Igor Chaun na to kápnul

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. bře 2022 10:28:53

Nezavíralo.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. bře 2022 10:35:26

Svoboda slova dostává v naši zemi na prdel a to je zlé. Svoboda slova úzce souvisí se svobodou myšlení. Lidé se budou bát, vlastně už se boji, se otevřeně vyjádřit, projevit, a to je hodně zlé. Kam to může vést. Jednak k totalitě, tam už vlastně jsme a jednak k zmrzačení charakteru. Duše. A mohou za to přesně takoví Miroslavové.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 10. bře 2022 11:22:59

Já totiž narozdíl od vás jsem viděl oficiální Z který propaguje RF válku.Narozdíl od blábolů mluvčí MV vím přesně co to Z znamená.
Jenomže to nesmíte mít v makovicích slámu.
To, že jsem ho viděl až včera je dílem cenzury... jejich chyba.
Nicméně vás můžu ubezpečit, že situace je hodně vážná.
salmo1cz.
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 12:13:20

Ještě v jednom si udělejme jasno.

Já mám zato, že ta pekárna byla provokace, neříkám, že se to nestalo.
Rozstřílenou porodnici, dětskou nemocnici, další nemocnici v jiném městě. Rozstřílené paneláky. Dehydratované děti v obklíčené městě. Zničená muzea to mám za skutečnost. Dnes má každý mobil a může natočit, co vidí, je toho plný FB, Twitter.
To všechno se podle vás děje nebo neděje?
Miliony lidí na útěku.
To všechno je podle vás vymyšlené? Tedy kromě té pekárny?

A i pokud zastáváte logiku, že vyhořelý dům a rozstřílená pekárna zaslouží trest. Takto by měl vypadat?

Nebo si fakt myslíte, že žádná válka není a ty tisíce videí někdo pro zábavu tvoří ve virtuální realitě.
Nějak se snažím proniknout do vaší logiky, abych nebyl ovce, ale nedaří se.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 12:35:33

Návštěvník píše:
Rozstřílenou porodnici, dětskou nemocnici, další nemocnici v jiném městě. Rozstřílené paneláky.


Kdo z toho profituje? Rusko určitě ne. Zřejmě se z těch budov střílelo, a tak Rusové stříleli nazpátek.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. bře 2022 12:39:34

salmo1cz. píše:Já totiž narozdíl od vás jsem viděl oficiální Z který propaguje RF válku.Narozdíl od blábolů mluvčí MV vím přesně co to Z znamená.
Jenomže to nesmíte mít v makovicích slámu.
To, že jsem ho viděl až včera je dílem cenzury... jejich chyba.
Nicméně vás můžu ubezpečit, že situace je hodně vážná.

Co to Z znamená, salmo?
Jestli nechceš veřejně, prosím do sz. Děkuji.

To je to, že ty informace prostě chybí, odsírají to, jako v každé válce, nevinní lidé. Nevede se dialog - jak na nejvyšších místech, tak i na těch nejnižších (např. u nás doma, kdy se akorát každý nase*eme, jak to ten druhý může vidět úplně jinak (např. jako Miroslav), jsem horká hlava a není to tak dobře, já vím, je ve mě už od doby covidí velký vztek a napětí, nesnáším nespravedlnost, příkoří a nesnáším patové situace zvlášť, když to odsírají nevinní.
Tím odpovídám i Návštěvníkovi na jeho otázku, jestli ty záběry, zprávy jsou pravdivé nebo lživé.
S velkým zaujetím jsem si před pár dny poslechla video, rozhovor Tomáše Lukavce s Martinou Kociánovou. Odkaz na video sem znovu dám. Ona mi mluví z duše, akorát se u toho tak nerozčiluje, jako já :-) I když jde vidět, že vnitřně z toho, co tu probíhá už několikátý rok a nejen u nás v republice, není oduševnělá...
Vyhrocený konflikt určitě nejde popřít, stejně tak, že strádají nevinní (nikdy nestrádá šedá eminence, která je v pozadí konfliktu). Jak dalece, je otázka. Určitě bych nevěřila všemu, čím nás veřejná média krmí a po zkušenostech s dobou covidí ještě víc. Byla bych velmi opatrná v jednoduchých úsudcích a hlavně podlehnutí emocí na základě toho, čím nás krmí - proto, abychom se postavili na stranu (oficiálně předkládané) oběti a to je Ukrajina proti (oficiálně předkládanému) agresorovi a tím je Rusko, Putin. A tím i na stranu našich současných politických tajtrdlíků, kteří se přiklonili k USA, NATU a EU.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 13:00:13

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Rozstřílenou porodnici, dětskou nemocnici, další nemocnici v jiném městě. Rozstřílené paneláky.


Kdo z toho profituje? Rusko určitě ne. Zřejmě se z těch budov střílelo, a tak Rusové stříleli nazpátek.


Aha, tady to je:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... ews-192861
Útok na dětskou nemocnici je dle Ruska „fake news“. Zemřelo při něm i dítě

Zprávy o vybombardování nemocnice v Mariupolu jsou podle Ruska „fake news“. První zástupce stálého představitele Ruska při OSN Dmitrij Poljanskij na Twitteru uvedl, že ve skutečnosti o dětskou nemocnici nešlo.

Rusko prý 7. března varovalo, že Ukrajinci nemocniční prostory před dlouhou dobou přeměnili na vojenský objekt. „Tak se rodí falešné zprávy,“ napsal Dmitrij Poljanskij navzdory potvrzeným obětem i záběrům z evakuace pacientů, včetně těhotných žen.


Proč by měli Rusové ztrácet čas a vojenský materiál kvůli porodnici? Aby se to hodilo Ukrajincům ukazovat Západu, jak jsou hrozní? :knock:
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 13:19:36

Návštěvník píše:Ještě v jednom si udělejme jasno.

Já mám zato, že ta pekárna byla provokace, neříkám, že se to nestalo.
Rozstřílenou porodnici, dětskou nemocnici, další nemocnici v jiném městě. Rozstřílené paneláky. Dehydratované děti v obklíčené městě. Zničená muzea to mám za skutečnost. Dnes má každý mobil a může natočit, co vidí, je toho plný FB, Twitter.
To všechno se podle vás děje nebo neděje?
Miliony lidí na útěku.
To všechno je podle vás vymyšlené? Tedy kromě té pekárny?

A i pokud zastáváte logiku, že vyhořelý dům a rozstřílená pekárna zaslouží trest. Takto by měl vypadat?

Nebo si fakt myslíte, že žádná válka není a ty tisíce videí někdo pro zábavu tvoří ve virtuální realitě.
Nějak se snažím proniknout do vaší logiky, abych nebyl ovce, ale nedaří se.

Tento typ lidí není schopen přijmout realitu. Dotváří si ji k obrazu svému. Co nezapadá, musí být doplněno. Intelekt musí být spokojen. Ten nikdy zcela spokojen nebude, tak pátrají. Pátrají, pátrají. Až do zblbnutí.
Manipulaci a nesvobodu nenávidí tak, že je vidí v ledasčem, v ledaskom. V jednoduchém, jasném. Jen v sobě je nevidí.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 13:24:22

Návštěvník píše:
Tento typ lidí není schopen přijmout realitu.


Realitu? Můj syn, který definitivně není pro Putina, tvrdí, že některá "videa z Ukrajiny" jsou ve skutečnosti z internetových her. O takovou "realitu" opravdu nemám zájem.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 13:29:54

.
Přílohy
1335_410-mt-chaukiss-08-spravne-vidime-srdcem-thumb600x600.jpg
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » čtv 10. bře 2022 13:35:52

Návštěvník píše:Ještě v jednom si udělejme jasno.

Já mám zato, že ta pekárna byla provokace, neříkám, že se to nestalo.
Rozstřílenou porodnici, dětskou nemocnici, další nemocnici v jiném městě. Rozstřílené paneláky. Dehydratované děti v obklíčené městě. Zničená muzea to mám za skutečnost. Dnes má každý mobil a může natočit, co vidí, je toho plný FB, Twitter.
To všechno se podle vás děje nebo neděje?
Miliony lidí na útěku.
To všechno je podle vás vymyšlené? Tedy kromě té pekárny?

A i pokud zastáváte logiku, že vyhořelý dům a rozstřílená pekárna zaslouží trest. Takto by měl vypadat?

Nebo si fakt myslíte, že žádná válka není a ty tisíce videí někdo pro zábavu tvoří ve virtuální realitě.
Nějak se snažím proniknout do vaší logiky, abych nebyl ovce, ale nedaří se.

Nesleduji to. Ale nepopírám to, tyhle věci prostě válka přináší.

Vzpomínám na ten kdysi televizní přenos z kyjevského náměstí, před majdanem, kdy tam z Německa přijel Kličko a na náměstí mluvil k davu něco v tom smyslu, že je třeba uskutečnit nové volby, aby pokojně Janukovyč předal moc. A v tom okamžiku mu vzal mikrofon asi 20letý mladík, a prohlásil, že sice není politik, že neumí mluvit, ale že jestli do zítřka (nebo tak nějak) vláda neodstoupí, tak si to s ním půjde vyřídit sám. Kličko na něj jen nasupeně koukal, ale neodvážil se nic říci. Ten dav tam totiž souzněl s tím mladíkem.

Pak se ukázalo, že majdan byl řízen vojenskými složkami. Janukovyč musel prchnout do Ruska, aby si zachránil život. Pak zakázali Rusům, kteří tam žili odjakživa, mluvit rusky. Pak v Oděse dav fotbalových chuligánů zahnal několik desítek Rusů do domu odborů, tam je zamknul a upálil. Za přihlížení policie. Nikdy se nic nevyšetřilo.

Po nastalé občanské válce se konečně dohodly Minské dohody. Současná ukrajinská vláda je odmítla plnit. Možná je ani plnit nemůže, pokud chce zůstat u moci.

Proto říkám s Igorem Chaunem – tohle není naše válka. Jsme k ní manipulováni. Jestli se toho chceš účastnit – prosím, máš svobodnou vůli. Já jsem zastáncem pozice kněze Mariána Kuffy – pomáhejme, ale nenechme se do toho zatáhnout, neposílejme zbraně, nechoďme tam bojovat. Budeme jen roztáčet kolo nenávisti a násilí, plnit zadání těch, kdo poslali na majdan zabijáky, aby z úkrytu stříleli jak na policisty, tak na demonstranty.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 10. bře 2022 18:12:28

Tara píše:
salmo1cz. píše:Já totiž narozdíl od vás jsem viděl oficiální Z který propaguje RF válku.Narozdíl od blábolů mluvčí MV vím přesně co to Z znamená.
Jenomže to nesmíte mít v makovicích slámu.
To, že jsem ho viděl až včera je dílem cenzury... jejich chyba.
Nicméně vás můžu ubezpečit, že situace je hodně vážná.

Co to Z znamená, salmo?
Jestli nechceš veřejně, prosím do sz. Děkuji.

To je to, že ty informace prostě chybí, odsírají to, jako v každé válce, nevinní lidé. Nevede se dialog - jak na nejvyšších místech, tak i na těch nejnižších (např. u nás doma, kdy se akorát každý nase*eme, jak to ten druhý může vidět úplně jinak (např. jako Miroslav), jsem horká hlava a není to tak dobře, já vím, je ve mě už od doby covidí velký vztek a napětí, nesnáším nespravedlnost, příkoří a nesnáším patové situace zvlášť, když to odsírají nevinní.
Tím odpovídám i Návštěvníkovi na jeho otázku, jestli ty záběry, zprávy jsou pravdivé nebo lživé.
S velkým zaujetím jsem si před pár dny poslechla video, rozhovor Tomáše Lukavce s Martinou Kociánovou. Odkaz na video sem znovu dám. Ona mi mluví z duše, akorát se u toho tak nerozčiluje, jako já :-) I když jde vidět, že vnitřně z toho, co tu probíhá už několikátý rok a nejen u nás v republice, není oduševnělá...
Vyhrocený konflikt určitě nejde popřít, stejně tak, že strádají nevinní (nikdy nestrádá šedá eminence, která je v pozadí konfliktu). Jak dalece, je otázka. Určitě bych nevěřila všemu, čím nás veřejná média krmí a po zkušenostech s dobou covidí ještě víc. Byla bych velmi opatrná v jednoduchých úsudcích a hlavně podlehnutí emocí na základě toho, čím nás krmí - proto, abychom se postavili na stranu (oficiálně předkládané) oběti a to je Ukrajina proti (oficiálně předkládanému) agresorovi a tím je Rusko, Putin. A tím i na stranu našich současných politických tajtrdlíků, kteří se přiklonili k USA, NATU a EU.


Aha já jsem si dotazu všimnul až nyní páč jsme po rekonstrukci bytovky a venku řádim se smetákem, hráběma, lopatou a dalším nářadím.
Mě tam zarazila ta stužka, která je i na vyznamenání.
Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... eeOBIju3X9
salmo1cz.
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 10. bře 2022 18:56:22

Nedovedu si představit, že Putin by si dovolil tuto signaturu zneužít.Ty Rusové by ho rozsápali na kaši.
salmo1cz.
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » čtv 10. bře 2022 21:09:30

Důležité! :)

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 21:11:01

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Rozstřílenou porodnici, dětskou nemocnici, další nemocnici v jiném městě. Rozstřílené paneláky.


Kdo z toho profituje? Rusko určitě ne. Zřejmě se z těch budov střílelo, a tak Rusové stříleli nazpátek.


Asi Ukrajinci. Teď je trendy rodit v metru.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 21:13:11

salmo1cz. píše:Nedovedu si představit, že Putin by si dovolil tuto signaturu zneužít.Ty Rusové by ho rozsápali na kaši.


To Z je Zoro mstitel.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 21:24:07

Tara. píše:Pro Návštěvníka. Tara by byla velice vděčná za otevřený rozhovor, dialog lidí, kteří k tomu mají co říct ve veřejných médiích, aby v ní h zazněly hlasy Zdeňků, Miroslavu, politologů, politiků, ekonomů, atd. A lidé to měli možnost poslouchat, přemýšlet nad tím. Ta možnost tu není, opět se ve veřejných médiích tlačí jen a pouze jeden názor, který se hodí do krámu naším politikům. A dav se chytil a bučí jedním hlasem. Stejná masáž tu byla i u covidu, očkování, stejně represe, jen se nezabíralo. Ji


Otevřený rozhovor tady ti nestačí?
Tady je to dost otevřené?
Myslíš, že to k něčemu vede?

Mě je z toho jen smutno, takže v rámci zachování duševního zdraví toto přestávám číst.
Je to jako, když se dívám na bílou krychli, na které je napsáno tato koule je černá (Jak básníci přichází o iluze), už tu tem příměr někdo použil.
Jak chceš vést dialog? Z mého pohledu není o čem. Toto není filosofická otázka. Je to otázka pravdy a lži. To, co vidím já je pravda, oponenti jsou zblblí propagandou. A oponent: to , co vidím, já je pravda a ty jsi zblblý propagandou.
Pokud mě má někdo za zmanipulovanou ovci, tak s ním diskuzi končím.
Smažil jsem se vyhnout omylu, zda nesoudím moc rychle. Dokonce jsem čekal, že to, jak vidím Zdeňka on odmítne a popře, ale on se k tomu (hrdě?) hlásí. To je pro mě konec debaty.
Mou satisfakcí je, že jsem rád, že nežiju ve Zdeňkově světě.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 21:31:56

Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. bře 2022 23:09:26

Návštěvník píše:
Tara. píše:Pro Návštěvníka. Tara by byla velice vděčná za otevřený rozhovor, dialog lidí, kteří k tomu mají co říct ve veřejných médiích, aby v ní h zazněly hlasy Zdeňků, Miroslavu, politologů, politiků, ekonomů, atd. A lidé to měli možnost poslouchat, přemýšlet nad tím. Ta možnost tu není, opět se ve veřejných médiích tlačí jen a pouze jeden názor, který se hodí do krámu naším politikům. A dav se chytil a bučí jedním hlasem. Stejná masáž tu byla i u covidu, očkování, stejně represe, jen se nezabíralo. Ji


Otevřený rozhovor tady ti nestačí?
Tady je to dost otevřené?
Myslíš, že to k něčemu vede?

Mě je z toho jen smutno, takže v rámci zachování duševního zdraví toto přestávám číst.
Je to jako, když se dívám na bílou krychli, na které je napsáno tato koule je černá (Jak básníci přichází o iluze), už tu tem příměr někdo použil.
Jak chceš vést dialog? Z mého pohledu není o čem. Toto není filosofická otázka. Je to otázka pravdy a lži. To, co vidím já je pravda, oponenti jsou zblblí propagandou. A oponent: to , co vidím, já je pravda a ty jsi zblblý propagandou.
Pokud mě má někdo za zmanipulovanou ovci, tak s ním diskuzi končím.
Smažil jsem se vyhnout omylu, zda nesoudím moc rychle. Dokonce jsem čekal, že to, jak vidím Zdeňka on odmítne a popře, ale on se k tomu (hrdě?) hlásí. To je pro mě konec debaty.
Mou satisfakcí je, že jsem rád, že nežiju ve Zdeňkově světě.

Tak ahoj :-)

Každý to máme nějak, mě je ten Zdeňkův "svět" nejbližší, co tady je.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. bře 2022 4:30:30

Tara píše:
Každý to máme nějak, mě je ten Zdeňkův "svět" nejbližší, co tady je.


:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 153 návštevníků