Co se to s námi stalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 13:32:55

Přirozeně znamená v nás utvořené, s námi - v nás

Tam je to hotové, bez jedinéhho poryvu, oddělení.

Připravené k radosti z života.

Nenajdeš jiný smysl
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 13:40:44

Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod miroslav » ned 13. bře 2022 15:31:15

Zdeněk. píše: U Miroslava je to jiné – tam spíš cítím – beznaděj.


Tak to cítíš chybně. Já naopak cítím velké odhodlání, energii, vnitřní soustředění bojovníka, když vidí, že silný mlátí slabého, který silnému nic neudělal.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 16:32:00

miroslav píše:
Zdeněk. píše: U Miroslava je to jiné – tam spíš cítím – beznaděj.


Tak to cítíš chybně. Já naopak cítím velké odhodlání, energii, vnitřní soustředění bojovníka, když vidí, že silný mlátí slabého, který silnému nic neudělal.

Proto je to jasný. A všem hlasům o opaku, nevím co už říct... Na co si hrajete! Na vyjímečnost! Co tišina, co lety prezentujete! To bylo jen tak? Už jsem to nechtěl vyslovit, ale NASRAT.
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 17:00:42

silný mlátí slabého, který silnému nic neudělal
To se v internetových diskusích stává poměrně často :(

Proč asi?

Protože dokud to člověk opravdu nepřežene, může si v diskusi odreagovávat na druhých svou momentální podrážděnost nebo naštvanost.

Příkladem může být třeba Vostál, který to v diskusi dělá velmi často, protože se musí chovat v práci ke svým klientům slušně a všechnu svou negativitu potlačovat, jinak by byl rychle bez práce a bez peněz.
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 17:08:01

Co je příčinou agresivity? Je to strach?
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 17:11:54

Návštěvník píše:
silný mlátí slabého, který silnému nic neudělal
To se v internetových diskusích stává poměrně často :(

Proč asi?

Protože dokud to člověk opravdu nepřežene, může si v diskusi odreagovávat na druhých svou momentální podrážděnost nebo naštvanost.

Příkladem může být třeba Vostál, který to v diskusi dělá velmi často, protože se musí chovat v práci ke svým klientům slušně a všechnu svou negativitu potlačovat, jinak by byl rychle bez práce a bez peněz.

Sorry, ale tohle vidím jako nesmysl.
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 17:19:08

Návštěvník píše:Co je příčinou agresivity? Je to strach?

Strach je něco co jako malta, co k sobě lepí cihly sebejistoty.. Nejde o sebejistotu, jde se usebrat a koukat.. tofo je toto jméno? Kdo mu jej dal? Toto je toto pomyšlení? Kdo jej pomyslel? Toto je mé já? Kdo to kdy vyjevil? Toto je život? .... Ano, toto je život.
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 17:19:41

Když se objevil internet, někteří lidé si začali svou agresivitu odreagovávat v diskusích. Zbavují se tak vnitřního napětí. Je to míň riskantní, než v kdyby to dělali v každodenních kontaktech s lidmi kolem sebe.

Pokud člověku dojde, že důvod, proč ho kdeco rozčiluje, je v něm samém a ne v okolí, může se začít zajímat, jak svoje agresivní emoce a jejich příčiny v sobě postupně zpracovat.

Existují různé návody, co dělat, když se blíží nával vzteku, na příklad odvést svou energii jiným směrem

https://psychologie.cz/poradna/nekontro ... ym-smerem/


http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 09#p126086
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 17:30:29

Návštěvník píše:
Když se objevil internet, někteří lidé si začali svou agresivitu odreagovávat v diskusích. Zbavují se tak vnitřního napětí. Je to míň riskantní, než v kdyby to dělali v každodenních kontaktech s lidmi kolem sebe.

Pokud člověku dojde, že důvod, proč ho kdeco rozčiluje, je v něm samém a ne v okolí, může se začít zajímat, jak svoje agresivní emoce a jejich příčiny v sobě postupně zpracovat.

Existují různé návody, co dělat, když se blíží nával vzteku, na příklad odvést svou energii jiným směrem

https://psychologie.cz/poradna/nekontro ... ym-smerem/

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 09#p126086

Tady jsou ale samý duchovňáci přece, a ví bezvadně, jak se chovat, znají meditovat, znají čakry, dýchat, jsou bezpříčinně radostiví, neb maj Buddhu i Ježíše v malíčku, znají Krišnu, Kabíra, i samého Ganéšu. Hanumána, Gabriela, Kalkiho, Ekadeša Rudru, atp.
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 17:45:00

Pedriito píše:Tady jsou ale samý duchovňáci přece, a ví bezvadně, jak se chovat, znají meditovat, znají čakry, dýchat, jsou bezpříčinně radostiví, neb maj Buddhu i Ježíše v malíčku, znají Krišnu, Kabíra, i samého Ganéšu. Hanumána, Gabriela, Kalkiho, Ekadeša Rudru, atp.

a proto píšou například:

Musím být sprostá. To už jinak nejde!!! Budu sprostá a hotovo. At' už jdou všichni, co otravujou s koronavirem a šílenýma zprávama o něm, do prdele!!! At' už držej hubu a neotravujou nás všema katastrofickýma kecama, at'už nás přestanou děsit, ničit, připravovat o zdravej rozum a o práci! Do prdele do prdele do prdele!!! Tohle má bejt jako co??? Máme se všichni zhroutit??? Proč??? O víkendu jsem přečetla pár rozhovorů s chytrými lidmi, většinou lékaři, také s hygienikem a imunologem, viděla jsem na netu rozhovor s velmi povolaným člověkem. Proč říkají úplně něco jinýho než to, co nám vnucují politici a ostatní panáci v televizi??? Co to má znamenat? Je to spiknutí? Proč se máme bát? Do prdele!

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 20#p154968


:D :D :D :D :D :D :D
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 18:07:21

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Tady jsou ale samý duchovňáci přece, a ví bezvadně, jak se chovat, znají meditovat, znají čakry, dýchat, jsou bezpříčinně radostiví, neb maj Buddhu i Ježíše v malíčku, znají Krišnu, Kabíra, i samého Ganéšu. Hanumána, Gabriela, Kalkiho, Ekadeša Rudru, atp.

a proto píšou například:

Musím být sprostá. To už jinak nejde!!! Budu sprostá a hotovo. At' už jdou všichni, co otravujou s koronavirem a šílenýma zprávama o něm, do prdele!!! At' už držej hubu a neotravujou nás všema katastrofickýma kecama, at'už nás přestanou děsit, ničit, připravovat o zdravej rozum a o práci! Do prdele do prdele do prdele!!! Tohle má bejt jako co??? Máme se všichni zhroutit??? Proč??? O víkendu jsem přečetla pár rozhovorů s chytrými lidmi, většinou lékaři, také s hygienikem a imunologem, viděla jsem na netu rozhovor s velmi povolaným člověkem. Proč říkají úplně něco jinýho než to, co nám vnucují politici a ostatní panáci v televizi??? Co to má znamenat? Je to spiknutí? Proč se máme bát? Do prdele!

viewtopic.php?f=140&t=8836&start=120#p154968


:D :D :D :D :D :D :D


...Připravili jste statisíce lidí o peníze,... A že v Čechách zemřelo tolik lidí na koronavir, když nás je tady deset milionů? To je nějaká hrozba, nějaká katastrofa?...


A neříkejte mi, že jsem sobec, když mi jde o peníze a mé pohodlí v první řadě.

:crazy:
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 19:44:31

Byla to od Tary citace celebrity, aspoň tak jsem to pochopila já.
Ale to, že právě tato slova s Tarou rezonují natolik, že je cítí potřebu je sdílet, je taky vypovídající.

Vypovídající, je i přechod do agrese, když dojdou argumenty, nechuť zamyslet se nad položenými otázkami. Místo, aby se vysvětlilo jedno, tak se vrší další a další příklady...
Ve stylu nad tím se moc nezamýšlejte, podívejte na tohle, tohle a tohle.
V hybridní válce s Ruskem, jejíž součástí je i desinformační válka. Oni to vědí, my si to připouštíme až teď, ale trvá to roky. Cíl je jasný rozštípit naši společnost, očernit a zkompromitovat média oficiální i nezávislá.
Trvá to leta a každé téma pro zesílení rozdělení společnosti je dobré. Před koronavirem, to byli uprchlíci. Pamatujete ještě někdo fotky vlaků obsypaných lidmi či modlící se muslimy na německých náměstích?
Do toho samozřejmě zapadá podpora stran, které zvednou jakékoliv populistické téma. Stran, které oslovují tu malost v nás.

A tak se potkají 2, jeden říká A, druhý B, první říká: B je desinformace. Druhý říká A je desinformace.
Je to patová situace.
Pro mě jsou vypovídající zdánlivé drobnosti, věty a výrazy typu:
" vyšší pravda"
" prohlédněte"
" uniklá tajná informace"
"spiknutí elit"
"zmanipulovaná ovce"
"sdílejte, než to smažou" ... soc. sítě se snažily mazat lživý obsah, tak proč si to nevyložit, jakože po nás jdou"
"my a oni"

Někde jsem napsala (možná, že anonymně).
Že jsem ráda, že nežiju ve Zdeňkově světě. Ten je plný tajemných elit, které nás chtějí omezit, zlikvidovat, nastolit režim horší než jaký to kdy byl. Díky nechci.

V mém světě mé okolnosti a mé kroky řídí Bůh.
Není tu žádné my a oni. Jen my lidstvo, my lidé jsme vytvořili systém a zase jen my jej můžeme změnit. A pokud proti němu budu bojovat, tak tím jeho změně zamezuji.

Píšu vám teď jako Réza, jako bytost z masa o kostí se svým osobním příběhem.
Kdysi vám skrze toto tělo psávala ros, její psaní bylo vzletnější. Byly o poznání a překonání osobní úrovně.
Řeknete si, kam ta ros klesla místo o duchovnu tu nechá psát o politice, o válce, o pravdě a lži v projeveném světě.
Ros nikam neklesla, nikam nezmizela, ros ví, co ví.
Je to tu obojí zároveň. Poznání neprojeveného a poznávání světa v projevu.

Každému, kdo prahne po Poznání, řeknu jdi, jdi tou cestou, kam tě to táhne, zapomeň na okolnosti současného světa (politiku, válku, rodinnou situaci...) a nebo je využij (zklamání, zoufalství, strach vztek, to všechno může posloužit touze odvrátit se od projeveného ke zdroji) pro cestu za Poznáním. Jdi tou cestou a nebo se podívej, teď právě teď se podívej, jak to je.
Pokud tu to prahnutí není, je tu sice zájem, či zvědavost, ale není tu touha jít navzdory tomu, že mohu vše ztratit. Je tu jen mlácení prázdné spirituální slámy.
Pokud je tu zájem o projevený svět a třeba řeči o politice a válce, tak se objeví i Réza a bude diskutovat, bude hájit pravdu, bude bránit slabšího a bude apelovat na lidskost.
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 20:01:05

Díky.

Možná by ještě stálo za to, prozkoumat, zda to, co se zrovna jeví rozumujícímu rozumu rozumné, je zároveň i moudrostí pramenící z ticha v srdci.

Jelikož, jaká je naše mysl, takový je náš život.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 21:20:38

Jana píše:Díky.

Možná by ještě stálo za to, prozkoumat, zda to, co se zrovna jeví rozumujícímu rozumu rozumné, je zároveň i moudrostí pramenící z ticha v srdci.

Jelikož, jaká je naše mysl, takový je náš život.

Obrázek


Tak to prozkoumej, na mě je to moc složité.

:)

Co mě k tomu napadá, tak nějak z fleku:
Může se to to potkat a nemusí. Obojí je hrou v projevu. Potká se to nebo ne, je to jako 2 tanečníci na parketu, někdy unisono a jindy ne. Jako Réza a ros.
To prozkoumávání je 3. tanečník, Jako Jana.
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Hvízdavý pedro » ned 13. bře 2022 21:35:45

Tak to prozkoumej, na mě je to moc složité.


Já to vůbec nechápu.. ale fakt, beze srandy.
Hvízdavý pedro
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 21:39:25

Hvízdavý pedro píše:
Tak to prozkoumej, na mě je to moc složité.


Já to vůbec nechápu.. ale fakt, beze srandy.

Ale třeba to jednou pochopím. Věčnost je přece nekonečná..
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 21:57:55

Réza píše:
Jana píše:Díky.

Možná by ještě stálo za to, prozkoumat, zda to, co se zrovna jeví rozumujícímu rozumu rozumné, je zároveň i moudrostí pramenící z ticha v srdci.

Jelikož, jaká je naše mysl, takový je náš život.

Obrázek


Tak to prozkoumej, na mě je to moc složité.

:)

Co mě k tomu napadá, tak nějak z fleku:
Může se to to potkat a nemusí. Obojí je hrou v projevu. Potká se to nebo ne, je to jako 2 tanečníci na parketu, někdy unisono a jindy ne. Jako Réza a ros.
To prozkoumávání je 3. tanečník, Jako Jana.


To nebylo nic proti tomu, co jsi tady napsala.

Dá se říct, že každá myšlenka, která je políbena moudrostí, v tichu srdce zmizí a nedělá žádný problém.

Když je tady vyšilování alá Bára, tak se dospěje jen k šílenostem, případně antidepresivum a život se jeví jako šílený.

A je to Boží, přijmout Pozvání ke Svobodě a nenechat si vzít svobodu žádnou myšlenkou.

Ve skutečnosti neexistuje nic jednoduššího.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 22:03:25

Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 22:15:59

Jana píše:
To nebylo nic proti tomu, co jsi tady napsala.

Jani, já vím, že ne. Jen se projevuje tvá tendence vše prozkoumávat.
Chtěla jsem jen upozornit na to, že to není obecná tendence, ale tvá osobní.


Dá se říct, že každá myšlenka, která je políbena moudrostí, v tichu srdce zmizí a nedělá žádný problém.

Když je tady vyšilování alá Bára, tak se dospěje jen k šílenostem, případně antidepresivum a život se jeví jako šílený.

No ta tady je výsledek zkoumání z jednoduchého děláš složité. Každá myšleka se rodí v tichu a v tichu se zase rozpouští. a je jedno, jestli je to vzletná a moudrá myšlenka ros, nebo osobní myšlenka Rézy, nebo naštvaná myšlenka Báry. Objeví se zmizí. Pak se objeví jiné myšlenky a zase zmizí.

A je to Boží, přijmout Pozvání ke Svobodě a nenechat si vzít svobodu žádnou myšlenkou.
Ve skutečnosti neexistuje nic jednoduššího.

Pokud skutečně přijímáš Pozvání ke svobodě, víš, že svobodu ti nikdo nedal a nikdo ti ji nemůže vzít. Svoboda není něco, co se objevuje a zase mizí. Tedy Svoboda v kontextu "Pozvání ke svobodě", Svoboda jako synonymum k Bytí (k tomu, co Je).
Je to jednoduché.

"nechat si vzít svobodu myšlenkou" to je taky jen myšlenka.
Réza
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků