Igor Chaun na to kápnul

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 9:55:27

Zdeněk píše:Antony Blinken nabízí Polsku stíhačky F16, pokud dodají Ukrajině jejich zastaralé stíhačky MiG-29.

USA odmítly nabídku polských stíhaček:
Americké ministerstvo obrany označilo návrh Polska předat Ukrajině stíhačky MiG-29 s mezizastávkou na základně v Německu za „neudržitelný“. Návrh s sebou nese „obtížné logistické výzvy“ a existují „vážné obavy“ z geopolitické dimenze, řekl večer (místního času) mluvčí Pentagonu John Kirby. Na slyšení v Senátu Victoria Nulandová, nejvyšší diplomatka na ministerstvu zahraničí, označila zřejmě nekoordinovanou nabídku Polska za „překvapivý krok“.


Tak je jasné, že ***, ale by to mohl být podnět pro vcítění se do strategického uvažování našeho nejsilnějšího spojence.


*** autocensored
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 13:40:47

Tak Indie odmítla odsoudit Rusko, brazilský Bolsonaro také... a teď saudský korunní princ Mohammed nezvednul Bidenovi telefon a místo toho zavolal Putinovi.
A do novin klidně řekne Jednoduše mě to nezajímá co si o něm myslí Biden.

Biden odmítl dodávat zbraně proti Hútíům v Jemenu a odstranil je ze seznamu teroristů. V USA jsou proti Princi vedena četná soudní řízení.

Spojení Saudů s Putinem by byl ekonomický průser, protože petrodolar bez Saudů padne. Putin princi jistě vyhoví, jako vyhověl Lukašenkovi. Že nechal rozřezat novináře mu bude samozřejmě fuk.

Myslíte, že to vyhrajem?
To je tak když si do čela volíme kretény.
Připravme se na pořádný fičák. Snad bude jen hospodářský, nikoli jaderný.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » stř 09. bře 2022 15:42:06

Zdeněk píše:
Myslíte, že to vyhrajem?


Musíme to vyhrát, jestli chceme zůstat svobodní.
Jestli nám je to jedno, tak to vyhrát nemusíme.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3639
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 16:46:43

miroslav píše:
Zdeněk píše:
Myslíte, že to vyhrajem?


Musíme to vyhrát, jestli chceme zůstat svobodní.
Jestli nám je to jedno, tak to vyhrát nemusíme.

Vítězem bude Čína. Zvládla covid s přebytkem HDP. Jejich hodně, mají vyšší IQ a větší pracovní morálku. Udělali obrovský hospodářský skok a tak lidi za vládou stojí.
To nebude naše vítězství.

Rusko a Čína se nikdy neměly rádi. Putin k ní nechtěl, chtěl k nám. Ale pak poznal, že to nejde, protože jsme pod americkou kuratelou, která si to nepřála.

A až padne ta kuratela, ocitneme se v chaosu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » stř 09. bře 2022 16:56:05

Rusko - bububu - když dodáte stíhačky na Ukrajinu tak jste vstoupili do války (tedy přesněji řečeno do naší "technicko vojenské" operace)

Prostě takovýto soused, to je přímo výhra v loterii.

Medvěd se předvedl tak hold se musíme vrátit ke zbrojení a uzbrojit ho - jako to úspěšně udělal Regan.
Nic jiného než sílu bohužel velikášský Putin a jeho banda bohužel nerespektuje.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3639
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 17:21:43

miroslav píše:Rusko - bububu - když dodáte stíhačky na Ukrajinu tak jste vstoupili do války (tedy přesněji řečeno do naší "technicko vojenské" operace)

Prostě takovýto soused, to je přímo výhra v loterii.

Medvěd se předvedl tak hold se musíme vrátit ke zbrojení a uzbrojit ho - jako to úspěšně udělal Regan.
Nic jiného než sílu bohužel velikášský Putin a jeho banda bohužel nerespektuje.

A jak to chceš udělat, s - jak říkají mnozí ekonomové - us dluhem který už nelze splatit. A dodávky surovin z Ruska lze v Evropě nahradit až po několika letech. Takže naše hospodářství (na rozdíl od čínského) musí zpomalit. A tak uvolnit trhy, na které se už nejspíše nevrátíme. A tak zchudneme, logicky, když vyvážíme.

A zatímco se budeme přetahovat s Ruskem, kdo víc vydrží, Čína si bude nad levnými ruskými surovinami mnout ruce. A jestli se k ní přidají Saudové, pak už moc záležet nebude, jestli s Ruskem vyhrajeme, když budeme shánět juany jako kdysi bony.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 17:59:27

lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » stř 09. bře 2022 18:07:15

Zdeněk píše:A jak to chceš udělat, s - jak říkají mnozí ekonomové - us dluhem který už nelze splatit.

Já nic udělat nechci. Já nejsem národohospodář. Jen si tady povídáme o tom, kdo je agresor a kdo je oběť agrese. A co nad to jest, od ďábla jest.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3639
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 19:38:50

miroslav píše:
Zdeněk píše:A jak to chceš udělat, s - jak říkají mnozí ekonomové - us dluhem který už nelze splatit.

Já nic udělat nechci. Já nejsem národohospodář. Jen si tady povídáme o tom, kdo je agresor a kdo je oběť agrese. A co nad to jest, od ďábla jest.

A jsi si jist, kdo je ten ďábel?

Tu jistotu máš se skinheadama tak nějak podobnou, koukám.

:)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 20:10:15

Polož si Miroslave tuto otázku: Pokud by byly splněny minské dohody, nastala by dnešní situace, ano nebo ne?

"A co nad to jest, od ďábla jest."

A jsi v prdeli, viď.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara » stř 09. bře 2022 20:26:26

Miroslav už dávno :-)

No, s povědomím lidstva už to je taky na pováženou, když sleduju to, co se děje za tichého souhlasu většiny, nejen u nás v republice.
Jak dopadly volby, vidíme. A vidíme i kroky naší nové vlády...., no comment...

A tady další exot nové vlády: "Další vlna covidu na podzim bude, to už víme, potvrdil rezort ministra Vlastimila Válka. Přípravy na boj probíhají v tichosti. Obavy ze závažnější mutace"

https://zivotvcesku.cz/dalsi-vlna-covid ... jBwGjX7b5Q

A mě už to tu přestává bavit, protože to je takový hnus, tohle to.... bohužel i doma mají mí nejbližší podobné názory, jako Miroslav a tak máme tichou domácnost, raději :-) a zprávy jsem "zakázala" pouštět a raději posloucháme hudbu, nebo si dám sluchátka, když už se potřebuje manžel dozvědět z TV, co je hrůzostrašného nového :-)

Aspoň že ten Zdeněk je normální.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » stř 09. bře 2022 21:29:33

A o co vám jde Zdeňku a Evo?
že bychom měli před Putinem kapitulovat?
Že by byl konečně tím naším správným vládcem?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3639
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 21:41:07

Tara píše:No, s povědomím lidstva už to je taky na pováženou, když sleduju to, co se děje za tichého souhlasu většiny, nejen u nás v republice.

Na druhou stranu to člověka donutí k útěku do meditace :-).

Mě to posunulo od pouhého počítání dechů až k pozorování třeba jemné energie v těle. Nebo někdy k pozorování jenom. Což je dobré, ta jakoby prázdnota sebe. Pak ani jaderná bomba není něco kor extra.

Třeba když jsem sledoval na youtube Vendulu Kociánovou, jednu dobu úplně zblbla, že sem z ní byl znechucenej a odvrátil se od ní. Ale jak se starala o umírající mámu, tak to zvládla úplně supr, protože to je fakt extrémně náročný. No a teď je z ní úplně krásná bytost. Takže i to zlé může být vlastně dobré.

A ty videa co sem dáváš to je taky dobré, vidět lidi, kteří jsou "normální", hřeje to u srdce.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » stř 09. bře 2022 21:43:34

miroslav píše:A o co vám jde Zdeňku a Evo?
že bychom měli před Putinem kapitulovat?
Že by byl konečně tím naším správným vládcem?

Jde nám o to Miroslave, aby tě to neovládalo. Já vím, řekneš že to tak není, ale jsi jako ta zhypnotizovaná holka, co z ní měli srandu, že neumí počítat do pěti.
Akorát že tu se nepočítají prsty ale bomby a mrtvoly. Tak to je blbý no, že jsi nástroj toho. A myslíš si že jsme divný my.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod miroslav » stř 09. bře 2022 22:54:26

Zdeněk píše:
miroslav píše:A o co vám jde Zdeňku a Evo?
že bychom měli před Putinem kapitulovat?
Že by byl konečně tím naším správným vládcem?

Jde nám o to Miroslave, aby tě to neovládalo. Já vím, řekneš že to tak není, ale jsi jako ta zhypnotizovaná holka, co z ní měli srandu, že neumí počítat do pěti.
Akorát že tu se nepočítají prsty ale bomby a mrtvoly. Tak to je blbý no, že jsi nástroj toho. A myslíš si že jsme divný my.


Nevím čeho myslíš, že jsem nástroj. Těch bomb a mrtvol na Ukrajině?
Mně to přijde naopak neomluvitelné. Zabíjení a boření na Ukrajině vede Putin.
A je to čím dál horší, bezohlednější, krutější.
Nevím o čem jiném seš přesvědčen - že je to snad nějak jinak? :what:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3639
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara » stř 09. bře 2022 23:51:47

Miroslave, mě neskutečně hodně vadí manipulace a tlačení jediného názoru.
Jak v nedávné době covidí, tak v dnešní době.
Není možný, ve veřejném měřítku, jiný pohled, než ten provládní = politický.
Jak v době covidí, tak dnes.
V době covidí lidé s jiným názorem - dokonce i donedávna celosvětově uznávaní odborníci, byli prohlášeni za desinformátory a nebyla umožněna veřejná diskuze s nimi, aby si lidé udělali názor sami, nebo alespoň!!!!! vyslechli jiný názor, jiný úhel pohledu.

Co se týká covidu, snad už dnes hodně lidí vidí, jak moc neodborně zasahovala vláda svými opatřeními do celé situace, jak hodně to bylo úplně mimo mísu a jaké škody, nejen ekonomické, ale hlavně psychické spáchala.
Snad to vidí.
Nedělám si iluze, kolik lidí to tak vidí...

Přejděme k dnešní době, kdy covid nahradila jiná "hra".
Stejná situace.
Ve veřejných médiích zní jen jeden hlas. Rusko, Putin je jasný agresor a musí za to být potrestán.
Posíláme zbraně, munici, peníze na vojenský materiál Ukrajině.
Dcera, 23 let, je to správně, když nezastavíme Putina, brzy okupuje i nás.
Většinový názor, podpořený veřejnými médii.

Tobě samotnému, když už nic, není divné, že se nedává PROSTOR, mediálně, i jinému názoru?
Ba dokonce že za ten jiný názor v dnešní době můžeš jít i sedět?

Je mi smutno z dnešní doby...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2768
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 10. bře 2022 0:46:16

miroslav píše:
Zdeněk píše:
miroslav píše:A o co vám jde Zdeňku a Evo?
že bychom měli před Putinem kapitulovat?
Že by byl konečně tím naším správným vládcem?

Jde nám o to Miroslave, aby tě to neovládalo. Já vím, řekneš že to tak není, ale jsi jako ta zhypnotizovaná holka, co z ní měli srandu, že neumí počítat do pěti.
Akorát že tu se nepočítají prsty ale bomby a mrtvoly. Tak to je blbý no, že jsi nástroj toho. A myslíš si že jsme divný my.


Nevím čeho myslíš, že jsem nástroj. Těch bomb a mrtvol na Ukrajině?
Mně to přijde naopak neomluvitelné. Zabíjení a boření na Ukrajině vede Putin.
A je to čím dál horší, bezohlednější, krutější.
Nevím o čem jiném seš přesvědčen - že je to snad nějak jinak? :what:


Myslím, že to tu už napsal Zdeněk jasně, pokud se mýlím tak ať se vymezí.
Na Ukrajině střílí na sídliště (opravdu nebo fingovaně?) jen proto aby, dali za pravdu takovým Miroslavům.
A protože Miroslav věří, že to, co ukazují v TV, tj. střílení na ženy a děti je skutečné, tak to ti Rusové dělají, aby to byla pravda a Miroslav byl spokojený, že má pravdu.
Čirá průzračná logika, ne?

Co si myslí Tara těžko říct?
Chce číst různé názory. To tady je možné. Chce číst různé názory od jedné osoby? Aby viděla, že ta osoba není ovce, ale jen schizofrenik?!?
???
Návštěvník
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod lklknml » čtv 10. bře 2022 9:24:34

miroslav píše:Nevím čeho myslíš, že jsem nástroj. Těch bomb a mrtvol na Ukrajině?

Vím že ti to bude připadat šokující, mravně hnusné a pobuřující, ale říkám: ano.

Nejsem proti použití násilí, ale jen v případě, že je použito tím, kdo je vědomý (vědomý sama sebe, tedy co dělá) a má do té situace vhled. Jinak to povede jen k bludnému kruhu násilí, které plodí násilí. Kterého jsme teď svědky na Ukrajině. A které může ještě gradovat.

Podívej na toho kněze Mariánu Kuffu, výše. Je to bývalý karatista, a samozřejmě naprosto uznává, že muž má bránit svojí rodinu, své děti, když jsou napadeni. Ale říká v podstatě to samé, co já.

Já se pochopitelně mohu v odhadu té situace mýlit, nikdy jsem v těch místech nebyl. Ale může podat svědectví, kdo tam byl nebo žil. Jiný má zase otevřené třetí oko, jiný zálibu v geopolitice, atd. Můžeme si ty názory vyslechnout a tak získat do té situace určitý vhled. A pak najít rozumné, spravedlivé řešení. Třeba i násilné. Ale to v zhypnotizovaném davu, vybičovaného touhou po pomstě, možné není. Totiž ten, kdo ten dav pro své účely ovládá, ani nedovolí, aby tomu bylo jinak, brání tomu. V tom davu jsi ty.

Vzpomínám na svědectví jistého odbojáře, který za okupace bojoval proti Hitlerovi. Když při odsunu Němců nenávistný dav začal lynčovat nějakou těhotnou Němku, tak jí začal bránit. A ten dav se obrátil proti němu. Popisoval, jaký to byl pocit, když teď vlastně stál na straně těch, proti kterým bojoval, aby se bránil proti těm, za které bojoval.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 10. bře 2022 9:45:39

Jistěže.Páč ve válce je strategickým cílem č1 rostřelit pekárnu, pekaře i s krovama.
Tvl to nevymyslíš.
salmo1cz.
 

Re: Igor Chaun na to kápnul

Nový příspěvekod Tara. » čtv 10. bře 2022 10:26:16

Pro Návštěvníka. Tara by byla velice vděčná za otevřený rozhovor, dialog lidí, kteří k tomu mají co říct ve veřejných médiích, aby v ní h zazněly hlasy Zdeňků, Miroslavu, politologů, politiků, ekonomů, atd. A lidé to měli možnost poslouchat, přemýšlet nad tím. Ta možnost tu není, opět se ve veřejných médiích tlačí jen a pouze jeden názor, který se hodí do krámu naším politikům. A dav se chytil a bučí jedním hlasem. Stejná masáž tu byla i u covidu, očkování, stejně represe, jen se nezabíralo. Ji
Tara.
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 158 návštevníků