pro Zdeňka

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

pro Zdeňka

Nový příspěvekod Réza » pon 07. bře 2022 10:15:37

Milý Zdeňku,
píšu sem protože chci reagovat na několik vláken současně.


Zdeněk píše:Sláva Ukrajině jo? Sláva státnímu zřízení, kde na věci veřejné mají vliv banderovci? Kde oligarchové mají vlastní armády a provozují gangsterský kapitalizmus? Kde legálně zvolený prezident musí prchnout do Ruska, aby ho nezabili?

Spíše sláva tamějším obyčejným lidem, kteří mezi takovýma magorama musí žít (a přežít). A které zahraniční zapálená zaslepenost mainstreamových ovcí jejich situaci spíše ztěžuje, protože ji udržuje v chodu.


Ale to to zřízení vidíš ty, tak je vykresluje Putin a chce aby mu to takto lidé věřili a někteří mu to věří.
Namítneš, že já zase věřím tomu, co vykreslují naše média. Ano je to tak, každý žijeme v jiném světě.
Jsme na duchovňáckém fóru, tak tomu dám další rozměr. Všichni žijeme v iluzi. A největší iluzí je povědomí o tom, kdo jsme. Jana to nazývá iluzí oddělenosti. Ale má to víc vrstev. Jsou to jako různé filmy ve filmu. Iluze v iluzi. No pokud přijmeme (btw.kdo vlastně?!?) žití v iluzi oddělenosti (jak tomu říká Jana), tak se jako samostatné jednotky- filmové postavy - ocitáme ve sejném filmu. A v tom filmu se rozjíždí další iluze a fejky. Každá postava filmu si navíc to, co zažívá interpretuje jinak. Vlastně, co člověk to vlastní svět, který se světy ostatních prolíná.
Např. t jsi o mě nedávno prohlásil( nebo obrázkem naznačil), že jsem (jako) baba jaga. Ale to neznamená, že se chovám jako baba jaga, ani že v tom okamžiku se tak začnu chovat nebo si to o sobě začnu myslet. Jen ty prozradíš něco sobě, to jak mě vidíš. Být to třeba v jiné společnosti, tak by to třeba po tobě i začali někteří opakovat. A slyšet to z vícero stran, třeba bych tomu i začala věřit a možná bych se tak i začala chovat...
Stejně tak, když Putin začne rozhlašovat, že Ukrajina je taková či maková. Neznamená to, že taková je.
Ani když západní media (z mého pohledu nezávislá) prohlásí, že Ukrajina je taková či maková, taky to neznamená, že taková je.
Všechno to jen utváří obrazy v našich myslích. Můžeme se snažit rozklíčovat v jednotlivých vrstvách té iluze, co je fejk a co ne. Jako třeba ta analýza videa Putina s letuškami. Jako by se dopátráme na základní linku toho filmu. Ale stejně narazíme na to, že i toto je iluze. Iluze ne v tom smyslu, že je to falešné (jako byly některé ty vrstvy nad tím), ale ve smyslu, že je to nestálé a tvárné. A možná to vzbudí touhu po poznání toho, co je stálé a neměnné.

Opakovaně mě zaráží, že se ukotvuješ (možná přímo lebedíš) v iluzích, které ti zároveň nahání strach.
Viz ti Banderovci, které ti z hlavy asi těžko někdo vyndá.
Nebo mystická smrt, temná noc duše. Proč z celé spirituality v tobě rezonují právě tato témata?

Někde jsi připomínal, že jsi zažil stav čirého Bytí (stav čirého Bytí je můj termín, pokud ti to nesedí nahraď svým termínem, doufám, že víš, co myslím). Bylo děsivé? BBylo to nepříjemné? bylo to zklamáním?


....
Já když čtu cizí příspěvky, tak mi v hlavě zní jakoby intonace hlasu toho druhého. Máš to taky tak?
Když jsi dočetl až sem, zní ti to jako když si tě baba jaga chce upéct a sníst?
A nebo je to hlásek zhypnotizované ovce?

...
Ze zajímavost otázka na všechny. Máte to tak s tím slyšením intonace?


...


A závěrem pro Zděnka: Ano prospělo by ti (nikoliv nám), že by sis dal pauzu od internetu jel někam do přírody - až bude tepleji - nebo si dal třeba týden ve tmě, budhistický či jiný retreat.
Réza
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod lklknml » pon 07. bře 2022 12:07:56

Réza píše:Ale to to zřízení vidíš ty, tak je vykresluje Putin a chce aby mu to takto lidé věřili a někteří mu to věří.

Jenomže jak jsem dělal i na stavbách, tak jsem poznal Ukrajince i Rusy. Mě to zajímalo, jak vnímají to soužití. Jsou to samozřejmě jen jednotlivé případy, ale si myslím, že jsem skrze to více ukotven, než ty. Náš mainstream sleduji jen velmi sporadicky a na RT.com se toho moc nedočteš (jejich Op-Ed články nečtu). A rusky už neumím (ale právě teď by se mi ten ruský aktuální pohled hodil, ale nevím kde ruské diskuze hledat a navíc ani nedovedu odhadnout míru jejich vnitřní cenzury/autocenzury).

Réza píše:Např. t jsi o mě nedávno prohlásil( nebo obrázkem naznačil), že jsem (jako) baba jaga. Ale to neznamená, že se chovám jako baba jaga, ani že v tom okamžiku se tak začnu chovat nebo si to o sobě začnu myslet. Jen ty prozradíš něco sobě, to jak mě vidíš. Být to třeba v jiné společnosti, tak by to třeba po tobě i začali někteří opakovat. A slyšet to z vícero stran, třeba bych tomu i začala věřit a možná bych se tak i začala chovat...

Ale prosimtě, buď trochu duchovňácká, povznesená, jako ženská si to moc bereš. Vždyť to byla nadsázka. Úsměvná. Koho nebo co v tobě popudila?
Podívej se na Miroslava, se docela divím, že se na mě ještě nenaštval (i když asi jo, ale zase ho to rychle přešlo). Vezmi si z nás mužů příklad a povznes se (ale to neznamená mužsky zhrubnout; taková kultivovaná dáma není).

Réza píše:Jako třeba ta analýza videa Putina s letuškami.

Co? Vůbec nevim o co jde ale vždyť z nějaké epizody nemůžeš usuzovat na problémy mezi státy.
Geopolitika a celkový sentiment, morálka, to jsou nosná témata pro zkoumání toho problému a tedy i jeho ev. řešení.

Réza píše:Někde jsi připomínal, že jsi zažil stav čirého Bytí (stav čirého Bytí je můj termín, pokud ti to nesedí nahraď svým termínem, doufám, že víš, co myslím). Bylo děsivé? BBylo to nepříjemné? bylo to zklamáním?

Určitě to nebylo děsivé. Ale nikdo na mě nic nepoznal, a já jsem to ani nikomu nemohl říci, nemělo by to vůbec žádný smysl.
Ale když to pominulo, tak jsem to strašně chtěl zpátky. Udělal bych pro to cokoli. Vymýšlel jsem si způsoby, jak si znovu nějak navodit tu zoufalou naštvanost na celý svět či depresi (abych to pak mohl odhodit, protože to tomu předcházelo), ale už se mi to nikdy nepodařilo :).

Réza píše:Já když čtu cizí příspěvky, tak mi v hlavě zní jakoby intonace hlasu toho druhého. Máš to taky tak?

Ne.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Réza » pon 07. bře 2022 12:24:38

Zdeněk píše:
Réza píše:Např. t jsi o mě nedávno prohlásil( nebo obrázkem naznačil), že jsem (jako) baba jaga. Ale to neznamená, že se chovám jako baba jaga, ani že v tom okamžiku se tak začnu chovat nebo si to o sobě začnu myslet. Jen ty prozradíš něco sobě, to jak mě vidíš. Být to třeba v jiné společnosti, tak by to třeba po tobě i začali někteří opakovat. A slyšet to z vícero stran, třeba bych tomu i začala věřit a možná bych se tak i začala chovat...

Ale prosimtě, buď trochu duchovňácká, povznesená, jako ženská si to moc bereš. Vždyť to byla nadsázka. Úsměvná. Koho nebo co v tobě popudila?
Podívej se na Miroslava, se docela divím, že se na mě ještě nenaštval (i když asi jo, ale zase ho to rychle přešlo). Vezmi si z nás mužů příklad a povznes se (ale to neznamená mužsky zhrubnout; taková kultivovaná dáma není).


Mě to právě nepopudilo, chtěla jsem to neosobně použít jako příklad toho, o někom nějak mluvíš, nemění to podstatu toho o čem mluvíš, je obraz. Jako kdyř na bílou krychli napíšeš "tato koule je černá"

Zdeněk píše:
Réza píše:Jako třeba ta analýza videa Putina s letuškami.

Co? Vůbec nevim o co jde ale vždyť z nějaké epizody nemůžeš usuzovat na problémy mezi státy.
Geopolitika a celkový sentiment, morálka, to jsou nosná témata pro zkoumání toho problému a tedy i jeho ev. řešení.

To si pusť. Je to epizoda. Je to vtipné.
viewtopic.php?f=140&t=9089&start=340#p171227


Zdeněk píše:
Réza píše:Někde jsi připomínal, že jsi zažil stav čirého Bytí (stav čirého Bytí je můj termín, pokud ti to nesedí nahraď svým termínem, doufám, že víš, co myslím). Bylo děsivé? Bylo to nepříjemné? bylo to zklamáním?

Určitě to nebylo děsivé. Ale nikdo na mě nic nepoznal, a já jsem to ani nikomu nemohl říci, nemělo by to vůbec žádný smysl.
Ale když to pominulo, tak jsem to strašně chtěl zpátky. Udělal bych pro to cokoli. Vymýšlel jsem si způsoby, jak si znovu nějak navodit tu zoufalou naštvanost na celý svět či depresi (abych to pak mohl odhodit, protože to tomu předcházelo), ale už se mi to nikdy nepodařilo :).


A teď?
Proč tě tak fascinuje téma mystické smrti? A zároveň si ho strachem blokuješ?¨Byla li ochutnávka sladká, měla by skutečná mystická smrt být bolestná?
To marné toužení po navrácení toho stavu, to je ta temná noc duše. To už víš jaké to je. Trvá to?
Réza
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod lklknml » pon 07. bře 2022 14:03:52

Réza píše:To si pusť. Je to epizoda. Je to vtipné.
http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 40#p171227

Já teda už nerozumím ruštině, tak nevím co tam povídají, ale jinak mě to vůbec nepřekvapuje. Teda nechci se chlubit :-), ale mě to bylo docela podezřelé hned od začátku, všimni si ten ostrý obrys kolem Putinovy hlavy. To je prostě vystřižené a špatně zaaranžované, v realitě by takto ostře jeho postava oddělená od pozadí nebyla (zejm. vlasy se blbě stříhaj). Kdysi jsem si potřeboval něco udělat ve Photoshopu a tak vím, jaká to byla fuška :-).

Podívej se na tohle video...

Réza píše:A teď?
Proč tě tak fascinuje téma mystické smrti? A zároveň si ho strachem blokuješ?

Co to sem furt pleteš, já nemám strach ze smrti. Prostě to považuji za mystickou cestu (tak jako Jan Tauler, Jan z Kříže, Míla Tomášová....) to mě nejvíce ze všeho zajímá, tak když o to mám takovej zájem tak se o tom bavím, no, co na tom hledáš za psychologii.

Réza píše:To marné toužení po navrácení toho stavu, to je ta temná noc duše.

Ale kdepak. Ta moje marná snaha byla jen moje Blbost. :-)
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Réza » pon 07. bře 2022 17:14:11

Zdeněk píše:
Co to sem furt pleteš, já nemám strach ze smrti. Prostě to považuji za mystickou cestu (tak jako Jan Tauler, Jan z Kříže, Míla Tomášová....) to mě nejvíce ze všeho zajímá, tak když o to mám takovej zájem tak se o tom bavím, no, co na tom hledáš za psychologii.


Tak to je fajne! Asi jsem si nějak špatně vysvětlila nějaký tvůj vykutálený sarkasmus.
Něco v tom hledám, protože ti nerozumím, ale zajímáš mě.
Réza
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Réza » pon 07. bře 2022 17:16:20

Na mě, řeknu to upřímně, prostě působíš vystrašeně.
Ale, jestli jsi pochopil něco z toho , co jsem psala výše, neznamená to, že jsi vyplašený. A já jsem si toho vědoma, že jde jen o můj dojem.
Réza
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 07. bře 2022 17:50:01

No ono mystická smrt, když o tom nic nevíte ani netušíte a nenajdete silu k odevzdání Bohu...no dovedu si představit, že to dokáže člověka zničit.
Propadáte se a ani nevíte kam a ani nevíte proč.Takhle velikou opuštěnost už nikdy nezažijete a je jedno, že sedíte v místnosti která je plná lidí.
salmo1cz.
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod lklknml » pon 07. bře 2022 18:09:42

salmo1cz. píše:No ono mystická smrt, když o tom nic nevíte ani netušíte a nenajdete silu k odevzdání Bohu...no dovedu si představit, že to dokáže člověka zničit.
Propadáte se a ani nevíte kam a ani nevíte proč.Takhle velikou opuštěnost už nikdy nezažijete a je jedno, že sedíte v místnosti která je plná lidí.

Jj, si pamatuju když jsem jako mladej kluk četl Jana z Kříže. Sem si tenkrát říkal hergot ten chlap je ňákej změkčilej... nó, a po pár desítkách let jsem byl rád, že sem si na tu jeho knihu vzpomněl. :D
Teda ne že by mi kolem hlavy svítila svatozář no.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. bře 2022 13:45:29

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod lklknml » čtv 10. bře 2022 15:52:28

Tara píše:


:-) Zas to nepřeháněj Taro.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Tara » čtv 10. bře 2022 16:07:31

Nooo, mě si líbí hlavně ta hudba a symbolika války a míru... :-)
A nevěděla jsem, kam by toto video tak dobře pasovalo, až mi to došlo :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod salmo1cz. » čtv 10. bře 2022 16:51:04

Tara píše:

I když ten děj přeneseme za orbitu sluneční soustavy pořád je to stejné.Vnášení světla do hmoty, ....nic naplat hmota je prostě krapet natvrdlá. :D
salmo1cz.
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod miroslav » úte 11. říj 2022 19:20:48

Réza píše:
A závěrem pro Zděnka: Ano prospělo by ti (nikoliv nám), že by sis dal pauzu od internetu jel někam do přírody - až bude tepleji - nebo si dal třeba týden ve tmě, budhistický či jiný retreat.


Vypadá to, že konečně dal na tvoji radu
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod miroslav » úte 16. kvě 2023 14:33:52

Obrázek

Do Prahy přijel na festival Svět knihy jeden z nejznámějších ukrajinských umělců současnosti. Na pražském Výstavišti měl také koncert se svojí skupinou Žadan i sobaky (česky Žadan a psi).

Jeho knihy vycházejí v překladech do mnoha jazyků. V češtině je nyní dostupný román Internát, který se odehrává v době vypuknutí války na Donbase v roce 2014.
"Nejdůležitější je pro nás svoboda. To Rusové nechápou," říká Žadan v rozhovoru, který poskytl v přestávce mezi zkouškou a koncertem na Výstavišti. "Podcenili nás. Nechápou, že máme vlastní kulturu nebo vlastní dějiny, a fakt, že nám stojí za to bojovat. Přemýšlejí jako kolonizátoři. Nerozumí, že máme vlastní výklad minulosti a představy o ní."

Devětačtyřicetiletý spisovatel a jeden z favoritů na Nobelovu cenu za literaturu se narodil ve Starobilsku na východě Ukrajiny, ale žije v Charkově.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ru ... 47ab5f122/
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. kvě 2023 20:02:52

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... m-40431760

Ukrajinka s adoptovanými dětmi utekla před válkou. V Polsku je prodávala pedofilům

Ukrajinka Světlana P. i s 10 adoptovanými dětmi ve věku od 4 do 16 let dorazila do Poznaně v jedné z utečeneckých vln na podzim minulého roku. Polským humanitárním organizacím i cizinecké policii 52letá žena tvrdila, že ve svojí vlasti vedla dětský domov a děti byly jeho chovanci. Později ale vyšlo najevo, že je v Polsku i na Ukrajině prodávala pedofilům.

Na podezřelé chování Světlany P. a peklo, které zažívaly jí svěřené děti, polskou prokuraturu upozornila jedna z dobrovolnic, napsal portál Fakt.pl.

Děti dobrovolnici, jež pomáhala ukrajinským uprchlíkům zajistit ubytování v polských hostelech, všechno vylíčily.

Výpovědi byly dramatické

„Všechny děti ve výpovědi učiněné před policejním psychologem a vyšetřovatelem podrobně popsaly, jak byly pohlavně zneužívány různými muži. Jejich výpovědi byly tak dramatické, že je bylo těžké vůbec zaznamenat,“ konstatoval polský prokurátor Lukasz Wawrzyniak.

Ukrajinské děti vypověděly, že podobně jako teď v Polsku, byly zneužívané i doma na Ukrajině, aniž by si toho kdokoliv všiml. Soudní znalec potvrdil, že jsou jejich výpovědi důvěryhodné.

„Zneužívané děti se nyní nacházejí v Polsku v odborné péči. Světlana P. už tento pátek stane před soudem v Poznani. Hrozí jí 15 let vězení,“ napsal Fakt.pl.
Návštěvník
 

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod miroslav » úte 11. črc 2023 18:21:58

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod miroslav » ned 16. črc 2023 21:35:38

Za národ! Ruští ultras se cvičí pro bitevní pole

Odložili fotbalové rozepře a založili vlastní dobrovolnickou jednotku, která chce bojovat za ruský národ. Na písčitých azovských plážích města okupovaného ukrajinské Mariupolu trénují válečné dovednosti.

Obrázek

Obrázek

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod miroslav » ned 23. črc 2023 22:11:37

Tady jsem narazil na něco pro tebe na uklidnění:

Antistresové prso MINI


Obrázek

Materiál: skoro jako originál :)
Rozměry: průměr 8 cm
Cena s DPH:
138,- Kč
Cena bez DPH: 114,- Kč

http://www.poslat.cz/antistresove-prso-mini/
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod miroslav » ned 23. črc 2023 22:14:36

P.S.
Baba Vanga prý na letošní rok předpověděla obrovskou bouři na Slunci, která svými důsledky způsobí katastrofu na Zemi.
Výjimečně za tím nebude stát USA ani farmaceutická loby - předpokládám.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3399
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: pro Zdeňka

Nový příspěvekod Pedriito » pon 24. črc 2023 3:23:37

Jj, sluníčko řádí, nabírá grády.
Pedriito
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron