Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » úte 03. kvě 2022 9:41:12

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 10:38:08

Mému životu žádní psychopati nevládnou.

:D
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 12:17:52

Necítím se být v žádném sociálním tlaku a nenechám si to vsugerovat.
Pokzd se nekdo cítí být v sociálním tlaku, doporučuji zapracovat sám na sobě a ne hledat vinu v nějakých elitách či čemkoliv jiném vnějším.
Prožívám-li vnitřní svobodu i vnější svět mi tu svobodu zrcadlí.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 14:40:52

Podle komentářů je vidět, že hypnoza funguje perfektně. Typická pro ni zřejmě bude velká zahleděnost do sebe. do ega - to tak nemám, , já, já......můj život, můj, ,můj, můj...

Zajímavá je ta tendence vsugerovat, že to, co se děje venku nemůže být příčinou vnitřního stavu. Zřejmě ani Hitler nemohl za to, že lidé - např. v koncetrácích prožívali obrovská utrpení. Kdyby nehledali chybu venku - v tom koncetráku, tak by byli štastní a vůbec by jim nevadilo, jak lidé okolo nich trpí.

To už je snadd lepší to, co říká Veil - žádné já neexistuje, žádný můj život neexistuje....

:)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 15:03:06

Návštěvník píše:Podle komentářů je vidět, že hypnoza funguje perfektně. Typická pro ni zřejmě bude velká zahleděnost do sebe. do ega - to tak nemám, , já, já......můj život, můj, ,můj, můj...


"Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěma se odehrává můj život."N.M.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Jana » úte 03. kvě 2022 17:52:45

Návštěvník píše:
Zajímavá je ta tendence vsugerovat, že to, co se děje venku nemůže být příčinou vnitřního stavu.

Je to přesně obráceně, vnější svět je obrazem stavu mysli. V osvícené prázdné mysli, tedy ne-mysli, je celá existence sat-čit-ánandou. Není tu žádná mentální interpretace, proto ani žádný odpor, žádná touha, tudíž ani žádné utrpení.


Návštěvník píše: Zřejmě ani Hitler nemohl za to, že lidé - např. v koncetrácích prožívali obrovská utrpení. Kdyby nehledali chybu venku - v tom koncetráku, tak by byli štastní a vůbec by jim nevadilo, jak lidé okolo nich trpí.


Jsou popsány případy, kdy jedinec byl po celou dobu uvnitřněn, ponořen v kontemplaci, meditaci, že ať se dělo cokoliv, nenastalo zachycení v prožívání jakéhokoliv utrpení. Z takové bytosti vyzařuje klid a síla a je tou nejlepší pomocí a oporou pro ostatní bytosti. Jeho činy jsou uvážlivé a moudré. Na druhé straně semletí mentální připoutaností a vyšilování z toho, co bylo a bude, je tím, co probouzí panikaření, bere lidem energii a je zdrojem právě toho utrpení, před kterým se chtějí ochránit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 19:08:06

Jana píše:
Návštěvník píše:
Zajímavá je ta tendence vsugerovat, že to, co se děje venku nemůže být příčinou vnitřního stavu.

Je to přesně obráceně, vnější svět je obrazem stavu mysli.


Jsou popsány případy, kdy jedinec byl po celou dobu uvnitřněn, ponořen v kontemplaci, meditaci, že ať se dělo cokoliv,

:)


Otázkou pak zůstává, proč byl takový člověk v koncentráku. Stav jeho mysli byl tak špatný, že si vytvořil venku koncetrák?
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 19:16:46

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Podle komentářů je vidět, že hypnoza funguje perfektně. Typická pro ni zřejmě bude velká zahleděnost do sebe. do ega - to tak nemám, , já, já......můj život, můj, ,můj, můj...


"Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěma se odehrává můj život."N.M.


Takhle to Nisragadatta neřekl. A rovněž vysvětlil, že používá slova jako já a můj, aby se přizpůsobil běžné mluvě svých návštěvníků. Nic takového ale ve skutečnosti neexistovalo. Mluvil takto s nimi v jejich snech. :)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 19:31:25

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Podle komentářů je vidět, že hypnoza funguje perfektně. Typická pro ni zřejmě bude velká zahleděnost do sebe. do ega - to tak nemám, , já, já......můj život, můj, ,můj, můj...


"Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěma se odehrává můj život."N.M.


Takhle to Nisragadatta neřekl.

Česky to samozřejmě neřekl, ale vyjádřeno je to nad vší pochybnost výstižně. Nebo můžeš napsat přesněji, jak tohle vyjádřil?

Návštěvník píše:A rovněž vysvětlil, že používá slova jako já a můj, aby se přizpůsobil běžné mluvě svých návštěvníků. Nic takového ale ve skutečnosti neexistovalo. Mluvil takto s nimi v jejich snech. :)

S tím, kdo prožívá utrpení světa, se nedá mluvit jinak, než v jeho snu.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Jana » úte 03. kvě 2022 20:04:56

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Zajímavá je ta tendence vsugerovat, že to, co se děje venku nemůže být příčinou vnitřního stavu.

Je to přesně obráceně, vnější svět je obrazem stavu mysli.


Jsou popsány případy, kdy jedinec byl po celou dobu uvnitřněn, ponořen v kontemplaci, meditaci, že ať se dělo cokoliv,

:)


Otázkou pak zůstává, proč byl takový člověk v koncentráku. Stav jeho mysli byl tak špatný, že si vytvořil venku koncetrák?


Proč je špatná otázka. Protože příčina a následek se odehrává v čase, tudíž je to hledání odpovědi v mysli. Tudíž tady není možná řeč o osvobození od připoutanosti k mysli.

Podobně můžeme pátrat například, "proč" umíral Nisargadatta nebo Ramana na rakovinu, jestli jejich stav mysli byl tak špatný, že si vytvořili takový tělesný problém.

Kdyby stav jejich mysli byl tak špatný, tak by samo sebou utrpení zažívali, jenže stav ne-mysli je naprosto dokonalý stav:

Maharadž: Doktoři diagnostikovali mému tělu rakovinu. Byl by někdo s tak vážnou nemocí stejně rozradostněný
jako já? Svět je vaše jediná přímá zkušenost, vaše jediné místo ke spočívání a pozorování. Vše, co se vám
děje, děje se na úrovni světské. Já však na této úrovni nespočívám. Odloučil jsem se od Sattva guny, od podstaty
bytí. Konečný stav na duchovní cestě je charakteristický tím, že na něm již nejsou pociťovány žádné potřeby, kde
nic není prospěšné pro cokoliv dalšího. Tento stav se nazývá Nirvana, Nirguna, Věčná a Nejvyšší Pravda. Shrnutí
a esence našich rozhovorů se nazývá Sat Guru Parabrahman; stav, ve kterém neexistuje žádný nárok, žádná potřeba.
To, co zůstane po rozpuštění celého vesmíru, je mým dokonalým stavem.
Žádná další stopa po stvoření zde není přítomna. Zůstávám od počátku stvoření vesmíru až po jeho rozpouštění
vždy nedotčený. Dosud jsem se nezmínil o tom, že můj stav nikdy nepocítil tvoření ani rozpad vesmíru. Jsem
základ, který přečká veškeré tvoření a rozpady. To je můj stav, a váš také, ale vy si jej neuvědomujete, protože
milujete svůj omezený život (své bytí). Uvědomit si to je možné pouze, dostane-li se vám podpory od věčného
Sat-Gurua Parabrahman, k němuž chováte nezlomnou víru. Tento základ Parabrahman je věčný a je taktéž Sat-
-Guruem. Všichni oddaní Sat-Gurua jsou obdařeni tímto věčným jměním
viewtopic.php?t=3423#p135517
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Tara » úte 03. kvě 2022 20:32:34

„Co se děje kolem Ukrajiny je série nepochopitelných kroků vlády. Ozbrojování Ukrajiny nepomáhá mírovým jednáním. Ani prohlášení, že jsme ve válce a že jsme v první frontové linii. Mně to připadá, jako by se po tom volalo, jako by si to někdo přál,“ říká Jana Zwyrtek Hamplová. Evropa je podle ní mimo realitu, když si myslí, že se obejde bez surovin z Ruska. „Bez těch surovin se neobejdeme a to by mělo ovlivňovat kroky všech politiků. Německo, Rakousko, Maďarsko, ti si všichni hlídají, aby s Ruskem měli korektní vztahy ohledně dodávek surovin, ale my jako Česká republika máme ty nejradikálnější výroky,“ komentuje s tím, že současná vláda podle ní nehájí zájmy českých občanů a chová se jako někdo, kdo provokuje válečný konflikt, místo aby ve spolupráci s dalšími zeměmi dělala všechno pro to, dostat obě strany konfliktu k jednacímu stolu.

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. kvě 2022 20:40:03

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
"Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěma se odehrává můj život."N.M.


Takhle to Nisragadatta neřekl.



'Wisdom is knowing I am nothing,Love is knowing I am everything,and between the two my life moves.
― Sri Nisargadatta Maharaj, Quotes

Love says "I am everything". Wisdom says "I am nothing". Between the two, my life flows.
― Sri Nisargadatta Maharaj, I Am That
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » úte 03. kvě 2022 22:17:27

Tara píše: Evropa je podle ní mimo realitu, když si myslí, že se obejde bez surovin z Ruska. „Bez těch surovin se neobejdeme a to by mělo ovlivňovat kroky všech politiků. Německo, Rakousko, Maďarsko, ti si všichni hlídají, aby s Ruskem měli korektní vztahy ohledně dodávek surovin, ale my jako Česká republika máme ty nejradikálnější výroky,“


My máme nejradikálnější výroky a Rusko zabíjí Ukrajince (i rusky mluvící) a boří jejich infrastruturu a domovy.
Jeden bývalý český politik léta ubezpečoval veřejnost, že Putinovo Rusko není Brežněvovým Sovětským svazem. Zcela zásadně se mýlil. Rusko je stále stejnou říší zla, za kterou označil počátkem osmdesátých let minulého století Sovětský svaz Ronald Reagan.

Rusko je stejně totalitním, nedemokratickým, nesvobodným a agresivním státem, jako byl Sovětský svaz. Rusko není kvůli své agresivitě nebezpečné pouze svým sousedům, ale vzhledem k vlastnictví jaderných zbraní i celému světu.
Mezi útoky Sovětského svazu na Maďarsko, Československo a Afghánistán a ruským útokem na Gruzii a Ukrajinu není žádný rozdíl. Komunistické náboženství bylo pouze nahrazeno směsicí sekulárního pravoslaví a poněkud pomateného nacionalismu.
....
Proti Západu navíc nestojí světová supervelmoc Sovětský svaz, ale Rusko, jehož ekonomika má velikost jako ekonomika Belgie a Holandska dohromady. I vojensky je Rusko slabší než Sovětský svaz. Je vidět, jaký má problém v boji s armádou, která je mnohem slabší. Jak by asi vypadal konflikt ruské armády s armádami NATO, které jsou naopak násobně silnější?
......
Skutečnost, že Rusko zaútočilo na svého souseda, který útok nijak nevyprovokoval, je důkazem, že třicetileté opuštění Reaganovy doktríny bylo chybou. Představa, že se Rusko zařadí mezi civilizované státy, byla mylná. V některých ohledech je Rusko ještě horším místem k životu, než byl Sovětský svaz.
Celý článek zde: https://www.forum24.cz/rusko-je-stejna- ... -internetu


Za druhé světové války také některé státy měly "korektní" vztahy s Hitlerem.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. kvě 2022 4:13:39

Jana píše:
Podobně můžeme pátrat například, "proč" umíral Nisargadatta nebo Ramana na rakovinu,


U Nisargadatty po tom pátrat nemusíme. Bylo mu jasné, že si udělal špatnou karmu tím, že prodával lidem cigarety a ničil jim tak zdraví. Podle něho i proto v blízkosti jeho domu byly postaveny veřejné záchody, což mu kromě kouření také ničilo zdraví.
Proč byl Ramana přepaden a zmlácen lupiči, byla zřejmě taky negativní karma.

Otázkou zůstává, proč žijeme ve světě,v kterém někteří lidé mají pocit, že musí loupit, přepadat nebo i zabíjet.

Prostě to s tou myslí a venkovním stavem nesouhlasí. Proto to vsugerovávat lidem není v pořádku, stejně jako není v pořádku, když vláda řekne lidem, že udělá opatření při kterých budou muset utahovat opasky.


Podle Ramany běží film, který byl předem naprogramovaný. Součástí toho filmu jsou tedy i různá vysvětlování - některá nesmyslná - proč se některé věci ¨dějí¨. Z pohledu mudrce se ale ve skutečnosti nic neděje - jen běží film.

V podstatě se jedná o pohledy z různých rovin vědomí a je nesmyslné je míchat dohromady. To totiž nikomu nepomůže. Realizovaný přichází, aby pomohl lidem z utrpení a ne, aby jim říkal: To je tvoje vina, za to si můžeš sám, jaký je stav tvé mysli. Z nejvyšší úrovně je to totiž naprostý nesmysl. :D
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. kvě 2022 4:33:21

Návštěvník píše:
"Když vím, že jsem ničím, je moudrostí a když vím, že jsem vším, je láskou a mezi těmito dvěma se odehrává můj život."N.M.


Česky to samozřejmě neřekl, ale vyjádřeno je to nad vší pochybnost výstižně. Nebo můžeš napsat přesněji, jak tohle vyjádřil?


Dá se to přeložit zcela přesně tak, jak to řekl. Podle úrovně poznání se pak chápe, co tím říká. Ale v žádném případě se to nedá přeložit ¨když vím'. To je naprosto nesmyslné.


Návštěvník píše:
Návštěvník píše:A rovněž vysvětlil, že používá slova jako já a můj, aby se přizpůsobil běžné mluvě svých návštěvníků. Nic takového ale ve skutečnosti neexistovalo. Mluvil takto s nimi v jejich snech. :)

S tím, kdo prožívá utrpení světa, se nedá mluvit jinak, než v jeho snu.


To rovněž neodpovídá. Nejde o utrpení, ale o dualitu, tedy o projev, o manifestaci Absolutna - která se dá prožívat, spíše pozorovat i bez utrpení, prostě jako film, který běží - bez já. Kdo má pocit, že v něm mluví, ten mluví ve filmu, ve snu. Přesto podle Nisargadaty realizovaný trpí s těmi, kdo trpí. Podstatou realizovaného je totiž soucit. :)
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. kvě 2022 4:48:03

Návštěvník píše: Love says "I am everything". Wisdom says "I am nothing". Between the two, my life flows.
― Sri Nisargadatta Maharaj, I Am That


Láska říká: Jsem všechno. - To je to, co říká láska, žádné já. A zrovna tak žádné já, ale moudrost říká: Jsem nic. Nemá smysl si to zosobnovat.

Moudrost je prázdnota, naplněná až po okraj - láskou. :) V tom běží (¨můj¨) film, sen, příběh.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 04. kvě 2022 5:01:38

miroslav píše:
Tara píše: Evropa je podle ní mimo realitu, když si myslí, že se obejde bez surovin z Ruska. „Bez těch surovin se neobejdeme a to by mělo ovlivňovat kroky všech politiků. Německo, Rakousko, Maďarsko, ti si všichni hlídají, aby s Ruskem měli korektní vztahy ohledně dodávek surovin, ale my jako Česká republika máme ty nejradikálnější výroky,“


My máme nejradikálnější výroky a Rusko zabíjí Ukrajince (i rusky mluvící) a boří jejich infrastruturu a domovy.


A kdo měl nejradikálnější výroky, když USA s pomocí mnoha státú i Česka (mnoho jich šlo na jediného) zabíjelo Iráčany, bořilo jejich infrastrukturu a a domovy? Čína? Irán?

Ve válkách se zabijí a ničí. Války vždy patřily k dějinám lidstva a zřejmě vždy budou patřit. Proto se tak pilně zbrojí a vymýšlí se pořád dokonalejší zbraně pro zabíjení a ničení.

Co se týče války na Ukrajině - stačilo tak málo: dodržovat minské dohody. To ale Ukrajina nechtěla. :what:
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Jana » stř 04. kvě 2022 5:37:38

Návštěvník píše:
Jana píše:
Podobně můžeme pátrat například, "proč" umíral Nisargadatta nebo Ramana na rakovinu,


U Nisargadatty po tom pátrat nemusíme. Bylo mu jasné, že si udělal špatnou karmu tím, že prodával lidem cigarety a ničil jim tak zdraví. Podle něho i proto v blízkosti jeho domu byly postaveny veřejné záchody, což mu kromě kouření také ničilo zdraví.
Proč byl Ramana přepaden a zmlácen lupiči, byla zřejmě taky negativní karma.



Návštěvníku, díky moc za to, co tady píšeš. Nabízí to širší pohled na celou skutečnost a Tvé připomenutí je moudré.

Můžeme se na Nisargadattovu a Ramanovu rakovinu dívat, jako na produkt karmy. A jak říkal Ramana: "Já nemám žádnou karmu, mé tělo má karmu", rakovina těla nic neměnila na stavu dokonalého Bytí Ramany a Nisargadatty, to jejich dokonalé Bytí je tím stejným jedním Bytím, jako existence každého z nás, pokud nejsme zrovna ztotožněni s tou figurkou v běžícím filmu a neřešíme.

Takže to vypadá tak, že buď je tady dokonalý stav Bytí a neřeší se tělo (nechá se zemřít na rakovinu nebo cokoliv jiného), nebo je tady připoutanost k tělu se vším možným utrpením.

Ale existuje ještě další možnost, o které mluví Abraham nebo třeba Šula svým výrokem: "JESTLI MÁTE VŮLI SE UZDRAVIT, TAK SE UZDRAVÍTE, TO NENÍ MOŽNÉ SE NEUZDRAVIT".

Všechno je to stav mysli a stav mysli je závislý na podvědomí, stav podvědomí je závislý na víře, a víra (důvěra) je závislá na emocionálně zbarvených myšlenkách, ke kterým se upíná pozornost.

Momentálně sama na svém těle zakouším takový malý experiment. Roky jsem sedávala u dětí ležících v posteli s nakloněnou hlavou a sledovala s nimi to, čím se zrovna zabývaly v notebooku, v knihách, v sešitech, výukových materiálech. Tahle práce mě tak bavila a vždy zaujala, že mě nenapadlo si čas od času narovnat krk a protáhnout se. Dospělo to tak daleko, že dvě ploténky vyhřezly a kriticky se zúžila mícha, což mělo za následek postupné zchromnutí a znecitlivění horních končetin a zchromnutí srdce. Nebýt lékařského zásahu profesora Neužila z Homolky, tak jsem bezbolestně odešla na věčnost. :D

Takhle ten návrat byl hodně bolestný, navíc podle profesora Neužila tu paseku v těle dělá souběh poškozené páteře a boreliozy. Páteř se operovat dá, ale borelióza je z lékařského pohledu neléčitelná.

Při shlédnutí toho videa s Duškem a Šulou ve mně najednou bylo jasno, že všechno je otázkou jen mysli, podvědomí - kde se umožnilo, aby se informace "nemoc" proměnila v informaci "zdraví".

Zkoumám, jak to funguje. V červenci jedu do lázní, ale vypadá to na to, že tam odjedu v plném zdraví. :D :D :D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » stř 04. kvě 2022 6:45:40

Návštěvník píše:Ve válkách se zabijí a ničí. Války vždy patřily k dějinám lidstva a zřejmě vždy budou patřit.


To nám Putin důrazně připomněl.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3406
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Jana » stř 04. kvě 2022 6:59:27

Otázkou zůstává, proč žijeme ve světě,v kterém někteří lidé mají pocit, že musí loupit, přepadat nebo i zabíjet.

Možná se dá ta otázka položit ještě jinak, jsme opravdu tím smrtelným tělem, které žije ve světě, kde se umírá? Nalezení odpovědi na tuhle otázku nás osvobozuje od všech problémů spojených s představou čehokoliv, co je mimo nás i námi samotnými.


Prostě to s tou myslí a venkovním stavem nesouhlasí.

Existuje něco jednoduššího, než pustit tu mysl, která dělí existenci na vnější a vnitřní, dobrou a zlou, na to, co chceme, s čím souhlasíme a nechceme, nesouhlasíme? K osvobození od připoutanosti k mysli pomáhá meditace, kontemplace, modlitba, láska...

Proto to vsugerovávat lidem není v pořádku, stejně jako není v pořádku, když vláda řekne lidem, že udělá opatření při kterých budou muset utahovat opasky.

Z pohledu Pravdy, je nesmysl si vsugerovávat cokoliv.

Podle Ramany běží film, který byl předem naprogramovaný.

Můžeš najít někde citaci, ze které by bylo zřejmé, že to je naprogramované "předem"? Ono nic takového ve skutečnosti neexistuje.


Součástí toho filmu jsou tedy i různá vysvětlování - některá nesmyslná - proč se některé věci ¨dějí¨. Z pohledu mudrce se ale ve skutečnosti nic neděje - jen běží film.

Ano

V podstatě se jedná o pohledy z různých rovin vědomí a je nesmyslné je míchat dohromady. To totiž nikomu nepomůže. Realizovaný přichází, aby pomohl lidem z utrpení a ne, aby jim říkal: To je tvoje vina, za to si můžeš sám, jaký je stav tvé mysli. Z nejvyšší úrovně je to totiž naprostý nesmysl. :D

Tohle je asi to ze všeho nejdůležitější, poznat jak to doopravdy je. Dělit cokoliv na viníky a oběti je jeden z největších omylů. A k tomuhle poznání je možné se dopracovat z mnoha úhlů pohledu.

Jestli se díváme na lidské osudy z pohledu karmy, tak co si zasejeme, to sklízíme. Jediné Božství, které je naší podstatou nemůže být viníkem a ani obětí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků