobře ne, ta fotka je prázdná. No ale zase na druhou stranu to máš pravdu, přece logicky něco na tý fotce je. Tak někdo vymyslel, že babička je vlastně všude. Všude a nikde. To zní fakt dobře.

No ale nevím jestli jsme udělali dobře, protože se zase toho chytla různá podezřelá individua, aby se tím fetovala a ukájela, místo aby cvičila.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod Jana » ned 05. pro 2021 9:07:10

Pedriito píše:Dítě, které si dva přejí, a ještě se nenarodilo, též není svým projevem dosud v pravdě. A když se narodí, tak v něm najednou je. A cítí, myslí, rozčiluje se, a usmívá, miluje....To je taky jen sen jeho mysli, či mysli jeho rodičů? Milují, trpí i radují se pro sen?

Dítě, které se ještě nenarodilo a které si dva přejí, je láskou ještě dříve, než se narodí. Je už tím, co je v nás nesmrtelné. Když se narodí je dál pro ty dva láskou, která skrz smyslové vnímání a mysl může získávat různé zabarvení, zatemnění, třeba až tak že se může jevit, že tady je někdo, kdo tou láskou není. A když nám někdo milovaný zemře a není v nás připoutanost k mysli, k tělu, je tady jen vědomí, že milovaný je láskou. Je tou láskou stále, bez ohledu na to, že opustil tělo a jeho tělo bylo třeba zpopelněno. Je dál tím, co je v nás věčné. Proto Maharaj říká: "Jsem nenarozeným dítětem svých rodičů". Poznává, že je tím, co je věčné. Nikoli jen tělem, které se narodí a zemře.


Pedriito píše:P.S. když ego poctivě hledáš, tak ho nenacházíš, páč ono se tomu pohledu "vyhýbá", nebo lépe řečeno ten pohled jím proniká, čistí jej, páč je jemnější než ono. Tak dohlédne k tomu principu. A teď kdo se tedy dívá?

Když zkoumáš, kde se rodí pocit "já jsem", který je láskou, tak to není ani tělo, ani mysl, odkud to pochází. Vyvěrá z nejčistších hlubin prázdna. Neexistuje nic víc osvobozujícího, než tohle poznání. Může tu být i dívání, ale není tu za ním nikdo, kdo by ho nějak vytvářel, dělal.

S připoutaností k tělu vzniká pocit, že svobodu je třeba si vybojovat ve vnějším světě, zbavit se všech, kdo svobodu nějak omezují, berou. Ale to je nesmysl. Svobodu ztrácíme jen svou připoutaností k tělu a k mysli. Bez téhle připoutanosti nemůže být o nějaké nesvobodě žádná řeč.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Pedro vs. Zdeněk ohledně všeho, od korony až po boty

Nový příspěvekod lklknml » ned 05. pro 2021 10:22:20

Jana píše:Vyvěrá z nejčistších hlubin prázdna. Neexistuje nic víc osvobozujícího, než tohle poznání. Může tu být i dívání, ale není tu za ním nikdo, kdo by ho nějak vytvářel, dělal.

A že to tvé poznání, co vyvěrá z nejčistších hlubin prázdna, skrze které se dívá nikdo, tak irituju? 8)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků