Společenská situace

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Vostálník » úte 06. čer 2023 11:53:58

Horoskop na úterý 6. června: Nezáviďte, obrátí se to proti vám


To jako že by naopak mně někdo něco záviděl ? No to by byla tragedie,

nebo snad naopak že by mně někdo něco pěkného přál ???

Jedno horší než druhý !!!
Vostálník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 08. čer 2023 8:54:10

Ukrajina:
krymský konceptuální umělec Bohdan Ziza pocákal radnici v okupované Jevpatorii žlutou a modrou barvou.
Dostal za to patnáct let natvrdo.
Z jeho řeči u soudu:
„Jsem si plně vědom možného trestu odnětí svobody a toho, jak to může ovlivnit mé zdraví a dokonce i život. Ale jsem hoden svého života? Je každý z nás hoden svého bezstarostného života, kdy mlčíme, zatímco každý den umírají nevinní lidé?
"Byla to ta nejděsivější noc za celou dobu. Tohle ještě nikdy nebylo. Myslela jsem, že zemřeme. Byly vypuštěny tři Kinžály a mnoho Kalibrů. Sestřelovali je velmi blízko. Doslova nad naším domem. Poprvé za celou válku se objevila taková bílá záře, nebe bylo prostě bílé od výbuchů. Měla jsem pocit že jsem v zákopu a ne doma."
To jsou slova mé sestry z Kyjeva, která musela vydržet další noc ostřelování města ruskou armádou.“
„Je lepší být ve vězení s čistým svědomím, než být tichým dobytkem na svobodě.“
„Vyhlašuji hladovku a žádám, aby mi bylo odebráno ruské občanství (poznámka: to mu bylo automaticky přiděleno po anexi Krymu) a byli propuštěni všichni ukrajinští političtí vězni. Pokud se mi ve vazbě něco stane, chci, aby společnost věděla, že je to jen proto, že jsem Ukrajinec, který se postavil proti válce ve své zemi.“

Zdroj Martin Charvát
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. čer 2023 1:16:40

Může mi tu někdo z místních expertů vysvětlit, jaký vojenský význam má ostřelování města zatopeného vodou?
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Vostálník » pát 09. čer 2023 8:47:35

Návštěvník píše:Může mi tu někdo z místních expertů vysvětlit, jaký vojenský význam má ostřelování města zatopeného vodou?


A ty nevíš že ryby se dají chytat nejen na prut, ale i na granát ???

Jedná se o rybaření pomocí omračujících výbuchů...

To přece používal i nejznámější rybář světa - Ježíš,

omračoval své posluchače výbuchy lásky...
Vostálník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Vostálník » pát 09. čer 2023 8:57:08

Z toho bys mohl pochopit, že nejde o vojenskou akci ale o humanitární pomoc obyvatelům zatopeného města...
Vostálník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. čer 2023 16:35:23

Zatímco jedni Ukrajinci zachraňují své spoluobčany ze zatopených oblastí, druzí se řídili podle hesla, kdo uteče, vyhraje. A jako dezertéři prchli z Ukrajiny. BBC upozornila, že někteří z dezertérů se rozhodli prchnout do Rumunska přes hraniční řeku Tisu. „Tisa byla mělčí, než jsem čekal, jen po prsa, takže jsem nemusel plavat. Prostě jsem řeku přebrodil,“ prozradil britské veřejnoprávní stanici muž, kterému redakce dala jméno George. Není to jeho pravé jméno. To prý BBC zná, ale v zájmu jeho vlastního bezpečí, se ho rozhodla změnit.

„Nejdřív jsem slyšel výstřely, pak řadu nadávek. Ale nebál jsem se. Když člověk stráví nějaký čas na frontě, pozná rozdíl mezi kulkami vystřelenými do vzduchu a kulkami vystřelenými na něj,“ pokračoval George.

Na frontě byl hned v prvním měsíci po začátku války. Hned první noc v zákopech prý měli 27 mrtvých a 57 zraněných. A George si v jednu chvíli řekl, že to nemá zapotřebí a postupně se z válečné zóny dostal až na zelenou hranici Ukrajiny s Rumunskem na západě země.

BBC upozornila, že odvody do armády na Ukrajině komplikuje korupce.

„Důvěryhodné zdroje ze západní Ukrajiny hovoří o existenci ‚měsíční sazby‘ – platby za to, že někdo nebude v armádě.
Z ukrajinských frontových linií také přicházejí zprávy o tom, že velitelé žádají náborový úřad, aby jim přestal posílat muže, kteří nechtějí nebo se příliš bojí bojovat. V boji jsou jen přítěží. Mnoho mužů však vidí v ilegálním útěku do jiné země jedinou šanci, jak se vyhnout boji,“ napsala BBC.

Ukrajinští pohraničníci prý den co den zastavují na hranicích 20 mužů a vrací je zpět do vlasti, kde jim hrozí, že budou povoláni.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » pát 09. čer 2023 19:36:58

Návštěvník píše:
Zatímco jedni Ukrajinci zachraňují své spoluobčany ze zatopených oblastí, druzí se řídili podle hesla, kdo uteče, vyhraje. A jako dezertéři prchli z Ukrajiny.


Tohle se děje ve všech zemích, že když přijde na věc, tak někteří lidé nechtějí bojovat a raději utečou za hranice. V Rusku se to děje přímo masově.
U nás jsou to už předem například chcimírové.
A je fakt, že takoví vojáci by byli pro každou armádu spíš na obtíž, než že by na frontě k něčemu byli platní.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod host » pát 09. čer 2023 20:17:04

V akci se pozná charakter.
host
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. čer 2023 21:07:31

miroslav píše:, tak někteří lidé nechtějí bojovat


Díky za ně. Kdyby to tak udělali všichni, tak žádná válka nebude. A politici by si museli navzájem rozbíjet huby - anebo se domluvit. :D
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 09. čer 2023 21:27:57

P.S.
Ale chciválkové se mohou navzájem pozabíjet do posledního muže, to právo jim nikdo brát nebude. Aspon by zůstali jen samí chcimírové. :yes:
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 10. čer 2023 14:02:14

Návštěvník píše:P.S.
Ale chciválkové se mohou navzájem pozabíjet do posledního muže, to právo jim nikdo brát nebude. Aspon by zůstali jen samí chcimírové. :yes:


Je rozdíl mezi mírumilovnými lidmi a chcimíry. Naši chcimírové jsou pokryteckými podporovateli ruských chciválků - tedy těch co vedou ruskou dobyvačnou válku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. čer 2023 16:44:25

miroslav píše:
Návštěvník píše:P.S.
Ale chciválkové se mohou navzájem pozabíjet do posledního muže, to právo jim nikdo brát nebude. Aspon by zůstali jen samí chcimírové. :yes:


Je rozdíl mezi mírumilovnými lidmi a chcimíry. Naši chcimírové jsou pokryteckými podporovateli ruských chciválků - tedy těch co vedou ruskou dobyvačnou válku.


Chcimírové jsou proti válce. A to se chciválkům nelíbí, to je jasné. Ty chtějí válku a vždy si něco vymyslí, jak ji odůvodnit.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. čer 2023 17:26:06

Globální chcimírové z celého světa:

https://noveslovo.eu/2023/06/09/medzina ... -ukrajine/
Tento víkend se ve Vídni koná Mezinárodní konference o míru na Ukrajině.

Výzva k míru

Odsuzujeme nezákonnou ruskou invazi na Ukrajinu. Jsme si plně vědomi spoluodpovědnosti NATO za tento dlouhodobý konflikt jako jeden z mnoha příkladů porušení mezinárodního práva. Zároveň jsme postiženi důsledky, které tato válka a všechny války mají na společnosti – od zranění a smrti až po dlouhodobou deprivaci postihující ženy, které poskytují životně důležitou péči i v době války, bojují o živobytí a mír navzdory porušování lidských práv. Ničí životní prostředí a infrastrukturu země, způsobuje rostoucí ceny potravin a energií po celém světě, prohlubuje chudobu a hlad – zejména na globálním Jihu – a ohrožuje celý svět jadernou válkou.

Je na čase, aby se zbraně odmlčely a konflikt začala řešit diplomacie. Logice války musíme čelit logikou míru.


Pojďme se sejít, abychom prodiskutovali stav a širší kontext rusko-ukrajinského konfliktu, pozice našich různých vlád, úsilí, překážky a příležitosti různých mírových hnutí a zejména, jak efektivněji pracovat na prosazování příměří, jednání a mírových řešení jako alternativy k válce.

Mír není pouze úkolem států a diplomatů, ale v dnešní době stále více i globální občanské společnosti. Co je nyní naléhavě zapotřebí, je globální hnutí požadující, aby všechny strany přestaly bojovat a začaly spolu mluvit. Mezinárodní podpora, které se dostalo výzvě Mezinárodní mírové kanceláře k vánočnímu příměří, výzvy Valného shromáždění OSN i mnoha vlád, dokonce i komentáře některých politických představitelů ukazují, že se příležitost otvírá.

Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Vostálník » sob 10. čer 2023 18:22:34

To asi půjde dost těžko,

von totiž nikdo nevede válku pro nic za nic,

v podstatě každý vede obrannou válku a nikoliv válku útočnou,

protože každý se cítí ohrožený tím druhým,

a to i kdyby ten druhý měl být zrovna na opačné straně zeměkoule...


Jediné, jak se zbavit válek je bavit se politiků,

nebo alespon vomezit jejich moc k rozpoutávání válek a pronásledování národnostních menšin...
Vostálník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » sob 10. čer 2023 20:18:27

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:P.S.
Ale chciválkové se mohou navzájem pozabíjet do posledního muže, to právo jim nikdo brát nebude. Aspon by zůstali jen samí chcimírové. :yes:


Je rozdíl mezi mírumilovnými lidmi a chcimíry. Naši chcimírové jsou pokryteckými podporovateli ruských chciválků - tedy těch co vedou ruskou dobyvačnou válku.


Chcimírové jsou proti válce. A to se chciválkům nelíbí, to je jasné. Ty chtějí válku a vždy si něco vymyslí, jak ji odůvodnit.


Naši chcimírové konkrétně chtějí aby se Ukrajina neměla čím bránit a Rusku se podařilo ji dobýt, obsadit a zavést tam svoje pořádky. Identifikují se s chciválečníkem Putinem - vždy si něco vymyslí, jak svoji agresivní válku zdůvodnit.
Kdyby chcimírové byli opravdu proti válce, tak by chtěli aby Rusko přestalo válčit na Ukrajině a Ruská vojska se vrátila zpátky do kasáren v Rusku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 10. čer 2023 20:42:22

miroslav píše:Naši chcimírové konkrétně chtějí aby se Ukrajina neměla čím bránit a Rusku se podařilo ji dobýt, obsadit a zavést tam svoje pořádky. Identifikují se s chciválečníkem Putinem - vždy si něco vymyslí, jak svoji agresivní válku zdůvodnit.
Kdyby chcimírové byli opravdu proti válce, tak by chtěli aby Rusko přestalo válčit na Ukrajině a Ruská vojska se vrátila zpátky do kasáren v Rusku.

Jen kvič, Bidenovo prase.

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 11. čer 2023 9:23:51

Myslíš, že podobně budou prchat ruští okupanti?

To by Vladimír Vladimírovič přece nikdy nedopustil.

Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. čer 2023 9:43:16

miroslav píše:Myslíš, že podobně budou prchat ruští okupanti?

To by Vladimír Vladimírovič přece nikdy nedopustil.

Obrázek

Těmi okupanty myslíš Rusy, kteří na tom svém území žili dávno před vznikem Ukrajiny?

Poslouchej Miroslave, ty jsi hrozná svině.
Návštěvník
 

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod miroslav » ned 11. čer 2023 12:59:22

Návštěvník píše:Těmi okupanty myslíš Rusy, kteří na tom svém území žili dávno před vznikem Ukrajiny?


Ti Ukrajinu neokupují, ti jsou už dávno mrtví.

U nás dávno před vznikem ČSR žili Němci, Rakušani, před tím Germáni, Keltové atd.
Přesto, když nás obsadili Hitlerovci, později Rusové, tak to byla okupace.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Společenská situace

Nový příspěvekod Ghost » ned 11. čer 2023 13:25:37

Kdo má problem s sestavou světa, jež nebyla, není a nebude dokonalá, domýšlí si, ve snaze se v tom vyznat. Jakýkoliv ismus je potvora. Láká k obraně svého křehkého. A toto "své" má miliony podob. Mára?
Ghost
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 návštevníků