Proč jsou peníze

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » stř 14. zář 2022 13:51:52

Pedro píše:Mysl je Čita - pozornost. Vědomí je čit. To áčko na konci toho slova znamená živý děj.
Dokud tohle budeš mít za iluzi, tak co jsi prohlédla, co poznala, a jaké uvědomění?
Odbýt vše svou navyklou mantrou, je nekonečně pitomé.
Přibíjející sama sebe na kříž.
Na modlu.
Ok.


Pedríto, omlouvám se, ale ani za mák nerozumím tomu, co říkáš.

Kdybys to zkusil popsat bez odborných výrazů, tak, jak to poznáváš Ty sám. Mohl bys to vysvětlit spíš ne, jak si to představuješ, že to má někdo druhý, ale jak něco takového poznáváš Ty sám ve svém životě?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 14:10:51

salmo1cz. píše:Berte to jenom jako řeznickou otázku.Kde berete jistotu, že UV nemá paměť?
Dovedete si představit DNA jako tón, žádná změť nekonečně písmen a čísel, ale jako tón.Vždyť jste nahrávali Basic na Atárko, didaktic, Sinclair.

Otázka dobrá :-)
Tohle je práce Šakti. Zase jde o tom říct spoustu obrazů. A já nechci lidi mást na jejich cestě.
Takže zůstanu jen u tý poetiky. Jako o vúni, co z toho pro mě zní. Jiní to vidí jinak, to přece vůbec nevadí.
Ani Janě neberu, co vnímá, nejsem zloděj...

DNA je z tzv atomů. Atomy jsou z tzv částic. Částice jsou vibrace, vlnky o různých délkách, když na to vezmeš "metr"...
Ve vakuu vznikaj samovolně fotony - vlnky. A nějak spolu reagují. Říkam tomu akordy.... To je poeticko fyzikální pohled.
Ale je to provázané, nemůže nebýt. Za tím je Šakti, rozvlněné TO. Mluví se o tom jako o AUM. To je zas mystický pohled.
No a rozvíjí se to, to je zas pohled evoluční. Až k tý DNA, páč prostě vznikli podmínky... až k člověku.

A teď jsou tu ta podobenství, páč jak to celý pobrat, žejo, z hlediska toho človíčka, co na to kouká jako svišť...

Rád by to věděl... ale třeba jednou to nechá být, když se toho dokne a rozáří ho to tou nepodmíněnou radostí.
Jde o ten dotek, kontak, vědomý spoj...

Páč o tom a všeličem vznikly nějaký představy - záclonky - což je přirozené.

Jó Atari, to byl fajnovej stroj. :-)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » stř 14. zář 2022 14:50:49

salmo1cz. píše:Berte to jenom jako řeznickou otázku.Kde berete jistotu, že UV nemá paměť?
Dovedete si představit DNA jako tón, žádná změť nekonečně písmen a čísel, ale jako tón.Vždyť jste nahrávali Basic na Atárko, didaktic, Sinclair.


Já tu jistotu nemám,
já ani nemám jistotu, co se tu míní pod UV a co je vlastně ta paměť.
:)

A myslí, že veškeré úvahy o tom, ať už že jo nebo že ne. Jesou jen cvičením pro mysl. Když se to vezme kolem a kolem je to šumák.
Znamenalo by to něco pro tebe, když uslyšíš, že jo a znamenalo by to něco pro tebe, když uslyšíš, že ne?
To není cynická otázka. Zajímá mě, jaký to má pro tebe (individuálně) výtnam.
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 15:48:10

Jana píše:
Pedro píše:Mysl je Čita - pozornost. Vědomí je čit. To áčko na konci toho slova znamená živý děj.
Dokud tohle budeš mít za iluzi, tak co jsi prohlédla, co poznala, a jaké uvědomění?
Odbýt vše svou navyklou mantrou, je nekonečně pitomé.
Přibíjející sama sebe na kříž.
Na modlu.
Ok.


Pedríto, omlouvám se, ale ani za mák nerozumím tomu, co říkáš.

Kdybys to zkusil popsat bez odborných výrazů, tak, jak to poznáváš Ty sám. Mohl bys to vysvětlit spíš ne, jak si to představuješ, že to má někdo druhý, ale jak něco takového poznáváš Ty sám ve svém životě?

Čemu nerozumíš?

Tak jako v každém jazyku se různým věcem říká různě, tak i v sanskrtu se věci nějak nazývají.

A čita je pozornost. A čit je vědomí. Vědomí plus pozornost dělají mysl. Nirmala čita je čistá pozornost, tedy čistá mysl, tedy čisté vědomí, tedy čisté srdce. Nirmala to propojuje v jeden celek, sjednocuje.
To co v sanskrtu znamená sat, čit a ananda předpokládám víš.
Já si o druhých nic nepředstavuju, vnímám.. a nestojím na tom. Je to každýho život, co přijme, co odmítne,
co chová, nechová, co má rád, nerad... To že se tady kočkujeme je jen hra. Jen ty víš, jak to máš, jak šel tvůj život,
co ti dal, co vzal..
Už několikrát jsi tu zmínila, že to v tobě ještě není tak dokonalé nebo čisté jako ve Veilovi
A obratem píšeš trošku jinak. Já chápu že rozpor ve slovech je poplatný jejich vyjadřovací schopnosti, situaci,
náladě.. ale u tebe mě to docela překvapuje
:)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » stř 14. zář 2022 16:23:28

Pedro píše:
A čita je pozornost. A čit je vědomí. Vědomí plus pozornost dělají mysl. Nirmala čita je čistá pozornost, tedy čistá mysl, tedy čisté vědomí, tedy čisté srdce.


Absolutně čistá mysl je prázdná mysl, tedy to, čemu se také říká ne-mysl.

Nirmala to propojuje v jeden celek, sjednocuje.


Je neposkvrněné (nirmala), nepohnuté (niščala), tiché (nivánta) a je naplněné blažeností Já (nidža-ánanda).

Já si o druhých nic nepředstavuju, vnímám.. a nestojím na tom.


A interpretuješ si to po svém, temný rytíři. :)

Už několikrát jsi tu zmínila, že to v tobě není tak dokonalé nebo čisté jako ve Veilovi.
A obratem píšeš trošku jinak. Já chápu že rozpor ve slovech je poplatný jejich vyjadřovací schopnosti, situaci,
náladě.. ale u tebe mě to docela překvapuje
:)


Je možné jako Veil mluvit pouze z břehu Moudrosti a sekat moudra jako Baťa cvičky. Ale tím se okruh těch, kteří mu mohou porozumět dramaticky zužuje.

Proto naprostá většina Probuzených používá všechny ty pohádky, příběhy a podobenství, i když to není tak čisté, jako u Veila, tak to má mnohem větší účinnost, protože je to bližší dualitnímu vnímání reality.

Řekla bych, že Veil časem také trochu z té své čistoty sleví.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 17:01:24

A interpretuješ si to po svém, temný rytíři. :)


Můj buh je batman.

Jo ještě bych měl vzpomenout ekadeša rudru
jedenáct ničivých sil - v člověku.
Zničujících právě pro tu temnotu.

No dávaj si na čas, nejspíš ví
že by s tou temnotou zrušily i většinu populace.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 17:18:19

Jde se pokračovat:

Že jsi v podstatě čistá duše, nirvičara, nirvitara, nirvikalpa...
proč myslíš, že to ta Duše dělá? Proč z věčné blaženosti, nedílnosti, věčnosti... jde do projevu, kterýmu dá začátek a konec, nespočet začátků a konců, nespočet životů, zrodů a smrtí..?

Na tohle by se dalo podívat blíž. Ano, objevily se svého času vhledy do různých inkarnací, objevil se prostup nedotčené duše smrtí. Objevila se ztráta strachu ze smrti při poznání, že nejsem to tělo, které umírá, ale jsem ta duše, která tělo opouští.

Pak se objevila realizace největšího Ježíšova přikázání.

Miluj Boha celým svým srdcem, celou svou myslí a celou svou duší ze vší síly.

Celým svým srdcem - v srdci není žádná bolest, jen láska.
Celou myslí, v mysli není žádná jiná myšlenka než na Boha jakožto Lásky.

A celou duší - to byl trochu oříšek. Co to proboha je? Jak to poznám? Jak se něčím takovým dá milovat?
A najednou se ukázalo, že čím víc strachu, tím menší dušička, čím víc lásky, tím větší duše.

A tohle se plnilo láskou a blahem, až se to nedalo vydýchat. Duše se tavila s Boží náručí a Kristem, až zůstala jen Boží přítomnost.

A ta je skutečná. Ne duše, ne ego, ne individualita, ne jakákoliv oddělenost.


Hergot, teď koukám, co je tohle za podivnej příspěvek...
Ty už si mě pleteš se sebou? :D
No, já jsem taky jednou nechtíc místo svýho jména
napsal Poradna, a nejen to, prostě mi to zrovna znělo v hlavě :crazy:
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » stř 14. zář 2022 17:45:01

Asi to bylo jinak, nejspíš jsem rozklikla místo mého, Tvůj příspěvek, kam jsem dopsala pokračování toho, co jsem Ti psala před obědem. Tak pardon. Už je to opravené, díky za upozornění.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 17:46:35

Boží přítomnost. A ta je skutečná. Ne duše, ne ego, ne individualita, ne jakákoliv oddělenost.


Bože, bože... vždyť v jednom kuse mluvíš o Já a oddělenosti.
Vše je Já, kdo s tebou souhlasí, a vše je odděleností, kdo s tebou nesouhlasí.
Defakto tu iluzi děláš v tomhle ty. Vždyť většina tvých oponentů, tohle vůbec neřeší.

Když mluvím o duši, mluvím většinou o universálním Átmanu (Brahman), či je možné použít i další jména.. nikoliv o jeho zosobnění pocitem, myšlenkou, představou, ideologií...

Vždyť kdo může, tak ten rej mentálních elementů, prostě vypne,
a je to. Žádná iluze oddělení.
:-)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 17:47:19

Jana píše:Asi to bylo jinak, nejspíš jsem rozklikla místo mého, Tvůj příspěvek, kam jsem dopsala pokračování toho, co jsem Ti psala před obědem. Tak pardon. Už je to opravené, díky za upozornění.

Copak se zlobím :)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » stř 14. zář 2022 17:48:04

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » stř 14. zář 2022 17:54:22

Pedro píše:
Boží přítomnost. A ta je skutečná. Ne duše, ne ego, ne individualita, ne jakákoliv oddělenost.


Bože, bože... vždyť v jednom kuse mluvíš o Já a oddělenosti.
Vše je Já, kdo s tebou souhlasí, a vše je odděleností, kdo s tebou nesouhlasí.

Bylo by fajn, než se něco zobecní, tak uvádět příklady.

Defakto tu iluzi děláš v tomhle ty. Vždyť většina tvých oponentů, tohle vůbec neřeší.

Když mluvím o duši, mluvím většinou o universálním Átmanu (Brahman), či je možné použít i další jména.. nikoliv o jeho zosobnění pocitem, myšlenkou, představou, ideologií...

Když mluvím o tom, že i duše je iluzí oddělenosti, tak to není o tom, jestli s Tebou souhlasím, nebo nesouhlasím, ale píšu Ti o tom, co poznávám jako skutečnost. V inkarnacích se jevila duše jako to, co neumírá, jako já, které prochází jednotlivými inkarnacemi, ale pořád se to jevilo, že je oddělená od jiných duší, že je oddělená od Boha.

V Boží přítomnosti nic odděleného není.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » stř 14. zář 2022 18:15:30

A tady a teď, není Boží přítomnost, v každém a každý v ní? Ať už si toho vědom, či to zatím jen tuší, či zatím netuší?

"Všechno v jednom, jedno ve všem"

Já ti taky píšu, co poznávám jako skutečnost.

Souhlasit s něčím nebo nesouhlasit je normální věc,
to neznamená nepřátelství, atd.

Jinak nejsem citátor a archivátor, ale číst mě naštěstí naučili,
jinak bych přišel tady o ty zážitky :D
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » stř 14. zář 2022 20:57:41

Pedro píše:A tady a teď, není Boží přítomnost, v každém a každý v ní? Ať už si toho vědom, či to zatím jen tuší, či zatím netuší?

"Všechno v jednom, jedno ve všem"

Já ti taky píšu, co poznávám jako skutečnost.

Souhlasit s něčím nebo nesouhlasit je normální věc,
to neznamená nepřátelství, atd.


Jasně díky

Pedro píše:Jinak nejsem citátor a archivátor, ale číst mě naštěstí naučili,
jinak bych přišel tady o ty zážitky :D


:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pát 23. zář 2022 19:30:15

V srdci se mysl rodí, jde do hlavy a smyslovými vjemy do světa a cesta k Pravdě je obrácená, protože v srdci mysl mizí a není tady ničím.


Moc pěkný vizualizace,

ovšem zcela pitomý a zcela na hovno...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pát 23. zář 2022 19:51:00

Vostálník píše:Veil jsi přece ty


Tohle jsi už tvrdil na Inspiruj i o Martinovi.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7098
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pát 23. zář 2022 23:36:55

Když mluvím o tom, že i duše je iluzí oddělenosti, tak to není o tom, jestli s Tebou souhlasím, nebo nesouhlasím, ale píšu Ti o tom, co poznávám jako skutečnost


To co ty poznáváš jako skutečnost jsou pouze následky ztotožnování s představami a následně vzniklými pocity,

jenž vznikají díky sebevoblbováním vizualizacemi...



Tedy,

žádná skutečnost

leda tak tvoje skutečnost, vo kterou fakt stojí tady málokdo...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. zář 2022 10:32:26

Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » sob 24. zář 2022 10:45:30

Je možné jako Veil mluvit pouze z břehu Moudrosti a sekat moudra jako Baťa cvičky. Ale tím se okruh těch, kteří mu mohou porozumět dramaticky zužuje.


Neti neti není žádná moudrost,

to je jen pomocná meditace pro začátečníky,

což ovšem dramaticky zužuje okruh těch, kdo by se chtěli bavit o první Šankarově větě,

a dělat z toho ještě navíc nějaký osvícení...


Totéž platí i o druhé Šankarově větě,

to je opět jen pomocný koncept pro začátečníky,

nedvojnost je vyjádřena až teprve jeho třetím prohlášením,

což ovšem většina pitomců nechápe, nebot se jedná o paradox,

a to je věc jenž leží zcela mimo schopnosti jejich IQ,

takže moudrost u pitomců spočívá budto v popírání nebo naopak pouze v ztotožnování...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. zář 2022 11:02:24

Moudrost u inteligentů končí ve schopnosti vidět ve druhých samé pitomce a začátečníky.
:D
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků