Desinformační válka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 1:14:32

V Rakousku se začíná řešit, jestli je země připravena na atomové napadení.

https://www.heute.at/s/minister-sagt-ob ... -100192818

Minister sagt, ob wir auf Atom-Schlag vorbereitet sind

Es sei eine Frage, die sich ORF-Moderator Martin Thür nie vorstellen konnte: Ist Österreich vorbereitet, wenn es zu einem Atom-Angriff Putins kommt?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 2:07:07

Nemusely jsme až takové osudové věci resit, nevpominam si, že bylo někdy v mém dětství na školách nějaké takové situace, krom pár dnů úhlových prázdnin či zloutenkove epidemie. Nedá se to srovnat s tím, co už dva roky probíhá probíhalo s covidovou situaci a teď další bomba válka. Slyší to z médií, doma od rodičů, povídají si o tom mezi sebou.... Nedávno 11 léta vnučka přišla domů s tím, že nechce, aby rodiče zemřeli, když nejsou očkování. A byla dost špatná z toho, protože jim paní učitelka ve škole povídala o tom, jak je dobře se očkovat
.


Myslím jestě před školkou, šklolka jestě tenkrat v pohodě, nikdo nám nic necpal. Ve škole už nás začali strašit imperialistama a jejich atomovkama. Čili zasévat strach. Komunisti byli hrdinové. Ono to dítko to začalo registrovat sice na půl ucha, hlavní zájmy byly jinde, ale přece. Postupně. A s tím šlo dění v rodině, dění venku s kamarády. Kde bylo duchovno? Kde byla politika? Kde války té doby? Bereš už to moc dospělácky. Malé dítě to jestě nevnímá a dospělák to vnímá ektrémně, páč prahne po detailech. Které nikdy nemůže ze všech úhlů postihnout. Volná intuice je někde mezi. Jinak pak mele přeintelektualizované žvásty, hledá po stranách, převrací slovíčka, laboruje s významy.. aby mu to v sebe známém kontextu zapadlo. A málo kdy přes to pustí druhé, to už musí mít slabou chvilku. Která je ve skutečnosti požehnáním. Páč přetěžké zvednout závoru toho svýho vypěstěnýho já. Asi jako otevřít dvířka klece a dát svobodu skřivanovi, druhovi od dětství. Kdoví jestli už nezapoměl lítat...
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 7:12:24

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/fi ... e-40388544

Fiala: Zablokování dezinformačních webů bylo odvážné a možná trochu na hraně

https://www.novinky.cz/domaci/diskuze/f ... e-40388544

Z komentářů je vidět, jak jsou lidé naštvaní.

Na příkad:

Nevidím rozdíl v cenzuře za komárů a tímto.

Bez diskuse není demokracie.


435 souhlas / 19 nesouhlas
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 7:42:09

Návštěvník píše: škole už nás začali strašit imperialistama a jejich atomovkama.


No a neměli snad pravdu? Kapitalistické Rusko se přece právě projevuje imperialisticky a hrozí atomovkama.

Dcera se raduje, že život je nádherné dobrodružství a že podle ezoteriků a jasnovidců zemře letos hodně moc lidí. Když malá rozeštvaná Evropa za provolávání "Sláva Ukrajině" zmizí ze světa, tak to ostaní světadíly moc trápit nebude. Její čas možná odzvonil. 8)
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 8:12:30

Návštěvník píše: ...zmizí ze světa...

Oč je radikálnější Ticho, ve kterém zmizí svět i se všemi starostmi o něj. :D
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » pon 28. úno 2022 8:14:53

Zdeněk píše:
Přemýšlím, že bych se od vás někam odstěhoval, ale nevím kam.


Do Barmy, do kláštera :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3641
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 8:50:48

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Ono to tu vypadá jako názorová výměna alá covid.
Nevím v jaké bublině obhájci Putina sídlí a proč je jich tu taková koncentrace. Na rozdíl od covidu, který naši společnost opravdu rozděloval (i když ani on ne půl na půl). Tak podle průzkumů je zastánců Putina jen zlomek, pod 5%.

Už nevím který to byl film, z poválečného vězení válečných německých zajatců. Kde se s nimi zacházelo opravdu špatně a nespravedlivě. Až se jednoho zastal nějaký advokát a nějak to dovedl ke spravedlnosti. Samozřejmě přes odpor většiny, kteří jim opovrhovali jako ďáblovým advokátem.

Na konci mu ten Němec děkuje a ten advokát říká "ale já jsem to neudělal kvůli vám". A ten Němec odpoví "já vím".

Přemýšlím, že bych se od vás někam odstěhoval, ale nevím kam.


A také ne, kvůli nám, viď?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 8:57:18

Pro ne-pamětníky.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 8:57:35

miroslav píše:
Zdeněk píše:
Přemýšlím, že bych se od vás někam odstěhoval, ale nevím kam.


Do Barmy, do kláštera :)

Mnich Sarana mi to nedoporučuje.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 8:58:53

Vždycky mi vrtalo hlavou, jak se takový kulturní národ, jako byli Němci, mohli nechat Hitlerem tak zblbnout.

Aha.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 8:59:10

Zdeněk píše:Mnich Sarana mi to nedoporučuje.

Proč?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 9:01:35

Zdeněk píše:Vždycky mi vrtalo hlavou, jak se takový kulturní národ, jako byli Němci, mohli nechat Hitlerem tak zblbnout.

Aha.

Představa, že jsem "kulturní" na rozdíl od těch "nekulturních" není daleko od zblbnutí představou, že patřím mezi "nadlidi".
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 9:04:45

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Ono to tu vypadá jako názorová výměna alá covid.
Nevím v jaké bublině obhájci Putina sídlí a proč je jich tu taková koncentrace. Na rozdíl od covidu, který naši společnost opravdu rozděloval (i když ani on ne půl na půl). Tak podle průzkumů je zastánců Putina jen zlomek, pod 5%.

Už nevím který to byl film, z poválečného vězení válečných německých zajatců. Kde se s nimi zacházelo opravdu špatně a nespravedlivě. Až se jednoho zastal nějaký advokát a nějak to dovedl ke spravedlnosti. Samozřejmě přes odpor většiny, kteří jim opovrhovali jako ďáblovým advokátem.

Na konci mu ten Němec děkuje a ten advokát říká "ale já jsem to neudělal kvůli vám". A ten Němec odpoví "já vím".

Přemýšlím, že bych se od vás někam odstěhoval, ale nevím kam.


A také ne, kvůli nám, viď?

Totiž ten advokát sdílel s tím Němcem v ten okamžik něco, co řada lidí, s kterými stál na vítězné straně barikády, nesdílela.

A to něco bych chtěl i já sdílet. A to tady nejde. Většinou.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 10:29:31

Dalo by se nějak vyjádřit, co je podstatou toho sdílení?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Tara » pon 28. úno 2022 10:34:39

Totiž ten advokát sdílel s tím Němcem v ten okamžik něco, co řada lidí, s kterými stál na vítězné straně barikády, nesdílela.

A to něco bych chtěl i já sdílet. A to tady nejde. Většinou.

Jde :-), někdy jde, zvlášť když je to "přes příběh", jako v tomto případě :-)

Na konci mu ten Němec děkuje a ten advokát říká "ale já jsem to neudělal kvůli vám". A ten Němec odpoví "já vím".


A možná je to ten "let", jak nějaký Návštěvník psal v noci druhému Návštěvníkovi, že už možná ani létat neumí....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 11:40:44


Bez diskuse není demokracie. [/i]


Prohlásili ti, co o demokracii nestojí. :)
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 11:46:54

A to něco bych chtěl i já sdílet. A to tady nejde. Většinou.


Blbouni! Vůbec mi nerozumí :'-(
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 12:18:20

Návštěvník píše:

Bez diskuse není demokracie. [/i]


Prohlásili ti, co o demokracii nestojí. :)


Kdepak, to prohlásili ti, co nestojí o totalitu.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 12:27:44

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... e-40388605

Opusťte Kyjev, vyzvalo ruské velení Ukrajince

A hele, Novinky, tady prezentují zakázané ruské zpravodajství.

Ale souhlasí. V rakouských zprávach byla ráno informace, že ke Kyjevu se blíží obrovský vojenský konvoj. S fotkou.

Kyjevané tuhle výzvu přece vůbec neuslyši, taky tam bylo všechno ruské zpravodajství znemožněno. Akorát, když jim zavolají přibuzní z Ruska, by se mohli něco dovědět - pokud je to povolené. Ale pochybuji, že jim bude dovoleno odejít.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 12:41:43

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... u-40388622
Zelenskyj požádal o okamžité přijetí Ukrajiny do EU

Časem ano, říká von der Leyenová
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v nedělním rozhovoru s Euronews uvedla, že Ukrajina patří do Evropské unie a blok by si přál, aby se časem stala její součástí. O vstupu nových zemí však rozhodují členské státy, které nemusí s názory EK souhlasit.


Jeden z komentářů:

Volodymire, zde s Vámi nemohu souhlasit. EU není za zásluhy, je třeba splňovat určitá kritéria a ty pří vší úctě momentálně Vaše vlast nesplňuje.

Sláva Ukrajině!


(Souhlas 272 / Nesouhlas 34)

Naprostý souhlas. Ukrajina usiluje o vstup do EU dlouhodobě, ale zatím nesplňuje vstupní podminky, které musely splnit všechny členské státy. Nepřipadá mi korektní a prozíravé ji teď přijmout jen na truc Rusku a ingnorovat vlastní pravidla.

Souhlas 161 / Nesouhlas 3
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 152 návštevníků