Igor Chaun na to kápnul

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. bře 2022 17:43:22

Návštěvník píše:
Já bych radil jediné: nenechme se strhnout maistreamovou nenávistí k Rusku....

Nevšim jsem si, že by zde na poradně někdo nenáviděl Rusko.
Ruský lid je stejnou obětí, jako jakýkoliv jiný národ v područí totalitního režimu, jeho nejvyššího představitele, jeho nohsledů. Kde vládne těžká propaganda, cenzura, kde je živena nenávist k jakýmkoliv jiným ideologiím, kde se neposlušnost vládci tvrdě trestá. A že takových temných míst po světě jestě pár je. Stalinistický démon znovu ožil, není rozdílný od toho Hitlerovského, tak jako KGB není odlišná od gestapa.

Jo, avšak tu máme několik členů trpících stihomamem, že tomu tak je :D
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. bře 2022 18:46:50

Hodně lidí věří své vládě, at' to jsou Rusové nebo jiné národy.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. bře 2022 18:54:27

A hodně lidí nevěří své vládě, ať už to jsou Rusové nebo jiné národy.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. bře 2022 18:57:53

Ukrajinci se pozábijej sami mezi sebou. Nějak mi to připomíná 50. léta v Československu, "zrady" a popravy. I Husák byl tenkrát odsouzen k trestu smrti než to změnili na doživotí.

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajin ... l-40389334

Člen ukrajinské delegace je po smrti. Údajně ho zlikvidovali, protože zradil

Finančník Denis Kirejev, člen první ukrajinské vyjednávací delegace, byl v noci na sobotu zabit v centru Kyjeva. Podle deníku Ukrajinska pravda ho zastřelila ukrajinská civilní kontrarozvědka SBU, když se vzpouzel zatčení kvůli podezření ze zrady. Informace zatím nebyla oficiálně potvrzena.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. bře 2022 19:05:47

Jana píše:
Nikdy jsem neslyšel od očkovaného, a já dlouho očkovaný nebyl, že jsem ovce, která musí projít.

Nikdy jsem neslyšel od očkovaného, a já dlouho očkovaný nebyl, že jsem ovce, která musí pojít.

Nikdy jsem neslyšel od očkovaného, a já dlouho očkovaný nebyl, že jsem ovce, která musí prozřít.

Návštěvník píše:Omlouvám se za autokorekci mobilu, melo tam být ovce, která musí prozřít.
Slovo projít fakt nepadlo, nebyl můj úmysl to zveličovat. :)

Jsem Ti to opravila a musím říct, že mě Tvá citlivost pro nezveličování rozesmála, až mi vytryskly slzy.
Výraz projít nedával smysl, a jak jsem Ti tam opravovala různé překlepy, aby to dávalo smysl, a projít jsem opravila na pojít (ó pardon) a ono tam mělo být prozřít.
:D :D :D


Díky za opravy, nějak nemám sílu to po sobě číst a obdivuju ty, kteří to dělají, tj. že to čtou ať už po mě, po sobě, po jiných.

Možná byly lepší časy, kdy tu převládaly témata o návratu do Ticha. I když z množství slov, zde vyprodukovaných už tenkrát, víc než touha po Tichu se tu projevovala touha po diskuzi o cestě k tichu...

Už jsem to tu psal. Je Ticho, které tyto diskuze neruší, zůstává nedotčeným tichem Možná právě únava z přívalu slov, vzbudí tu pravou touhu k návratu ... A nebo taky ne.
:)

---
Zkusím psát víc počítače, ať se mnou nemáš tolik práce. Díky za tvou péči.
To s těmi ovcemi se vážně povedlo... A ani v tom z žádné strany nebyl záměr. Byl to odvázaný kůň...kKdyby si toho všiml někdo jiný...
:D :D :D
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » sob 05. bře 2022 22:42:58

miroslav píše:Nejspíš Putina zblbly jeho tajné služby, obdobně jako USA zblbly jejich tajné služby co se týče chemických arsenálů v Iráku.

A že ti to tenkrát tak nevadilo (mrtvých bylo více, Američané používali náboje z ochuzeného uranu a dodnes se tam kvůli tomu rodí postižené děti).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » ned 06. bře 2022 12:39:16



Tak to se asi dám na pránu :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. bře 2022 15:16:10

Zdeněk píše:
Tak to se asi dám na pránu :-)


Když jsem šel tůdle k ránu,
potkal jsem bílou vránu,
odkud pak šla, to ví Bůh,
možná taky z flámu.
Tak jdem ve dvou mourovatou tmou
s tou bílou vránou na Letnou.
Povídám důležitě: mé milé ptačí dítě,
jak to, že noc, děsná noc vůbec neděsí tě?
Proč bílý den neláká tě ven,
proč potmě šlapeš
černou zem?

Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. bře 2022 18:24:06

Zdeněk píše:No dobře, ale jak vysvětlíš, že se nikdy nevyšetřil masakr v Oděse.



Tak jsem se k tomu dočet tohle:

Co se stalo v Oděse v roce 2014?

Jan Cemper
. 28.2.2022

Jako důkaz údajné genocidy Rusů je v rámci současné ukrajinsko-ruské války (pozn. Rusko Ukrajině oficiálně válku nevyhlásilo, čímž se dopustilo pravděpodobně válečného zločinu) je předkládán konflikt v Oděse z 2. května 2014. Proruskými aktivisty je samozřejmě předkládán jednostranně jako masakr „více než 100 civilistů v Oděse“. Ve skutečnosti nezemřelo „více než 100 lidí“ a událost nebyla vůbec tak jednostranná. Ano, ve městě se konal pochod fotbalových chuligánů na podporu (jednotu) Ukrajiny. Není dobré si dělat iluze o tom, že fotbalový chuligáni nejsou extremisté a část i neonacisti. Na stranu druhou, pochod byl napaden proruskými aktivisty, kteří měli v rukou i zbraně.

Co se tam tedy stalo? Fotbaloví fanoušci týmů Čornomorec Oděsa a Metalist Charkov uskutečnili v odpoledních hodinách dne 2. května 2014 pochod na podporu jednotné Ukrajiny. Učinili tak několik hodin před zápasem obou týmů. K průvodu fotbalových fanoušků se postupně přidávali i obyčejní Ukrajinci za zpěvu národní hymny a skandování „Oděso, povstaň! V pochodu se nacházelo i několik desítek příslušníků tzv. „sebeobrany z Maidanu“ vybavených štíty. Protestní shromáždění bylo v průběhu pochodu napadeno odpůrci euromajdanu (dle vyjádření místního zpravodajského serveru maskovanými muži vyzbrojenými neprůstřelnými vestami, helmami, střelnými zbraněmi, noži a klacky) a nové ukrajinské vlády, kteří se k útoku organizovali na sociální síti ve snaze zastavit protestní pochod podobně, jako se to proruským radikálům podařilo 27. dubna 2014 v Doněcku. Po napadení protestního shromáždění propukly boje mezi znesvářenými stranami. Dle výpovědí svědků použili proruští aktivisté k útoku tyče i střelné zbraně načež prozápadní aktivisté odpověděli vrháním kamení.

Policisté se v této fázi pokusili mezi znesvářenými tábory vytvořit štíty nepropustný kordón, který se ale povedlo aktivistům prorazit. Dle pozdějšího vyjádření policie měli být zastřeleni čtyři demonstranti (blíže nespecifikováno z kterého tábora) a více než 100 jich bylo zraněno. Kolem 17. hodiny proukrajinští demonstranti ukořistili hasičské auto a vjeli s ním do davu proruských demonstrantů, využili i vodního děla, aby rozptýlili bojovný dav. Fotbaloví fanoušci rozehnali své oponenty a bili ty, které chytili na útěku, zatímco několik pro-ukrajinských členů sebeobrany se snažilo jim zabránit v lynčování proruských účastníků šarvátek. Do této doby bylo na místě 74 sanitek.

Zpráva o jednom úmrtí se rychle rozšířila pomocí sociálních sítí, včetně výzvy k útoku na stanový tábor proruských aktivistů. Proruští aktivisté, kteří před 2. květnem obsadili náměstí před Domem odborů, vytvořili před vchodem do budovy provizorní barikády, načež se museli stáhnout do vnitřku budovy. Promajdanští demonstranti zapálili opuštěný stanový tábor před budovou. Obě strany byly vyzbrojeny kameny, baseballovými pálkami i střelnými zbraněmi. Ke 4. květnu nebylo jasné, který z táborů jako první začal používat u budovy střelné zbraně a molotovovy koktejly, které nakonec vedly k zapálení budovy. Očití svědci uváděli, že molotovovy koktejly byly shazovány jak ze střechy budovy (tedy proruskými aktivisty), tak i vrhány promajdanskými aktivisty. Několik zápalných láhví vhozených proukrajinskými aktivisty z venku zapálilo vchod budovy a místnosti ve druhém a čtvrtém patře. Požár vypukl v 19:15 místního času a začal se rychle šířit po budově. V té době se v budově nacházel nezjištěný počet proruských aktivistů, kteří byli odříznuti od možnosti útěku. V ten den zemřelo při střetech a následném požáru celkem 48 lidí. Požár si vyžádal celkem 42 mrtvých; 32 těl bylo nalezených v samotné budově odborů a 10 v její bezprostřední blízkosti po skoku z budovy. Příčiny úmrtí byly u jednotlivých osob různé; od střelných zranění, pádu z okna či v důsledku smrti požárem.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. bře 2022 18:58:00

Zdeněk píše:
miroslav píše:Nejspíš Putina zblbly jeho tajné služby, obdobně jako USA zblbly jejich tajné služby co se týče chemických arsenálů v Iráku.

A že ti to tenkrát tak nevadilo (mrtvých bylo více, Američané používali náboje z ochuzeného uranu a dodnes se tam kvůli tomu rodí postižené děti).


Už si to moc detailně nepamatuji ale našel jsem k tomu toto:

Lidé přirovnávají současnou situaci na Ukrajině s invazí USA do Iráku. Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Na to stručně odpovídá expert na hybridní hrozby a mezinárodní právo Otakar Foltýn.

Otakar Foltýn připomněl, že Irák měl možnost zamezit válce. Stačilo, aby umožnil kontroly vojenských skladů. Kdyby na ně Irák přistoupil, mohl Saddám Husajn dokázat, že chemické zbraně nemá. Respektive nějaké chemické zbraně byly nalezeny, ale v podstatně menším množství, než se předpokládalo. Zároveň, když irácká vláda v roce 2011 řekla, že na svém území vojska nechce, armáda USA se stáhla. Ukrajina chtěla od roku 2014, aby se ruská vojska stáhla například z Krymu, ale Rusko to odmítlo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » ned 06. bře 2022 20:13:16

miroslav píše:
Zdeněk píše:No dobře, ale jak vysvětlíš, že se nikdy nevyšetřil masakr v Oděse.



Tak jsem se k tomu dočet tohle:

Co se stalo v Oděse v roce 2014?

Jan Cemper
. 28.2.2022

Miroslave, ty jsi fakt nějakej divnej...
Předně předkládáš článek, který nemá uvedené nezávislé zdroje. Může být, ale pak se přeci kouknu na autora toho článku. Co ten člověk má za práci a jakou má kvalifikaci. Kouknu se na obličej toho člověka. Není ti divné, kdy ten článek byl napsán?
Pro porovnání koukni třeba sem. Porovnej si obličeje Horáka a Cempera. Copak tě něco netrkne?

Ale samozřejmě i celý Horákův blog může být fake. Proto je třeba hledat nějaké nezávislejší a hodnověrnější zdroje.

Co třeba zpráva UN Human Rights Monitoring Mission z 30.4.2020:
"2 May 2020 marks the sixth anniversary of the violence in Odesa that claimed the lives of 48 people. Since then, nobody has been held accountable for any of these deaths."
Záznam z tiskové konference o práci policie a vyšetřovatelů máš tady (o masakru v Oděse od cca 13:20 – porovnej, jak o tom informuje Cemper):
https://www.facebook.com/watch/live/?re ... 3986281956

Kdybys hledal, našel bys info i o zastrašování soudců atpod. To je třeba si s tím dát práci a ověřit si to. Ale ty jsi línej jak sv*ě. Dáš sem disinfo nějakýho <autocensored> a já ti to mám vyvracet?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. bře 2022 20:48:37

Já tyhle vzdálené záležitosti nesleduji tak důkladně jako ty. Nebyl jsem tam, tak zkrátka nevím jak co bylo.
Ukrajina - Ukrajinci jsou mi naopak blízcí. Dokonce i Rusové. A tak mi přijde naprosto neospraveditelné vtrhnout na území bratrského souseda, ničit jeho infrastrukturu, zabíjet jeho obyvatele, ostřelovat obytné čtvrti - proč? Aby splnili MOJE požadavky?
Vracíme se bohužel do studené války, zbrojení atd.
Regan uzbrojil SSSR a tak si museli zvolit někoho jako Gorbačova - pěrestrojku, protože to ten komunistickofeudální systém nedokázal ekonomicky utáhnout.
Díky tomu jsme se osvobodili - a nejen my. No a Putin to chce zase vrátit zpět.
Tak nezbývá - pokud nechceme třetí světovou válku a následně "konec světa" - zase tlačit přes tu ekonomiku.
Tak hold budeme zbrojit, vyvíjet zbraně, sofistikovanou obranu proti jaderným raketám atd. místo abychom se místo toho společně věnovali ekologii, oteplování, ochraně přírody, rozvoji - ne Putin nás vrátil zpět k hlavní prioritě - ubránit se hrozící agresi - no a pak teprve budeme moci rozvíjet ty mírové humánní a celoplanetárně potřebné aktivity...

Proč oni ti Ukrajinci (nebanderovci - ženy a děti) prchají do Evropy a ne do matičky Rusi?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. bře 2022 20:57:35

miroslav píše:
Proč oni ti Ukrajinci (nebanderovci - ženy a děti) prchají do Evropy a ne do matičky Rusi?


Předpokládám, že by je ukrajinští vojáci jako zrádce zastřelili.
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. bře 2022 21:20:08

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Proč oni ti Ukrajinci (nebanderovci - ženy a děti) prchají do Evropy a ne do matičky Rusi?


Předpokládám, že by je ukrajinští vojáci jako zrádce zastřelili.

To si doopravdy myslíš?, že by Ukrajinci stříleli své ženy a děti jako "zrádce"?
V čem ty to žiješ...?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » ned 06. bře 2022 21:28:45

miroslav píše:A tak mi přijde naprosto neospraveditelné vtrhnout na území bratrského souseda, ničit jeho infrastrukturu, zabíjet jeho obyvatele, ostřelovat obytné čtvrti - proč? Aby splnili MOJE požadavky?

K tomu europoslanec Ivan David, který z důvodů cenzury spolupracovníků tajné služby musí zveřejňovat své názory na obtížně dostupném serveru Protiproud.info:

Na rozdíl od jiných agresí bez mandátu OSN, kterou realizovali Američané někdy doprovázení armádami „bratrských národů“, a které po sobě zanechávaly milióny mrtvých, aniž by je kdokoli mohl zastavit a sankcionovat, agrese Ruské federace spustila lavinu sankcí. Agresi Ruska předcházelo rozšiřování NATO až k hranicím Ruska, horečné vyzbrojování Ukrajiny po převratu v roce 2014, projektování a výstavba vojenských základen NATO tamtéž, genocida etnických „proruských“ Rusů ve východním cípu Ukrajiny, ignorování požadavku bezpečnosti Ruska Západem, odmítání skutečného diplomatického jednání s Ruskem a nakonec dokonce úvahy o opětném rozmístění jaderných zbraní na Ukrajině, samozřejmě namířených proti Rusku. Mediální příprava davů v neruské Evropě pracovala se stupňováním strachu z Ruska a nenávisti k Rusku. 

To vše nemohlo Rusko vyhodnotit jinak než jako trvalou snahu pro vybudování výhodných pozic pro útok na Rusko. Nečekal jsem ruskou agresi 24. února, ale na rozdíl od různých expertů jsem se agrese do budoucnosti obával, protože chování Západu, samozřejmě včetně USA a zejména na Ukrajině nemohlo Rusko vyhodnotit jinak než jako nevyhnutelnost vojenského konfliktu. Lidově řečeno, medvěd byl nezodpovědně zahnán do kouta. Můžeme tisíckrát opakovat, že to ruskou agresi neomlouvá, ale morální hodnocení ať správné či nesprávné je v praxi k ničemu. Rusko zaútočilo, protože bylo tlačeno do kouta. Chcete-li toto konstatování vytrhnout z kontextu, poslužte si! 


miroslav píše:No a Putin to chce zase vrátit zpět.

Putin by něco podobného chtěl, ale i kdyby nechtěl, jak na tebe působí tahle chronologie generála Pelze?

miroslav píše:Proč oni ti Ukrajinci (nebanderovci - ženy a děti) prchají do Evropy a ne do matičky Rusi?

Etničtí Rusové (v milionech) už z Ukrajiny do matičky Rusi prchli dávno a jinak kdo by si nevybral dávkově štědrou a bohatou západní Evropu s nesrovnatelně lepším právním prostředím?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. bře 2022 21:37:48

Zdeněk píše:To vše nemohlo Rusko vyhodnotit jinak než jako trvalou snahu pro vybudování výhodných pozic pro útok na Rusko.

Zatím to vypadá, že útočí Rusko. A to dost nevybíravě. To jsou fakta a ne kecy, obavy, důvody atd. Nebo se i v tom mýlím?
Snad ani v ruských mediích nepíší, že Ukrajina zaútočila na Rusko.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » ned 06. bře 2022 21:53:37

miroslav píše:
Zdeněk píše:To vše nemohlo Rusko vyhodnotit jinak než jako trvalou snahu pro vybudování výhodných pozic pro útok na Rusko.

Zatím to vypadá, že útočí Rusko. A to dost nevybíravě. To jsou fakta a ne kecy, obavy, důvody atd. Nebo se i v tom mýlím?
Snad ani v ruských mediích nepíší, že Ukrajina zaútočila na Rusko.

Já to neomlouvám. Jen se ptám, zda analogicky měly USA právo vtrhnout do Iráku, i kdyby Saddám ZHN měl. Z jakého důvodu jsi tenkrát mlčel a teď křičíš, mi řekni.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » ned 06. bře 2022 21:58:09

miroslav píše:To si doopravdy myslíš?, že by Ukrajinci stříleli své ženy a děti jako "zrádce"?
V čem ty to žiješ...?

No jo, ale v jakém myšlenkovém ghettu to žiješ ty Miroslave, když dokážeš napsat "když irácká vláda v roce 2011 řekla, že na svém území vojska nechce, armáda USA se stáhla".

Armáda USA se nejenže z Iráku nikdy nestáhla, ale v roce 2020 zavraždila na Bagdáckém letišti Qasem Soleimana, 2. nejvyššího muže Iránu, který tam byl na OFICIÁLNÍ návštěvě. Bez soudu, bez vyhlášení války Iránu (po té vydal irácký parlament prohlášení, aby Irák Američané opustili).

Rozumíš tomu, co tu píšu? Jak flagrantní je tohle pošlapání mezinárodního a trestního práva? Nebo je to tak, jak tvrdí Silvie Rei, že to ani nemůžeš pochopit.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » ned 06. bře 2022 22:15:16

Zdeněk píše:
miroslav píše:To si doopravdy myslíš?, že by Ukrajinci stříleli své ženy a děti jako "zrádce"?
V čem ty to žiješ...?

No jo, ale v jakém myšlenkovém ghettu to žiješ ty Miroslave, když dokážeš napsat "když irácká vláda v roce 2011 řekla, že na svém území vojska nechce, armáda USA se stáhla".

Armáda USA se nejenže z Iráku nikdy nestáhla, ale v roce 2020 zavraždila na Bagdáckém letišti Qasem Soleimana, 2. nejvyššího muže Iránu, který tam byl na OFICIÁLNÍ návštěvě. Bez soudu, bez vyhlášení války Iránu (po té vydal irácký parlament prohlášení, aby Irák Američané opustili).

Rozumíš tomu, co tu píšu? Jak flagrantní je tohle pošlapání mezinárodního a trestního práva? Nebo je to tak, jak tvrdí Silvie Rei, že to ani nemůžeš pochopit.

Jak jsem psal, tomu nerozumím, tak to ani nehodnotím.
Ukrajině rozumím, Ukrajince i Rusy znám a tak se k tomu vyjadřuji. A zažil jsem "osvobození" v šedesátém osmém.
Proti Rusům nic nemám, stejně jako proti Němcům. Ale Putinovy "způsoby" mi přijdou nepřijatelné a pro nás nebezpečné a tak musíme na ně reagovat. Třeba i tím navýšením rozpočtu na zbrojení na úkor toho ostatního - bohužel. Na Putinův režim asi nic jiného neplatí, než síla. Nebo myslíš, že něco jiného?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. bře 2022 22:28:15

Trefná otázka z FB:
ale proč teda ti evropští náckové podporujou Putina a ne ty nacionalistický ukrajinský hordy?
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků