Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. dub 2022 17:36:28

miroslav píše:Čím ty se to Taro krmíš?


Velmi dobrými pohledy - z druhé strany, těch obyčejných lidí, kteří na tom nejsou v každém režimu dobře jako ty a politici, kterých se budoucí problémy vůbec nedotknou a zcela klidně obětují obyčejné lidi, stejně jako Zelensky obětuje civilní obyvatelstvo.
Už jde zase jen o ¨vrchnost¨. Snad to příští volby trochu srovnají.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. dub 2022 19:34:46

Návštěvník píše:
miroslav píše:Čím ty se to Taro krmíš?


Velmi dobrými pohledy - z druhé strany, těch obyčejných lidí, kteří na tom nejsou v každém režimu dobře jako ty a politici, kterých se budoucí problémy vůbec nedotknou a zcela klidně obětují obyčejné lidi, stejně jako Zelensky obětuje civilní obyvatelstvo.
Už jde zase jen o ¨vrchnost¨. Snad to příští volby trochu srovnají.


Ty seš Tara?
Pokud ne, tak tebe jsem se na nic neptal.
Jestli Zelensky obětuje civilní obyvatelstvo? Jo?
A kdo ho zabíjí - Zelensky? Ne, ruští vojáci, kteří nemají na Ukrajině co pohledávat.
Ty to máš v hlavě pěkně popletené milý návštěvníku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. dub 2022 19:42:28

miroslav píše:Jestli Zelensky obětuje civilní obyvatelstvo? Jo?
.


Z USA už přišla zcela oevřená informace, že válka na Ukrajině má trvat co nejdéle, aby se co nejvíce oslabilo Rusko. Na civilním obyvatelstvu tedy nezáleží. Nakoknec Zelenský není Slovan, není ukrajinské národnosti, takže klidně ukrajinské civilní obyvatelsvo podle přání USA obětuje.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » čtv 28. dub 2022 19:56:34

miroslav píše:Čím ty se to Taro krmíš?
"tzv. revoluce" byl zázrak. Asi jsi nezažila pořádně (já ano), co bylo před tím.
Obešlo se to u nás bez krveprolití - v Rumunsku například ne.
A stalo se to díky Reganovi a potažmo Gorbačovi.
Původnímu režimu vzdorovali jen výjimeční, kteří riskovali karieru i vězení - třeba jako Havel.
Ostatní na to neměli odvahu a ochotu se vzdát zaměstnání a svobody tak hold museli byli "konformní". ale to neznamená, že převlékli kabáty. Konečně mohli odhodit ten prorežimní kabát.
Tys to nezažila, že ti to, co tu cituješ nepřijde jako mimo mísu (slušně řečeno)?

Tož nevím, Kadle.
Zdravým selským rozumem a srdcem na správném místě.
Řekla bych.

To mi připomnělo jeden takový okamžik. Setkání s jáčkem a Janou H. ve Vysokém Mýtu, na koncertě Evy Henychové. V kostele.
Jela jsem tam vlakem a vlakem zase zpátky. Kdeže ty mladá léta jsou. Teď už nezajdu ani do obchodu.
Nu.
Jáčko s Janou mě šli potom vyprovodit na vlak a ještě byla chvilka času k odjezdu vlaku a jáčko zase vykládal ty své rozumy a rozebíral nesmrtelnost brouka a Jana k tomu něco povídala a já se na ně dva dívala... a usmívala se...

Po chvilce si toho jáčko všimnul a říká Janě: "Ona to všechno ví.... jde jí to přímo..."

A bylo po debatě o nesmrtelnosti brouka....

Víš, vůbec nemám žádné informace o něčem, jako třeba Zdeněk, zkušenosti kdoví z čeho, ale reaguji přímo na to, co mi cvrnke do nosu. A podle toho i reaguji.
Obvykle buď souzním, nebo nesouzním.
Buď mi to voní, nebo mi to nevoní, ba přímo někdy smrdí a to pak mě natahuje a pomyslně i bliju.... a nechápu atd.

Jsem takový člověk asi jednoduchý a přímý... a věř mi, zvlášť v dnešní době covidu a nyní války a kdoví, co ještě přijde, to není jednoduché, když si nemůžu pomoct.... :-)

U covidové situace, očkovací době jsem aspoň měla společnou řeč s jednou snachou, ale nyní, s válkou už ani to ne...

Všichni Putin je vrah. Hotovo.

V práci se raděj moc lidi na toto téma nevyjadřují, ale s jednou kolegyní jsem se chytla na FB, a chodíme kolem sebe po špičkách, protože to má prostě jinak, její přítel, se kterým žije, je voják z povolání a samozřejmě pro NATO, ona organizovala sbírky pro UK atd., nu.... Zítra máme firemní večírek, dopředu si zakazuji o těchto věcech mluvit, ale víš jak, zvlášť když něco popiješ... :-)

Tož tak...

Tobě poslední dobou nerozumím a přijdeš mi podobně jako Jana.... zablokované srdce, jen kecy a lidi to cítěj a proto ty reakce tu nebo na vp.inspiruj. Všimni si, skoro všichni reagují odmítavě... protože velmi dobře cítí kecy v kleci.... a víš, co je potom asi nejhorší?
Když už tě - po zkušenostech - přejde chuť jakkoli reagovat.... protože je to zbytečné....

Nevím, proč je to u tebe takto. Neschopnost se otevřít, aby bylo přítomno i srdíčko.
Má to určitě své kořeny někde v minulosti.
Opuštění ženou. Matkou. Přítelkyní. Milou.
Sám jsi psal o jistých problémech na střední škole se zamilovaností. Pak údajně vše ok.
Nyní určitě. Jsi spokojený, máš tu nejlepší ženu, chytrou, krásnou, a nevím jakou.

Ale....

Ale....
Tvé srdíčko spí.... a je to znát...

I kdybys měl kdoví jaké poznání, nemůžeš ho - NEMUŽEŠ ho předat, když jsi napůl chromý....

Sorry....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. dub 2022 19:59:02

Tara píše:z FB profilu Zuzany Majerové Zahradníkové

Herec Jaroslav Sypal to napsal naprosto přesně. Když jsem to četla, běhal mi mráz po zádech a bylo mi na chvíli smutno…

Což mi je v poslední době poměrně často, když vidím, co se to u nás a s námi děje⁉️Přečtěte si.




Díky, Taro. Zástupcům jediné ¨pravdy"( Orwell 1984) se to sice nelíbí, ale dokud tady je ještě drobet svobody projevu, tak je důležité sdílet jiné pohledy, než ten jediný vládou přikázaný - to už známe od komunistů.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. dub 2022 20:11:48

Tara píše: zablokované srdce, jen kecy


No právě. Jak někdo může schvalovat útočnou válku, zabíjení, znásilňování?
A kdo ji vede, kdo zabíjí ty, kteří nikomu nic neudělali?
Kde je tvoje srdce?
Jen kecy...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. dub 2022 20:16:50

Návštěvník píše:Díky, Taro. Zástupcům jediné ¨pravdy"( Orwell 1984) se to sice nelíbí, ale dokud tady je ještě drobet svobody projevu, tak je důležité sdílet jiné pohledy, než ten jediný vládou přikázaný - to už známe od komunistů.


Milý návštěvníku, kdo koho napadl, bombarduje a zabíjí civilisty? Rusko nebo Ukrajina?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. dub 2022 20:23:36

Tara píše:Tvé srdíčko spí.... a je to znát...

.


Žádné jiné války mu nevadily. Ale jak jde o Rusko, tak je hned všechno jinak. Žádný nadhled, žádná moudrost.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. dub 2022 20:31:27

miroslav píše:
Návštěvník píše:Díky, Taro. Zástupcům jediné ¨pravdy"( Orwell 1984) se to sice nelíbí, ale dokud tady je ještě drobet svobody projevu, tak je důležité sdílet jiné pohledy, než ten jediný vládou přikázaný - to už známe od komunistů.


Milý návštěvníku, kdo koho napadl, bombarduje a zabíjí civilisty? Rusko nebo Ukrajina?


Na Donbasu je to ukrajinská armáda, která bombarduje a zabíjí civilisty už 8 let, protože to jsou Rusové. Menšina, kterou chtějí vybít nebo vyhnat (genocida). Ted' bojuje Rusko na Ukrajině. Ukrajinská armáda používá civilní obyvatelstvo jako štíty, klidně je obětuje a ještě to využívá k propagandě proti Rusku.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. dub 2022 21:24:06

Návštěvník píše:
Na Donbasu je to ukrajinská armáda, která bombarduje a zabíjí civilisty už 8 let, protože to jsou Rusové. Menšina, kterou chtějí vybít nebo vyhnat (genocida). Ted' bojuje Rusko na Ukrajině. Ukrajinská armáda používá civilní obyvatelstvo jako štíty, klidně je obětuje a ještě to využívá k propagandě proti Rusku.

Mám dojem že dnes je na Donbasu ruská armáda a odtamtud útočí dál na Ukrajinu.
Donbas je součást Ukrajiny a Rusko, když se Ukrajina vzdala jaderných zbraní, tak bylo jedním ze tří garantů územní celistvosti Ukrajiny.
A pak Rusko začalo podporovat vojensky odtrhnutí Donbasu od Ukrajiny, obsadilo Krym atd. A teď na Ukrajinu dokonce zaútočilo ze tří stran raketami, bombardováním a tanky.
To ti připadá v pořádku?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 28. dub 2022 21:42:33

miroslav píše:Donbas je součást Ukrajiny


Kosovo taky bylo nebo je součástí Srbska. Přesto USA vpadlo do Srbska, aby Kosovo od Srbska odtrhlo a udělalo si tam jednu z největších základen. Připadá ti to v pořádku?
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. dub 2022 8:51:25

Návštěvník píše:
miroslav píše:Donbas je součást Ukrajiny


Kosovo taky bylo nebo je součástí Srbska. Přesto USA vpadlo do Srbska, aby Kosovo od Srbska odtrhlo a udělalo si tam jednu z největších základen. Připadá ti to v pořádku?


Proč nepíšeš pod svým nickem - Trini?
Kosovo a Srbsko jsem v té době nesledoval, měl jsem jiné starosti, ale co se dívám do wikipedie, tak to bylo složitější a zásah USA proti vojenským cílům Srbska měl zastavit genocidu Albánců v Kosovu, což se podařilo - vojáci se stáhli zpět do Srbska.

Na Donbasu válka začala po Anexi Krymu Ruskem a byla vojensky také podporována Ruskem takže to už byl počátek snahy postupně násilně připojit Ukrajinu k Rusku.
Podrobnosti si můžeš přečíst zde:https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_na_v%C3%BDchodn%C3%AD_Ukrajin%C4%9B
No a letos Rusko už otevřeně pokračuje ve snaze připojit Ukrajinu k Rusku, nebo teď alespoň dobýt co největší území a odříznout zbytek Ukrajiny od moře.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. dub 2022 12:01:00

P.S.

Taky pěknej válečník dobyvatel - jako Putin
https://en.wikipedia.org/wiki/Radovan_K ... %bei%c4%87
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. dub 2022 20:07:16

miroslav píše:Proč nepíšeš pod svým nickem - Trini?

Možná proto, aby to vypadalo, že ty tvoje názory nezastáváš jen ty ale spoustu dalších, nejlépe "většina lidstva"
:D
Tímhle komplexem trpí evidentně i Putin, i když na druhé straně jeho generálové a šoumeni v ruské televizi se vyjadřují, že Rusko teď zase bojuje s celým světem jako to bylo ve druhé světové válce.
No, zřejmě tyhle pindy jsou tvým šálkem čaje.
Co by mne zajímalo - proč. U Rusů to chápu, ale proč třeba ty fandíš Putinovi proti "západu"?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 29. dub 2022 20:18:53

Proč Česká televize vědomě použila tuto fotografii z Mikulčic, které zasáhlo tornádo loni v létě, v reportáži o UK dne 28.4.2022?
Máš k tomu, Miroslave, nějaké vysvětlení?
Přílohy
279290740_172295321885291_1991000856919996433_n.jpg
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » pát 29. dub 2022 20:36:55

Návštěvník píše:Proč Česká televize vědomě použila tuto fotografii z Mikulčic, které zasáhlo tornádo loni v létě, v reportáži o UK dne 28.4.2022?
Máš k tomu, Miroslave, nějaké vysvětlení?

To se zeptej ČT. Já tyhle ilustrační detaily neřeším ani se nad nimi nevzrušuju. Mně nějaká fotka zničeného auta nevzrušuje, spíš fotky rozstřílených obytných domů - paneláků a tanků bez věže. To asi už nebyl důsledek tornáda nebo myslíš že ano?
Mně to přijde - v tvém případě, že topící se stébla chytá a jde mu o něco, co tu upřímně a jasné nechce sdělit - asi aby nebyl za blbce.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 29. dub 2022 21:14:10

miroslav píše:Na Donbasu válka začala


po utlačování ruské menšiny. Zakázali jim ruštinu jako úřední jazyk a zrušili jim jejich národní svátky. Kdyby to udělali Češi Slovákům, tak by si to Slováci také nenechali líbit a začali by se bránit.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 29. dub 2022 21:18:28

miroslav píše:
Návštěvník píše:Proč Česká televize vědomě použila tuto fotografii z Mikulčic, které zasáhlo tornádo loni v létě, v reportáži o UK dne 28.4.2022?
Máš k tomu, Miroslave, nějaké vysvětlení?

To se zeptej ČT. Já tyhle ilustrační detaily neřeším ani se nad nimi nevzrušuju.


Lživá manipulace ti nevadí, když je to v zájmu tebou hájené ¨pravdy¨. Jo, kdyby to udělalo Rusko, tak to bys byl první, kdo by se nad tím vzrušoval.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » sob 30. dub 2022 6:42:17

Návštěvník píše:
Lživá manipulace ti nevadí, když je to v zájmu tebou hájené ¨pravdy¨. Jo, kdyby to udělalo Rusko, tak to bys byl první, kdo by se nad tím vzrušoval.


A není náhodou ten obrázek právě pokusem o manipulaci - jaksi sestavený tak aby to vypadalo, že to bylo v televizi?
Odkud ho máš - zdroj?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 30. dub 2022 8:07:30

V poště mi přistál první dvojobrázek, ten spojený trochu rozmazaný, že prý ČT jako obraz války na Ukrajině používá fotografii z Mikulčic po loňském tornádu. A tak jsem pamětliv hesla „důvěřuj, ale prověřuj“ trochu zapátral. A skutečně, Česká televize tenhle fejk, tuhle dezinformaci, fakt odvysílala. Stalo se tak 28. 4. 2022 na ČT24 ve 12:46. Tady se na to v čase 15:20 můžete podívat sami:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/101 ... DRSJ6hQjoE

Screenshot obrazovky (obrázek č. 2) jsem pořídil vlastnoručně. A třetí obrázek je z webu mikulčického Vinařství Dvořáček:

https://www.vinarstvi-dvoracek.cz/cs/mo ... vinarstvi/

Výsledek mého pátrání? Ano, je to opravdu tak. Česká televize skutečně jako demonstraci válečných hrůz na Ukrajině použila fotografii z Mikulčic zasažených loňským tornádem.

Není se co divit, že se vám pak v hlavě honí otázka: Jak věrohodné asi jsou ostatní informace, které nám Česká televize prezentuje?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků