Desinformační válka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » čtv 24. úno 2022 9:56:30

Návštěvník píše:Všetky problémy a zmätok sveta vyplývajú z konceptov a nášho emocionálneho vtiahnutia do nich… Musíte si neustále pripomínať, že váš svet je svetlom vašej vlastnej vízie a vy vidíte to, čomu veríte.

Nisargadatta Maharaj


Už jsem myslel, že jsi geniální, žes to takhle perfektně zformuloval, ale nakonec to byl Nisargadatta. Nicméně dík za tu citaci přesně pasující na podstatu zdejší diskuze.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3591
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. úno 2022 10:02:13

V r. 1982 jsem zemřel na rakovinu. Můj stav nebyl operovatelný. Zvolil jsem si neprojít chemoterapií. Bylo mi dáno šest až osm měsíců života. Předtím jsem byl stále zoufalejší kvůli jaderné krizi, ekologické krizi a tak dále. Dospěl jsem k víře, že příroda udělala chybu – že jsme pravděpodobně rakovinným organismem na planetě. A to mne nakonec zabilo.

Před mým zážitkem blízké smrti jsem vyzkoušel všechny možné alternativní léčebné metody. Nepomohla žádná. Takže jsem se rozhodl, že je to mezi mnou a bohem. Nikdy jsem opravdu boha neuznával. Ani jsem se nezabýval nějakou spiritualitou. Ale má blížící se smrt mne poslala na cestu hledání více informací o spiritualitě a alternativní léčbě. Přečetl jsem různá náboženství a filosofie. Daly mi naději, že na druhé straně něco existuje.

Neměl jsem žádné zdravotní pojištění, takže úspory mé ženy zmizeli přes noc na testy. Nechtěl jsem svoji rodinu do toho zatáhnout a tak jsem se rozhodl vypořádat se s tím sám. Skončil jsem v hospicu a byl jsem požehnán andělem pro svoji pečovatelku, které budu říkat „Anne“. Stála při mně ve všem, co následovalo.

Vzbudil jsem se ve 4:30 ráno a věděl jsem, že je to ono. Umíral jsem. Zavolal jsem pár přátelům a řekl jim sbohem. Probudil jsem Anne a přiměl ji slíbit, že mé mrtvé tělo zůstane nedotčeno po šest hodin, protože jsem četl, že když zemřete, dějí se různé zajímavé věci. Opět jsem usnul. Další věcí, kterou si pamatuji, bylo, že jsem byl zcela při vědomí a vstával. Přesto mé tělo leželo v posteli. Zdálo se, že jsem obklopen temnotou, přesto jsem mohl vidět místnost v domě, a střechu a dokonce i pod dům.

Svítilo světlo. Obrátil jsem se k němu a byl jsem si vědom jeho podobnosti tomu, co další popsali v zážitcích blízké smrti. Bylo to nádherné a reálné, lákavé. Chtěl jsem jít ke světlu, jak bych asi chtěl jít do ideální náruče mé matky nebo otce. Jak jsem se vydal ke světlu, věděl jsem, že když do světla půjdu, budu mrtev. Takže jsem řekl/cítil: „Počkejte prosím. Rád bych si předtím, než půjdu, s vámi promluvil.“

Celý zážitek se zastavil. Objevil jsem, že tento zážitek řídím. Má žádost byla splněna, rozmlouval jsem se světlem. To je nejlepší způsob, jakým to mohu popsat. Světlo se změnilo na různé postavy, jako Ježíš, Buddha, Krišna, archetypální obrazy a znamení. Zeptal jsem se jakousi telepatií: „Co se tu děje?“

Byly mi přeneseny informace, že naše víra utváří jakousi zpětnou vazbu, které se nám dostává. Pokud jste buddhista nebo katolík nebo fundamentalista, dostanete zpětnou vazbu vašich vlastních obrazů. Začal jsem si být vědom matice vyššího já, kanálu ke zdroji. Všichni máme vyšší já, nebo část nadduše naší bytosti, kanál. Všechna vyšší já jsou spojena jako jedna bytost. Všichni lidé jsou spojeni jako jedna bytost.

Byla to ta nejkrásnější věc, kterou jsem kdy viděl. Bylo to jako všechna láska, kterou jste kdy chtěli, byl to ten druh lásky, která léčí, uzdravuje, regeneruje. Byl jsem připraven v tu chvíli jít. Řekl jsem: „Jsem připraven, vezměte si mne.“ Pak se světlo změnilo na nejnádhernější věc, kterou jsem kdy viděl: mandalu lidských duší na této planetě. Viděl jsem, že jsme nejnádhernější stvoření – elegantní, exotická… vše.

Nedokážu prostě říct dostatečně, jak to změnilo můj názor na lidské bytosti, během okamžiku. Řekl jsem/pomyslel si/cítil: „Ach bože, nevěděl jsem.“s údivem jsem zjistil, že v žádné duši neexistuje žádné zlo. Lidé mohou dělat strašlivé věci kvůli nevědomosti a nedostatku, ale žádná duše není zlá. "Co všichni lidé hledají – co je vyživuje – je láska,“ řeklo mi světlo. „Co lidi deformuje je nedostatek lásky.“

Odhalení pokračovala a pokračovala. Zeptal jsem se: „Znamená to, že lidstvo bude spaseno?“ Jako zvuk trumpety se sprškou rotujících světel světlo „promluvilo“ a řeklo: „Zachraňujete se, vykupujete a léčíte se sami. Vždy jste tak dělali a dělat budete. Byli jste stvořeni s mocí tak činit před počátkem světa.“ V tom okamžiku jsem pochopil, že jsme již byli spaseni.

Poděkoval jsem světlu boha z celého srdce. Nejlepší věcí, která ze mne mohla vyjít, bylo: „Ach drahý bože, drahý vesmíre, drahé velké já, miluji svůj život.“ Zdálo se, že mne světlo vdechlo ještě hlouběji, absorbovalo mne. Vstoupil jsem do další sféry, opravdovější než ta minulá, a byl jsem si vědom enormního proudu světla, velkého a plného, hlubokého. Zeptal jsem se, co to bylo. Světlo odpovědělo: „To je řeka života. Napij se této manové vody, aby naplnila tvé srdce.“ Byl jsem zhluboka, v extázi.

Náhle se zdálo, že na tomto proudu života rychle mizím od planety. Viděl jsem Zemi odlétat. Sluneční soustava prosvištěla kolem a zmizela. Letěl jsem středem galaxie, absorboval cestou více znalostí, dozvěděl jsem se, že tato galaxie – a celý vesmír – je plná mnoha různých druhů života. Viděl jsem mnoho světů. Nejsme ve vesmíru sami. Zdálo se, jako by všechna stvoření ve vesmíru proletěla kolem mne a zmizela ve světelné tečce.

Pak se objevilo druhé světlo. Jak jsem procházel do druhého světla, mohl jsem vnímat navždy, mimo nekonečno. Byl jsem v pustině, v přistvoření, počátku času, prvním slovu nebo vibraci. Odpočíval jsem v oku stvoření a zdálo se, že jsem se dotkl tváře boha. Nebyl to náboženský pocit. Byl jsem prostě jedním s absolutním životem a vědomím.

Jel jsem po proudu přímo do středu světla. Cítil jsem se obklopen/pohlcen světlem, jak mne opět nabíralo svým nádechem. A zjevná byla pravda, že neexistuje žádná smrt; že nic se nerodí a nic neumírá; že jsme nesmrtelné bytosti, součást přirozeného živého systému, který se recykluje do nekonečna.

Trvalo by mi roku vstřebat zážitek pustiny. Bylo to méně než nic, přesto větší, než cokoliv. Stvoření je bůh zkoumající božské já prostřednictvím všemožných představitelných způsobů. Prostřednictvím každého kousku vlasu na vaší hlavě, prostřednictvím každého listu na každém stromě, prostřednictvím každého atomu. Bůh zkoumá božské já. Viděl jsem vše jako já všeho. Bůh je tu. O tom to celé je. Vše se skládá ze světla; vše je živé.

Nikdy mi nebylo řečeno, že se musím vrátit. Prostě jsem věděl, že se vrátím. Bylo to pouze přirozené, podle toho, co jsem viděl. Jak jsem se začal vracet do životního cyklu, nikdy mi nepřišlo na mysl, ani mi nebylo řečeno, že bych se měl vrátit do stejného těla. Nezáleželo na tom. Měl jsem naprostou důvěru ve světlo a životní proces.

Jak se proud spojil s velkým světlem, požádal jsem, abych nikdy nezapomněl odhalení a pocity toho, co jsem zjistil na druhé straně. Smýšlel jsem o sobě jako o lidské bytosti a byl jsem šťasten, že jí jsem. Podle toho, co jsem viděl, bych byl šťasten, kdybych byl v tomto vesmíru atomem. Atomem. Takže být lidskou součástí boha… to je nejfantastičtější požehnání. Je to požehnání mimo naše nejdivočejší představy o tom, co může požehnání být.

Pro každičkého z nás je být lidskou součástí této zkušenosti nádherné, velkolepé. Každičký z nás, nehledě na to, kde jsme, ždímáni či ne, je požehnáním pro planetu, přesně tam, kde jsme. Takže jsem prošel procesem reinkarnace a očekával jsem, že budu někde dítětem.

Ale reinkarnoval jsem se zpět do tohoto těla. Když jsem otevřel oči, byl jsem velmi překvapen, že jsem zpět v tomto těle, zpět v místnosti s někým, kdo na mne dohlíží, se slzami v očích. Byla to Anne, má pečovatelka z hospicu. Našla mě mrtvého třicet minut předtím. Nevíme, jak dlouho jsem byl mrtev, pouze že mne našla před třiceti minutami. Ctila mé přání, aby mé nově mrtvé tělo nechala o samotě. Může dosvědčit, že jsem byl opravdu mrtev.

Nebyl to zážitek blízké smrti. Věřím, že jsem pravděpodobně zažil smrt samotnou, nejméně hodinu a půl. Když jsem se probudil a viděl venku světlo, zmateně jsem se pokusil k němu jít, ale vypadl jsem z postele. Slyšela hlasité „žuchnutí“, vběhla dovnitř a našla mne na podlaze. Když jsem se vzpamatoval, byl jsem překvapen a vyděšen tím, co se stalo. Zprvu jsem na zážitek neměl žádné vzpomínky. Neustále jsem vypadával z tohoto světa a neustále se ptal: „Žiju?“ Tento svět se zdál být více snem, než to, co se stalo.

Během tří dnů jsem se opět cítil normálně, jasněji, přesto jinak, než předtím. Mé vzpomínky na cestu se vrátily později. Ale po svém návratu jsem nemohl najít u žádné lidské bytosti, kterou jsem kdy viděl, nic špatného. Před svoji smrtí jsem odsuzoval, věřil, že lidé jsou velmi podělaní. Všichni, až na mne.

Asi o tři měsíce později mi jeden přítel řekl, že bych se měl nechat otestovat na rakovinu. Takže jsem tam šel. Cítil jsem se zdravě. Stále si pamatuji, jak lékař na klinice vypadal „před“ a „po“ testech. Řekl: „Nemohu najít žádnou známku rakoviny.“ Vypadal nezaujatě. Ale na mne to dojem udělalo. Věděl jsem, že je to zázrak.

Zeptal jsem se boha: „Jaké je nejlepší náboženství na planetě? Které je správné?“ Bůh řekl s velkou láskou: „Nezáleží na tom.“ Jaká to neuvěřitelná slušnost. Nezáleží na tom, jakého jsme vyznání. Náboženství přicházejí a odcházejí. Mění se. Buddhismus zde nebyl vždy. Katolicismus tu nebyl vždy, a všechna jsou o tom stát se osvíceným. Do všech systémů nyní přichází více světla. Mnozí budou vzdorovat a bojovat o to, jedno náboženství proti jinému, a budou věřit, že mají pravdu.

Když bůh řekl: „Nezáleží na tom,“ pochopil jsem, že se musíme starat my, protože jsme starostlivé bytosti. Zdroj nezajímá, jestli jste protestant, buddhista nebo žid. Každý je odrazem, aspektem celku. Přeji si, aby to všechna náboženství pochopila a nechala se na pokoji. Není to konec jednotlivých náboženství, ale žijte a nechte žít. Každý má jiný pohled a vše se to přičítá k velkému obrazu.

Přešel jsem na druhou stranu se spoustou strachu ohledně toxických odpadů, jaderných raket, populační exploze, deštných pralesů. Vrátil jsem se a miloval každý problém. Milují jaderné odpady. Miluji hřibový oblak. Je to ta nejsvětější mandala, kterou jsme do dnešního dne kdy manifestovali, jako archetyp. Více než jakékoliv náboženství nebo filosofie na Zemi, tento strašlivý, nádherný mrak nás všechny náhle svedl dohromady, na novou úroveň vědomí.

Když víme, že možná můžeme vyhodit planetu do vzduchu padesátkrát, konečně pochopíme, že jsme nyní všichni spolu. Po jistou dobu museli nechat vybuchovat více bomb, aby se do nás dostali. Pak jsme začali říkat: „Už to nepotřebujeme.“ Nyní jsme v podstatě v bezpečnějším světě, než jsme kdy byli, a bude ještě bezpečnější.

Takže jsem se vrátil a miloval toxické odpady, protože nás svedly dohromady. Tyto věci jsou tak velké. Mýcení deštných pralesů se zpomalí, a za padesát let bude na planetě více stromů, než jak tomu bylo dlouhou dobu. Když se zabýváte ekologií, dělejte to; jste součástí systému, který se stává povědomým. Dělejte to vší silou, ale nebuďte deprimovaní nebo sklíčení. Země se nachází v procesu své domestikace, a my jsme buňkami těla. Nárůst populace se dostává velmi blízko optimálnímu množství energie, která způsobí posun ve vědomí. Tento posun ve vědomí změní politiku, peníze, energii.

Velká záhada života má málo společného s inteligencí. Vesmír není intelektuálním procesem. Intelekt pomůže; ale naše srdce jsou naši moudřejší částí. Od svého návratu jsem zažíval světlo spontánně. Naučil jsem se, jak se do toho prostoru dostat ve své meditaci téměř kdykoliv. Můžete to dělat také. Nemusíte nejdříve zemřít. Jste na to již vybaveni. Tělo je ¨nejnádhernější světelnou bytostí, která existuje. Tělo je vesmír neskutečného světla. Nepotřebujeme rozmlouvat s bohem; bůh již komunikuje s námi v každém okamžiku!

http://www.near-death.com/experiences/r ... ion04.html
Osobní stránka Mellen-Thomase Benedicta: http://www.mellen-thomas.com
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 10:24:53

Zajímavé úryvky z Brzezinského knihy Velká šachovnice (z r. 1997):

Z geopolitického hlediska byla pro Rusko ztráta Ukrajiny zcela klí­čovou událostí, jelikož drasticky omezila jeho geostrategické možnos­ti. I bez baltských republik a Polska by Rusko, pokud by si udrželo nad Ukrajinou kontrolu, mohlo stále usilovat o vedoucí úlohu v asertivní eurasijské říši, v níž by Moskva mohla dominovat neslovanským ná­rodům na jihu a jihovýchodě. Ale bez Ukrajiny s jejími 52 miliony Slo­vanů bylo téměř jisté, jak každý pokus Moskvy o znovuvybudování eurasijské říše skončí: Rusko zůstane osamocené ve spleti permanent­ních konfliktů s nacionalisticky a nábožensky probuzenými neslovanskými národy - válka v Čečensku by pak mohla být jen první příklad.

Ztráta Ukrajiny byla geopoliticky klíčová nejenom pro samotné Rusko, ale i z mnohem širšího hlediska, neboť Ukrajina sehrála roli jakéhosi geopolitického katalyzátoru. Vyhlášení nezávislosti v prosin­ci 1991, její pevný postoj při rozhodujících jednáních, z nichž vzešly tzv. bělověžské dohody, že Sovětský svaz musí být nahrazen volnějším Společenstvím nezávislých států, a zejména náhle vznesený požada­vek, rovnající se téměř převratu, na podřízení sovětských jednotek umístěných na ukrajinské půdě ukrajinskému velení - všechny tyto ukrajinské aktivity zabránily, aby se Společenství nezávislých států stalo pouze novým pojmenováním pro konfederativněji uspořádaný Sovětský svaz.

Nezávislost Ukrajiny otřásla tou nejhlubší podstatou ruské sebeidentifikace, podle níž je Rus­ko Bohem vyvolený praporečník společné panslovanské identity.


Ohledně NATO Brzezinski v té době (1997) píše:
Mělo by Rusko být považováno za eventuálního kandidáta na členství? A co se v tom případě stane s Ukrajinou? Pokud by tyto instituce odepřely Rusku vstup, cena by mohla být vysoká, protože v očích Rusů by se tak napl­nily jejich předpovědi, na druhé straně by však mohlo mít velmi destabilizující účinky i rozpuštění Evropské unie nebo NATO.

p.s.
od r. 2001 začal prezidentovat George W. Bush s Dickem Cheney jako viceprezidentem
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 24. úno 2022 10:47:38

Návštěvník píše:Všetky problémy a zmätok sveta vyplývajú z konceptov a nášho emocionálneho vtiahnutia do nich… Musíte si neustále pripomínať, že váš svet je svetlom vašej vlastnej vízie a vy vidíte to, čomu veríte.

Nisargadatta Maharaj

Ano děkujeme za přednášku.Patrně proto Maharaj obchodoval s artiklem který způsobuje utrpení, bolest a smrt
My nemáme vize války a způsobené bolesti, ale známe a dokážeme rozlišovat vize a realitu.
Řeknu vám jedno moudro, když zaženete medvěda do koutu tak dostaneme od tohoto medvěda přesdržku.
Můžete medvědovi vysvětlovat co budete chtít, ale to nefunguje.Pokud se medvěd cítí být v rohu hra skončila...game over.
A to je přesně to co se vám podařilo.
salmo1cz.
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. úno 2022 11:04:53

salmo1cz. píše:
Návštěvník píše:Řeknu vám jedno moudro, když zaženete medvěda do koutu tak dostaneme od tohoto medvěda přesdržku.
Můžete medvědovi vysvětlovat co budete chtít, ale to nefunguje.Pokud se medvěd cítí být v rohu hra skončila...game over.
A to je přesně to co se vám podařilo.

A když s medvědem nemáš problém a nezaháníš ho do kouta?
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 24. úno 2022 11:19:20

Návštěvník píše:
salmo1cz. píše:
Návštěvník píše:Řeknu vám jedno moudro, když zaženete medvěda do koutu tak dostaneme od tohoto medvěda přesdržku.
Můžete medvědovi vysvětlovat co budete chtít, ale to nefunguje.Pokud se medvěd cítí být v rohu hra skončila...game over.
A to je přesně to co se vám podařilo.

A když s medvědem nemáš problém a nezaháníš ho do kouta?

Nejsi návštěvníku z Nibiru?
Nicméně pokud medvěd má možnost útěku v 99,9% zdrhne.
Na medvěda kterého dostanete do kouta platí jenom to že ho zabijete.
Tak co návštěvníci a další chytráci a intelektuálové, máte na to zmáčknout červené tlačítko 3WW.
salmo1cz.
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 24. úno 2022 11:38:25

Buďte v klidu žádná 3WW zatím nebude, protože se nyní hraje jak se koule na noze v podobě Ukrajiny elegantně zbavit.
Sankce v podobě, že někteří Rusové nebudou moci nakupovat...no.
Kontakt na plyn plynovodem Partnerství je zaplacen i na rok 2023, takže stačí schválit NS2 příští rok.
salmo1cz.
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » čtv 24. úno 2022 14:21:04

salmo1cz. píše:protože se nyní hraje jak se koule na noze v podobě Ukrajiny elegantně zbavit.



A Hitler byl gentleman, že jo.

Doufejme že "elegantní" Putin dopadne podobně jako gentleman Hitler.

Nevím jak tobě, ale mně tahle nelidská elegance moc nesedí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3591
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 14:26:42

miroslav píše:
salmo1cz. píše:protože se nyní hraje jak se koule na noze v podobě Ukrajiny elegantně zbavit.



A Hitler byl gentleman, že jo.

Doufejme že "elegantní" Putin dopadne podobně jako gentleman Hitler.

Nevím jak tobě, ale mně tahle nelidská elegance moc nesedí.

Doufejme, že Putin na Ukrajině zlikviduje Banderovce (analogicky jako v Sýrii podnoží Islámského státu), s minimálními ztrátami na civilistech.

p.s.
a jací že to gentlemani je podporovali/podporují na Ukrajině (příp. v Sýrii)?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » čtv 24. úno 2022 17:17:52

Zdeněk píše:Doufejme, že Putin na Ukrajině zlikviduje Banderovce


Tak ono na těch seznamech lidí, co se mají zlikvidovat po obsazení Ukrajiny asi něco bude.
Ale nebude se jednat o Banderovce, ti už jsou nejspíš mrtví a nebo nad hrobem.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3591
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 18:14:30

miroslav píše:Ale nebude se jednat o Banderovce, ti už jsou nejspíš mrtví a nebo nad hrobem.

Rok 2020:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 18:22:23

Mimochodem, podle BBC budova Městské rady v Kyjevě během majdanu:

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 18:52:45

Čína dnes oznámila, že se plně otevřela svůj trh pro ruskou pšenici.

Tudíž než abychom integrovali vhodnou politikou Rusko do evropského prostoru, jak navrhoval Brzezinski v minulém století (to se považte ještě neklečelo před černým narkomanem, nestrhávaly se sochy prezidentů, neměli jsme 50 pohlaví, meeto...), dotlačili jsme ho do náruče Číny.

Holt, kdo umí ten umí.
Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 19:29:57

Seznam zprávy: Náš ředitel prchl z Kyjeva. Situace je šílená.

Centrum Kyjeva podle Ukrajinské pravdy před 3 hod.:


:what:
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 20:31:44

Čína vyslala na Taiwan vojenské letadlo.

Nepochybně to vzkaz taiwanským politikům i usa.
Otázkou je, zda naše transatlantická reprezentace ještě je schopna v nějaké rozumné míře uvažovat nad realitou.

Obrázek
(Sam Brinton, nově jmenovaný do Úřadu pro jadernou energii ministerstva energetiky USA, zřejmě v nějaké učebně)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 24. úno 2022 21:02:09

"Royal navy shows its pride":
Obrázek

:D

V podstatě ale jde o zánik naší civilizace. Putin si s takovýma magorama leda tak vytře prdel.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. úno 2022 21:31:14

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakt ... .seznam.cz

Hledej prťka, hledej. Možná se nejdeš.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. úno 2022 23:30:48

https://www.narodninoviny.cz/jednotky-u ... -a-zbrane/

JEDNOTKY UKRAJINSKÉ ARMÁDY opouštějí své pozice a zbraně

24. 2. 2022

Dle aktuálních zpravodajských informací jednotky a příslušníci ukrajinské armády masivně opouštějí své pozice a zbraně. Na pozice jednotek ukrajinské armády, které složily zbraně, se neútočí, uvádí se ve zprávě ruského ministerstva obrany.

Ruské síly neútočí na ukrajinská města

Jednotky a armáda Ozbrojených sil Ukrajiny hromadně opouštějí své pozice a skládají zbraně, uvádí dál resort obrany. Ruské ministerstvo obrany zopakovalo, že ruské ozbrojené síly neútočí na města Ukrajiny, nic neohrožuje civilní obyvatelstvo. „Ozbrojené síly Ruska neútočí na ukrajinská města. Civilnímu obyvatelstvu nic nehrozí,“ uvádí se ve zprávě ministerstva obrany. Vysoce přesnými zbraněmi je likvidována pouze vojenská infrastruktura, objekty protivzdušné obrany, vojenská letiště a letectvo ukrajinské armády, uvádí ministerstvo.

Okupace není v plánu

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že v plánech Ruska není okupace Ukrajiny, Rusko se však bude snažit o její demilitarizaci a denacifikaci. Vyzval ukrajinské vojáky, aby neplnili trestné rozkazy ukrajinské chunty, okamžitě složili zbraně a odešli domů. Zároveň zdůraznil, že všichni příslušníci ukrajinské armády, kteří splní tento požadavek, budou moci svobodně opustit bojovou zónu a vrátit se domů ke svým rodinám. Vladimir Putin dále prohlásil, že to, co se děje, je vynucené opatření, když Rusku nebyla dána šance udělat něco jiného. Prohlásil to na setkání s Ruským svazem průmyslníků a podnikatelů. „To, co se děje, je vynucené opatření. Jiná možnost nám nezbývala. Bezpečnostní rizika pro Rusko byla taková, že nebylo možné reagovat jinými prostředky,“ řekl Putin.

Operace plní zadané cíle

V rámci bezpečnostní operace Ruska na Ukrajině jsou ničeny přesně naváděnými zbraněmi vybrané objekty vojenské infrastruktury, jako jsou vojenské sklady, letiště, radarové stranice a další. Ruští vojáci se při operaci setkávají se slabým odporem ukrajinské armády a ztráty jsou tak minimální. Cílem je ochromit vojenský potenciál Kyjevského režimu a eliminovat všechny vůči Rusku nepřátelské síly. V plánu je také zatčení představitelů současné loutkové vlády a jejich postavení před soud. Ruský prezident vyzval ukrajinský lid ke spolupráci při svržení protilidového režimu a volbě takových představitelů, kteří se budou skutečně starat o jejich životy.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. úno 2022 23:37:10

https://www.narodninoviny.cz/video-rusk ... ukrajine_/

VIDEO: RUSKÁ ARMÁDA už zničila 83 pozemních cílů na Ukrajině

Ruské ozbrojené síly splnily úkoly stanovené na čtvrtek pro speciální vojenskou operaci na Ukrajině. Podle agentury TASS to večer prohlásil mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov.

Zničeno 83 pozemních cílů

“Celkem bylo v důsledku úderů ruských ozbrojených sil vyřazeno 83 pozemních objektů vojenské infrastruktury Ukrajiny. Od začátku speciální vojenské operace byly sestřeleny dva Su-27, dva Su-24, jeden vrtulník a čtyři útočné bezpilotní letouny Bayraktar TB-2 ukrajinských ozbrojených sil,” citoval TASS generála. Konašenkov rovněž řekl, že operace pokračuje. Podle něj separatisté v Donbasu za vydatné podpory ruské dělostřelecké a letecké podpory prorazili linii dotyku dělící je od ukrajinských vládních sil a postoupili šest až osm kilometrů na území, které bylo v Doněcké a Luhanské oblasti dosud pod kontrolou Kyjeva.

Dobyt Černobyl i letiště u Kyjeva

Ruská armáda ovládla bývalou jadernou elektrárnu Černobyl na Ukrajině. Nejkomplikovanější situace se vytvořila na jihu země, kde pokračují boje. Přístavní město Mariupol je pod těžkou palbou. Z Mariupolu hlásí stovky explozí, uvádí agentura Reuters s odkazem na diplomatické zdroje. Pokračují úporné boje na předměstích přístavu Cherson u ústí Dněpru do Černého moře. Ukrajinští vojáci jsou tam pod tlakem ruských sil z anektovaného Krymu, pokoušejících se postoupit k Melitopolu v Záporožské oblasti. Na webu deníku Ukrajinska pravda se již objevila informace, že ruské tanky jsou v ulicích Melitopolu.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 24. úno 2022 23:41:38

https://www.narodninoviny.cz/haagsky-tr ... ta-kosova/

HAAGSKÝ TRIBUNÁL obvinil z válečných zločinů prezidenta Kosova

27. 6. 2020

Kosovský prezident Hashim Thaçi je mezi deseti osobami, které prokurátor zvláštního tribunálu v Haagu obžaloval z válečných zločinů a ze zločinů proti lidskosti, včetně téměř stovky vražd. Podle tiskových agentur o tom ve středu informoval prokurátorův úřad.

Zvláštní tribunál pro Kosovo

Zvláštní tribunál pro Kosovo byl po mnoha odkladech a silném nátlaku mezinárodního společenství na kosovské představitele schválen v roce 2015. Soudí bývalé velitele povstalců z Kosovské osvobozenecké armády (UÇK), která koncem 90. let vedla ozbrojený boj za odtržení tehdejší jihosrbské autonomní oblasti Kosovo. Ve středečním prohlášení prokurátora tribunálu se uvádí, že Thaçi a dalších devět podezřelých jsou trestně zodpovědní za téměř 100 vražd. Na svědomí mají podle dokumentu i další oběti z řad kosovských Albánců, Srbů a Romů a také politických odpůrců. Těch se týkají další body obžaloby spojené s mizením lidí, proti nimž bylo použito síly, s pronásledováním a s mučením.

Nepotrestané válečné zločiny

Hashim Thaçi byl v roce 1997 v Srbsku odsouzen na 10 let vězení. Za ozbrojeného boje proti srbským silám v letech 1998 a 1999 byl vrchním velitelem UÇK. Již v roce 2008 byl Mezinárodním tribunálem v Haagu pro zločiny spáchané v bývalé Jugoslávii obviněn, že v roce 1999 osobně organizoval únos až tří stovek kosovských Srbů, kteří byli převezeni do Albánie a tam jim byly lékaři odebírány tělesné orgány, které pak byly prodávány zájemcům v Evropě. Srbské oběti pak byly zavražděny a pohřbeny. Byl sice zatčen, ale zanedlouho propuštěn. Od roku 2016 je prezidentem samozvané Kosovské republiky. Díky svým kontaktům a laxnosti mezinárodního společenství v potírání válečných zločinů spáchaných kosovskými Albánci se Thaci před mezinárodní soud v Haagu dosud nedostal.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miroslav a 80 návštevníků