Desinformační válka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 13:11:37

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... a-40388621

Putinův plán je naprosté vítězství do 2. března, tvrdí bývalý zástupce ruského ministra

Následující dny budou v ukrajinsko-ruské válce kritické, protože Putin chce mít ukončenou operaci do několika dnů. Pro Al-Džazíru to uvedl bývalý úředník ruské vlády Andrej Fjodorov a podpořil tak teorie, že vojenská operace by měla trvat maximálně týden či deset dnů.

Bývalý zástupce ruského ministra zahraničí uvedl, že v rozkazu zaútočit na Ukrajinu bylo uvedeno, že vojenské operace mají skončit vítězstvím do 2. března.

V nedělním rozhovoru Fjodorov uvedl, že doufá ve zdárný konec mírových rozhovorů.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 13:26:51

Návštěvník píše:Dalo by se nějak vyjádřit, co je podstatou toho sdílení?

Blbě, podívej se na Miroslava, kolik duchovních knih přečetl a co je mu to platné.

Pokud sdílíš křesťanský pohled, naznačuje to Ježíšovo "kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich" (pokud odhlédneš od náboženské formy).

Onen Němec a advokát v tom okamžiku o nějakém náboženství ani neuvažovali. A není to právě to j/Jedno?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 13:37:42

A hele...

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/be ... a-40388627

Hackeři škodí na Ukrajině. Celé skupiny se přidávají na stranu Ruska

V minulém týdnu se psalo především o hackerech z hnutí Anonymous, kteří vyhlásili kybernetickou válku Rusku. Hned několik hackerských uskupení se ale přidalo na stranu Ruska a nyní se snaží škodit na Ukrajině.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 13:42:25

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Dalo by se nějak vyjádřit, co je podstatou toho sdílení?

Blbě, podívej se na Miroslava, kolik duchovních knih přečetl a co je mu to platné.

Pokud sdílíš křesťanský pohled, naznačuje to Ježíšovo "kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich" (pokud odhlédneš od náboženské formy).

Onen Němec a advokát v tom okamžiku o nějakém náboženství ani neuvažovali. A není to právě to j/Jedno?

Šlo by to i tak, že je sdíleno s každým a se vším jen to, co je v Kristu? Že by se to, co se týče ega taky nebralo pro sdílení nijak do úvahy?

"ale já jsem to neudělal kvůli vám".... "já vím".
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 14:08:29

Návštěvník píše:Šlo by to i tak, že je sdíleno s každým a se vším jen to, co je v Kristu? Že by se to, co se týče ega taky nebralo pro sdílení nijak do úvahy?

Jdeš na to moc učeně, myšlenkově složitě. Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak, ač se stala poraženému nepříteli a konali ji jeho lidé. A proč to věděl? To je právě to co se blbě vysvětluje i když je to docela prosté :-).
A zároveň to viděl i ten Němec a proto mu za to děkoval.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 14:12:38

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Šlo by to i tak, že je sdíleno s každým a se vším jen to, co je v Kristu? Že by se to, co se týče ega taky nebralo pro sdílení nijak do úvahy?

Jdeš na to moc učeně, myšlenkově složitě. Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak, ač se stala poraženému nepříteli a konali ji jeho lidé. A proč to věděl? To je právě to co se blbě vysvětluje i když je to docela prosté :-).
A zároveň to viděl i ten Němec a proto mu za to děkoval.

Nejde o to jít na to učeně a myšlenkově složitě, ale jednoduše, aby to Kristovo mohlo být sdíleno stále bez potřeby, aby někdo cokoliv sdílel s mým egem, jestli mi rozumíš. Zmizí pocit, že tady nemohu sdílet to podstatné, o co jde. Zmizí potřeba utíkat někam jinam. Před sebou neutečeš.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 14:13:56

Jednoduché to je, když je jasné, co je to to Kristovo, co ke sdílení nepotřebuje ego.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 14:27:35

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Šlo by to i tak, že je sdíleno s každým a se vším jen to, co je v Kristu? Že by se to, co se týče ega taky nebralo pro sdílení nijak do úvahy?

Jdeš na to moc učeně, myšlenkově složitě. Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak, ač se stala poraženému nepříteli a konali ji jeho lidé. A proč to věděl? To je právě to co se blbě vysvětluje i když je to docela prosté :-).
A zároveň to viděl i ten Němec a proto mu za to děkoval.

Nejde o to jít na to učeně a myšlenkově složitě, ale jednoduše, aby to Kristovo mohlo být sdíleno stále bez potřeby, aby někdo cokoliv sdílel s mým egem, jestli mi rozumíš. Zmizí pocit, že tady nemohu sdílet to podstatné, o co jde. Zmizí potřeba utíkat někam jinam. Před sebou neutečeš.

Moc nerozumím. Takovéhle úvahy tam prostě před tím nejsou. Není to výsledek nějakého rozumování.

Takové myšlenky můžeš formulovat abys to třeba nějak vysvětlil. Jako třeba když popisuješ auto. Ale nejdřív to auto musíš mít. Jen s popisem nikam nedojedeš. :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 16:17:28

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Šlo by to i tak, že je sdíleno s každým a se vším jen to, co je v Kristu? Že by se to, co se týče ega taky nebralo pro sdílení nijak do úvahy?

Jdeš na to moc učeně, myšlenkově složitě. Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak, ač se stala poraženému nepříteli a konali ji jeho lidé. A proč to věděl? To je právě to co se blbě vysvětluje i když je to docela prosté :-).
A zároveň to viděl i ten Němec a proto mu za to děkoval.


Viděl to, protože nebyl hnán zlobou a nenávistí. Která může být samozřejmě pochopitelná, pokud někdo osobně zažil strašné ztráty, týráni a opravdové hrůzy. Potom za to obvykle viní celý nepřátelský národ bez vyjímek.

A někdy se stane zázrak. Jako u mého Božího člověka. Zažil v dětství příšerná zvěrstva v japonském koncentráku v Indonézií. Celý život ho proto pronášledovaly strašlivé sny na tuto dobu. Ale místo zloby a nenávisti, žil láskou a pochopením pro každého bez výjimky.

Mne v mládí hodně probudil anglický protiválečný film Umírání za dlouhého dne s Davidem Hemmingsem. Všechno není tak černobílé, jak nám tvrdili za komunismu nebo jak nám tvrdí ted'.
https://www.csfd.cz/film/106239-umirani ... e/recenze/
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » pon 28. úno 2022 16:23:19

Návštěvník píše:A hele...

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/be ... a-40388627

Hackeři škodí na Ukrajině. Celé skupiny se přidávají na stranu Ruska

V minulém týdnu se psalo především o hackerech z hnutí Anonymous, kteří vyhlásili kybernetickou válku Rusku. Hned několik hackerských uskupení se ale přidalo na stranu Ruska a nyní se snaží škodit na Ukrajině.


To jsou ruští a běloruští hackeři, kteří škodí všem mimo Rusko už dávno a teď se zaměří přednostně na Ukrajinu
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3638
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod miroslav » pon 28. úno 2022 16:51:37

Zdeněk píše:Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak


To je také důvod té velké solidarity s napadenou Ukrajinou.

Ale všechno zlé může být i k něčemu dobré.
Putin dokázal zázrak - sjednotil Evropskou unii.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3638
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 17:09:07

Tara píše:
Totiž ten advokát sdílel s tím Němcem v ten okamžik něco, co řada lidí, s kterými stál na vítězné straně barikády, nesdílela.

A to něco bych chtěl i já sdílet. A to tady nejde. Většinou.

Jde :-), někdy jde, zvlášť když je to "přes příběh", jako v tomto případě :-)

Snad :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 17:11:27

miroslav píše:
Zdeněk píše:Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak


To je také důvod té velké solidarity s napadenou Ukrajinou.

Protože se lidé nevědomě ztotožňují i s fašistickou částí Ukrajiny. Jestli Ukrajina válku vyhraje, budou Azovští hrdinové – osvoboditelé. A Bandery už se nezbavíme.
Co by tomu asi řekli ti, co ve válce s Hitlerem padli.

Nicméně onen advokát se s Němcem neztotožňoval.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 17:41:15

Zdeněk píše: Jestli Ukrajina válku vyhraje,


Ukrajina nemůže proti Rusku vyhrát. To musí být jasné snad každému. Proč tedy nechává Zelenský umírat tolik Ukrajinců? Dělá tak tlak na EU a chce ji donutit, aby vstoupila do války. Potom použije Putin ty atamovky a EU taky. Sbohem Evropo.

Zelensky neni pravý Ukrajinec - narodil se v rusky mluvící židovské rodině.

https://de.wikipedia.org/wiki/Wolodymyr_Selenskyj
Selenskyj kam in der Industriestadt Krywyj Rih (russisch Kriwoi Rog) im Südosten der damals noch sowjetischen Ukraine (Oblast Dnipropetrowsk) in einer russischsprachigen jüdischen Familie zur Welt.[4][5] Seine Familie hat drei Mitglieder im Holocaust verloren.[6]


Nejdříve chtěl, aby všichni bojovali dobrovolně, ale to zřejmě nefungovala, tak udělal mobilizaci 18-60 letých. Mnozí z nich neměli doposud v ruce zbran. Za Janukoviče nebyla povinná branná povinnost, ta přišla až po maidanu. A ted' už osvobozuje vězně s bojovou zkušeností, aby šli bojovat za Ukrajinu. Chce to časově natáhnout, jak se dá, protože vidí, že EU mu zatím ve všem ustupuje. Doufejme, že nesáhne k mobilizaci 18-60 letých žen, kterou už zavedl.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 17:44:12

Návštěvník píše:Ale místo zloby a nenávisti, žil láskou a pochopením pro každého bez výjimky.

Ano, to je ne-ego-istické Kristovo vědomí.
:)

Milujme jedni druhé, milovaní – vždyť láska je z Boha. Každý, kdo miluje, se narodil z Boha a zná Boha. Kdo nemiluje, nezná Boha – vždyť Bůh je láska.
1 Jan 4:7-8 B21
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 17:56:21

Návštěvník píše: Chce to časově natáhnout, jak se dá, protože vidí, že EU mu zatím ve všem ustupuje.


To vidí i Putin, a proto se snaží všechno urychlit. Dělá ted' věci, které neměl původně v úmyslu - posílá tam i ty Čečence, z kterých mají Ukrajinky strach - jak jsme se v Novinkách mohli dočíst. A nechal tam převézt i "otce všech bomb" (tak ji nazývají Němci) a zřejmě ji už i použil.

V Kyjevě prý žije asi 2 000 Čečenců, kteří nenávidí Rusko a budou bojovat za Ukrajinu. Takže to bude síla...
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 18:05:47

miroslav píše:
Zdeněk píše:Ten advokát prostě viděl nespravedlnost a věděl, že to nemůže nechat jen tak


To je také důvod té velké solidarity s napadenou Ukrajinou.

Ale všechno zlé může být i k něčemu dobré.
Putin dokázal zázrak - sjednotil Evropskou unii.

Která se vydala BOJOVAT proti Rusku, Putinovi.
Úžasné sjednocení.
Návštěvník
 

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod lklknml » pon 28. úno 2022 18:16:31

Návštěvník píše:Ukrajina nemůže proti Rusku vyhrát. To musí být jasné snad každému.

Rusko se může rozklížit ekonomicky. Kdo bude mít v rozpadajícím se státě jaderné zbraně pod kontrolou? Zkušený bojovník Kadyrov?

Tomuhle všemu se dalo předejít. Kdyby se s Putinem jednalo. Což Trump neuměl. A měl v zádech tisk obviňující ho z podlézání Rusku. A CIA podporující miliardami dolarů ukrajinský protiruský odboj.

Takže Američané dosáhli svého, budeme odebírat jejich drahý plyn (a k tomu Banderovské vojsko v Evropě). A budeme z toho obviňovat jen Rusko. Protože jsme Miroslavové.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod Tara » pon 28. úno 2022 18:18:46

Z FB

Na mě je ten text příliš "Janin", hlavně druhá polovina textu, zbytečně, protože buď v sobě tu lásku, soucit (díky Zdeňku za to, že tu jsi) máš a projevuje se v různých situacích a zvlášť v krizových, jako žitý postoj, žitá MOUDROST, nebo nemáš a mlátíš prázdnou slámu a i když ho máš, tak stejně ti, kteří neví, vo co go, to nezachytí. A pro takové je třeba prožít ještě hodně bídy, aby pochopili (to je to Jani, od rána do večera a u některých i hodně životů). Nic ve zlém :-)

Ale dám to sem.

Dopis jednoho človíčka, který se podělil.

"Vážení, jsem Ukrajinec. A tahle zpráva není ode mě, ale prochází skrze mě - opravdu ke mně přišla.

Jsem hluboce vděčný za to, jaké reakce jsem oproti svým očekáváním viděl od mnoha z vás hned v prvním dni těchto nesmyslů.
Reakce, které nebyly v duchu zloby, ale v duchu Lásky.

Protože mě to rozhodně zasáhlo.

Jsem v Česku téměř 30 let, ale v dětství jsem běhal po kyjevských sídlištích úplně stejně jako po těch pražských. A mám tam stále příbuzné. Není to jen tak.
Přesto jsem po prvotním šoku začal čím dál víc vidět, že ta věc není vůbec tak jednoduchá a chci využít právě vaší pozornosti k tomu, že jsem odtud, abych z toho vytěžil něco dobrého a řekl, co vidím a cítím.

Žádné násilí nemůže mít efekt a vím, že přijde už ne za tak dlouho (i když nevím, jestli zrovna v tomto konfliktu) čas, kdy na všech stranách všichni složí zbraně. Ne na něčí pokyn, ale sami ti kluci, ze kterých většina nechce bojovat. Vím to, protože si to vyžaduje posun lidského vědomí, kterým potřebujeme projít do časů míru a hlubší rovnováhy.

Vidím také, že to, co se děje, je naprosto cílená kampaň vedená na emoce většiny lidí a jejich rozdělení...

Sleduji teď (běžně to nedělám, ale v téhle situaci ano) média na Ukrajině i tady a vidím, jak oproti tamějším (krizová situace si to žádá), které překvapivě podávají jakž takž relevantní informace (i když samozřejmě i tam se vede informační válka), ty evropské absolutně přilévají do kotle našich emocí.

Zdejší média (a samozřejmě nejen česká) to podávají hůř než nejhorší bulvár. Vyvolávají paniku, těžké emoce jako zlobu, zoufalství, nenávist, beznaděj, pomstychtivost. Můžu z praktického srovnání v průběhu 5 dní s plným vědomím (a mnozí víte, že jsem intelektuálně a kriticky docela schopný) říct, že o věci referují - podle mého záměrně - mnohem hůř než média na Ukrajině, kde se konflikt odehrává.

A není divu - jsou to stejná média, která nás ještě nedávno krmila a nevídaným způsobem "masírovala" ohledně c*vidu, manipulovala k o*kování a totálně se pokoušela rozdělit společnost tím, že její část onálepkovala. Místo respektu ke svobodě části lidí dala stigma, punc nepřizpůsobivosti a druhořadosti.

Teď to pokračuje.

A najednou se pokoušejí společnost sjednotit, ale ne ve svobodě, ale válkou (viz i alarmující prohlášení např. českého premiéra, že "jsme ve válce", byť v ní ve skutečnosti nejsme). Je to pokus vtáhnout lidi do ohromné vlny vzteku a agrese, jejíž hlavní příčinou nejsou v žádném případě jednotlivé národy na východě, ani jejich političtí představitelé, ale "loutkáři", kteří z toho v pozadí těží.

Je alarmující, jak v těchto emocích přehlížíme, že je všeho opět zneužíváno k omezování základních lidských práv.

Ať si například určité weby říkají co chtějí - proruské nebo jiné, já jich spoustu ani nepotřebuji znát, ale vím, že ve chvíli, kdy se v demokratické zemi vypínají weby, které mají v názvu "bez cenzury", tak to je hodně nebezpečné.

Chováme se stejně jako v Orwellovi. Cituji: "Válka mezi mocnostmi není vedena proto, aby byla vyhrána, ale aby byla udržována, aby obyvatelé nebohatli a neměli čas přemýšlet. Válka udržuje obyvatele ve strachu a odrazuje je od emocí, jimž by se mohli těšit v dobách míru. Válka udržuje nepřátelství mezi mocnostmi a svým způsobem je motorem nejenom ministerstva míru ale i Strany. Vlády všech mocností jsou si toho velmi dobře vědomy a záměrně udržují status quo."

V čem se tohle liší od situace teď?

A kdo jste to četl, vzpomeňte na pravidelnou dávku vzteku, kterou lidé byli povinni vyjadřovat proti určité osobnosti. My teď máme také takovou osobnost a můžeme na ní být všichni vzteklí. Myslíte, že Orwell byl mimo a že tento vztek je ve skutečnosti pro nás dobrý?

Ale tady přichází Naděje a bod zlomu. My máme hlubokou schopnost opustit vizi starého světa, který dosluhuje. Ostatně všechny tyto události - c*vid, tento konflikt, a jsem si jistý, že brzy přijdou další (není náhodou, že se tohle stalo hned na "konci pan*emie" - je potřeba stres, aby lidi byli ovladatelní) - všechny ty události jsou věci, kterým v první řadě nemusíme věnovat pozornost.

Rozhodně ne skrze media. Je to jen více a více bijící do očí příklad toho, že kdo si chce zachovat nadhled a štěstí v životě, potřebuje opustit sledování médií - úplně (a vím, jaké to je - před 5 lety jsem to udělal a byl to 3týdenní docela brutální detox). Pak ale konečně uvidíte doopravdy svítit Slunce a radost ve svém srdci.

A to je dalším klíčovým bodem - zdůrazňování Lásky, Míru a hodnot, za kterými v životě jdu a přítomně je mohu prožívat.

Matka Tereza říkala: "Nepůjdu na pochod proti válce, pozvěte mě až bude pochod za mír."

Protože ty myšlenky, které vyjadřujeme, ty živíme. A pochodem "proti něčemu" tu věc jenom posílíme. Dobro nikdy nezvítězí skrze boj...

Proto právě soustředění na přítomné štěstí - jakkoli se naší mysli může zdát budoucnost nejistá - právě to nás zachraňuje a rovnou přivádí do Ráje. Do našeho středu a rovnováhy, kde máme největší sílu žít a jednat v Pravdě a Lásce. Nedávání pozornosti myšlenkám a emocím, které jsou bolestné, nepříjemné a "nízké". Pokud přijdou, můžu je chvíli prožít, to je v pořádku. Já taky ve čtvrtek plakal a prožil vztek.

Ale pak je nebudu krmit tím, že od rána do noci sleduji média, komentuji to, všem volám, nadávám a držím v těle i duši tu strašnou tragédii. To je smyčka, která mě uvězní a zbaví mé síly.

Já žiju život Lásky. A když dost ukotvím tu Lásku v sobě, dokážu jí poslat i Pu*inovi - ano, to je jediná cesta. Protože jako příjemce ohromného množství nenávisti ta bytost nemůže udělat nic, co se nám líbí. Můžu každému - i tomu, kdo na mě jde právě teď s nožem - poslat Lásku.

A to je ten rozdíl mezi myšlením minulosti a nové Přítomnosti. Že mám tak silné vědomí, že vím, že mě nic nemůže zabít nebo zničit. Fyzická stránka není všechno, vlastně to je jen maličká výseč existence. A i kdyby nebyla, tak pokud mám zemřít, radši zemřu s těmito idejemi než se zlobou v srdci.

Ale když toto vím, může se svět posunout. A pak mě nic - žádný člověk ani žádná myšlenka - nedokáže ovládnout. Aspoň ne na dlouho.

A takový život stojí za to žít. Život v Míru, život v Lásce, život v Radosti. Každá jedna minuta takového života je cennější než celý život ve vzteku.

A proto za tím jdu a žiju to. A to přeji i vám. V hlubokém soucitu se všemi bratry a sestrami z Ukrajiny i Ruska. Z Evropy i světa. V hluboké úctě a Lásce k vám všem, ke všem prezidentům - ano, i k Pu*inovi. A i k těm "loutkářům", kteří se snaží uvést svět zdánlivě jiným směrem než o který jde mně. Protože jsme všichni jedno Vědomí, které se vyvíjí a roste.

Protože skrze Lásku a vnitřní práci na sobě dokážeme vytvořit Ráj. Tohle vědomí šířím. Myslím, že se k tomu teď zas dlouho nebudu vyjadřovat, tak budu rád, když budete chtít tento článek sdílet. Abychom jako bratři a sestry tvořili Novou Zemi. V Lásce. ❤️"
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Desinformační válka

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 28. úno 2022 18:25:26

Advokát v něm uviděl obyčejného člověka.Uviděl co dokáže hysterie a propaganda, viděl že lidé venku i uvnitř vězení jsou vlastně stejní.

A je to pravda, člověk je v těchto ohledech velmi křehká nádoba a jde velmi lehce uklouznout.
Stačí se podívat na původní povolání nacistů a jak málo stačí aby se z holiče stal velitel trestního komanda.
salmo1cz.
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 143 návštevníků