Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » úte 14. lis 2023 10:04:49

Tara píše:Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová poskytla rozhovor Parlamentním listům.


To je pěkně zapšklá jedubaba. :D

Všechno špatně, voliči jsou špatně. S takovou to asi manžel doma nemá lehký.

To je hlas tvého srdce Taro?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2023 11:43:26

Tara píše:Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová poskytla rozhovor Parlamentním listům. Přinášíme celé jeho znění.
Zavřená Nigérie. Majerová účtuje: Tak to dopadá, když je premiér servilní signalista s nutellou
„Vláda dovoluje, že my, výrobci velmi levné elektrické energie, máme pro vlastní potřebu pomalu nejdražší elektřinu na světě. Lidé i firmy jsou doslova okrádáni za bílého dne,“ říká předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová. „Servilní signalista s nutellou,“ padlo pak v souvislosti s premiérem. Nešetřila ani prezidenta. „Jeden přešlap za druhým, neskonalý amatérismus, zbytnělá, ale ničím neopodstatněná arogantní ega,“ hodnotí celkově vládu a posílá jasný vzkaz. Dostala se také k migrační politice a zmínila povinné migrační kvóty.


Díky. Bohužel je to tak. :(
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » úte 14. lis 2023 13:17:10

miroslav píše:
Tara píše:Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová poskytla rozhovor Parlamentním listům.


To je pěkně zapšklá jedubaba. :D

Všechno špatně, voliči jsou špatně. S takovou to asi manžel doma nemá lehký.

To je hlas tvého srdce Taro?

No bať! :-)

Miroslave, popravdě, ani se už poslední dobou nezabývám čtením tvých příspěvků, poněvač, protože jsou zcela mimo rank mého cítění.
Ale tady se mě na něco přímo ptáš, no tak odpovím.

To, že jsou mi názory Trikolory sympatické už od doba vzniku Trikolory, kdy předsedou, lépe řečeno duší strany byl V. Klaus mladší, se netajím. Volila jsem Trikoloru i teď u posledních voleb.
To, že V. Klaus ml. odešel z ústraní politického, veřejného života je mi docela líto, nebo jak to říct, ale chápu ho.
Jeho otce, V. Kluase staršího si taky vážím, ať už tím, co vykonal pro ČR v minulosti a i nyní za jeho nynější názory, v současné době.

Zuzana Majerová je dobrý nástupce, prodloužená ruka V. Klause mladšího. S názory Trikolory prostě souzním.
Strana SPD, Okamurovců, pro mě byla vždy příliš ortodoxní, příliš nacionalistická, ale taky vždy kopala za českou republiku, za její občany atd.
Ve spojení těchto dvou stran vidím velký potenciál něco konečně v budoucnu změnit, i když.... jestli už nebude pozdě.....

Na hubu padneme tak jak tak. Díky Fialově vlezdoprdelství a Pavlopetrovskému srazení podpadků a vykonávání rozkazů.

Ale jak se říká, teprve od odražení se od skutečného dna mohou nastat lepší zítřky :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » úte 14. lis 2023 14:47:02

Tara píše:
Na hubu padneme tak jak tak. Díky Fialově vlezdoprdelství a Pavlopetrovskému srazení podpadků a vykonávání rozkazů.

Ale jak se říká, teprve od odražení se od skutečného dna mohou nastat lepší zítřky :-)


Na hubu padneme kdyžtak pokud se k moci dostanou Okamurovci nebo podobní populisti.
Je zázrak, že takový člověk jako Petr Pavel se stal prezidentem (podle mne).
Proč by měl někoho poslouchat? Je naprosto nezávislý.
Fiala je dost paralizovaný tím, že musí dělat hodně kompromisní politiku mezi pěti stranami. Po volbách se to nejspíš změní a vyhraje zase Babiš.

Tyhle nálepky o vlezdoprdelství a srážení podpadků, jsou účelové pomluvy, které asi rezonují v tvém srdci, podle toho, co píšeš.
A co říkáš na tu Čechoslovačku, co neuznává ČR s tím, že to není stát, ale firma?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2023 16:22:53

miroslav píše:
Tara píše:
Na hubu padneme tak jak tak. Díky Fialově vlezdoprdelství a Pavlopetrovskému srazení podpadků a vykonávání rozkazů.

Ale jak se říká, teprve od odražení se od skutečného dna mohou nastat lepší zítřky :-)


Na hubu padneme kdyžtak pokud se k moci dostanou Okamurovci nebo podobní populisti.


To jsou účelové pomluvy.

Je těžké si představit, že by mohla být ještě horší vláda, než je tento současný pětislepenec.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » úte 14. lis 2023 16:40:30

A co říkáš na tu Čechoslovačku, co neuznává ČR s tím, že to není stát, ale firma?



Vůbec netuším, koho myslíš?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 14. lis 2023 16:42:26

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-sp ... h-40450786

SPD a Trikolora se dohodly na spolupráci ve volbách

Hnutí SPD a strana Trikolora se dohodly na podmínkách spolupráce ve volbách v roce 2024, tedy ve volbách do Evropského parlamentu, volbách do Senátu a krajských zastupitelstev. Smlouva, kterou dnes podepsali zástupci obou stran, stanovuje podle předsedy SPD Tomia Okamury mimo jiné mechanismus tvorby kandidátních listin.

Podle předsedkyně Trikolory a bývalé poslankyně ODS Zuzany Majerové smlouva tvoří základ pro spojování všech vlasteneckých a konzervativních sil v České republice.

Podle Okamury se strany dohodly na společných programových prioritách, které budou společně prosazovat. Cílem je podle něj vytvořit větší politickou sílu, zvýšit šance na společný úspěch ve volbách a nabídnout alternativu pro občany ČR.

Mezi programové priority podle Okamury patří prosazování zákona o referendu, odmítnutí eura, boj proti nelegální migraci a islamizaci nebo podpora státní a družstevní výstavby. Společný důraz budou podle Majerové strany klást také na vzdělávání, shodu našli i na požadavku na zrušení koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní Českou televizi a Český rozhlas.

Smlouva podle Okamury obsahuje také společné principy spolupráce na regionální úrovni, strany mají vytvořit společné volební štáby a společný program pro jednotlivé kraje.

Výzkumy voličské podpory připisují sněmovní SPD zhruba deset procent, Trikolora se v průzkumu z června pohybovala kolem dvou procent.

Podobně jako tento projekt vznikl před sněmovními volbami 2021 proti nyní opozičnímu hnutí ANO Andreje Babiše projekt Spolu spojující občanské demokraty, lidovce a TOP 09 a spojení Starostů s Piráty. Po volbách tyto dvě koalice uzavřely vládní spolupráci, když společně získaly převahu mandátů v dolní parlamentní komoře.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » úte 14. lis 2023 17:35:30

Návštěvník píše:
Na hubu padneme kdyžtak pokud se k moci dostanou Okamurovci nebo podobní populisti.


To jsou účelové pomluvy.
[/quote]

To nejsou pomluvy, to je můj názor.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » úte 14. lis 2023 17:39:57

Tara píše:
A co říkáš na tu Čechoslovačku, co neuznává ČR s tím, že to není stát, ale firma?



Vůbec netuším, koho myslíš?


Janu Peterkovou
Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » úte 14. lis 2023 18:32:18

Tak tahle ta paní mi vůbec nic neříká, eeeee :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Vostálník » úte 14. lis 2023 18:51:25

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Na hubu padneme kdyžtak pokud se k moci dostanou Okamurovci nebo podobní populisti.


To jsou účelové pomluvy.


To nejsou pomluvy, to je můj názor.[/quote]

Hitler byl taky populista,

a nebejt ruský zimy,

byl by nejslavnějším vojevůdcem,

ale i takto je nejslavnější vrahem...


Přesto neustále coby archetypální postava přitahuje lidi,

důkazem čehož jsou filmy a knihy o něm,

neustále lidi přitahuje...

A přitom to byl jen vobyčejnej člobrda,

to Okamura je japonskej moravák !!!
Vostálník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2023 13:51:33

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... t-40383009

Hlubinné úložiště jaderného odpadu v ČR nebude dřív než za několik desítek let

Zprovoznění hlubinného úložiště jaderného odpadu v České republice je z technického pohledu za určitých předpokladů možné v horizontu desítek let, řekla mluvčí Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) Martina Bílá. Úložiště, v němž by měly být trvale v hloubce půl kilometru uloženy tisíce tun vyhořelého paliva z jaderných elektráren, má v ČR podle dřívějších informací vzniknout do roku 2065.

Plán Evropské komise k dočasnému zařazení jádra a plynu mezi zelené investice počítá s tím, že do roku 2050 budou muset mít jaderné elektrárny pro svůj odpad hlubinná úložiště, která zatím neexistují.

"Česká republika disponuje dostatečně rozvinutým programem přípravy hlubinného úložiště včetně kompetentních institucí a odborníků, kteří tuto problematiku řeší. Zprovoznění velkých technologických celků v horizontech desítek let je z technického pohledu za určitých předpokladů možné," uvedla ve středu Bílá.

V červnu 2020 Rada SÚRAO schválila zúžení na čtyři místa, v prosinci téhož roku o tom rozhodla vláda. Hlubinné úložiště jaderného odpadu tak má v Česku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku, či Březový potok na Klatovsku.

Postup státu při hledání úložiště dlouhodobě kritizuje Platforma proti hlubinnému úložišti, jež sdružuje 35 obcí a měst a 16 spolků. Místo pro trvalé uložení vyhořelého jaderného paliva z českých atomových elektráren i dalšího radioaktivního odpadu se hledá od 90. let minulého století. Náklady na stavbu a provoz hlubinného úložiště mají podle dřívějších informací dosáhnout zhruba 111 miliard korun.

Na přípravy šly skoro dvě miliardy

Nyní se vyhořelé palivo z jaderných bloků ukládá do meziskladů přímo v areálech elektráren. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v listopadu 2020 uvedl, že na přípravy hlubinného úložiště vynaložila SÚRAO již přes 1,8 miliardy korun.

Plán Evropské komise zatím Bílá nechtěla komentovat, jde podle ní o předběžný návrh. "Před finálním schválením není možné termíny komentovat," řekla mluvčí. Pro vysokoaktivní odpad a vyhořelé palivo představuje podle ní hlubinné geologické ukládání nejmodernější řešení široce uznávané odbornou komunitou po celém světě.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 15. lis 2023 15:24:10

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-ob ... a-40450875

Obce nebudou mít veto proti úložišti radioaktivního odpadu. Lokalitu určí vláda

Poslanecká sněmovna ve středu schválila zákon, který má určit pravidla pro přípravu stavby hlubinného úložiště radioaktivního odpadu. Poslanci odmítli dát obcím právo vetovat úložiště na svém území. Místo pak určí vláda bez souhlasu parlamentu, jak požadovala původní verze vládní novely zákona. Předloha nyní zamíří do Senátu. Pro novelu hlasovala drtivá většina poslanců.

Stát má vytipovaná čtyři místa. Správa úložišť radioaktivních odpadů prověří lokality Horka a Hrádek na Vysočině, Březový potok na Klatovsku a Janoch nedaleko Temelína v Jihočeském kraji.

Poslanci Vít Kaňkovský (KDU-ČSL), Klára Kocmanová (Piráti) či Radek Koten (SPD) neúspěšně navrhovali, aby obce měly právo vetovat případnou výstavbu úložiště v jejich katastrálním území. Obce pouze dostanou více času na vyjádření svého stanoviska.

Podle ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (STAN) totiž nemůžou zájmy obcí převýšit zájmy státu. Všichni totiž prý vědí, že je úložiště potřeba vybudovat, ale každý to chce radši minimálně u souseda, ne u sebe. „Nebojím se odpovědnosti, vybereme nejbezpečnější místo,“ slíbil na plénu ministr.

Původní vládní předloha počítala s tím, že vládní rozhodnutí o výstavbě bude podmíněno souhlasem obou komor parlamentu. Poslanci však ve středu tuto podmínku vypustili, a vláda tak rozhodne o lokalitě a výstavbě sama.

Nyní předloha zamíří do Senátu.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » pát 17. lis 2023 11:11:10

Z FB

Drazí přátelé.............Dovolte mi malé zamyšlení!........Je pozdní večer den před 17.listopadem,dnem boje za svobodu a demokracii.Je mlhavo a chladno.Já sedím sám na vrchu Petříně na lavičce a dívám se na nádherně osvětlený Pražský Hrad a pod ním matičku Prahu...............

Začíná drobně pršet a je mi čím dál tím vetší zima . Fouká studený vítr a na mě padají mokré listy prastarých stromů,šeptajíce svou věčnou píseň o zrození a smrti.Jsem tak zahleděn do tohoto podivného divadla ,že jsem si nevšiml postavy s holí která se ke mě pomalu přišourala.Byl to starý asi 80.letý muž,v chatrném oblečení z 60.let,krk obtočený starou vlněnou šálou. Na hlavě starý flaušový klobouk.Jeho hubená ostře řezaná tvář a velké modré oči kontrastovaly s jeho dlouhou a vyhublou postavou......

,,Dobrý večer ",řekl.Mohu si přisednout?,,Ano".....,,To je nádhera že"..... Pražský Hrad sídlo českých panovníků a králů.Symbol naší státnosti a hrdosti našeho národa....,,Milujete svou vlast pane"?Národ?Lid?..
.,,Ano"hlesl jsem ,,miluji".....,,To je dobře".Tento národ čekají zlé časy ......Vše se opět opakuje!!! Rozumíte mi?,,Ano,myslím že ano pane "... Lidé jsou na sebe zlí.....Jsou prodejní, závistivý a plní falše...,,Ale já přesto věřím v dobro lásku a štěstí "Vykřikl jsem.....
Podíval se na mě a trpce se usmál.Namahavě se zvedl.,,Mějte se ".,,Vy také"... Pomalu zmizel ve tmě a já se díval do temně svítící lucerny nademnou....
.......

Přeji nám všem a celému našemu Svatováclavskému národu,aby temno pominulo a bylo jen světlo.......Milan.

.
.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » pát 17. lis 2023 12:57:59

Tara píše:"... Lidé jsou na sebe zlí.....Jsou prodejní, závistivý a plní falše...,,Ale já přesto věřím v dobro lásku a štěstí "


No, přibývá takových, co myslí hlavně na svůj břich a spotřebu. A tak naslouchají s "ohněm v srdci" populistům plným falše, že je někdo okrádá.
Jestli to tak půjde dál, tak nás opravdu čekají zlé časy.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedro » pát 17. lis 2023 13:00:22

Buď tam jsi, a slyšíš meziřádky, nebo nejsi přítomna a vidíš, co o bys ráda.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedro » pát 17. lis 2023 13:41:31

miroslav píše:
Tara píše:"... Lidé jsou na sebe zlí.....Jsou prodejní, závistivý a plní falše...,,Ale já přesto věřím v dobro lásku a štěstí "


No, přibývá takových, co myslí hlavně na svůj břich a spotřebu. A tak naslouchají s "ohněm v srdci" populistům plným falše, že je někdo okrádá.
Jestli to tak půjde dál, tak nás opravdu čekají zlé časy.

Lidé maj unikátní možnost, sebevědomosti... A ta může od toho dítěte nabýt mnoho tvarů.
Země plodí mnoho druhů dřevin i rostlin. Léčivých i jedivatých.
Co s tím má člověk? Všechno. Akorát je to květ, co dostal možnost pohybu, v těle i mysli.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Petra » pát 17. lis 2023 14:31:37

miroslav píše:
Tara píše:"... Lidé jsou na sebe zlí.....Jsou prodejní, závistivý a plní falše...,,Ale já přesto věřím v dobro lásku a štěstí "


No, přibývá takových, co myslí hlavně na svůj břich a spotřebu. A tak naslouchají s "ohněm v srdci" populistům plným falše, že je někdo okrádá.
Jestli to tak půjde dál, tak nás opravdu čekají zlé časy.



Právě kvůli tomuto tvému egoistickému smyšlení, přijdou zlé časy. Egoismus bohatých a zajištěných, kteří nechtějí brát ohled na ty, kdo na tom jsou mizerně, vede tradičně ke krizi a společenským změnám/revolucím.

Kdybys pochopil, že sociální opatření existují, aby byl chráněn majetek majetných, tak se na celou situaci začneš dívat jinak. Inteligentním majetným je tohle jasné, egoistickým ne.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Pedro » pát 17. lis 2023 15:03:46

Je jedno kolik toho kdo má.. důležité je, to co nemá.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » pát 17. lis 2023 15:14:27

Petra píše:
miroslav píše:
Tara píše:"... Lidé jsou na sebe zlí.....Jsou prodejní, závistivý a plní falše...,,Ale já přesto věřím v dobro lásku a štěstí "


No, přibývá takových, co myslí hlavně na svůj břich a spotřebu. A tak naslouchají s "ohněm v srdci" populistům plným falše, že je někdo okrádá.
Jestli to tak půjde dál, tak nás opravdu čekají zlé časy.



Právě kvůli tomuto tvému egoistickému smyšlení, přijdou zlé časy. Egoismus bohatých a zajištěných, kteří nechtějí brát ohled na ty, kdo na tom jsou mizerně, vede tradičně ke krizi a společenským změnám/revolucím.

Kdybys pochopil, že sociální opatření existují, aby byl chráněn majetek majetných, tak se na celou situaci začneš dívat jinak. Inteligentním majetným je tohle jasné, egoistickým ne.


Já proti sociálním opatřením nic nemám.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštevníků