Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jednotl

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 11:40:09

Vysvětlování tu může být, když budeš brát, aspoň trochu v potaz, to co ti odpovídám.

Napsala jsem teď poměrně dlouho alegorii o vytírání.
Ale právě se mi neobratným kliknutím smazala.

Tak jen stručně:
Měla jsem pocit, že je tu našlapáno, tak jsem vzala hadr a vytřela.
To se, jak jsi psala výše nevyjímá z vnímání jednoty.

To vše další jsou tvoje a jiných interpretace.
Ano viděla jsem tu špínu, vytřela jsem s poznámkou, taky se můžete dívat, kam šlapete.
To že vidím, že je podlaha špinavá, neznamená, že tím trpím. To je normální běh světa, že se podlaha zašpiní. Tim, že při úklidu řeknu koukejte, jak jste tu našlapali, nevyzývám nikoho k tomu, aby trpěl. Ale chápu, že to se to může, toho na koho je to mířeno dotknout.
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Jana » pát 15. dub 2022 12:21:39

A nalézáš v tom, co poznáváš, nějaké skutečné zlo, před kterým nemáme zavírat oči?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7074
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 12:57:47

A četla jsi ty příspěvky výše?
Četla jsi alespoň ty svoje?

Vidíš rozdíl mezi mnou a tebou a kýmkoliv dalším?
Myslíš si, že poznávám něco jiného než zy a kdokoliv další.
Platí, že rozlišuješ nebo nerozlišuješ mezi lidmi.
Pokud platí, že nerozlišuješ, pak je ti má odpověď na stejno s odpovědí kohokoliv.
Pokud rozlišuješ, je to cesta, jak tomu všemu porozumět sama.
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Jana » pát 15. dub 2022 13:19:11

Zkus mít se mnou větší trpělivost, jestli jsi přečetla všechno, co jsem Ti napsala, tak mi, prosím, odpověz ještě na tu poslední otázku:

Jana píše:A nalézáš v tom, co poznáváš, nějaké skutečné zlo, před kterým nemáme zavírat oči?


Aby mi bylo jasné, co máš konkrétně na mysli, když píšeš:

Réza píše:
Nezavírejme oči před zlem
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7074
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 14:11:13

V tom, co poznávám, není nikdo skutečný.
I ten, který poznává není skutečný.

Shrnu-li to:
Někdo ne-skutečný, řekl něco někomu ne-skutečnému, aby udělal ne ne-skutečného v ne-skutečném světě.
Jak moc to někdo další ne-skutečný chce rozebírat?

V tom, co je z Poznání viděn, a co je proměnlivé, tedy ne-skutečné ve ve smyslu ne-stálé, v tom je mnoho polarit, mnoho osob, které mohou mít otevřené či zavřené oči. Pouze v tomto viděném má výraz otevřené oči nějaký smysl. Jen v tomto viděném, má smysl rozdělení já a ty. V tomto to viděném je možné v jediném komentáři říct: Nerozlišuji mezi já a ty, ale zajímá mě, jak to vidíš ty. Jak chceš něco v rámci této logiky pochopit?
V tomto viděném se objevují rady mistrů. V tomto viděném můžeme mluvit o poznávání. O tom, že to někdo má zahaleno víc někdo míň. V tomto viděném se objevují slova o místě či stavu odkud je díváno se. Jako stopy pro hledající. Jako radost pro nalézající. Ale ani slovo "místo" ani slovo "stav" dostatečně neukáží na to, odkud se dívá. Je to zase jen slovo. Jsou různá místa, ale toto "místo" není jedním z nich - je všude. Je mnoho stavů, ale tento stav, není jedním z nich, ale je vždy.
Celé toto poznávání není skutečné.
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 14:16:39

Zkusím to ještě jednodušeji:
To, co je za protiklady, je za protiklady a pojmy zlo a dobro tam nemají smysl.

V tom, co není za protiklady, tam , kde protiklady existují, pojmy zlo a dobro mají smysl a neměly by se relativizovat.

A teď pozor!
To před a za jsou strany téže mince, nejsou to 2 věci nebo 2 světy. Je to tu obojí zároveň.
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. dub 2022 14:54:52

Velmi dobrá analýza, jak vzniká zlo - ne jen teď u Rusů na Ukrajině, ale u všech národů.

Co dělá z „hodných hochů“ vraždící monstra? Znovu se to ukázalo na Ukrajině

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-co-dela-z-hodnych-hochu-vrazdici-monstra-znovu-se-to-ukazalo-na-ukrajine-198399#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3535
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Jana » pát 15. dub 2022 17:21:35

Réza píše:Zkusím to ještě jednodušeji:
To, co je za protiklady, je za protiklady a pojmy zlo a dobro tam nemají smysl.

Dobře

V tom, co není za protiklady, tam , kde protiklady existují, pojmy zlo a dobro mají smysl a neměly by se relativizovat.

A teď pozor!
To před a za jsou strany téže mince, nejsou to 2 věci nebo 2 světy. Je to tu obojí zároveň.


Takže obojí je stále totéž. Nejsou tady dvě skutečnosti, je tady jen jedna existence.

Had, který se jevil jako zlý a nebezpečný, je obyčejným provazem, ve kterém nenalézám ani drobet zla. Proto se Tě ptám konkrétně a prosila bych konkrétní odpověď:

"Nalézáš v tom, co právě teď přímo nezprostředkovaně poznáváš, opravdu nějaké skutečné zlo, před kterým nemáme zavírat oči?"
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7074
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 17:32:45

Už jsem odpověděla.

:)
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Jana » pát 15. dub 2022 17:34:12

Můžeš tu konkrétní odpověď na otázku:

"Nalézáš v tom, co právě teď přímo nezprostředkovaně poznáváš, opravdu nějaké skutečné zlo, před kterým nemáme zavírat oči?"

sem překopírovat?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7074
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Jana » pát 15. dub 2022 17:47:55

Vy nejste v těle, tělo je ve vás! Mysl je ve vás. Tělo a mysl jsou události, které se vám přihodily. Jsou tu proto, že je považujete za zajímavé. Vaše pravá podstata má nekonečnou schopnost se radovat. Je plná nadšení a lásky. Prozařuje všechno, co je v jejím dosahu, nic není vyloučeno. Ne­zná zlo ani ošklivost, je plná naděje, víry a lásky.
viewtopic.php?f=104&t=6381
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7074
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 17:49:06

Ještě konkrétněji odpovím,
je to sice nerozdělené, ale pozornost může se obracet na jednu či druhou stranu mince.
Tvá pozornost je teď na straně duality. Tak, kde mezi já a ty je rozdíl.
Na této straně mince, kde se teď ty (oddělená) od já - kdyby to tak nebylo, tak koho by ses ptala? - na této straně mince, existují pojmy dobro a zlo a jednotlivec by neměl před zlem zavírat oči.

Půjdeš-li v parku a uvidíš, že tam muž znásilňuje ženu. Promítneš si v myslí, že je to jen provázek, jen stínohra? A s klidným srdcem projdeš?

Nebo jiná situace, nejsi toho svědkem napřímo, ale ve městě se objeví zprávy, že se to děje.
Zastupitelstvo, začne řešit, že by se měl park osvětlit.
Pokud to půjde úplně mimo tebe, tak budiž. nebudu to komentovat.
Ale pokud někdo začne vykřikovat, že se to neděje, že výdaje na osvětlení je zbytečné. Navíc ty ženy si zato samy můžou, že provokativně chodí oblečené. Pak to toho dotyčného na nějaké úrovni zajímá. Pak považuji za správné, označit za zlý skutek znásilnění a ne provokativní chůzi.

Jasně, že na druhé straně mince toto neexistuje.
Ale tam není ani kdo by se koho ptal !!!

A jestli chceš dobrou radu pro duchovní cestu, tak nejdřív zpochybni sebe a až potom svět!
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 17:51:33

Jana píše:
Vy nejste v těle, tělo je ve vás! Mysl je ve vás. Tělo a mysl jsou události, které se vám přihodily. Jsou tu proto, že je považujete za zajímavé. Vaše pravá podstata má nekonečnou schopnost se radovat. Je plná nadšení a lásky. Prozařuje všechno, co je v jejím dosahu, nic není vyloučeno. Ne­zná zlo ani ošklivost, je plná naděje, víry a lásky.
viewtopic.php?f=104&t=6381


ANO!
Takto začíná zpochybnění toho, kdo jsi.
Nejsi tím, co je v tělo. Jsi to v čem je tělo.

Pokud toto nepochopíš. Otázky nezmizí.
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Réza » pát 15. dub 2022 17:57:27

Dokud to nepochopíš, tak to další bude pro tebe navždy jen vysněnou metou, ke které se osoba snaží přiblížit.
A hypnózou se přesvědčit, že už je v cíli.

Podstata prozařuje všechno, co je v jejím dosahu, nic není vyloučeno. Ne­zná zlo ani ošklivost, je plná naděje, víry a lásky.
Réza
 

Re: Jordan Peterson: Úpadek společnosti začíná na úrovni jed

Nový příspěvekod Jana » pát 15. dub 2022 18:08:57

Réza píše:
Podstata prozařuje všechno, co je v jejím dosahu, nic není vyloučeno. Ne­zná zlo ani ošklivost, je plná naděje, víry a lásky.


Tvá pravá podstata, od které nejsi nijak oddělena, nezná zlo, ale nevědomá mysl může zlo nalézat. Nicméně mysl Tvou skutečnou podstatou není.

Může tady být prožívání života skrz ego, skrz egoismus, může tady být připoutanost k mysli a pak samo sebou se objevují strachy, negativní emoce a klasifikace zlého.

A nebo náš život může být v režii Boží Lásky, pak je naše mysl meditativní, čistá a nevzniká potřeba si něco o někom nebo o něčem myslet. Nevzniká připoutanost k příběhu. Nevzniká připoutanost k jeho klasifikaci. Proto říká Mooji, že když se Tvá mysl zabývá zlem, máš meditovat a dospět tak do hlubšího poznání, které nelze mentálně předat.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7074
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků