Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Réza » stř 13. dub 2022 17:31:39

Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého.
Měli bychom, tedy umět rozlišit dobro od zla.
Necháme si to vzít. Máme snad upustit od snahy rozlišit dobro od zla, rozlišit pravdu od lži. Kolikrát musíme zaslechnout všchni nám lžou, pravdy se nelze dopátrat,abychom tento postoj vzali za svůj?

Žijeme v iluzi, to hlásají i východní svaté texty. Ale nezapomínejme, že nám byly dány nástroje, jakoukoliv iluzi prohlédnout. Stejně tak nám byly dány ochrany a obranné strategie, abychom to nedokázali. Je to věčný boj a utichne až po odhalení nejvyšší pravdy.

Při vstupu na toto fórum, jsem si naivně myslela, že je tu společenství lidí, kteří odhalení nejvyšší pravdy mají za svou nejvyšší metu. Tak jako jsem to v té době měla já. Ale časem jsem poznala, že tato touha se v srdci člověka rodí opravdu jen zřídka.

V poslední době mě však překvapuje, že schopnost rozlišovat se tu vytrácí i v běžných rovinách. Jakoby tím, že řekneme, že nezáleží, zda je něco pravda či lež, jakoby se tím smazal fakt, že jsme pojedli ovoce ze stromu poznání.
Je to vlastně zabití dvou much najednou. Nemusím se starat o okolní svět a nemusím usilovat o svoje nejvyšší poznání. A že je to tak správně nám potvrzují všichni mudrci popisem, že je to stav bez úsilí.

Vybíráme si z učení Mistrů jen to, co se nám hodí do krámu, abychom mohli setrvat ve stavu v jakém jsme. Smrádeček, ale teploučko.
Réza
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2022 17:37:01

Réza píše:Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého.
Měli bychom, tedy umět rozlišit dobro od zla.
Necháme si to vzít. Máme snad upustit od snahy rozlišit dobro od zla, rozlišit pravdu od lži. Kolikrát musíme zaslechnout všchni nám lžou, pravdy se nelze dopátrat,abychom tento postoj vzali za svůj?

Žijeme v iluzi, to hlásají i východní svaté texty. Ale nezapomínejme, že nám byly dány nástroje, jakoukoliv iluzi prohlédnout. Stejně tak nám byly dány ochrany a obranné strategie, abychom to nedokázali. Je to věčný boj a utichne až po odhalení nejvyšší pravdy.

Při vstupu na toto fórum, jsem si naivně myslela, že je tu společenství lidí, kteří odhalení nejvyšší pravdy mají za svou nejvyšší metu. Tak jako jsem to v té době měla já. Ale časem jsem poznala, že tato touha se v srdci člověka rodí opravdu jen zřídka.

V poslední době mě však překvapuje, že schopnost rozlišovat se tu vytrácí i v běžných rovinách. Jakoby tím, že řekneme, že nezáleží, zda je něco pravda či lež, jakoby se tím smazal fakt, že jsme pojedli ovoce ze stromu poznání.
Je to vlastně zabití dvou much najednou. Nemusím se starat o okolní svět a nemusím usilovat o svoje nejvyšší poznání. A že je to tak správně nám potvrzují všichni mudrci popisem, že je to stav bez úsilí.

Vybíráme si z učení Mistrů jen to, co se nám hodí do krámu, abychom mohli setrvat ve stavu v jakém jsme. Smrádeček, ale teploučko.


Rézo, co je podle tebe ta nejpravdivější pravda, o které říkáš, že je nejvyšší? Co je podle tebe lež? Co je podle tebe nejvyšší poznání? Co je z učení Mistrů podle tebe opomíjeno? Jak vypadá podle tebe konkrétně ten smrádeček?
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Réza » stř 13. dub 2022 18:17:23

Nejvyšší pravda je pravda o tom, kdo ve skutečnosti jsme.
Ale není to pravda o tom kým jsme jako osoba. Nevyjádřím tu pravdu, ponechám to na každém, aby ji hledal či nehledal.

Smrádeček, ale teploučko je jakákoliv situace, kdy dáme přednost pohodlí zažívaného stavu, který sice není ideální, před otevřením okna a vyvětráním, tzn. otevření očí pro spatření tohoto stavu bez předsudků dlouhodobě zažitého vnímání a otevření se změně nového vidění.
Réza
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2022 18:19:37

Réza píše:

V poslední době mě však překvapuje, že schopnost rozlišovat se tu vytrácí i v běžných rovinách.


Ty vůbec nerozlišuješ. Přebíráš 1:1 všechno, co ti vrchnost řekne. Navíc jsi přesvědčená, že právě ty máš patent na pravdu a že jsi dál než ostatní. Proto se zřejmě cítíš být povolána pořád agitovat.

Akceptovat ostatní takové, jací jsou, je zřejmě těžké. Ale snažit se je měnit nebude mít úspěch. A tak zbývá jen to pohoršování, jak to mají ostatní proti tobě špatně. :D
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Réza » stř 13. dub 2022 18:33:11

Návštěvník píše:
Réza píše:

V poslední době mě však překvapuje, že schopnost rozlišovat se tu vytrácí i v běžných rovinách.


Ty vůbec nerozlišuješ. Přebíráš 1:1 všechno, co ti vrchnost řekne. Navíc jsi přesvědčená, že právě ty máš patent na pravdu a že jsi dál než ostatní. Proto se zřejmě cítíš být povolána pořád agitovat.

Akceptovat ostatní takové, jací jsou, je zřejmě těžké. Ale snažit se je měnit nebude mít úspěch. A tak zbývá jen to pohoršování, jak to mají ostatní proti tobě špatně. :D


Mrzí mě, že to, co tu píšu považuješ, za pohoršování.
Mrzí mě, že si myslíš, že nerozlišuju. Chápu, že nechceš slyšet, že nerozlišuješ ty nebo mnozí tady.
Je to můj názor, že je tu hodně obětí dezinformační války. Prosím neber mi ho a toleruj ho. Čistě můj osobní pocit je, že je mi z toho smutno. Tito lidé, podle mého čistě osobního názoru, jsou zranění, sice necítí bolest, ale jejich duše je osekaná. A já k tomu zkrátka nechci mlčet. Mohla bych, ale nechci.
Pokud tu nikdo nebude psát o válce nebudu ani já. Pokud se tu však budou objevovat názory na válku a to třeba i takové, že není. Tak napíšu svůj názor. Jsem ráda, že i podle tebe mám na názor právo. Ber to jako zkoušku, jestli jsi ho schopná tolerovat.

Koho myslíš vrchností?
Svrchované bytí? Nebo tam máš nějaký mezičlánek?
Réza
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2022 19:10:51

Réza píše:
Návštěvník píše:
Réza píše:

V poslední době mě však překvapuje, že schopnost rozlišovat se tu vytrácí i v běžných rovinách.


Ty vůbec nerozlišuješ. Přebíráš 1:1 všechno, co ti vrchnost řekne. Navíc jsi přesvědčená, že právě ty máš patent na pravdu a že jsi dál než ostatní. Proto se zřejmě cítíš být povolána pořád agitovat.

Akceptovat ostatní takové, jací jsou, je zřejmě těžké. Ale snažit se je měnit nebude mít úspěch. A tak zbývá jen to pohoršování, jak to mají ostatní proti tobě špatně. :D


Mrzí mě, že to, co tu píšu považuješ, za pohoršování.
Mrzí mě, že si myslíš, že nerozlišuju. Chápu, že nechceš slyšet, že nerozlišuješ ty nebo mnozí tady.


Taky chápu, že nechceš slyšet, že nerozlišuješ.

Réza píše:Je to můj názor, že je tu hodně obětí dezinformační války. Prosím neber mi ho a toleruj ho.


No, je to tvůj názor, ale to neznamená, že je pravdivý. Lidé prostě rozlišují jinak než ty a vidí tě jako obět mainstreamové propagandy.


Réza píše:Čistě můj osobní pocit je, že je mi z toho smutno. Tito lidé, podle mého čistě osobního názoru, jsou zranění, sice necítí bolest, ale jejich duše je osekaná. A já k tomu zkrátka nechci mlčet. Mohla bych, ale nechci.
Pokud tu nikdo nebude psát o válce nebudu ani já. Pokud se tu však budou objevovat názory na válku a to třeba i takové, že není. Tak napíšu svůj názor. Jsem ráda, že i podle tebe mám na názor právo. Ber to jako zkoušku, jestli jsi ho schopná tolerovat.


Chceš, aby tvůj názor byl tolerován, ale nevypadá to, že sama umíš tolerovat jiný názor.

Jiný názor je ok, ale agitace je otravná - je to v podstatě netolerovnání jiných názorů.
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2022 19:31:42

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Réza » stř 13. dub 2022 19:40:28

Holt se budeš muset vyrovnat i s otravnými myšlenkami.
Réza
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2022 19:48:46

Réza píše:Holt se budeš muset vyrovnat i s otravnými myšlenkami.


A když žádné otravné myšlenky nejsou? Také musím?
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Réza » stř 13. dub 2022 19:56:53

No já o otravné agitaci nepsala...
Ale je fakt, že pokud to není otravná myšlenka, tak nemusíš.

Budeme si tu vysvětlovat i základní principy logiky?

...
Takže beru za to, že nejsou otravné myšlenky. Skvělé. Zdá se, že se posouváme přímo do nirvány!
Réza
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. dub 2022 19:59:45

:D
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. dub 2022 8:20:27

Návštěvník píše:
No, je to tvůj názor, ale to neznamená, že je pravdivý. Lidé prostě rozlišují jinak než ty a vidí tě jako obět mainstreamové propagandy.


Lidé? Když tak jen někteří lidé rozlišují jinak. Ty rozlišuješ jinak. Neznám osobně nikoho, kdo by rozlišoval "jinak", a že znám hodně lidí.
Jenom tady v těch diskuzích se pro mne několik takových objevilo.

Mnozí normální lidé na to diskutovat s těmi jinak rozlišujícími tady nemají žaludek. Mne to naopak zajímá. Proč a jak tohle pokřivení v některých lidech vzniká, proč jsou tak chytlaví na ty záměrné dezinformace, protože pro mne je to zatím nová zkušenost, jak lidé mohou také myslet, cítit a takhle se projevovat. Jistě to má, jako všechno, své příčiny a ty hledám.
:)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. dub 2022 13:25:42

miroslav píše:
Návštěvník píše:
No, je to tvůj názor, ale to neznamená, že je pravdivý. Lidé prostě rozlišují jinak než ty a vidí tě jako obět mainstreamové propagandy.


Lidé? Když tak jen někteří lidé rozlišují jinak.
:)


Každý rozlišuje podle svých měřítek a ta nejsou nikdy zcela totožná, naopak mohou být diametriálně odlišná. Jestliže to nedokážeš pochopit, tak to nech být.
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 14. dub 2022 13:30:01

miroslav píše:
Mnozí normální lidé na to diskutovat s těmi jinak rozlišujícími tady nemají žaludek.


Z toho si nic nedělej. Taky nemám žaludek na ty dezinformace, které pořád vědomě produkuješ.
Návštěvník
 

Re: Pojedli jsme ovoce ze stromu poznání dobrého a zlého

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. dub 2022 21:14:59

Návštěvník píše:
Z toho si nic nedělej. Taky nemám žaludek na ty dezinformace, které pořád vědomě produkuješ.


Můžeš uvést nějaký příklad dezinformace, kterou jsem vědomě vyprodukoval?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků