Co se to s námi stalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod miroslav » úte 15. bře 2022 19:00:34

Pedriito píše:Je to výživné :)
Kdysi jsi dal krásný text od Mahrišiho, nemůžu to najít. O Čakrách, průchod pozornosti. To bylo tuze výživné.


To byla Ramakrišnova zkušenost (co jsem citoval). Odpovídá to i mé zkušenosti. Že to není nějaké šolichání, otevírání, psychofyzické pocity nějakého vzestupu (což je také dobré provokující a očišťující dobrá příprava (těžko na cvičiští, dobře na bojišti)). Ale když se to dá skutečně do pohybu, tak to je - jak to nazval pan Tomáš "souboj titánů" pokušení a odolání pokušení na různých úrovních ducha. To je skutečný, rozhodný osvobozující proces, nebo naopak pád do ještě větších závislostí a nevědomosti. Záleží, co v člověku v té době převažuje - to zvítězí.
Tak trochu jako smrt - tam také proběhne životní vyrovnání - výjimečně osvobození nebo většinou nasměrování do příštího života, osudu, podle nahromaděných v životě posílených sklonů (spásných i nespásných) a karmy.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 15. bře 2022 19:32:38

miroslav píše:
Pedriito píše:Je to výživné :)
Kdysi jsi dal krásný text od Mahrišiho, nemůžu to najít. O Čakrách, průchod pozornosti. To bylo tuze výživné.


To byla Ramakrišnova zkušenost (co jsem citoval). Odpovídá to i mé zkušenosti. Že to není nějaké šolichání, otevírání, psychofyzické pocity nějakého vzestupu (což je také dobré provokující a očišťující dobrá příprava (těžko na cvičiští, dobře na bojišti)). Ale když se to dá skutečně do pohybu, tak to je - jak to nazval pan Tomáš "souboj titánů" pokušení a odolání pokušení na různých úrovních ducha. To je skutečný, rozhodný osvobozující proces, nebo naopak pád do ještě větších závislostí a nevědomosti. Záleží, co v člověku v té době převažuje - to zvítězí.
Tak trochu jako smrt - tam také proběhne životní vyrovnání - výjimečně osvobození nebo většinou nasměrování do příštího života, osudu, podle nahromaděných v životě posílených sklonů (spásných i nespásných) a karmy.

Těším se na tvé veřejné působení. Je mi to moc blízké. Něco mi chybí. Tolik jsem toho prožil... Ale k čemu to? Hodně jsem zapoměl, hodně poztrácel...
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 15. bře 2022 19:36:59

miroslav píše:
Pedriito píše:Je to výživné :)
Kdysi jsi dal krásný text od Mahrišiho, nemůžu to najít. O Čakrách, průchod pozornosti. To bylo tuze výživné.


To byla Ramakrišnova zkušenost (co jsem citoval). Odpovídá to i mé zkušenosti. Že to není nějaké šolichání, otevírání, psychofyzické pocity nějakého vzestupu (což je také dobré provokující a očišťující dobrá příprava (těžko na cvičiští, dobře na bojišti)). Ale když se to dá skutečně do pohybu, tak to je - jak to nazval pan Tomáš "souboj titánů" pokušení a odolání pokušení na různých úrovních ducha. To je skutečný, rozhodný osvobozující proces, nebo naopak pád do ještě větších závislostí a nevědomosti. Záleží, co v člověku v té době převažuje - to zvítězí.
Tak trochu jako smrt - tam také proběhne životní vyrovnání - výjimečně osvobození nebo většinou nasměrování do příštího života, osudu, podle nahromaděných v životě posílených sklonů (spásných i nespásných) a karmy.

Aha. Jsem sklerotik. Tak to byl Ramakrišna?
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » úte 15. bře 2022 19:42:56

Jančo, vím že je to těžké. Nevím.. Jestli to stopneš, svět se nezhroutí. Jen zmizí jedna možnost....
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. bře 2022 20:46:50

Zdeněk píše:

Zdeněk: "Christina! Chci tě sníst. Jako pes žrádlo v misce."

Christina: Legračně zdvihne prstík: "Ale víš že to nemůžeš udělat. Nejsem hmota."

Zdeněk: "No dobře, a jak to tedy mám udělat??"

Christina: "Přijmi mě duchovně. Jako Světlo."

Zdeněk: "Aha, a pak to Světlo uvnitř sní mě."

Christina: Stydlivě uculí se.


A to je můj poslední příspěvek.


:)
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » stř 16. bře 2022 0:11:24

Tak ok, uvidíme, kdo to dýl vydrží :)

Tři, dva, jedna
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » stř 16. bře 2022 6:14:18

Pedriito píše:Jančo, vím že je to těžké. Nevím.. Jestli to stopneš, svět se nezhroutí. Jen zmizí jedna možnost....


Není to těžké, je to krásné a díky.

Je to přímo nádherné, obzvlášť, když se tady objeví tohle:

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:

Zdeněk: "Christina! Chci tě sníst. Jako pes žrádlo v misce."

Christina: Legračně zdvihne prstík: "Ale víš že to nemůžeš udělat. Nejsem hmota."

Zdeněk: "No dobře, a jak to tedy mám udělat??"

Christina: "Přijmi mě duchovně. Jako Světlo."

Zdeněk: "Aha, a pak to Světlo uvnitř sní mě."

Christina: Stydlivě uculí se.


A to je můj poslední příspěvek.


:)


Ano, tak to funguje. Nezůstane kámen na kameni, když milující milovaná Boží láska samou láskou sní všechno. Pak to Světlo uvnitř je Světlem všude, není ani uvnitř a ani venku,

a je jasný ten Mír, o kterém Papádží mluví,

je jasné i to, jak říká, že "tento svět nikdy neexistoval".

Obrázek

Nemůže být nic nádhernějšího, než když Tichem promlouvá milující milovaná Boží Láska.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Tara » sob 19. bře 2022 11:46:04

Milí posluchači, milí přátelé. V pořadu Rada starších jsem si povídala s Jarkem Nohavicou 9. února letošního roku. Za dvě hodiny jsme probrali prakticky vše, a já jsem se těšila, až vám tento rozhovor pustím, protože mě samotnou vzal za srdce. Přišel ale 24. únor, útok na Ukrajinu, věc, která se neměla stát, protože nenávist plodí zase jen nenávist, a já jsem najednou měla rozhovor, který by mohl rozvířit další zbytečné emoce, přestože je jen o hudbě, písničkách, smutku v životě lidském, o přešlapech, i o štěstí. Můj host se stále znovu zpovídá z toho, proč přijal Puškinovu cenu, a znovu odpovídá, že proto, že si váží Vysockého i Okudžavy, které přebásnil, a cenu dostal právě za to. A mně se chce tento rozhovor pustit, protože je hezký, a je od srdce. Jarek Nohavice zahrál 2. března streamovaný koncert pro své ukrajinské a ruské kamarády, a tak jsme si zatelefonovali, abychom náš rozhovor z dob míru společně trochu uvedli.

https://www.radiouniversum.cz/nohavica- ... Av7262cFPk
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod miroslav » sob 19. bře 2022 12:42:54

Češi jsou jako hobiti. Je v nás vždy víc, než si myslíme
Petr Honzejk komentátor HN
18. 3. 2022 08:16

Po dlouhých dekádách můžeme být opět hrdí. Na naše lídry, zejména na Petra Fialu, ale hlavně sami na sebe, na to, jak se do pomoci Ukrajině zapojila celá česká společnost. Můžeme z toho čerpat sebeúctu a sebevědomí na dlouhá léta dopředu. Teď jde jen o to, si to předčasně nepokazit.
O Česku se často říká, že je to Hobitín. A není to myšleno vůbec hezky. Země, která chce mít svůj klid a stará se jen o to, aby bylo teplíčko, večeře včas na stole a každý měl v kapsičce vždy čistý kapesník. Jenže při téhle charakteristice se zapomíná na to, o čem mluvil v Tolkienově románu moudrý čaroděj Gandalf: „V hobitech je vždycky víc, než si myslíte. Vždycky vás překvapí.“ Teď se to projevilo naplno. V krizi způsobené ruským brutálním útokem na Ukrajinu Česko jako by přerostlo samo sebe. Ve všech aspektech a aktérech. Překonávají se jak jeho obyvatelé, tak lídři. Jak je to možné? Je to projev nějaké zákonitosti? Nebo je to čistá náhoda? A jak dlouho to může vydržet?

Než se pokusím o odpověď, nejprve k empirickým důkazům, že nynější vzedmutí Česka není jen nějaký útěšný sebeklam. Především celá společnost vyvinula ohromné úsilí na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny. Devadesátimilionové Německo v roce 2015 přijalo něco přes milion uprchlíků. Za celý rok. V desetimilionovém Česku je už nyní přes dvě stě tisíc běženců. Přišli během dvou týdnů. Tlak na nás je tak dvakrát vyšší než na mnohem bohatšího souseda při poslední velké migrační krizi. A jak stát, tak samosprávy, ale hlavně lidé dělají všechno pro to, aby příchozí měli důstojné podmínky k životu. Zatím se to daří. Hrajeme vysoko nad hranicí toho, co jsme si mysleli, že je vůbec možné.

Druhý důkaz: Česko dodává Ukrajině zbraně. A je jich opět mnohem víc, než odpovídá velikosti naší země. Nejde jenom o ruční zbraně, pušky a samopaly, na Ukrajinu jdou i protitankové zbraně, protiletecké systémy, pancéřová technika. Naprosto unikátní je pak sbírka ukrajinské ambasády v Praze, do které už přispěly desetitisíce lidí a skrze kterou nakupuje naše ministerstvo obrany zbraně od českých zbrojovek pro ukrajinskou armádu. Něco takového není nikde v Evropě. Všechno je odvážné, kreativní a profesionální. Vnějšího pozorovatele musí šokovat, že něco takového je v tradičně váhavém, opatrném až alibistickém Česku možné.

A do třetice. Asi největším pozitivním šokem je postup českého premiéra. Petr Fiala vyrazil společně s premiéry Polska a Slovinska vlakem do ostřelovaného Kyjeva. Jejich cesta byla zprávou dne ve všech světových médiích. Petr Fiala, premiér malé desetimilionové země, dal Ukrajině jasný signál, že Evropa stojí na její straně a že ji neopustí. Menšinové brblání, jak zahraniční, tak domácí, že cesta byla nebezpečná, že Fiala neměl mandát Evropské rady a tak dále, můžeme v klidu pominout. Jsou chvíle, kdy je mandát daný odvahou a postojem. A ta chvíle nastala přesně teď.

Instinkt ke svobodě?
Právě postava Petra Fialy nás ale dostává k otázce, jestli nynější nasazení Česka není do jisté míry přece jen náhoda. Představme si, co by se v nynější situaci dělo, kdyby volby nevyhrál on, ale Andrej Babiš. Našel by v sobě odvahu vyjet do Kyjeva? Pozice Česka by byla každopádně zcela jiná. Lze to tvrdit hlavně proto, že Babišovým velkým zahraničním politickým spojencem je maďarský premiér Viktor Orbán. Ten majitele hnutí ANO dokonce přijel osobně podpořit v předvolební kampani. A právě Orbán funguje, velmi mírně řečeno, jako brzda razantního evropského postoje vůči Rusku. Nechce pomoci Ukrajině se zbraněmi, snaží se zachovávat jakousi neutralitu, což samozřejmě nahrává Kremlu. Připusťme, že tak ostudně by se Babiš nechoval. Ale vzhledem k jeho častému připomínání, abychom nezapomněli na české občany, i vzhledem k výstupům jeho lidí na sociálních sítích, které působí, jako by nejdůležitější ze všeho nebyla budoucnost Západu, ale ceny benzinu, je jasné, že Česko by za jeho vlády bylo úplně jinde, než je dnes. Přikrčené, opatrné, při zdi. Náhoda, která sebrala pár desítek tisíc hlasů Babišovým spojencům z KSČM, SPD a ČSSD, naštěstí zajistila, že se teď nemusíme stydět.

Jenže – a teď si dovolím trochu politického mysticismu – možná v tom, co se nyní u nás děje, nehraje roli jen náhoda, ale také jistá zákonitost. Ve skutečně velkých historických momentech se u nás prokazatelně projevuje něco, co si troufnu nazvat „instinktem ke svobodě“. Připomeňme si politické hnutí roku 1968 spojené s lidovým odporem vůči následné ruské invazi. Nebo rok 1989, kdy mlčící většina přitakala filozofovi a disidentovi Václavu Havlovi, který nás nastartoval směrem ke svobodnému světu a jehož úsilí dostalo nejen nás, ale i další středoevropské země do Severoatlantické aliance, což plně doceňujeme až dnes.

A nyní ten jednoznačný odpor většiny české společnosti vůči ruské brutální expanzi a vraždění na Ukrajině. Vypadá to, že když opravdu o něco jde, dokážeme stát takřka jednotně na správné straně a dát to nahlas najevo. Ba dokonce být evropskými lídry. Možná – a to je ten politický mysticismus – už ve volbách Českem prostupovalo tušení, že se blíží historický předěl a že je potřeba mít v čele ty správné osobnosti, které nezajímá jenom čerpání dotací a dokážou i jiné věci než korumpovat voliče s pomocí koblih. Ať tak, nebo tak, povedlo se.

A bylo vskutku načase. Nejen kvůli aktuální situaci. Ale i proto, že každý národ potřebuje z něčeho čerpat svou identitu. Potřebuje něco, na co bude opravdu hrdý. Jinak se rozmlžuje, rozkládá, umírá. Kdy se nám něčeho takového naposledy dostalo? Osobně si, od roku 1989, vlastně vybavuji pocity hrdosti na svou zemi jen ze sportovních utkání. Z olympijského zlata v Naganu 1998, z fotbalového mistrovství Evropy 2004, které jsme měli vyhrát. Jenže to byly pocity povýtce náhražkové.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 19. bře 2022 13:50:05

Premiér Petr Fiala se vydal do okupovaného Kyjeva, aby vyjádřil podporu Ukrajině. Jak jeho krok hodnotíte?

Politika není soutěž, kdo je více svatý, ale docela prosté hájení zájmů. Přispěla Fialova cesta k deeskalaci vojenského konfliktu na Ukrajině? Ne. Zkrátila Fialova cesta válku? Ne. Je v našem zájmu, aby k nám dorazily další statisíce utečenců? Ne. Je v našem zájmu, abychom byli do války zataženi? Ne. Je v našem zájmu úzké partnerství s rozvrácenou zemí, kterou rozkradli její vlastní oligarchové? Ne. Je v našem zájmu naprostý rozvrat našich vztahů s Ruskem? Ne. Posílila Fialova cesta naši pozici v EU? Ne. K čemu tedy Fialova cesta byla? Fajn. Udělal si hezké osobní „píárko“ a psali o něm na celém světě. Jenže český předseda vlády tu není od toho, aby si honil své osobní triko, ale aby hájil české zájmy, což se evidentně neděje. České republice Fialova cesta nic pozitivního nepřinesla.

V této souvislosti se musím také zeptat na to, jak podle vás nejen válku na Ukrajině zvládají česká média? Plní dobře svoji roli hlídacího psa demokracie? A dokáží si v této náročné době zachovat svoji vyváženost a objektivitu?

To, co sledujeme, nemá se skutečným zpravodajstvím společného vůbec nic. Je to zcela jednostranná propagandistická emociální nálož. To, co vidíme na obrazovce, se možná stalo, možná také ne, možná se to stalo úplně jinak. Neříkám to proto, že chci jakkoli omlouvat válečná zvěrstva včetně těch ruských, ale jako otázku k zamyšlení. Válku pojatou tímto melodramatickým způsobem totiž na našich televizních obrazovkách sledujeme poprvé v historii. Proč? Copak ty minulé války, ať už se odehrávaly či odehrávají kdekoli jinde, nebyly a nejsou stejně odsouzeníhodné? Společnost jako celek se může správně rozhodovat, jen když má správné, to znamená objektivní, úplné a všestranné informace. Jestliže je nemá, obvykle to neskončí dobře.

A propos, když jsem sledoval ten sestřih ukrajinských válečných útrap, které Zelenský pouštěl americkým kongresmanům, napadlo mě, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby také někdo pro americké zákonodárce vyrobil sestřih z válek, které v posledních letech vedly Spojené státy. Třeba z onoho „humanitárního“ bombardování Bělehradu. Válka je hnusná a zločinná vždy. Nejen tahle poslední.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/r ... 9WSdI0jHIg
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 19. bře 2022 14:34:07

Porušování principů seriózní žurnalistiky. Parlamentní listy byly dlouhodobě kritizovány za neobjektivnost až zaujatost. V roce 2014 Parlamentní listy získaly třetí místo Anticeny Křišťálové Lupy za „porušování principů seriózní žurnalistiky u tzv. alternativních online médií“.

V obecném diskursu patří Parlamentní listy mezi média viněná z proruské propagandy v Česku. Publikují texty autorů, „kteří jsou nesnášenliví k jiným kulturním, náboženským a sociálním odlišnostem“[6] a jsou tedy označovány, např. Janem Čulíkem či serverem Romea.cz, za šiřitele rasistických, protiuprchlických a protimuslimských falešných zpráv.[7][8][9] Podle studie dvou politologů Masarykovy univerzity server používal manipulativní techniky, jako např. nálepkování a vyvolávání negativních emocí, jako je strach.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Parlamentn%C3%AD_listy
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 19. bře 2022 14:40:54

Dva bývalí předsedové vlády Velké Británie se vyslovili pro vznik nového mezinárodního tribunálu, který by posuzoval činy ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s Ukrajinou. Petice žádá „norimberský proces“ s Putinem, podpořili ji britští expremiéři.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_pmk
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedro. » stř 27. pro 2023 23:05:21

lklknml píše:

Zdeněk: "Christina! Chci tě sníst. Jako pes žrádlo v misce."

Christina: Legračně zdvihne prstík: "Ale víš že to nemůžeš udělat. Nejsem hmota."

Zdeněk: "No dobře, a jak to tedy mám udělat??"

Christina: "Přijmi mě duchovně. Jako Světlo."

Zdeněk: "Aha, a pak to Světlo uvnitř sní mě."

Christina: Stydlivě uculí se.

A to je můj poslední příspěvek.


Má hezký den ruce.
Pedro.
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedro. » stř 27. pro 2023 23:08:57

To "den" mi tam vlítlo. Střídám dle nabití dva founy.

Tady byla ještě hodně mladá, ne?
Pedro.
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedro. » stř 27. pro 2023 23:26:24

Já po stromech skákal, uviděl jsem Sandokana. Ono to nebylo jen tak. Když byly větve, ok. Ale z kmenu na kmen, to bylo o kosti.
Pedro.
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 28. pro 2023 1:21:55

Protože dokud to člověk opravdu nepřežene, může si v diskusi odreagovávat na druhých svou momentální podrážděnost nebo naštvanost.

Příkladem může být třeba Vostál, který to v diskusi dělá velmi často, protože se musí chovat v práci ke svým klientům slušně a všechnu svou negativitu potlačovat, jinak by byl rychle bez práce a bez peněz.


:D :D :D

Ty jsi ale blbeček,

ale to rozhodně není způsobeno nějakou mou negativitou,

prostě jsi blbeček vod narození...


Já žádnou momentální podrážděností netrpím,

ale když narazím na pitomce tak jej pošlu do prdele,

nebo bych se snad měl vobracet na jeho vyšší Já ???
Vostálník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 28. pro 2023 2:16:34

A když se mysl chytí toho Bářinýho: "Do prdele do prdele do prdele!!!", tak se k té sat-čit-ánandě nedá ani náhodou dobrat, protože ticho v srdci s tím řevem mysli jako by neexistovalo.


No nekecej,

a máš tam ještě nějakou novinku pro nás pitomý ???

jak je to s cenzurování ???

To vadí nebo nevadí ???
Vostálník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 28. pro 2023 2:22:36

miroslav píše:
.Petra píše:Je to holt krví zbrocená planeta. Po válce na Ukrajině, přijde zase jiná válka a pak zase jiná. Každý bude tu svoji považovat za spravedlivou.

Takže Hitlerovi byla hloupost se bránit, zbytečně zahynuly miliony lidí? Stejně by jeho tisíciletá říše po tisíci letech pominula, že jo.
No a civilizace také nakonec pomine, Dost možná díky Putinovi se toho dožijeme.
Až takhle dovede zabloudit rozum, když zkornatělo nebo přímo odumřelo srdce.
Pak jediné důležité je, že se zdražuje, zdražuje, zdražuje...
A to je všechno kvůli tomu, že všichni ostatní jsou blbci, idioti, dobroserové a ovce.

To se s některými "duchovňáky" stalo.


Zcela zbytečně zahynuly miliony lidí,

jenže si za to mohou samy,

volej si dobrovolně vládce co je pak ženou do válek,

každej co umí číst si může přečíst že "stát je organizovaný násilí"

takže co ?
Vostálník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Vostálník » čtv 28. pro 2023 2:24:49

Je vším, co ve skutečnosti existuje, a přesto někteří lidé mají deprese, chtějí spáchat sebevraždu, nadávají na život, prožívají odpor, nenávist, strach a podobně.


No páni, ti teda blbnou a někteří dokonce i cenzurují !!!

Mou zkušeností ovšem je že všechno je blaženost !!!
Vostálník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » čtv 28. pro 2023 7:46:08

Vostálník píše:
Mou zkušeností ovšem je že všechno je blaženost !!!


:D

No vidíš to, jak mi rozumíš, a pak že to nejde.

:D :D :D

A k tomu mazání.

Je možné to brát jako podobné blbnutí, jako je například hrabání písku v zenové zahradě.

Vyzkoušej si to. Můžeš na VP smazat všechny mé příspěvky.

:D :D :D

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6887
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků