Rána zenovou holí

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 15:02:58

Ale to neznamená, že není možné sledovat, co nám zrúcává most k milosti, pokud se to děje.


Ano to právě dělám, sleduju to a komentuju.
S tím mostem je to hezké přirovnání, je to jako Occamova břitva, jen si uvědomit, na které straně mostu stojíš.
Když víš, kde stojíš a že i ten most je iluzorní. Je to celé jen hra, na které je rána holí dobře zahraný tah.
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 15:28:11

Réza píše:Jsem šťastná.
A nečekám, že prohlédnu (svou) mysl.
Mě tam opravdu nemusíš psát to "jestli". Vidím mysl, vidím, kdy je prázdná a vidím, kdy ne.
Vidím, že je iluzorní a že i kvality prázdná / plná jsou iluzorní.
Prázdná / plná to jsou kvality prostoru a času.
Proto se v čase mění. Proto nestačí nahlížet jednou, dvakrát za den.
A pak psát: jestli že prohlédneš, že je prázdná, tak ...
Pokus se pohybuješ v prostoru a času a to ty (ty iluzorní) ráda, tak vez, že nic není stálé.


Jsem ráda, že jsi šťastná. Díky.

Nicméně, pokud vidím, že mysl není prázdná, tak je to můj vlastní sen.
A pokud vidím že to, co vidím v mysli, je jen sen, tak vidím, že mysl je prázdná - absolutně, definitivně. :D

A pokud nevidím, že sen je snem, tak nemůžu rozpoznat skutečnost.

Je možná možné ve slepotě, kdy nepoznávám Lásku, vyslovit přání, aby někdo byl mlácený od rána do večera.
Je možná možné ve své slepotě tomuhle přání přitakávat.

Je možné si s prozřením přát, aby všechny bytosti byly šťastné.
Je možné poznávat štěstí té existence, která tady je
a nalézat jen vděk za to.

Nicméně, pokud jen víš, že veškerá existence je láskou, blahem, ale nepoznáváš to, tak je to všechno, co píšu o té kráse existence, na prd, jak by řekl Adyashanti.

A jestli jsi šťastná, tak nepotřebuješ nic vědět.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 16:18:24

"Je tu radost, mír, který nemá obdoby, který přebývá v srdci každé lidské bytosti."

Možná by někdo mohl přeložit, kdyby měl chuť, co říká Mooji o tváři zenové hole.



:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 16:28:39

Je možná možné ve slepotě, kdy nepoznávám Lásku, vyslovit přání, aby někdo byl mlácený od rána do večera.
Je možná možné ve své slepotě tomuhle přání přitakávat.


Je také možné ve slepotě, to co bylo napsáno, absolutně nepochopit. I přes snahu několika vysvětlujících příspěvků.

Z mé strany to bylo čisté přání Milosti, pro všechny, co to tu čtou.
Nic víc...
A ty píšeš u rúcání mostů,
přeješ mi štěstí, dokonce pochybuješ o mém štěstí, jako bys nevěděla kdo jsem, jako bys nevěděla kdo jsi. Jako by sis myslela, že proud Milosti jde nějakým způsobem přerušit. Jako bys nebyla šťastná natolik a vědomá si natolik své vlastní podstaty, abys viděla, že není nic než štěstí. Pokud chceš mluvit v rovině vět "Jestli jsi šťastná, ...", tak je to taky možné, ale je fér říct, teď nejsme ve sféře "jediného šťastného", ale pohybujeme se v rovině já - ty, v rovině možného pociťování štěstí, či nikoliv. A napadají mě 2 možná vysvětlení, proč to neděláš:
1) nevíš o tom, nedokážeš to rozlišit ... a jak je na zdejším fóru zvykem, každý tě nejdřív pošle zamést si před svým prahem.
2) je ti to fuk, prostě mlžíš a děláš kouřové clony, zábava, hra máji.

Obojí vysvětluje reakce ostatních na to, co píšeš.

Možná je čas vyložit karty, jak to teda je.
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 16:31:53

Jana píše:"Je tu radost, mír, který nemá obdoby, který přebývá v srdci každé lidské bytosti."

Možná by někdo mohl přeložit, kdyby měl chuť, co říká Mooji o tváři zenové hole.



No tak jsem se jen s těmi jmény předběhla o pár příspěvků.
Ty Jani nezklameš.

Na video mrknu. Překlad asi nehrozí, ale nějaký výcuc udělat můžu, když je zájem.
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 16:35:18

Réza píše:
Je možná možné ve slepotě, kdy nepoznávám Lásku, vyslovit přání, aby někdo byl mlácený od rána do večera.
Je možná možné ve své slepotě tomuhle přání přitakávat.


Je také možné ve slepotě, to co bylo napsáno, absolutně nepochopit. I přes snahu několika vysvětlujících příspěvků.

Z mé strany to bylo čisté přání Milosti, pro všechny, co to tu čtou.
Nic víc...
A ty píšeš u rúcání mostů,
přeješ mi štěstí, dokonce pochybuješ o mém štěstí, jako bys nevěděla kdo jsem, jako bys nevěděla kdo jsi. Jako by sis myslela, že proud Milosti jde nějakým způsobem přerušit. Jako bys nebyla šťastná natolik a vědomá si natolik své vlastní podstaty, abys viděla, že není nic než štěstí. Pokud chceš mluvit v rovině vět "Jestli jsi šťastná, ...", tak je to taky možné, ale je fér říct, teď nejsme ve sféře "jediného šťastného", ale pohybujeme se v rovině já - ty, v rovině možného pociťování štěstí, či nikoliv. A napadají mě 2 možná vysvětlení, proč to neděláš:
1) nevíš o tom, nedokážeš to rozlišit ... a jak je na zdejším fóru zvykem, každý tě nejdřív pošle zamést si před svým prahem.
2) je ti to fuk, prostě mlžíš a děláš kouřové clony, zábava, hra máji.

Obojí vysvětluje reakce ostatních na to, co píšeš.

Možná je čas vyložit karty, jak to teda je.


O tom, že ta existence, která tady je, je sama o sobě šťastná, s poznáním skutečnosti není možné pochybovat, ale je možné pochybovat o tom, že s tímhle poznáním by bylo možné projevit přání, aby byl někdo mlácen od rána do večera. Tudíž je možné pochybovat o bytosti, která takové přání projevuje, že je bezpodmínečně šťastná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 16:52:33

Přeješ mi štěstí, dokonce pochybuješ o mém štěstí, jako bys nevěděla kdo jsem, jako bys nevěděla kdo jsi. Jako by sis myslela, že proud Milosti jde nějakým způsobem přerušit. Jako bys nebyla šťastná natolik a vědomá si natolik své vlastní podstaty, abys viděla, že není nic než štěstí. Pokud chceš mluvit v rovině vět "Jestli jsi šťastná, ...", tak je to taky možné, ale je fér říct, teď nejsme ve sféře "jediného šťastného", ale pohybujeme se v rovině já - ty, v rovině možného pociťování štěstí, či nikoliv. A napadají mě 2 možná vysvětlení, proč to neděláš:
1) nevíš o tom, nedokážeš to rozlišit ... a jak je na zdejším fóru zvykem, každý tě nejdřív pošle zamést si před svým prahem.
2) je ti to fuk, prostě mlžíš a děláš kouřové clony, zábava, hra máji.


A třeba je tady ještě třetí možnost. Prostě to tak jenom je.

Dokonale šťastná existence, ve které sen mysli dokáže vykouzlit iluzi oddělenosti a s ní i nevědomost, kupříkladu ztotožnění s nešťastnou bytostí, která by si přála aby ten druhý taky zažíval bolest.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Tara » pon 31. led 2022 17:07:14

Jani, ne od rána do večera, ale i od večera do rána.

Bo je to marný, je to marný, je to marný :-) A protože je to v tvém případě marný, tak je to zbytečný...

Réza pěkně popsala, proč a jak funguje rána zenovou holí. Aby došlo (jedná se o okamžik překvapení, Okamžik!!!, BUM) k vyprázdnění mysli..., odpoutání se od ztotožnění se s osobní, jakoukoli, představou, puštění formy...

Mnohdy tento Okamžik (rány) pomůže.

Někdy ale ne. Když je ulita ještě hodně pevná a sevřená.... U tebe nepomohl, naopak, posloužil ještě k větší intelektuální rozjívenosti....

Mě např. to pomohlo několikrát i coby jen v diskuzi.... prostě to "samo" udělalo na mou hlavu BUM (aniž by to tak někdy druhá strana chtěla či zamýšlela), že se mi rozbřesklo..., stačila ta "správná odpověď".... a naladění se na Vlnu...

Za mě - je zbytečné o tomto s tebou a na toto téma vést rozhovor. Réze děkuji. :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 17:13:04

Tara píše:Jani, ne od večera do rána, ale i od rána do večera.

Evi, díky za upřesnění. Je v tom nějaký rozdíl? Mě asi při tom psaní napadla zrovna melodie písničky: "Od večera do rána, rosa na něj padala." :D

je to marný, je to marný, je to marný :-)

Réza pěkně popsala, proč a jak funguje rána zenovou holí. Aby došlo (jedná se o okamžik překvapení, Okamžik!!!, BUM) k vyprázdnění mysli..., odpoutání se od ztotožnění se s osobní, jakoukoli, představou, puštění formy...

Mnohdy tento Okamžik (rány) pomůže.

A ten okamžik překvapení je mlácení od rána do večera?


Někdy ale ne. Když je ulita ještě hodně pevná a sevřená....

Mě to pomohlo několikrát i coby jen v diskuzi.... prostě to "samo" udělalo na mou hlavu BUM (aniž by to tak někdy druhá strana chtěla či zamýšlela), že se mi rozbřesklo..., stačila ta "správná odpověď".... a naladění se na Vlnu...


Evi, díky za Tvé vyjádření. Byla bych moc ráda, kdybys sem dala přesně tu citaci toho, co v Tobě probudilo to přání mlátit od rána do večera.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 17:16:11

Bylo to tohle?

Jana píše:"Dříve než Abraham já jsem"

Není začátek a ani konec, je to neomezené časem a prostorem,

je to prostě Boží.

:)

Nicméně, když se ztotožníš s křesťanem nebo nekřesťanem nebo s čímkoli si Tvá mysl zamane, tak jsou tu začátky i konce.


viewtopic.php?f=32&t=8311&p=169620&hilit=ml%C3%A1tit+od+r%C3%A1na+do+ve%C4%8Dera#p169615
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 17:17:14

Jestli ano, co v tom bylo tak nepřijatelné?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 17:22:04

Jana píše:
Přeješ mi štěstí, dokonce pochybuješ o mém štěstí, jako bys nevěděla kdo jsem, jako bys nevěděla kdo jsi. Jako by sis myslela, že proud Milosti jde nějakým způsobem přerušit. Jako bys nebyla šťastná natolik a vědomá si natolik své vlastní podstaty, abys viděla, že není nic než štěstí. Pokud chceš mluvit v rovině vět "Jestli jsi šťastná, ...", tak je to taky možné, ale je fér říct, teď nejsme ve sféře "jediného šťastného", ale pohybujeme se v rovině já - ty, v rovině možného pociťování štěstí, či nikoliv. A napadají mě 2 možná vysvětlení, proč to neděláš:
1) nevíš o tom, nedokážeš to rozlišit ... a jak je na zdejším fóru zvykem, každý tě nejdřív pošle zamést si před svým prahem.
2) je ti to fuk, prostě mlžíš a děláš kouřové clony, zábava, hra máji.


A třeba je tady ještě třetí možnost. Prostě to tak jenom je.

Dokonale šťastná existence, ve které sen mysli dokáže vykouzlit iluzi oddělenosti a s ní i nevědomost, kupříkladu ztotožnění s nešťastnou bytostí, která by si přála aby ten druhý taky zažíval bolest.


To není třetí, to popisuješ podklad proty možnosti.
Otázka zněla, jestlu jsi si toho vykouzlení, když nastane vědomá.
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 17:42:26

Je tady vědomí toho, bez ohledu na to, jaký je tady zrovna projev.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Jana » pon 31. led 2022 17:48:48

A je tady i ta možnost vedle vědomí celistvosti a jednoty Bytí poznávat projev z různých úhlů pohledu. Obrazně řečeno - Tvýma, mýma očima.

Proč například namísto vědomého Bytí vzniká touha po bití někoho druhého.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7400
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 18:44:52

Jana píše:
Proč například namísto vědomého Bytí vzniká touha po bití někoho druhého.


Vážně si myslíš, že někde místo vědomého Bytí, vzniká touha bití?
Kam se jako asi to vědomé Bytí podělo, když ještě o příspěvek výš si bylo vědomo sebe sama bez ohledu na projev???
:what:
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. led 2022 19:30:07

Jana píše:Možná by někdo mohl přeložit, kdyby měl chuť, co říká Mooji o tváři zenové hole.


Ten chlápek si stěžuje Moojimu na svoje výbuchy vzteku a ptá se, co má s tím dělat. "Když se podíváš na ty tváře lidí pod náporem tvého hněvu... můžeš se radovat z osvícení, které jsi jim přinesl?". "Ne" odpovídá chlapík. "Pak si pamatuj ten výraz tváří, to bude pro tebe zenová hůl" praví Mooji.

To je taková rada dost naprd.

Lépe radí ET, aby tuto výbušnou povahu použil k prohlubování své bdělosti:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. led 2022 19:31:51

Jana píše:Proč například namísto vědomého Bytí vzniká touha po bití někoho druhého.

Je to kvůli touze vědomého po vzniku vědomí u nevědomého.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 19:53:48

Zdeněk píše:
Ten chlápek si stěžuje Moojimu na svoje výbuchy vzteku a ptá se, co má s tím dělat. "Když se podíváš na ty tváře lidí pod náporem tvého hněvu... můžeš se radovat z osvícení, které jsi jim přinesl?". "Ne" odpovídá chlapík. "Pak si pamatuj ten výraz tváří, to bude pro tebe zenová hůl" praví Mooji.



Díky, takže to zkouknout ani nemusím.
Ale vyplývá mi z toho, že Mooji, použil pojem zenová hůl, v tom symbolickém významu, který jsem se snažila osvětlit.

Nebo , že by si přál , aby tazatele, při výbuch hněvu vždycky někdo fyzicky praštil?
:what:
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod Réza » pon 31. led 2022 19:54:46

Zdeněk píše:
Jana píše:Proč například namísto vědomého Bytí vzniká touha po bití někoho druhého.

Je to kvůli touze vědomého po vzniku vědomí u nevědomého.


No ty Zdeňku zase perlíš, že by sarkasmus? :yeah:
Réza
 

Re: Rána zenovou holí

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. led 2022 20:04:33

Réza píše:Nebo , že by si přál , aby tazatele, při výbuch hněvu vždycky někdo fyzicky praštil?

Ne, prostě si má pamatovat konkrétní následky (obličeje obětí) svého hněvu a to prý jej v tom hněvu omezí coby úder zenové hole.

Kvůli výčitkám však k Moojimu s tím dotazem přišel, že by mu měla pomoci jejich konkrétní vizuální manifestace je rada pofiderní – v tom výbuchu hněvu pochopitelně na všechno zapomene.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník