Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Réza » sob 16. dub 2022 15:25:56

Je klid, který nic neruší.

Klid, který nelze získat a který nelze ztratit.

Vidíte ve mě něco jiného, a to každý něco jiného. Nemám vám to za zlé. Jednou mě třeba někdo pozná.
Mějte se tu hezky.
Réza
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pelvan » úte 19. dub 2022 14:34:35

https://www.volimcesko.cz/vojenska-anal ... -ukrajine/
Vojenská analýza konfliktu na Ukrajině

PS
Tady na tom vlákně se snažíme hledat pravdu o konfliktu na Ukrajině.
Místo toho bychom tu asi měli řešit a hledat pravdu o Réze.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 20. dub 2022 6:20:00

Když budeme hledat pravdu o konfliktu, tak najdeme leda někoho, koho budeme nenávidět a s nenávistí se stane náš život zlý. Když budeme hledat pravdu o Réze, tak najdeme lásku a budeme šťastní.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » stř 20. dub 2022 10:44:16

Návštěvník píše:Když budeme hledat pravdu o konfliktu, tak najdeme leda někoho, koho budeme nenávidět a s nenávistí se stane náš život zlý. Když budeme hledat pravdu o Réze, tak najdeme lásku a budeme šťastní.


Tohle je krásný komentář :yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 22. dub 2022 11:54:23

Z fb, jiný pohled na válku.
V den, kdy ukončíš BOJ UVNITŘ SEBE, ukončíš i VÁLKY PO CELÉM SVĚTĚ

Jmenuji se Lena. Jsem z Černihivu. Chtěla bych napsat dopis vděčnosti. Situace, ve které jsme se ocitli byla velká příležitost vidět a cítit změny a transformaci, která nastala u nás během těchto 2 let u Oneness.

Máme s čím srovnávat, protože to není naše první válka. Byla už v roce 2014. Rozhodně ne v tak velkém rozsahu, a ne s takovými ztrátami. Ale na to se nyní nesoustředím. Hlavní věcí je, že si pamatuji velmi dobře, jak jsem to tenkrát prožívala. Jak hrozné pocity jsem cítila. Byla jsem trhána na kusy emocemi, křičela jsem bolestí a nespravedlností. Byla jsem šílená. Chtěla jsem mlátit hlavou do zdi. Chtěla jsem vzít samopal a jít postřílet všechny nepřátele. Způsob, jak se to děje teď je naprosto jiný stav. Navzdory faktu, že tenkrát jsme všechno sledovali pouze na televizní obrazovce. A nyní jsme byli uprostřed bojů. Bylo to velmi zajímavá, nečekaná, úžasná zkušenost. Od samého začátku jsem měla možnost odejít. Ale nedělala jsem to, měla jsem pocit, že tohle je přesně místo, kde mám být. Chápala jsem a cítila, že tato zkušenost, kterou musím projít, bude velmi důležitá pro mě, můj budoucí život, moje sociální a charitativní projekty, které plánuji uskutečnit. Chtěla bych sdílet některé pocity a zázraky, které se nám staly.

Většinu času navzdory všem událostem, jsme se cítili dobře. Někdy velmi dobře. Cítili jsme klid a mír uvnitř. Cítili jsme bezpečí. Zřídka jsme cítili strach. Dokonce i když ostřelování neustávalo celý den a rakety létaly nad námi. Ve všech těchto okamžicích jsme dokázali sedět v pokoji, pít čaj, dělat vtipy a smát se. Někdy se strach objevil v noci, když byly nálety a na nás byly shazovány bomby. Ale jakmile letadla odletěly, strach také odešel. A co je nejzajímavější je, že dokonce i v těch okamžicích, kde on byl, zde byl paralelní pocit, že jsme v bezpečí. Bylo to velmi neobvyklé.

Nebyli jsme naštvaní těžkostmi, které nastaly. Neměli jsme elektriku, žádné svíčky, žádné baterky. Nebyla voda, všechny obchody ve městě byly zavřené a pouze několik supermarketů zůstalo otevřeno. A regály v těchto supermarketech byly téměř prázdné. Museli jsme stát ve frontách několik hodin. Pro vodu jsme chodili několik kilometrů a jednou jsme ve frontě stáli dokonce 7 hodin. Ano, byli jsme unavení fyzicky, ale psychologicky to bylo snadné. Někdy jsem v tom dokonce nacházela radost. Ráda čtu. Vzala jsem si knížku a četla při čekání ve frontě. Čas uběhl efektivně a dokonce i s malým potěšením.

Než jsme šli shánět jídlo, modlili jsme se, abychom byli schopni koupit všechno, co potřebujeme. A vždy se to stalo. Ve většině případů všechno vyšlo tak, že jsme nemuseli stát v dlouhých frontách a byli jsme schopni koupit věci za normální ceny. Všechno bylo velmi synchronizováno a bylo to tak viditelné a zřejmé. Byli jsme ve správném čase na správném místě a relativně rychle jsme dostali to, co jsme potřebovali. Byly případy, kdy jsme obdrželi pomoc na místech, kde jiní ji nedostali. Pak jsme vzali více jídla a rozdělili se s jinými lidmi. Malé zázraky se nám stávaly neustále, ale nejvíce nápadnou věcí je, že jsme se dokázali zúčastnit setkání 74 000 DY se Sri Bhagavanem. Ne úplně, ale byli jsme schopni poslouchat druhou část odpovědí na otázky a zpěvy. Stručně vám řeknu, jak se to stalo. Den před procesem, jsem šla k sousedům vrátit jejich trakař (kolečko), na kterém jsme vozili vodu. Vstoupila jsem do jejich zahrady a nezavřela jsem dveře. Po několika minutách do zahrady za mnou vběhli vojáci. Hledali místo, kde na ně čekali jiní vojáci. Vysvětlila jsem jim, jak se tam dostat a oni odběhli. Čekala jsem dalších 5 minut spolu se sousedy a když jsem chtěla jít domů, pomyslela jsem si, že bych měla jít a přesvědčit se, že naši vojáci se dostali na místo, kam potřebovali. Na cestě tam jsem je potkala. Právě se vraceli. Byli velmi šťastni, že jsem prokázala takovou starost o ně. Začali jsme se bavit a já jsem řekla, že nemáme elektřinu už 2 týdny, a dokonce ani nevíme, co se děje v jiných městech.

Řekli, že mohou nabít naše telefony a dokonce i laptop. Byly jsme na správném místě ve správný okamžik. Znovu, pokud byl šla k sousedům o 10 minut dříve nebo 10 minut později, nepotkali bychom se. Moje radost neznala hranic!

Také bych chtěla říct ještě jednu velmi důležitou věc: necítím se jako oběť. Necítím hněv, nenávist a odsouzení. Nemám žádný boj. Nikoho neobviňuju za nic. Nemám žádnou touhu dokázat, že někdo má pravdu a někdo nemá pravdu. Nemám žádný fanatický pocit, že spravedlnost musí zvítězit. Když čtu o těch hrozných věcech, které se staly a dějí lidem v jiných městech, cítím lásku a soucit, mám v očích slzy, ale není zde bolest. Když čtu o znásilněných ženách a dětech, mám špatné myšlenky ohledně těch, kteří to udělali a trochu se naštvu, ale rychle to zmizí. A po několika sekundách jsem zpět v normálu. Chci každého obejmout. Včetně Rusů. Hodně myslím na zářivou budoucnost, která nás čeká a co přesně mohu udělat, abych uspíšila její příchod. Každý den dávám dikšu, aby se srdce lidí na planetě probudily do jednoty, lásky a soucitu. Modlím se, abychom viděli pravdu a aby mír přišel do duší lidí. Sdílím s přáteli moji zkušenost transforamce. (Ale oni tomu vůbec nerozumí. Oni nerozumí jak můžu být tak klidná, pozitivní a proč nemám nenávist). Také pokračuji v práci na sobě, dělám sadhany, a práci na mých projektech, jejichž cíl je stejný jako je Oneness Univerzity: pomoci lidem osvobodit se z jejich utrpení a žít šťastnější a naplněný život.

Moje srdce cítí vděčnost ke Sri Ammě Bhagavanovi.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pelvan » sob 23. dub 2022 11:00:31

https://aeronet.news/video-vicepreziden ... rge-soros/
...
Teroristické praktiky Open Society spočívají v dosazování revolucionářů v kravatě a v sukni, kteří ale po nástupu k moci likvidují veškerou opozici, jako teď v těchto hodinách vidíme na Slovensku v procesu zatýkání špiček opozičního SMERu, anebo jako vidíme v ČR po nástupu nové fialové vlády, která se profiluje jako řeznický gang, který pošlapává ústavu, blokuje weby, svobodu slova a dokonce poštvává prokurátory i na lidi, kteří se jen pomodlí. O tom ale až za chvíli. Viceprezident a doktor Stepanjan si dobře uvědomuje situaci, která moderátorům v ruské televizi stále uniká. To, v čem se nachází Evropa, je regulérní válka proti Rusku. A nepřítel použil peníze, aby provedl v roce 2018 převrat z ulice na Slovensku, aby dostal k moci v ČR vládu nelegitimní cestou na základě intervence Ústavního soudu.
...
A pokud by se někdo vyjádřil třeba pozitivně o ruském prezidentu, mohlo by mu hrozit až vězení za podporu genocidia nebo terorismu.

Dr. Soňa Peková vyzvala k modlení za Vladimira Putina a už má na krku prokurátora. V Česku je zakázáno modlit se jinak, než jak si přálo Veličenstvo Fiala
Nástup diktatury je možný díky mlčení a nečinnosti většiny. Většina lidí mlčí. Ve společnosti se přesto nachází spousta lidí, která nechce válku, nechce eskalaci konfliktu na Ukrajině, nechce členství v NATO, nechce dodávat zbraně neonacistům na Ukrajinu, ale chybí politické sjednocení těchto lidí pod nějakou vlajkou. A politika potřebuje samozřejmě peníze a financování stejně, jako poskytuje štědře a vrchovatě George Soros a jeho nastrčené nadační a hedgeové fondy rozvrstvené po celém světě.

Rusko nechce používat stejné metody a taktiky jako George Soros, ale jak se ukazuje, tyto metody podpory ze zahraničí na Západě vedly k obrovské indukci nacismu a rusofobie, čímž se potvrzuje, že jde o efektivní formu ovlivňování nejen politiky, ale celých populací a společností. A že nacifikace dosahuje opravdu maximálních úrovní, to dosvědčuje informace ze čtvrtka, že Dr. Soňa Peková je prošetřovaná policií [1], protože na Svobodném rádiu počátkem dubna řekla, aby se lidé modlili za Vladimira Putina, protože zabránil rozšíření nebezpečných virů z ukrajinských virových laboratoří.
...

Kruh se uzavírá. Stejní lidé, kteří protestovali proti lžiepidemii covidu, nyní protestují proti lživálce na Ukrajině.
Jenom mainstream přitvrzuje ve svém terorismu i ve svých sankcích.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pedriito » sob 23. dub 2022 13:01:02

Vzpamatuj se. Ukrajina možná není košér. A kdo je, žejo.. ale ona Rusko nenapadla, napadl Putin (né rusko) jí.
Pedriito
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 23. dub 2022 14:00:48

Pelvan píše:
Kruh se uzavírá. Stejní lidé, kteří protestovali proti lžiepidemii covidu, nyní protestují proti lživálce na Ukrajině.
Jenom mainstream přitvrzuje ve svém terorismu i ve svých sankcích.


A proto mu čím dál méně lidí důvěřuje. Stále víc lidí, kteří se nechali 2-3x očkovat. se rozhodlo, že se už nikdy očkovat nenechají.
Návštěvník
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pedriito » sob 23. dub 2022 14:34:01

Nejde ani stream ani o mainstream.. jak vás to kurva může bavit! To jste zasvětily svůj život fórumům?
Zdeněk byl dobrej, típ to.
Pedriito
 

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. dub 2022 13:51:39

Předmět: Fwd: Mariupol Azovstal

V současné době se probírá stále více a více areál oceláren Azovstal v Mariopolu.

Jinak již od dob Napoleona je známo, že útočník musí mít převahu 3:1. Viz Bojový řád pozemního vojska, lekce první, článek jedna.



Mainstrem říká :

V areálu železáren a oceláren Azovstal v Mariupolu se ukrývá mnoho civilistů, včetně žen, dětí a starších lidí. Tvrdí to šéf místní hlídkové policie Mychajlo Veršynin. Ukrajinská vicepremiérka v pondělí vyzvala Rusko k vytvoření humanitárního koridoru

A co říkají nezávislé zdroje :
Pod průmyslovou zónou závodu Azovstal se v hloubce 30 metrů nachází 24 km tunelů. Nachází se zde také tajné zařízení NATO „PIT-404“ a tajná biologická laboratoř NATO s biologickými zbraněmi.

Bunkrový systém s pancéřovou ochranou. A uvnitř - 240 cizinců, včetně - důstojníků NATO a Francouzské legie, zaměstnanců biologické laboratoře.

A samozřejmě zabezpečení v podobě osobního praporu Rinata Achmetova „Azov“ – 3000 lidí.

Biolaboratoř pod závodem Azovstal v Mariupolu, v tzv. zařízení PIT-404, vybudovala a spravovala společnost Metabiota, spojená s Hunterem Bidenem, Rinatem Ahmetovem a Vladimirem Zelenskim. V laboratořích tohoto zařízení byly prováděny testy na výrobu biologických zbraní.
Francouzská rozvědka a důstojníci speciálních operací nedokázali evakuovat své kolegy z Mariupolu. Proto Macron tak často volal do Kremlu a žádal o „humanitární koridory“ ...

Během záchranné operace byli zabiti někteří francouzští zpravodajští důstojníci. Šéf francouzské zpravodajské služby Eric Vido byl vyměněn 31. března 2022 kvůli neúspěchu francouzských zpravodajských služeb ve válce na Ukrajině. V podzemí "Azovstal" jsou nyní zablokováni důstojníci z USA, Kanady, Německa, Francie, Itálie, Turecka, Švédska, Polska a Řecka Americký generálporučík Roger Clottey, který byl nedávno zajat Lidovými milicemi DNR ze sestřeleného vrtulníku, byl monitorován generálním štábem GRU a ruskou zahraniční zpravodajskou službou v Mariupolu na základě výsledků vnějšího sledování jeho milenky v tureckém Izmiru.
Občanka Ukrajiny, kterou rozvědka znala jako Klute, ji vždy doprovázel generál jako polní manželka, důvěřivá osoba a překladatelka. Jakmile dorazila informace, že tato dáma dorazila do Mariupolu, Rusko zahájilo vojenskou operaci a zablokovalo město.
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pelvan » úte 26. dub 2022 14:07:51

https://www.youtube.com/watch?v=8XkLnrZPel0&t=16s
ÍRSKA EUROPOSLANKYŇA: EÚ NÁS ŤAHÁ DO KONFLIKTU A ZAPLATÍ TO EURÓPA, JE MI Z TOHO ZLE
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. dub 2022 19:00:21

Pelvan píše:https://www.youtube.com/watch?v=8XkLnrZPel0&t=16s
ÍRSKA EUROPOSLANKYŇA: EÚ NÁS ŤAHÁ DO KONFLIKTU A ZAPLATÍ TO EURÓPA, JE MI Z TOHO ZLE


Bojíš se Putina, nebo mu naopak fandíš?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » úte 26. dub 2022 20:10:30

Datum: 23. 4. 2022

Předmět: Dopis starostky Hana Bustová – starostka obce Litohoř u Moravských Budějovic premiérovi

Vážený pane premiére...

Opakovaně Vás vyzývám ke zmírnění názorové agrese a jednostranné vyhraněnosti ve vztahu k rusko-ukrajinskému konfliktu. Opakuji, že jste patrně uvízli v myšlence vlastní nesmrtelnosti a vůbec si ještě stále neuvědomujete, jak moc jsou vaše postoje pro Českou republiku nebezpečné. Krmíte lidi hrůzami prostřednictvím médií, tím vytváříte podhoubí pro tvorbu nenávisti vůči celému Rusku.
Ani Rusové však nejsou všichni stejní a mnoho z nich si nic takového co se děje na Ukrajině nepřeje a nepřálo. Bohužel, jsou stejně jako my vydáni svému vedení . Jaký je rozdíl pro Ukrajince a Rusa , který musí do války, protože mu to někdo nařídil ? V konečném součtu vůbec žádný, oba zemřou a ani jeden zemřít nechtěl. Z pohledu mnoha lidí, nemluvím teď pouze za sebe, můžeme nyní pouze usilovat o to, aby ztráty na životech byly co nejmenší. To je jediná cesta smysluplné pomoci. Nebo alespoň to takto káže rozum každého normálně uvažujícího člověka.
Co děláte vy? Vše jen přihoršujete svým nemístným tlacháním v televizi. Ráda bych věděla, zda byste byl takový hrdina, kdyby stál Váš syn v první linii na válečné frontě. Važte svá slova, která mohou hodně způsobit. Hlavně nevyhlašujte veřejně a do médií, že prezident Putin k použití jaderných zbraní nepřistoupí, protože by tím ublížil i Rusku. Kde v sobě berete tu drzost toto říci do televize.
Řečí, že žádná invaze nebude, jsme slyšeli dost do 23.února a kde jsme všichni dnes. Myslíte, že prezidentu Putinovi vadí, že ve velkém trpí i jeho národ, že umírají i jeho vojáci, že ekonomicky ničí svoji zemi? Myslím, že vůbec ne! To už jste snad pochopili úplně všichni. Proč by tedy v konečném důsledku, když bude mít pocit, že není pro něj jiné východisko, jaderné zbraně nepoužil. Neustále do něj jen šťouráte a zkoušíte kolik ještě vydrží.
Bojím se toho, že jeho kalich trpělivosti je po hrdlo plný a stačí jen kapka a přeteče. Proč na místo siláckých gest a planých keců o tom jak jsme připraveni na příliv uprchlíků z Ukrajiny, nenabídnete Prahu jako místo k zahájení diplomatických jednání. Tím byste u národa získal ty pomyslné frčky. Vy však místo toho jen nebezpečně a planě rozhazujete rukama.
Nemáte koncepci a vždy, když plameně hovoříte mluvíte v budoucím čase …. Stále opakujete slova jako „ víme a musíme“, ale kde jsou ty skutky????
Obce i města přijímají uprchlíky z Ukrajiny, ano jistě, je to nutné, ale kraje nemají noty, kdo a jak bude toto financovat… Uvědomujete si, že například nemáme vůbec pediatry pro svoje děti, že nemáme stomatology, že nemáme praktiky. Lze předvídat, že lidé, kteří k nám míří budou zcela jistě potřebovat lékařskou péči, jak toto chcete řešit ??? Tady se lidem – našim lidem, kvůli covidu odkládaly operace a nyní se budou odkládat opět? Jak tohle máte promyšlené?
Já si rovnou odpovím sama - nijak! Víte, připadá mi to, jako když biologičtí rodiče vyhodí své dítě z domova a půjdou si vzít z dětského domova dítě cizí. Je to naprosto proti zdravému rozumu. Jsme až po krk v hnoji, a to nejen ekonomickém, ale i morálním a pomáháme tomu tím, že posíláme zbraně na Ukrajinu, aby ještě více lidí zemřelo a utíkalo před válkou do střední Evropy. Už i bez těchto výše jmenovaných faktorů stojíme na počátku hluboké ekonomické recese, která nás vrátí na životní úroveň před 30 lety. Nevadí, myslím, že většina z nás se pod vlivem všeho co se kolem nás děje, na tuto skutečnost prostě připravuje a já slýchám mezi lidmi. „To , že nebudeme moci na dovolenou k moři přežijeme, jen ať není válka!“
Na co se však připravit nejde, je nedobrovolný a náhlý odchod z tohoto světa a bojím se, že ani tohle nemůžeme jednoznačně vyloučit.
Pane premiére, vystupte ze své bubliny a začněte přemýšlet stejně jako 8 nebo 10 milionů lidí v této zemi. Vaše úvahy a myšlenky jsou naprosto nerealistické a tím nebezpečné.
Jsem člověk, který se umí za svoji pravdu poprat, ale zároveň je potřeba si nelhat a uvědomit si, kdy je sebevědomí nebezpečné a kdy je zapotřebí být pokorný, abych svými postoji nezpůsobil nevratné škody. Chováte se nepřiměřeně sebevědomě a opět opakuji, že stojíte se sirkami v ruce u stohu. Nevím, a nepochopila jsem, komu tím chcete co dokázat. Snad Západu – možná, jedině, ale USA je až příliš daleko na to, aby se muselo obávat bezprostředního ohrožení při použití jaderných zbraní Ruskem. Zatímco Evropu by takový zákrok vymazal z mapy světa.
Vyzývám Vás, starejte se o svůj národ, který si Vás zvolil ! Svými postoji a názory nás zatahujete do konfliktu, se kterým nemá Česká republika nic společného. Každý národ si nese svoji karmickou zátěž, nebo, chcete –li neutíkat do ezoteriky, svoji nesmazatelnou historii a situace na ni navazující. Bohužel je to tak, vztahy mezi Ruskem a Ukrajinou jsou problematické již dlouho a najednou se všichni probudili a máte pocit, že máte právo se do tohoto vměšovat a omlouvat to tím, že Putin bude pokračovat směrem do Evropy.
Tím jen lidi zastrašujete, abyste omluvili své postoje a kroky v současné situaci. Jistotu, že tomu tak je však nemáte vůbec žádnou. Měli byste mít na paměti i skutečnost, že astrologické postavení planet je totožné jako v roce 1938 a být o to opatrnější. Navíc věštby uznávaných astrologů také nic dobrého nenesou. Pokud moudřejší neustoupí – tedy pokud Ukrajina neustoupí, nemá tato situace mnoho řešení.
Velmi lituji lidi, kteří musejí nést utrpení z války plynoucí , ale také odsuzuji ty, kteří svými činy toto podněcují. Prosazujte a přispějte k myšlence zahájení diplomatických jednání, která někam povedou. Nepoužívejte silná slova, že jsme ve válce, protože my v ní nejsme, ale bohužel děláte vše pro to, abyste nás k ní přivedli. Proč, proč, se máme angažovat? Postoj by měl být spíše zdrženlivý, tak jako ho mají ostatní země, které jsou také členy NATO. Proč my máme být ti největší křiklouni? Koho tím chcete ohromit. Jste premiérem České republiky, ne Severoatlantické aliance! Jste odpovědný za náš národ a jeho další osud!

Prosím Vás, za nás , za naše děti i vnuky, abyste se nad těmito texty zamyslel!

S úctou

Hana Bustová
starostka obce Litohoř u Moravských Budějovic
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. dub 2022 21:08:26

Jestli je někdo podělanej z Putina, tak to se stává.
Ale my bojovníci za pravdu a lásku se nějakým Putinem nenecháme zastrašit. A proto, když už bombarduje Ukrajinu a zabijí svoji ruskojazyčnou menšinu v zájmu ovládnutí co největšího území Ukrajiny, tak budeme podporovat napadenou a okupovanou Ukrajinu. A karmicky se nám to jistě vrátí, až si na nás zase někdo umane, že nás obsadí a "osvobodí" (zotročí)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » úte 26. dub 2022 22:42:14

Jsem mírový štváč

by a.a. (Apoštol)25 dubna, 2022

Včera tento termín zazněl v diskusi, myslím, že jím Martin Fendrych otituloval exprezidenta Klause… Zalíbilo se mi to a v příštích dnech a týdnech bych rád nabízel ve svých článcích různá znamení, která bychom si mohli vetknout do klopy. Včera jsem navrhoval Žáčkovu báseň, dneska se chci přiznat k Fendrychovu heslu.

Jsem mírový štváč.

Víte, co mi na té Ukrajině vadí nejvíc? Že se ty naše skvělé ojroatlantické hodnoty musí bránit pomocí baráků obyčejných lidí. Když ještě Američani byli lidé a za Druhé světové ustupovali před Japonci, tak na vjezdu do měst psali: „Open City“. Válka se vedla mimo města. Není to jen můj dojem, totéž píšou i ti Kechlibarovi vojenští odborníci a všem slabším právě tohle doporučují. Ať bojují pomocí civilní infrastruktury, což nepřítele nutí zabíjet civilisty, a toto zabíjení je možné pak vykreslovat jako důkaz jejich zrůdnosti. A opravdu se to tak dělá. Města se brání houfnicemi na hřištích mezi paneláky, obsazováním nejvyšších pater bytovek a proměňováním nemocnic na vojenská velitelství.

Je snadné vykreslit Rusa jako anticivilizačního démona, když přidáte obrázek z mariupolské porodnice. Dnes a denně slyšíte, jak Rusové záměrně vraždí civilisty a jak se s nimi nedá jednat. Ale jak vidno, Číňané, Indové i Arabové s nimi bez problémů jednají. Stejně tak je zajímavé, že tito genocidní vrazi v Chersonu nic nerozstříleli, ani nevraždí, ani tam nezničili jedinou nemocnici. Považuju za brutální chucpe, křičet o válečných zločinech ve frontovém městě.

Kde nebyla ukrajinská armáda, tam se žádné vraždění nekonalo. Jo, ať si Ukrajinci brání svojí zemi jak chtějí, když to jejich vlastním obyvatelům nevadí. Ale mně to vadí. Nějak to ty evropské hodnoty degraduje. Západní svoboda, bráněná dělostřelectvem na školních dvorech, přestává být rozpoznatelná od ruské knuty.

Jsem mírový štváč, protože tento způsob boje je pro mě to nejhorší vystřízlivění. Bojovat pomocí civilních obětí a ničení baráků obyčejných lidí. Posílat zbraně, ať je rozbito ještě víc domů a zabito ještě víc civilistů, ale zároveň neudělat nic dalšího. Naše hodnoty už totiž nestojí ani za to, abychom Rusku zastavili příjmy za ropu a plyn. Hele, já to jako chápu. Bez ruských surovin jsme v prdeli všichni. Ale odmítám zavírat oči před prostým faktem, že v této válce podporujeme obě strany, což znamená, že bude o to víc rozstřílených domů a zabitých dětí. Že hlavní zbraň proti Rusku nejsou ani granáty ani ekonomické sankce, ale rozstřílené paneláky s hroby před nimi.

Jsem mírový štváč, protože to co děláme, nemá s civilizací nic společného. Buď se za Ukrajinu zcela postavíme, zavedeme válečnou ekonomiku, budeme žít v přídělovém systému a Putina to ekonomicky položí… Nebo to prostě nemá cenu, protože ekonomická izolace Ruska se nekoná, Rusko je schopné nadále prodávat suroviny jinam a globální ekonomika mu přihrává pořád stejné peníze, ať prodává hodně nebo málo, a pak nemá smysl zásobovat Ukrajinu zbraněmi, protože jich stejně nedodáváme dost a hlavní zbraní je ukrajinský Vasil, kterému hoří dům a natáčí se to na kameru. Jsem mírový štváč, protože děláme totéž co v Afghanistánu. Něco podporujeme, ale neděláme to dostatečně. Děláme to málo, máme to špatně spočítané a výsledkem rozhodně nebude nic dobrého.

Jsem mírový štváč, protože příliš často vidím videa ruské propagandy, kterak od Ukrajinců získali další kořistní Javeliny a další zbraně. Dokonce občas vidím úplně neuvěřitelné obrázky tisíců tun munice, která změnila majitele. Musím se přitom zamýšlet nad tím, že Rusové možná dobře vědí, proč neútočí na kanály dodávající západní zbraně. Je pro ně lepší, aby jim to Ukrajinci dovezli až pod nos a pak jim to dílem seberou a dílem rozbijí. Zároveň sleduju i cvrkot na Západě a tyto dotazy se tam množí. Západem dodané zbraně míří na černý trh a kdo ví, kolik z těch dodávek Rusové vůbec neukořistili, ale rovnou si je koupili.

Jsem mírový štváč, protože nechci, aby za pár let probíhalo totéž tady. Někdo z NATO bude dodávat zbraně a Brno bude frontové město, které bude bráněno tím, že na Zelňáku budou stát raketomety. Nechci, aby někdo bránil naše vesnice podobně jako tam na Ukrajině. Nechci, aby hlavní zbraň Západu byl Míra Karas, kterak točí srdceryvnou reportáž, jak ruský granát zabil moji ženu… a samozřejmě už neřekne, že ta střela měla trefit minomet, co mi postavili před barákem. Já mám co ztratit. Nechci aby moji synové jednou museli narukovat do zákopů a v nich se museli nechat rozstřílet, protože opuštění zbytečných linií by byla zrada, která bude trestána jako za Hitlera.

Jsem mírový štváč, protože Bůh s námi, jestli si Rus spočítal, že Západ už je dostatečně slabý, aby se mu postavil. Že to prostě ustojí, zaplatí cenu za vítězství… a prostě do toho půjde. Pokud Rusko za strašných ztrát nakonec zvítězí, bude Putin nesnesitelný, my budeme mít prázdné muničáky a budou nám na hlavu padat naše vlastní granáty, které jsme dodali na Ukrajinu, aby Putin nevyhrál.

Jsem mírový štváč, protože obyčejnému chudákovi se žádná válka ještě nikdy nevyplatila. Zatřeste světem a pak se podívejte, kdo to schytal. Vždycky to budou ti dole. Chci, aby se s Ruskem jednalo. Aby výsledkem nebyla nová železná opona. Chci aby výsledkem bylo uspořádání, které nám chvíli vydrží. Nechci další štengrování. Když s Ruskem mohou jednat Číňané, můžeme my taky.

Jsem mírový štváč, protože při ukrajinském způsobu válčení je mi celkem jedno, kdo tu bude vládnout. Může se to jmenovat Evropské hodnoty, může se to jmenovat Ruská říše, může se to jmenovat Nová hedvábná stezka, ale ve všech případech mi budou vládnout nadnárodní korporace, jejichž ekonomická síla je tak velká, že si před nimi sedne na zadek každý. I ty nejsvobodnější volby musejí respektovat mocenskou realitu miliardářů a korporací. Každou chvíli tu chodíme k volbám, volíme modře i fialově, oranžově i černě, ale romských ghet přibývá, zákony nás dusí čím dál víc, a svobody máme méně a méně. Ani Babiš, ani Zeman nezmění nic na tom, že jsme sedmnáctý bundesstát. A já nechci, aby naše zemička skončila v ohni ukrajinské taktiky.

Jsem mírový štváč. Obávám se, že Ukrajina nevítězí, obávám se, že Západem dodané zbraně se dostávají do rukou nepříteli, nechci, aby se za svobodu bojovalo ponoukáním k válečným hrůzám. Pokud je nutné bojovat tímto způsobem, tak vám na takovou svobodu kašlu.


https://www.litterate.cz/jsem-mirovy-stvac/
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » stř 27. dub 2022 17:32:34

Pohled, lépe řekněme nadhled na současnou situaci.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Pelvan » stř 27. dub 2022 21:24:30

miroslav píše:Bojíš se Putina, nebo mu naopak fandíš?


Ahoj Miroslave

Proč se ptáš, chceš, potřebuješ mě někam nahlásit?
Komu fandíš Ty? Fialovi? No fuj. Macronovi? Proč?

Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 1708
Registrován: úte 27. srp 2013 17:54:14

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » stř 27. dub 2022 22:37:24

Pelvan píše:
miroslav píše:Bojíš se Putina, nebo mu naopak fandíš?


Ahoj Miroslave

Proč se ptáš, chceš, potřebuješ mě někam nahlásit?
Komu fandíš Ty? Fialovi? No fuj. Macronovi? Proč?

Zdravím

Já fandím pravdě a spravedlnosti a ta je teď podle mne na straně Ukrajiny a jsem proti dobyvačným válkám a vyhrožování jadernými zbraněmi, které teď vede a provozuje Putin a jeho mocenská suita.
Ptám se proto, že to vypadá, že ty to máš nějak obráceně.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod Tara » čtv 28. dub 2022 14:53:15

z FB profilu Zuzany Majerové Zahradníkové

Herec Jaroslav Sypal to napsal naprosto přesně. Když jsem to četla, běhal mi mráz po zádech a bylo mi na chvíli smutno…

Což mi je v poslední době poměrně často, když vidím, co se to u nás a s námi děje⁉️Přečtěte si.


„Je tohle ta moje země, v níž jsem se narodil?

Můj tatínek díky tomu, že byl autorem několika divadelních her pro děti, byl ve Svazu spisovatelů. Dvakrát za rok se umělci scházeli na zámku v Dobříši. Tatínek nám vždy o prožitém víkendu mezi tehdejšími osobnostmi kulturní scény barvitě vyprávěl. Líčil, kdo se tam jak choval. Věru, nebylo to vždy veselé vyprávění... Většina umělců lezla p.Švorcové a spol. hluboko do biskupa. Patolízalství mělo pré..

Po tzv.Falešné revoluci, se tatínek nemohl dívat na televizi. Dělalo se mu při tom špatně. Vystupovali tam ti samí, které v Dobříši potkával, převlečení za chameleony. Jiný režim – jiná barva. Téměř všichni za komančů trpěli…
Říkával:,,Synku, už jsem starý… Nerozumím dnešní době.“

Můj milovaný tatínku, teď jsme na tom stejně.

Nerozumím vám – kteří se zaštiťujete planými sliby a neděláte pro ty, co se v téhle Zemi narodili vůbec nic. Až na podzim zežloutne listí, zežloutnou tisíce těch, kteří už nebudou mít na nájem a jídlo. Kéž bych se mýlil… Skokové a nikdy nekončící zdražení potravin, plynu, elektřiny, benzinu, nafty a vůbec všeho, svádíte na objektivní důvody, aniž byste hnuli prstem! Myslíte jen sami na sebe, na své marže a politické body.

Nerozumím vám – kteří denně dezinformujete veřejnost jednostranným způsobem, aniž byste připustili, že konflikt na Ukrajině má hluboké kořeny a že jde především o nerostné suroviny. Ropa! Ropa! Nikdo vám nebude posílat miliardy jen tak! Děláte z lidí, kteří se okamžitě chytnou na první návnadu a začnou mávat na náměstích vlajkami - hlupáky. Nepřipouštíte, že pravda nemusí být jenom jedna. Nic není jenom černobílé.

Nerozumím vám – kteří jste byli léta ve vysoké politice, měli jste z toho neuvěřitelné výhody a teď píšete pamflety a kážete národu o sociální a jiné nespravedlnosti! Můj vzácný kamarád mi jednou řekl:,,Ten, kdo byl ve vysoké politice alespoň dva roky – by měl až do smrti o politice mlčet!“

Nerozumím vám – kteří jste udělili cenu ,,Kniha roku“ panu Klusákovi, za to, že odhalil skrytá tajemství a pravou tvář (,,Fantomasi, sundej masku!“) fenomenálního zpěváka, který byl znám svou slušností a jenž za sebou zanechal nesmazatelnou stopu v podobě desítek skvělých písní a miliónů fanoušků, kteří ho nikdy nepřestanou milovat. Učitel národů Jan Ámos Komenský řekl :,,O životě člověka hovoří jeho dílo.“ Co jednou bude hovořit o vás???

Nerozumím vám – kteří se hrnete do kin na film plný vulgarit a oplzlostí. Zatímco trhá rekordy v návštěvnosti, na mě sedá bezmezný smutek…. Stačila mi jen ukázka: ,,Zamr…..?“ ,,Ty jsi ču…!“ Proboha, jak hluboko jsme kulturně klesli…

Ráno jsem šel do banky. Otevírala v 9.00. Stál jsem v dlouhé frontě třiceti lidí. Ani jeden z nich nemluvil česky… Nerozuměl jsem nejen jim, ale už ani sám sobě.

Je tohle ta moje Země, v níž jsem se narodil?“
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Fakta o invazi Ruska na Ukrajinu

Nový příspěvekod miroslav » čtv 28. dub 2022 17:48:33

Čím ty se to Taro krmíš?
"tzv. revoluce" byl zázrak. Asi jsi nezažila pořádně (já ano), co bylo před tím.
Obešlo se to u nás bez krveprolití - v Rumunsku například ne.
A stalo se to díky Reganovi a potažmo Gorbačovi.
Původnímu režimu vzdorovali jen výjimeční, kteří riskovali karieru i vězení - třeba jako Havel.
Ostatní na to neměli odvahu a ochotu se vzdát zaměstnání a svobody tak hold museli byli "konformní". ale to neznamená, že převlékli kabáty. Konečně mohli odhodit ten prorežimní kabát.
Tys to nezažila, že ti to, co tu cituješ nepřijde jako mimo mísu (slušně řečeno)?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3571
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků