Proč jsou peníze

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 19:36:57

HD. píše:
Jana píše:
Pedro píše:Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.


Pedrito, stálo by za to se na to, čím Jana uráží Mistry a podstatu samu, detailněji podívat. A prosím Tě o to, vypiš všechny důkazy, které Tě opravňují něco takového tvrdit.

Pokud by poznávání toho, o čem mluví Mistři, bylo jejich urážkou, pak by sis nikdy nemohl dovolit poznat Pravdu.

Jani,
píšeš Pedritovi, ale vložím se do toho.
Těch detailních rozborů tu proběhlo už několik, ty ovšem argumenty, které ti nesedí do tvého obrazu přehlížíš, nebo je smeteš opakováním toho, co píšeš vždycky. Vždy utečeš do své známé bubliny a prohlásíš, že vše stále stejné a blažené.

Za sebe musím říct, že si myslím ( ano objevuje se to v mé mysli), že děláš duchovnu medvědí službu.
Jsi-li příklad, tak jen ostrašující.

Vostál uráží mistry, ale to je snadno čitelné, je to jeho postoj a za nic jiného se to nevydává.
Tvé opakování slov mistrů, ovšem z jiné pozice (a toto je to, co už jsme nekolikrát spolu probíraly a nikdy jsi to nepobrala), je zamaskovaná aktivita ega.
Nic jiného než " podívejte, co vím, co jsem zjistila, co jsem pocopila. Že nemáš plné pochopení je zřejmé z toho, co občas k tomu přilepíš vlastního.
Kdo má trochu intuice, tak cítí, že tu něco nesedí. Ale, kdo ji nemá, může jít stejnou slepou uličkou jako ty.
Opět můžeš říct, že obraz slepé uličky je jen v mé mysli, říct to můžeš, ale nikomu tím neposloužíš.

A ano, toto může bý nazváno hledáním špatného na druhém. Ale není to tak, je to jen popis toho, jak to je. Nenazývám to špatným, naopak a i to jsem tu už psala, úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná. Jen to není to, za co to vydáváš. Nevybízím tě ani k tomu to nějak měnit. Možná jsem, někdy psala podívej se na to z jiného úhlu, ale to je jen pozvání. Nemusíš měnit nic. Můžeš tu i to, co píšeš pořád dokolečka opakovat. Reakce ostatních včetně mě, však neovlivníš. A nejspíš tu budou taky stále dokolečka.
:)


S tímhle na mě nechoď. Když vidím, že má někdo vyhozenou nohu. Tak mu jdu prostě pomoct, mám totiž zdravotnickej kurz.
A mám i hasičskej, takže když vidím něco hořet, a není to ego, jdu to hasit. Mám i další papíry na něco,.. ale o to nejde, jde o cit, a ten ty zahajuješ. Aspoň v internetu. Třeba se v civilu chováš lidsky.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 19:38:03

To bylo pro Janu :)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 20:09:35

Funguje to o tak, bez znalosti, ale musíš být tomu absolutně oddaná.
Zahodit vše, co znáš. Není nic než to, je ti jedno jestli při tom umřeš..
je ti fuk, zda tě to zabije, či u toho budeš trpět. Vždyť přece nejde o tebe, jméno, jáčko...
Proto se říká, .. zab Buddhu, Ježíše rozsekni vejpůl... protože jde jen o tvoje představy, a dokud je nezabiješ,
budou tě ovládat.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod miroslav » úte 13. zář 2022 20:32:04

HD. píše:Jani,
píšeš Pedritovi, ale vložím se do toho.
Těch detailních rozborů tu proběhlo už několik, ty ovšem argumenty, které ti nesedí do tvého obrazu přehlížíš, nebo je smeteš opakováním toho, co píšeš vždycky. Vždy utečeš do své známé bubliny a prohlásíš, že vše stále stejné a blažené.

Za sebe musím říct, že si myslím ( ano objevuje se to v mé mysli), že děláš duchovnu medvědí službu.
Jsi-li příklad, tak jen ostrašující.

Vostál uráží mistry, ale to je snadno čitelné, je to jeho postoj a za nic jiného se to nevydává.
Tvé opakování slov mistrů, ovšem z jiné pozice (a toto je to, co už jsme nekolikrát spolu probíraly a nikdy jsi to nepobrala), je zamaskovaná aktivita ega.
Nic jiného než " podívejte, co vím, co jsem zjistila, co jsem pocopila. Že nemáš plné pochopení je zřejmé z toho, co občas k tomu přilepíš vlastního.
Kdo má trochu intuice, tak cítí, že tu něco nesedí. Ale, kdo ji nemá, může jít stejnou slepou uličkou jako ty.
Opět můžeš říct, že obraz slepé uličky je jen v mé mysli, říct to můžeš, ale nikomu tím neposloužíš.

A ano, toto může bý nazváno hledáním špatného na druhém. Ale není to tak, je to jen popis toho, jak to je. Nenazývám to špatným, naopak a i to jsem tu už psala, úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná. Jen to není to, za co to vydáváš. Nevybízím tě ani k tomu to nějak měnit. Možná jsem, někdy psala podívej se na to z jiného úhlu, ale to je jen pozvání. Nemusíš měnit nic. Můžeš tu i to, co píšeš pořád dokolečka opakovat. Reakce ostatních včetně mě, však neovlivníš. A nejspíš tu budou taky stále dokolečka.
:)

:yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3648
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 20:41:43

HD. píše:
Jana píše:
Pokud by poznávání toho, o čem mluví Mistři, bylo jejich urážkou, pak by sis nikdy nemohl dovolit poznat Pravdu.


Opět je tu věta, která je, jak z učebnice manipulací.
Co nám říká?
Říká, že by si nikdo nemohl dovilit poznat Pravdu, pokud by její poznávání bylo urážkou mistrů.

Ano s tím nelze než souhlasit.

Ale tady nikdo nekritizoval poznávání pravdy. Tady se je psalo, že to, co tu předvádí Jana není poznávání pravdy, i když se to za to vydává a to je urážkou mistrů.


Nazvala jsem to manipulací, omlouvám se tak daleko to nejde, jde o argumentační faul.
viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta ... t%C3%A1zka
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 20:51:16

úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná.


Není vyjímečná, spíš v moderním duchovnu běžná, taková ezoterika.

Jinak tě rád čtu.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 20:57:56

Já jsem se Jano do toho pouštět fakt nechtěl, ale jak uvidím jediný tvý povýšení se nad kohokoliv..
Temný rytíř povstal!
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 21:00:20

HD. píše:. Nenazývám to špatným, naopak a i to jsem tu už psala, úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná. Jen to není to, za co to vydáváš.


Říkám jen, že to je dokonalé, je to dokonalejší, než si člověk dokáže vůbec v nejbujnější fantazii představit. Řekla bych, že neexistuje jediný Probuzený, který by tuhle dokonalost nepotvrdil.

Nicméně bez prohlédnutí mysli a s připoutaností k tělu se může jevit něco takového, jako nevěrohodné.

Takže, jestli se mnou mluvíš z Bytí a tuhle dokonalost poznáváš, pak tuhle dokonalost potvrdíš. Jestli se mnou mluvíš z osobního pohledu, pak nemůžeš tušit, o čem mluvím.

A samo sebou se můžeš bouřit, že mluvím o něčem, co neexistuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7271
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 21:01:30

Pedro píše:Já jsem se Jano do toho pouštět fakt nechtěl, ale jak uvidím jediný tvý povýšení se nad kohokoliv..
Temný rytíř povstal!


Pořád mi nerozumíš. Když mluvím o dokonalosti, tak je to dokonalost absolutně všeho, co existuje, tak jak můžeš mluvit o nějakém povyšování?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7271
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 21:02:45

Pedro píše:Já jsem se Jano do toho pouštět fakt nechtěl, ale jak uvidím jediný tvý povýšení se nad kohokoliv..
Temný rytíř povstal!

A jestli můžeš, pust se do toho. Prozkoumej v sobě, kdo jsi. Čím je tahle existence doopravdy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7271
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 21:19:56

Jana píše:
Pedro píše:Já jsem se Jano do toho pouštět fakt nechtěl, ale jak uvidím jediný tvý povýšení se nad kohokoliv..
Temný rytíř povstal!

A jestli můžeš, pust se do toho. Prozkoumej v sobě, kdo jsi. Čím je tahle existence doopravdy.

Já vím čím tahle existece doopravdy je. Kde bereš tu drzost, tvrdit opatrně, že nevím??
A tak to je s každým, kdo projeví vůdši tobě nesouhlas.
Takhle ne Jano, pokud jsi Bůh, tak se chovej jako Bůh, a ne jako trdlo.
Já naštěstí tuhle ambici nemám, takže tě klíďo píďo kopnu doprdele.
A klidně mě zabanuj. Páč tohle je jen nový začátek!
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 21:34:05

Pedro píše:Já vím čím tahle existece doopravdy je.


Tak jsi šťastný, ne? Jaký bys mohl mít nějaký problém?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7271
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. zář 2022 21:36:23

:D :D :D

Pedro bude sprostý a Vostál už hodný

To jsou událostě
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 21:40:07

Jana píše:
Pedro píše:Já vím čím tahle existece doopravdy je.


Tak jsi šťastný, ne? Jaký bys mohl mít nějaký problém?

:)

Nevím že bych mluvil o tom, že mám problém.. z čeho jsi to vyhodnotila?
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 21:43:59

Aha z ničeho, ty se jen ptáš... :D
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 21:47:11

Takže problém, krom toho že mám chuť na bramborák, nemám.
A došly brambory.. což je problém...
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 21:50:48

Jana píše:
HD. píše:. Nenazývám to špatným, naopak a i to jsem tu už psala, úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná. Jen to není to, za co to vydáváš.


Říkám jen, že to je dokonalé, je to dokonalejší, než si člověk dokáže vůbec v nejbujnější fantazii představit. Řekla bych, že neexistuje jediný Probuzený, který by tuhle dokonalost nepotvrdil.



Co je dokonalé?
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 21:51:57

Pedro píše:
úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná.


Není vyjímečná, spíš v moderním duchovnu běžná, taková ezoterika.

Jinak tě rád čtu.


Myslela jsem celou populaci, nejen houfy duchovňáků a ezoterů.
:)
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 21:55:58

HD. píše:
Jana píše:
HD. píše:. Nenazývám to špatným, naopak a i to jsem tu už psala, úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná. Jen to není to, za co to vydáváš.


Říkám jen, že to je dokonalé, je to dokonalejší, než si člověk dokáže vůbec v nejbujnější fantazii představit. Řekla bych, že neexistuje jediný Probuzený, který by tuhle dokonalost nepotvrdil.



Co je dokonalé?

Jana-Čit-Ananda
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 22:10:29

HD. píše:
Pedro píše:
úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná.


Není vyjímečná, spíš v moderním duchovnu běžná, taková ezoterika.

Jinak tě rád čtu.


Myslela jsem celou populaci, nejen houfy duchovňáků a ezoterů.
:)

Houfy houfy
Mňouky mňouky
Haf haf haf
Netopír netopí
Sépije se sepije
Žralok se ožral
Není nad teplou postel
Ne však u vodníka
Vím jaký to asi je
Tam ležet
Páč jednou cestou z práce
Nebe na mě pláče
Pláče až tak velmi
Že jsem promáčený
A zmrzl mi malíček
Což nechápu, že zevšeho, co mohlo
Zmrz jen jeden malíček.
Pedro
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 návštevníků