Desinformační válka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » úte 22. úno 2022 11:12:06

Zelenskyj asi ne zcela chápe realitu:
Nepodléháme provokacím, naše hranice jsou spolehlivě chráněny.

Tohle skrze své fikce zkreslené vidění reality mají společné s Miroslavem vezdejším, s naším prezidentem (který už před cca 7 lety prohlásil, že na Ukrajině žádní ruští vojáci nejsou, protože mu to řekl Lavrov), či jinými lokajskými politiky našimi.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » úte 22. úno 2022 11:29:00

Zajímavé bude, jak se k sankcím postaví němečtí průmyslníci (Nord Stream II i navzdory USA protlačili), kteří bez ruského plynu budou ohroženi konkurencí.

- psychopatickému nápadu Merkelové zavřít všechny jaderné elektrárny se museli podvolit
- šílené emisní automobilové limity řešili podvodem

Tipuji, že jim nic jiného nezbude, než se mediálnímu tlaku alespoň dočasně podvolit. Což bude mít na nás významný vliv.
To asi zhubnu.
Dobře mi tak.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » úte 22. úno 2022 13:16:11

Jednoznačný akt agrese a zcela zjevné porušení mezinárodního práva. "Tak hovořil ve sněmovně během svého projevu o ruském rozhodnutí uznat nezávislost separatistických republik na východě Ukrajiny český premiér Petr Fiala. Agresivní projev prezidenta Vladimira Putina podle Fialy ukázal smýšlení tamní hlavy státu a jeho bezohlednost ve snaze dosáhnout svých zájmů."

Když USA napadly z vylhaných důvodů Irák, mlčel jsi Fialo. Podle odhadů v ní zahynulo asi milion lidí.
(plus samozřejmě další morální konsekvence)
Obrázek

Cítíš se dnes pobouřen, ohrožen? Možná na ruském seznamu? Nu, tak si chlapče přečti báseň Martina Niemöllera:

Nejdřív přišli pro komunisty,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.

Pak přišli pro Židy,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.

Pak přišli pro odboráře,
a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.

Pak přišli pro katolíky,
a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.

Pak přišli pro mě
a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. úno 2022 14:51:35

Největší zbraní dezinformační války je, že zprávy dále nešíří desinformátoři, ale lidé, kteří jim uvěřili a další šíření už je jakoby s čistým srdcem, dobrým úmyslem a navíc s dojmeme, že já sám jsem si to takto dal dohromady.

Špína je na obou (všech) stranách. A vždy se dá něco vyhrabat.
Jasně , kdo uvidí obrázek výše bude pobouřen, emoce se dají do pohybu...
Nejvíc to funguje na ty, kteří májí tendence vidět svět černobíle, tito jsou dobří a tito zlí, pokud ti, "dobří", udělali někdy něco zlého (byť jednotlivci z nich, byť ojediněle), tak logicky nejsou dobří a dobří tedy budou ti druzí.
Skálo pevná logika. Kdo skočí na udičku.
Ti, kdo vnímají svět barevněji, chápou že žádný stát (stav, zřízení) není ideální, že jednotliví lidé dělají chyby a páchají zlo, ať už se narodí kdekoli, ti zřejmě ne. Stačí i rozlišit, jak se k takovým excesům ty systémy staví. Umožní, aby šly na veřejnost? Aby viníci byli potrestáni? Nebo tutlají a stíhají novináře?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. úno 2022 15:24:34

Návštěvník píše:Největší zbraní dezinformační války je, že zprávy dále nešíří desinformátoři, ale lidé, kteří jim uvěřili a další šíření už je jakoby s čistým srdcem, dobrým úmyslem a navíc s dojmeme, že já sám jsem si to takto dal dohromady.

Špína je na obou (všech) stranách. A vždy se dá něco vyhrabat.
Jasně , kdo uvidí obrázek výše bude pobouřen, emoce se dají do pohybu...
Nejvíc to funguje na ty, kteří májí tendence vidět svět černobíle, tito jsou dobří a tito zlí, pokud ti, "dobří", udělali někdy něco zlého (byť jednotlivci z nich, byť ojediněle), tak logicky nejsou dobří a dobří tedy budou ti druzí.
Skálo pevná logika. Kdo skočí na udičku.
Ti, kdo vnímají svět barevněji, chápou že žádný stát (stav, zřízení) není ideální, že jednotliví lidé dělají chyby a páchají zlo, ať už se narodí kdekoli, ti zřejmě ne. Stačí i rozlišit, jak se k takovým excesům ty systémy staví. Umožní, aby šly na veřejnost? Aby viníci byli potrestáni? Nebo tutlají a stíhají novináře?


:yes:

Obrázek

Boj proti šílenostem dělá z lidí šílence.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. úno 2022 15:47:47

Návštěvník píše: Nebo tutlají a stíhají novináře?


Třeba tím, že je prohlásí za dezinformátory. :D
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » úte 22. úno 2022 17:53:26

Návštěvník píše:Ti, kdo vnímají svět barevněji, chápou že žádný stát (stav, zřízení) není ideální, že jednotliví lidé dělají chyby a páchají zlo, ať už se narodí kdekoli, ti zřejmě ne. Stačí i rozlišit, jak se k takovým excesům ty systémy staví. Umožní, aby šly na veřejnost? Aby viníci byli potrestáni? Nebo tutlají a stíhají novináře?

Ono v leckterých státech jsou dokonce tak nevědomé zhypnotizované ovce, že i když jim předložíš fakta před oči, tak začnou mlít cosi o barevném světě, že lidé dělají chyby atd. A ani je nenapadne, že by v mocenské hierarchii výše postavení strůjci masových vražd měli stanout před soudem.

Někde dokonce válečného zločince povýšili do šlechtického stavu.

Inu, pak se nedivme že žijeme v systému, v jakém žijeme.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » úte 22. úno 2022 20:33:06

Zdeněk píše:Inu, pak se nedivme že žijeme v systému, v jakém žijeme.


A jaký lepší reálný systém s lidmi jací jsou by sis představoval?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3587
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » úte 22. úno 2022 21:00:49

miroslav píše:
Zdeněk píše:Inu, pak se nedivme že žijeme v systému, v jakém žijeme.


A jaký lepší reálný systém s lidmi jací jsou by sis představoval?

Za Reagana to myslím bylo dobré. Ten kdysi prohlásil, že nesvoboda není vzdálená více než jednu generaci.

Což dokonce i Fiala ho před volbami citoval. To by ani Orwell nevymyslel – vědomí se totiž nezíská načtením. Tudíž tahle moje replika nemá valný smysl Miroslave.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 22. úno 2022 23:58:36

Mýty pod lupou: Jak Rusko lže a internet ho usvědčuje
PETR JUNA


S eskalujícím napětím na ukrajinsko-ruských hranicích se zvyšuje i počet zpráv, fotografií a videí na sociálních sítích, které mají za cíl ovlivnit pohled společnosti na současnou vyhrocenou situaci. Často však jde o manipulace.


Zmařený pokus o útok na vlak plný žen a dětí, výbuchy vozidel představitelů separatistických republik. Příběhy, které mají ukázat Ukrajinu jakožto agresora, proti kterému je třeba se bránit. Ve skutečnosti však jde o předem připravené materiály, které může rozklíčovat každý člověk s připojením k internetu.

Jak však upozorňuje politolog a odborník na dezinformace Miloš Gregor, svůj cíl splnila. „Pro zahraničí měly podobná videa a zprávy pouze omezenou platnost, neboť se velmi záhy přišlo na to, že nejsou pravdivé,“ vysvětluje Gregor. „V Rusku ale díky nim stoupla podpora Vladimíra Putina a jeho agrese vůči Ukrajině.“

Řada prokremelských sympatizantů je ale dále používá jako podklad pro své argumenty, v Rusku se lidé kvůli cenzuře zase nedozvědí, že jde o již vyvrácenou propagandu. „Můžeme sledovat fingovaná videa, kdy ukrajinští vojáci mají údajně napadat separatistická území na východě Ukrajiny,“ říká politolog z Masarykovy univerzity. „U nich se po bližší analýze dá snadno zjistit, že byla natočena i víc než týden dříve, než ruská media uvádějí, navíc pocházejí z jiných oblastí, než kde mělo ke střetům údajně dojít.“

Jak Gregor dále upozorňuje, v tomto je dnešní situace velmi podobná tomu, co se v souvislosti s Ukrajinou dělo v roce 2014.

Staré video, staré auto
Pravděpodobně nejsnáze vyvratitelná byla jedna z prvních dezinformací, které se začaly hromadně šířit. Mělo jít o údajný atentát na velitele milic separatistické Doněcké republiky. Pravděpodobně proto, že jeho skutečné auto je příliš drahé, použili pouze stejnou SPZ na starším modelu UAZ.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » stř 23. úno 2022 7:03:28

Návštěvník píše:Mýty pod lupou: Jak Rusko lže a internet ho usvědčuje
PETR JUNA

Když Bakala v supermarketu křičí na pobudu, co má pod kabátem flašku rumu, chyťte zloděje, neznamená to, že lže.

Totiž ta mrkev, co se houpe před nosem oslíka, klidně může být i pravá. Tak jako je pravý osel, který se na tu vějičku chytne.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 12:59:14

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Mýty pod lupou: Jak Rusko lže a internet ho usvědčuje
PETR JUNA

Když Bakala v supermarketu křičí na pobudu, co má pod kabátem flašku rumu, chyťte zloděje, neznamená to, že lže.

Totiž ta mrkev, co se houpe před nosem oslíka, klidně může být i pravá. Tak jako je pravý osel, který se na tu vějičku chytne.


Mohl bys prosím objasnit, jak jsi k této asociaci došel?kde jsou ty paboly?
Bakala? - Rusko?
Bakala nelže - Rusko nelže?

Nebo
Rusko - pobuda?

Jak napasovat na to oslíka a mrkev už vůbec netuším.
???
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 14:23:47

Vysvětlení té asociace, na kterou se Návštěvníku ptáš, si žádá pouze racionální mysl.

Vše může být a většinou je skutečné, ale jen naše intuice, vnímání, cítění vi - vidí, kde se přiklonit s chápáním, viděním hlubších pravd.

Z FB stránky Trikolóry:

Naprosto trefný komentář našeho prvního místopředsedy Petr Štěpánek - Trikolora ⤵️
Malé osvěžení paměti aneb Ukrajinská PROTOŽE
Protože Evropská unie nutila Ukrajině nepřijatelnou asociační dohodu, ukrajinský prezident Janukovyč ji odmítl podepsat.
Protože prezident Janukovyč asociační dohodu s EU odmítl podepsat, nastal Majdan.
Protože nastal Majdan, vlády nad Ukrajinou se s podporou EU a USA zmocnily ultranacionalistické síly.
Protože se vlády nad Ukrajinou zmocnily ultranacionalistické síly, okamžitě přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka.
Protože ultranacionalistické síly přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka, začaly se východní ukrajinské regiony bouřit.
(Poznámka: Na východě Ukrajiny nežije proruské obyvatelstvo, jak nám už osm let bulíkuje Česká televize, nýbrž miliony Rusů. A protože na východě Ukrajiny žijí Rusové, cítí s nimi Rusko sounáležitost.)
Protože se východní ukrajinské regiony začaly bouřit, poslala na ně ukrajinská vláda armádu.
Protože ukrajinská vláda poslala na východní ukrajinské regiony armádu, akcelerovaly tam separatistické tendence.
Protože akcelerovaly separatistické tendence, ukrajinská vláda namísto nabídky rozumné autonomie dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem.
Protože ukrajinská vláda dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem, došla po osmi letech Rusům na obou stranách hranice trpělivost.
A jsme tam, kde jsme❗️
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 15:59:48

Návštěvník píše:Vysvětlení té asociace, na kterou se Návštěvníku ptáš, si žádá pouze racionální mysl.

Vše může být a většinou je skutečné, ale jen naše intuice, vnímání, cítění vi - vidí, kde se přiklonit s chápáním, viděním hlubších pravd.

Z FB stránky Trikolóry:

Naprosto trefný komentář našeho prvního místopředsedy Petr Štěpánek - Trikolora ⤵️
Malé osvěžení paměti aneb Ukrajinská PROTOŽE
Protože Evropská unie nutila Ukrajině nepřijatelnou asociační dohodu, ukrajinský prezident Janukovyč ji odmítl podepsat.
Protože prezident Janukovyč asociační dohodu s EU odmítl podepsat, nastal Majdan.
Protože nastal Majdan, vlády nad Ukrajinou se s podporou EU a USA zmocnily ultranacionalistické síly.
Protože se vlády nad Ukrajinou zmocnily ultranacionalistické síly, okamžitě přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka.
Protože ultranacionalistické síly přišly s návrhem na zrušení ruštiny jako úředního jazyka, začaly se východní ukrajinské regiony bouřit.
(Poznámka: Na východě Ukrajiny nežije proruské obyvatelstvo, jak nám už osm let bulíkuje Česká televize, nýbrž miliony Rusů. A protože na východě Ukrajiny žijí Rusové, cítí s nimi Rusko sounáležitost.)
Protože se východní ukrajinské regiony začaly bouřit, poslala na ně ukrajinská vláda armádu.
Protože ukrajinská vláda poslala na východní ukrajinské regiony armádu, akcelerovaly tam separatistické tendence.
Protože akcelerovaly separatistické tendence, ukrajinská vláda namísto nabídky rozumné autonomie dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem.
Protože ukrajinská vláda dál harašila zbraněmi a přitápěla pod kotlem, došla po osmi letech Rusům na obou stranách hranice trpělivost.
A jsme tam, kde jsme❗️


Tohle všechno ale rusofobové vědí a vůbec je to neruší. Akorát se to snaží překrýt svými dezinformačními lžemi, kterým mají uvěřit normální lidé.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 16:17:30

Tohle všechno ale rusofobové vědí a vůbec je to neruší. Akorát se to snaží překrýt svými dezinformačními lžemi, kterým mají uvěřit normální lidé.

Důležité je, co si myslíš ty.
A to je?


Spousta lidí, možná většina, dá na informace z dostupných médií (podobně jako v případě covidu, očkování atd.), to, co se momentálně tlačí.
Tedy pro EU, pro NATO, pro USA, pro Ukrajinská metodika.
Nezajímá ji, tu většinu, pravda, neví o pozadí, hlubších souvislostech, prostě nyní když se všude kolem mluví a mává proukrajinskou vlajkou, kolik měst jí už vyvěsilo, (očkováním jako jedině spásným), tak to tak prostě pro ně je.

A já se ptám - a co ty?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 16:20:31

Návštěvník píše:Vysvětlení té asociace, na kterou se Návštěvníku ptáš, si žádá pouze racionální mysl.

Vše může být a většinou je skutečné, ale jen naše intuice, vnímání, cítění vi - vidí, kde se přiklonit s chápáním, viděním hlubších pravd.

Hm , opět ukázka osvědčené techniky. Než vysvětlit jeden nesmysl, předložit další a další a další.

Já vím k čemu se přikonit a zaplať bůh kloním se k tomu čemu většina.
I když toto mé přiklonění bude bráno jako přitakání ovce. Ale třeba milionkrát si mě nebo mé vzdělané a nadprůměrně inteligentní kolegy, nebo příbuzné, kteří se o dějiny zajímají dlouho době, nazvi/nazvěte ovcemi a milionkrát se pozvědněte do pozice těch, kteří ví a nepotřebují o svém názoru pochybovat.
Jak je libo. Na tom, kdo je a kdo není ovce, to nic nezmění.

Btw, věci jako je politika by právě měla prozkoumat i racionální mysl.

Prima ukázková debata. :D
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » stř 23. úno 2022 16:21:59

Mně to přijde podobné jako za Hitlera. Ten také se stále snažil o mír a chránit Němce v Sudetech i v Rakousku. A pak, abychom ho náhodou nenapadli, tak preventivně zabral i zbytek Čech a Moravy.
Putin zabral Krym a teď zabírá Donbas. Ukrajina nic nezabírá - kdo je tedy z těch dvou agresor?
Zbraněmi na hranicích chrastí Rusko. Na moři i na souši.
Vysvětlení si žádá tu racionální mysl, jak správně píšeš, návštěvníku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3587
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 16:26:50

A další z ukázkovýc manipulačních metod je škatulkování.
př:
" Tohle všechno ale rusofobové vědí a vůbec je to neruší."

Jen tak plácnuto kamkoliv. Znamená to, že autor předchozího textu je rusofob? Nebo si to jen myslí auto této poznámky? Bude se autor textu bránit označení rusofob (má přeci mezi Rusi několik přátel, váží si spousty ruských osobností současných i historických, ...) ? No hlavně, že debata je zase někde jinde, že. :-)
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 16:33:40

Takže jsme, babi, došli?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. úno 2022 16:36:05

Svou špatnou zkušenost s Ruskem (nikoliv s jednotlivými Rusy) má třeba i finsko, které taky přišlo o část svého území, můžeme také připomenou napadení Polska před na záčátku 2. sv. války. Polsko se také nedostalo do svých původních hranic, ale je šoupnuté asi o 100km na západ. Kus připadl tenkrát sovětskému svazu, za čast východního německa. Důvodem proč je na Ukrajině tolik Rusů je ten, že to byla Stalinova zcela promyšlená strategie a z území připojených sovětských republik stěhoval původní obyvatele na Sibiř a jiných neobydlených částí a místo nich tam stěhoval ruské obyvatele. (otázkou je jak moc dobrovolně, zda pobídky či nátlak, asi obojí).
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 návštevníků