Neutrální mysl

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Neutrální mysl

Nový příspěvekod miroslav » pát 11. bře 2022 9:05:17

Návštěvník píše:Strach přináší nenávist


To co já vnímám v naší společnosti není strach (až na menší výjimky), ale konstruktivní sounáležitost s napadenými Ukrajinci a jejich podpora.
Je to naopak sjednocující mocné altruistické vzedmutí, podobně jako u nás po invazi v 68-mém
Hold jsou mezi námi i sebestřední sobci - "Nám nikdo zadarmo nic nedá" - závidí Ukrajincům, když dostanou konzervu a chleba...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3586
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re:Neutrální mysl

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. bře 2022 9:50:50

miroslav píše:Hold jsou mezi námi i sebestřední sobci - "Nám nikdo zadarmo nic nedá" -


Ne, to jsou realisté. Ale to bohatý nepochopí, neb "sytý hladovému nevěří".
Návštěvník
 

Re: Neutrální mysl

Nový příspěvekod Jana » pát 11. bře 2022 12:42:53

miroslav píše:
Návštěvník píše:Strach přináší nenávist


To co já vnímám v naší společnosti není strach (až na menší výjimky), ale konstruktivní sounáležitost s napadenými Ukrajinci a jejich podpora.
Je to naopak sjednocující mocné altruistické vzedmutí, podobně jako u nás po invazi v 68-mém
Hold jsou mezi námi i sebestřední sobci - "Nám nikdo zadarmo nic nedá" - závidí Ukrajincům, když dostanou konzervu a chleba...


Miroslave, nemám ráda, když se kdokoliv do kohokoliv strefuje, nemám ráda ani, když se kdokoliv strefuje do Tebe. Ve skutečnosti většinou máš můj obdiv, co se týče nedotknutelnosti, což bývá zásluhou neutrální mysli. Není tu strženost k žádné myšlence, není tu strženost na žádnou stranu.

Ráda bych tady na tomhle vlákně trošku víc tu neutrální mysl prozkoumala, proto jsem si dovolila Tvůj příspěvek přesunout na extra vlákno.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Neutrální mysl

Nový příspěvekod Jana » pát 11. bře 2022 13:12:38

Neutrální mysl nevytváří závoj, který mysl připoutanou k nějaké myšlence zatemňuje.

Díky tomu tady může být osvícená mysl, ve které nejsou žádné stopy strachu, uzavírající srdce před vědomím lásky.

Prázdnota ... a Srdce otevřené. Srdce otevřené znamená bez závoje mysli ... pak vstoupí Milost Já. Srdce otevřené znamená být v Tichu, bez mysli... když je tam mysl, není to Ticho. Mysl neustále těká a mění se... proto přijímá jen prožitky. Ticho znamená žádný pohyb, žádné změny. Já nikdy nevidí mysl... Já je to Srdce. Já neboli Srdce leží mimo mysl. Proto žádný pohyb, žádné změny, žádné nápady, žádná činnost mysli - to je Srdce.

Mysl, která přestane být neutrální a přiklání se k nějaké myšlence, ztrácí jasnost. Objevuje se v ní temná nevědomost, a s ní i strach uzavírající srdce.

A teď je zajímavé prozkoumat, zda opravdu za každou absencí lásky, za každým projevem egoismu, je možné objevit strach. Zda nenávist je opravdu produktem strachu, a původcem nenávisti není něco jiného.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Neutrální mysl

Nový příspěvekod Jana » pát 11. bře 2022 14:08:54

miroslav píše:To co já vnímám v naší společnosti není strach (až na menší výjimky), ale konstruktivní sounáležitost s napadenými Ukrajinci a jejich podpora.
Je to naopak sjednocující mocné altruistické vzedmutí, podobně jako u nás po invazi v 68-mém
Hold jsou mezi námi i sebestřední sobci - "Nám nikdo zadarmo nic nedá" - závidí Ukrajincům, když dostanou konzervu a chleba...


Neutrální mysl, logicky vzato, má sounáležitost s celou existencí. Bez závoje mysli je mysl osvícená, srdce otevřené bezpodmínečné lásce. Všechny bytosti jsou v ní láskou, tudíž tu není žádné stranění nějaké straně.

Je možné jít ještě dál a v nikom nevidět žádného sebestředného sobce, jen jakýsi princip, který nám může zatemnit naši vlastní mysl a tím nás od lásky oddělit. Uzavřít naše srdce. Ostatně, kdo z nás by mohl nějakého sebestředného sobce milovat, že jo?

A jakmile existuje v naší mysli kdokoliv, koho nemáme rádi, tak o nějaké bezpodmínečné lásce nemůže být řeč.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7136
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 návštevníků