Co se to s námi stalo

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » sob 12. bře 2022 23:58:51

Zdeněk píše:


Co se to s tebou stalo?
Čemu věříš?
Že v Německu neušrtřují ruské pacienty? Že všichni lékaři na povel přestali naplňovat Hippokratovu přísahu. Takovou mají fašisti v Německu moc?

Víš, že u nás byli lidí, kteří brali za šíření ruské propagandy peníze?
A co ty? Ty to děláš z přesvědčení?
ČR je už rok Rusko má za svého nepřítele, až do této doby, to byli jen ČR a USA.
Cítíš se být občanem ČR? Proč věříš propagandě státu, který tvou vlastní zemi má na seznamu nepřátel?
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 0:04:33

Réza píše:
Návštěvník píše:
Réza píše:Taky mě to na Jarka mrzí.
Některé jeho texty jsou geniální. Je to příklad toho, jak skrze člověka-umělce může promlouvat moudrost, aniž by sám osobně v některých aspektech zmoudřel. Třást si rukou s Putinem, to je silné kafe! To se jen tak neokecá jako schůzky z STB, tam věřím, že měli takové páky, aby se s nimi vyhlédnutý člověk bavil, že těžko soudit.

Rézo, že jsi takto nepsala v roce 2018, kdy Nohavica cenu převzal.
Hodně mě překvapují tvé názory v poslední době, ale co už. Každý je máme nějaké.


Asi se mě nikdo neptal,
ale už tenkrát jsem si to myslela.

Teď se tě někdo ptal?
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 0:25:48

Ne, teď to byla v návaznosti, co tu psal Hvízdavý, o Krylovi a Nohavicovi.
A to zas bylo mým citátem z Kryla navazujícím na latinský citát Miroslava.

Ptáš se, proto žes to nedokázala postřehnout? Nebo tím někam míříš?

Hehe, byl by to tu zajímavé, kdy by tu všichni psali, jen to na co se jich někdo zeptá.

:crazy:
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod lklknml » ned 13. bře 2022 0:51:40

Réza píše:
Zdeněk píše:


Co se to s tebou stalo?
Čemu věříš?
Že v Německu neušrtřují ruské pacienty? Že všichni lékaři na povel přestali naplňovat Hippokratovu přísahu. Takovou mají fašisti v Německu moc?

Víš, že u nás byli lidí, kteří brali za šíření ruské propagandy peníze?
A co ty? Ty to děláš z přesvědčení?
ČR je už rok Rusko má za svého nepřítele, až do této doby, to byli jen ČR a USA.
Cítíš se být občanem ČR? Proč věříš propagandě státu, který tvou vlastní zemi má na seznamu nepřátel?

Jo? A tohle je taky ruská propaganda? A tohle.. a tohle...

A jestli to dělám z přesvědčení? Ano, jsem přesvědčen, že jsi kráva. A tentokrát to nemyslím jako srandu.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 1:34:30

Argumenty došly, tak jsou na řadě nadávky?

Čím člověk z kategorie ovce, přeskočí do kategorie kráva?

Jemi tě líto, že neustojíš jiný názor a pár otázek.
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 7:42:29

Zdeněk píše:A jestli to dělám z přesvědčení? Ano, jsem přesvědčen, že jsi kráva. A tentokrát to nemyslím jako srandu.

Uf, to zabolelo. Ani tak ne, kvůli Réze, jako kvůli Tobě, Zdeňku. Vydáváš se právě jako slepé kotě opačným směrem, než niterně toužíš. Potřebuješ sílu, která Tě vrátí zpět k tomu nejcennějšímu. Toužil jsi po Igoru Hnízdovi, máš ho mít. Máš pro dnešek na Poradně zákaz psát. A na místo toho si v tichu srdce opakuj: "Jsem milující milovaná Boží Láska, která se dívá na každou bytost s láskou."

Ban nedostáváš, protože by sis tohle nepřečetl, spoléhám na to nejlepší v Tobě, co je.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Zdeněk. » ned 13. bře 2022 10:21:00

Vždycky mi zněly v uších slova Jirky Ledvinky: "nehádejte se s nima, nepřesvědčíte je; oni to mají nastavené jinak; leda se tím vyčerpáte; až pak třeba konečně padnete na hubu, tak vám to možná dojde".

Jako chápal jsem to jaksi intelektuálně, ale nějak jsem to prostě uvnitř nedokázal přijmout. Tak když to chápeš tak proč to doprdele futr děláš, říkal jsem si dneska v noci. A pak mě napadlo – soucit. Já jsem vás prostě z toho nějak chtěl vytáhnout. Jó, to zní dobře, ne, jsem soucitný :-).

Ale mohu vám říci, Rézo a Pedrito, že se mi z vás udělalo – skutečně – až fyzicky zle. Protože vy jste ti pěšáci. U Miroslava je to jiné – tam spíš cítím – beznaděj.

Já už s váma nemůžu diskutovat, onemocněl bych. Děkuji Ti Jano, že jsi mi to usnadnila, protože já tvůj žáček nejsem :-)
Zdeněk.
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 10:36:22

Neberu Tě, Zdeňku, jako žáčka. Jestli sis všiml, obracím se k tomu Božskému v Tobě s důvěrou, že to v Tobě je.

Zdeněk. píše:Ale mohu vám říci, Rézo a Pedrito, že se mi z vás udělalo – skutečně – až fyzicky zle.


Ten odpor, který způsobuje nevolnost, je ve Tvé vlastní mysli, nikoliv v jejich skutečné existenci.

Naštěstí je možné připoutanost k mysli, která takovou nepříjemnost způsobuje, pustit, opustit, odpustit... Nic si o tom nemyslet. Klidně jen na chvíli
- ochutnat Božský klid a pohodu. Být zajedno s tím Božím v Tobě, které nemá s touhle existencí právě teď absolutně žádný problém.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 11:01:35

Ale mohu vám říci, Rézo a Pedrito, že se mi z vás udělalo – skutečně – až fyzicky zle. Protože vy jste ti pěšáci. U Miroslava je to jiné – tam spíš cítím – beznaděj.


To je pozitivní zpráva - funguje to :-)

Beznaděj :D Co tomu říkaš, Miroslave?

A sebe Zdeňku nezhodnotíš? Bez přetvářky, bez záhybu,
naprosto přímo?

Osočování druhých? Jo, to je lákavé. Též jsem to zkoušel, přislo mi že agresoři, ničemu jinému nerozumí. Oni ale nerozumí ani cizí agresi, rozumí jen té své.

Jsou si jistí extrémně.

Tož... Radši howgh.
Pedriito
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 11:15:06

A pak mě napadlo – soucit. Já jsem vás prostě z toho nějak chtěl vytáhnout. Jó, to zní dobře, ne, jsem soucitný :-).

To o tom soucitu, to si pamatuj.

Milý Zdeňku, píšu ti to už po několikáté, ty nejak umíš vystihnout slova, která bys měl slyšet.
Ta moudrost v tobě je. Mel bys jí naslouchat.
Ne nám tady, ale sám sobě.


Tohle prostě muselo dojít ke katarzi. A že nastala není špatně.
Psala jsem ti to už v předstihu, dej si tu od toho pauzu na týden na dva.
Úplně se vykašli na politiku, vem to jen jako katalyzátor. Jako možnost nabrat na své spirituální cestě jiný směr.
:)
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 11:35:25

Zdeněk. píše:Vždycky mi zněly v uších slova Jirky Ledvinky: "nehádejte se s nima, nepřesvědčíte je; oni to mají nastavené jinak; leda se tím vyčerpáte; až pak třeba konečně padnete na hubu, tak vám to možná dojde".


To je sice pravda, ale obdivuji tě, jak dlouho ses snažil vysvětlovat vyšší pravdu. :yes:

:)
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 11:40:17

Návštěvník píše:
To je sice pravda, ale obdivuji tě, jak dlouho ses snažil vysvětlovat vyšší pravdu. :yes:

:)


Prosím, napiš mi něco o té vyšší pravdě. Jak se liší od té nejvyšší?

Díky.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 11:55:11

Jana píše:
Návštěvník píše:
To je sice pravda, ale obdivuji tě, jak dlouho ses snažil vysvětlovat vyšší pravdu. :yes:

:)


Prosím, napiš mi něco o té vyšší pravdě. Jak se liší od té nejvyšší?

Díky.

:)

Zdeňku, to je jen pokus Jany tě opět vtáhnout to hry na kočku a myš.
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 12:08:27

To bylo tebe návštěvníku, Zdeňka nech být.

To je pořád keců, jak mají být slyšet všechny názory, to je přeci princip demokracie a nesluší se ani říkat, co je a co není lež. A nejednou
Jsou tu nižší a vyšší pravdy?
Vyšší pravda je to, která odpovídá tvému názoru?
Nebo je tu něco objektivního, jak ji rozlišit?
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 13. bře 2022 12:25:39

Jana píše:
Návštěvník píše:
To je sice pravda, ale obdivuji tě, jak dlouho ses snažil vysvětlovat vyšší pravdu. :yes:

:)


Prosím, napiš mi něco o té vyšší pravdě. Jak se liší od té nejvyšší?

Díky.

:)

Vyšší pravda je samozřejmě ta moje. Jinou pravdu neznám a neuznám, tak je proto i nejvyšší.
Návštěvník
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 12:28:44

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
To je sice pravda, ale obdivuji tě, jak dlouho ses snažil vysvětlovat vyšší pravdu. :yes:

:)


Prosím, napiš mi něco o té vyšší pravdě. Jak se liší od té nejvyšší?

Díky.

:)

Zdeňku, to je jen pokus Jany tě opět vtáhnout to hry na kočku a myš.


Podle sebe, soudím Tebe, viď Evi.

:)
Ostatně, Taro, tenhle dotaz nebyl na Zdeňka a ani na Tebe, ale na autora příspěvku o vyšší pravdě.

A mě jeho pohled na vyšší pravdu opravdu zajímá.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Réza » ned 13. bře 2022 12:49:19

Réza píše:To bylo na tebe návštěvníku, Zdeňka nech být.


O vyšší pravdě psal Návštěvník, reagoval zase Návštěvník, ten Návštěvník byl dotázán na vysvětlení vyšší pravdy.
Myslela jsem, že on se ohradil a vola Zdeňka, aby to on vysvětlil, protože Návštěvník nemá svých slov.
Pokud to byl ještě jiný návštěvník, tak jeho dovolávání se Zdeňkových slov nechápu.

Padlo tu vysvětlení: "Vyšší pravda je ta moje" :-)
Réza
 

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 12:56:54

Réza píše:
Réza píše:To bylo na tebe návštěvníku, Zdeňka nech být.


O vyšší pravdě psal Návštěvník, reagoval zase Návštěvník, ten Návštěvník byl dotázán na vysvětlení vyšší pravdy.
Myslela jsem, že on se ohradil a vola Zdeňka, aby to on vysvětlil, protože Návštěvník nemá svých slov.
Pokud to byl ještě jiný návštěvník, tak jeho dovolávání se Zdeňkových slov nechápu.

Padlo tu vysvětlení: "Vyšší pravda je ta moje" :-)

Aha, ano, díky. Předpokládám, že "Vyšší pravda je ta moje" nebyla odpověď Návštěvníka, který psal "obdivuji tě, jak dlouho ses snažil vysvětlovat vyšší pravdu", předpokládám, že ten první Návštěvník snad neměl na mysli nic osobního.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Jana » ned 13. bře 2022 12:59:41

Réza píše:Pokud to byl ještě jiný návštěvník, tak jeho dovolávání se Zdeňkových slov nechápu.

Proto se také ptám a doufám, že k tomu něco napíše.

Je klidně možné, že tady dochází nějakým nedopatřením k nějakému nedorozumění.

Někdy mohou být stejná slova chápána různě.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co se to s námi stalo

Nový příspěvekod Pedriito » ned 13. bře 2022 13:12:36

Juch

No co, co...

Z pravdy je i juch.

Je juch pravdou?
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků