Proč jsou peníze

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Prdro » pon 12. zář 2022 18:37:02

Jana píše:
Pedro píše:A jak to máš ty?


Pedrito, co bys rád slyšel?

Nemá to chybu.

Je fakt, že nemám žádnou hypotéku, neplatím alimenty, děti se už živí samy.

Jsem ráda, že Ti meditace dává sílu.

Já nic, absolutně s tebou souhlasím. Věř nevěř.
Prdro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » pon 12. zář 2022 18:45:44

Peníze prakticky neexistují,
ale zkuste to říct u pokladny při nákupu rohlíků.
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 18:46:21

Prdro píše:
Jana píše:
Pedro píše:A jak to máš ty?


Pedrito, co bys rád slyšel?

Nemá to chybu.

Je fakt, že nemám žádnou hypotéku, neplatím alimenty, děti se už živí samy.

Jsem ráda, že Ti meditace dává sílu.

Já nic, absolutně s tebou souhlasím. Věř nevěř.


Věřím Ti

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. zář 2022 18:47:47

HD. píše:Peníze prakticky neexistují,
ale zkuste to říct u pokladny při nákupu rohlíků.


Ještě zkusze dodat:"Já chtěl zaplatit, ale pak jsem se na ro podíval hlouběji."

:D
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 18:56:28

Vostálník píše:
Pedro píše:Ježíš byl ok, byl to prostě normální kluk, co se dostal do víru událostí.
Nevěř tomu, co píšou v bibli. Je to jedna velká sračka.


A jak to víš ?

Já to vopisuju z bible, páč všichni věří na Ježíš díky bibli...


Věří jen tomu, co čtou. A co je o tom rozhlašováno.
Opět, už nevím jestli se smát či brečet..
Jen malinko z toho, co se píše (nenapsal to Ježíš, stejně jako buddhismus nenapsal Gautama)..
a co cenzoři nevytrhli,.. jen malinko z toho se zachovalo.
Buddhistické texty to samé, invence do toho vložená jak prase.
O koránu ani nemluvím... Politika byla už tenkrát Petře, byly zájmy ve jménu...
A rozjelo se to v těžký masakry... Ale věř tomu, že by si našli jinýho beránka.. byla to jen politika petře.
Jen se tomu prostě Ježíš postavil, čímž si podepsal ortel. A lidi začli šílet, i ve jménu krista zabíjet a mučit...
to dokáže ta "tvoje" připoutanost k .. ideji. Strašný věci. Jak malý átmánek může dospět do takového stavu?
Inu......
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 18:59:35

Návštěvník píše:
HD. píše:Peníze prakticky neexistují,
ale zkuste to říct u pokladny při nákupu rohlíků.


Ještě zkusze dodat:"Já chtěl zaplatit, ale pak jsem se na ro podíval hlouběji."



Je možné ve ztotožnění s tělem a myslí prožívat život jako osoba ve vědomí se vší tou minulostí, budoucností, křivdami světa, nebezpečími, smrtelností a všemi možnými problémy, strachy a negativními emocemi. Lze mít mysl naladěnou na obavy z nedostatku a prožívat problém s nedostatkem. Nebo například dovolit, aby tady byla hojnost všeho. Je to jenom záležitost naladění mysli, co se objevuje v našem životě.

Nebo je možné tu hru mysli prohlédnout, pak Vesmír se stará a Bytí nemá chybu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » pon 12. zář 2022 19:05:10

Jinak, to co jsem popisovala byl začátek, pak se na to nabalovaly další a další idee.
Jako je půjčka na úrok. Prachett to popisuje jako pěstování plodiny "předloňky". Předloňka se nejdřív sklidí a pak až zaseje. To selský rozum nepobere. :)
No tomu, co se dnes děje na finančních trzích, rozumí , řeklabych pár desítek lidí, zbytek jedná podle nejakých naučených pouček.
Pokud nějaký systém přeroste do jisté míry složitosti, začne mít tendence ke zhroucení.
A to si myslím, že čeká v budoucnu peníze, možná se toho dožijeme, možná naši pravnuci. Ale řekla bych, že do 200 let to tu bude.
Vente si seriál Návštěvníci. Tam už nevědili, co peníze jsou. Ten seríál je geniální a prorocký. Např. mikro kamery už máme, komunikace v hodinkách či náramku taky. :)

Nebo to může být jen restat peněz.
Ekonom Tomáš Sedláček proto našel i nějaká vyjádření v Bibli, že něco takového už nastalo. Přirovnal to k tomu, že když hrajete monopoly a někdo už má nechutně nahrabáno a ostatní nemají téměř nic nebo samé dluhy, že už to nemá smysl dál hrát. Prostě se peníze shrnou na hromádku a rozdá se to znovu.
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod miroslav » pon 12. zář 2022 19:25:35

Zajímavé, že i taková jednoduchá otázka "proč jsou peníze" mezi duchovňáky zvrhne jako obvykle v duchovňácké třeštění.
Z toho je patrné, že nějaké probuzení, osvícení, osvobození, moudrost je bohužel u zúčastněných zatím jen zbožným přáním.
Chyběl tady akorát veil, který by nejspíš řekl, že žádné peníze neexistují, že je jen to.
:D
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3573
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 19:36:04

Doufám že nikdo z nás tu neumře v stařeckém bezvědomí, nebo v bolestech.. anýbrž v plnè síle, např. s vtípkem, "no to je dost".

Ono se to blíží, před padesáti lety jsem se plazil zahrádkou v Okříškách, a byl tam obrovskej šnek.
To jsem ho tenkrát ještě neměl rád ani nerad, jen stonky, ulita, broučci, parůžky, a táta
kterýho jsem krátce na to pochcal. On si to už nepamatuje, ale já jo. :-)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 19:45:18

Jak malý átmánek může dospět do takového stavu?


Láska, to je ta láska,

jak to učil hloupě Ježíš...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 19:48:37

miroslav píše:Zajímavé, že i taková jednoduchá otázka "proč jsou peníze" mezi duchovňáky zvrhne jako obvykle v duchovňácké třeštění.
Z toho je patrné, že nějaké probuzení, osvícení, osvobození, moudrost je bohužel u zúčastněných zatím jen zbožným přáním.
Chyběl tady akorát veil, který by nejspíš řekl, že žádné peníze neexistují, že je jen to.
:D


Všechno je na hovno a proto jsou peníze na hovno,

jenže bez nich si koupíte leda to hovno,

ani štěstí a ani lásku ani rohlík ani pívo,

nic, nic (a to je to osvícení)
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 20:22:41

Vostálník píše:
Jak malý átmánek může dospět do takového stavu?


Láska, to je ta láska,

jak to učil hloupě Ježíš...

On to neučil hloupě, znáš ty společenský souvislosti tenkrát?

On o lásce v podstatě nemluvil. Jako mladej se trhl a šel na špacír do Indie.
Tam se naučil fakýrský věci. To byla stejná škola, co byl Kabír. Tahle škola
učila sidhi.. Kabir na to hodil bobek a začal psát básně.
Ježíš tam byl desítky let. Asi tušil, co musí pro svou zem udělat.
Dospěl k osvícení. Boj na poušti a pochybnosti na golgotě nezní věrohodně.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 20:24:30

Pedro píše:. já jsem například neřek, že prachy nemám..

Jestli Tě netrápí získávání peněz a nepociťuješ-li materiální nedostatek, tak je to skvělé.

Každýho vesmír jednou sejme, tak přeju každýmu v ten okamžik úsměv na rtech :-)


To, co ve své podstatě říká Bible, Abraham i Hill stejného: "Podle Tvé víry se Ti stane."

Tedy prožiješ tu realitu, na kterou je Tvá mysl naladěná. Můžeš prožívat i sejmutí Vesmírem.

A nemusí to být ani víra, může to být i poznání, že nejsme nic takového, co by mohl Vesmír sejmout.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 20:47:40

Jana píše:
Pedro píše:. já jsem například neřek, že prachy nemám..

Jestli Tě netrápí získávání peněz a nepociťuješ-li materiální nedostatek, tak je to skvělé.

Každýho vesmír jednou sejme, tak přeju každýmu v ten okamžik úsměv na rtech :-)


To, co ve své podstatě říká Bible, Abraham i Hill stejného: "Podle Tvé víry se Ti stane."

Tedy prožiješ tu realitu, na kterou je Tvá mysl naladěná. Můžeš prožívat i sejmutí Vesmírem.

A nemusí to být ani víra, může to být i poznání, že nejsme nic takového, co by mohl Vesmír sejmout.

:)

Sejme tě, bez víry, nuf a finito. Nevěříš?
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. zář 2022 20:54:25

Ježíš ... Dospěl k osvícení.
Boj na poušti a pochybnosti na golgotě nezní věrohodně.


Kdo se zajímá o historii, zjistí, že než došlo k písemnému záznamu bible, lidi si tehdy její obsah předávali nejprve ústně - cca po 500 let ...
a každý interpretoval Ježíšovy výroky podle svého vlastního pochopení...

Hm...

:what:
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 21:01:10

Pedro píše:
Jana píše:
Pedro píše:. já jsem například neřek, že prachy nemám..

Jestli Tě netrápí získávání peněz a nepociťuješ-li materiální nedostatek, tak je to skvělé.

Každýho vesmír jednou sejme, tak přeju každýmu v ten okamžik úsměv na rtech :-)


To, co ve své podstatě říká Bible, Abraham i Hill stejného: "Podle Tvé víry se Ti stane."

Tedy prožiješ tu realitu, na kterou je Tvá mysl naladěná. Můžeš prožívat i sejmutí Vesmírem.

A nemusí to být ani víra, může to být i poznání, že nejsme nic takového, co by mohl Vesmír sejmout.

:)

Sejme tě, bez víry, nuf a finito. Nevěříš?

Co si myslíš, že z tebe zbyde? Sat-čit-Ananda? Škoda že si tam nemůžeš vzít mobil, čekal bych hovor, kde mi o tom povíš.
Jano! Tady jsi, přesně tam, kde můžeš nejvýš bejt, tohle je tvůj ráj, a pro někoho peklo... Tady realizuješ čistou radost, odvahu, něhu, odpoutanost.. tady máš srdce i lásku.. ne v smrti. Co nenajdeš teď, za života, nenajdeš už nikdy. Jen jednou jsi tu jako Jana na světě, a jindy už nebudeš. Brahmam jistě budeš na věky. Ale Jana jsi jen jednou.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 21:10:23

Pedro píše:Sejme tě, bez víry, nuf a finito. Nevěříš?
Co si myslíš, že z tebe zbyde? Sat-čit-Ananda? Škoda že si tam nemůžeš vzít mobil, čekal bych hovor, kde mi o tom povíš.
Jano! Tady jsi, přesně tam, kde můžeš nejvýš bejt, tohle je tvůj ráj, a pro někoho peklo... Tady realizuješ čistou radost, odvahu, něhu, odpoutanost.. tady máš srdce i lásku.. ne v smrti. Co nenajdeš teď, za života, nenajdeš už nikdy. Jen jednou jsi tu jako Jana na světě, a jindy už nebudeš. Brahmam jistě budeš na věky. Ale Jana jsi jen jednou.


A co jsi bez ztotožňování s tělem a myslí? Jsi něco, čeho se smrt může nějak dotknout?

Když budeš důsledný ve svém zkoumání, jak to je. Jsi tou postavičkou s příběhem Pedrita ve svém vědomí, nebo je ta postavička Pedrita ve Tvém vědomí?

Bereš jako sejmutí Vesmírem, když v noci slastně usneš, postavička Pedrita i svět zmizí a o ničem nevíš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7127
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. zář 2022 21:12:22

Pedro píše:On to neučil hloupě, znáš ty společenský souvislosti tenkrát?

On o lásce v podstatě nemluvil. Jako mladej se trhl a šel na špacír do Indie.
Tam se naučil fakýrský věci. To byla stejná škola, co byl Kabír. Tahle škola
učila sidhi.. Kabir na to hodil bobek a začal psát básně.
Ježíš tam byl desítky let. Asi tušil, co musí pro svou zem udělat.
Dospěl k osvícení. Boj na poušti a pochybnosti na golgotě nezní věrohodně.


Píšeš to s jistotou, že to bylo právě takto, ale těch interpretací je milion...miliarda.

Moje verze:
Ikdyž se o části života nemluví a nabízí se výklad, že byl v Indii, tak já myslím, že nebyl.
Tu podobnost s učením véd, si vykládám tak, že ta nejhlubší moudrost je dostupná všude na světě a to k čemu se dojde je prostě stejné, je vyjádřené v jiném kulturním kontextu.
Co se dělo v poušti nikdo neví a je otázkou, jestli někomu o tom něco říkal. Podle mé zkušenosti i kdyby něco řekl, tak to jinak pochopí už ten 1. komu to vypráví, natož co z toho vznikne po stoletích ústního předávání.
Ale mě to rezonuje, nechat si čas v samotě a bez příliš podnětů - mě to smysl dává. Jisté je, že po příchodu z pouště se choval jinak.
Osvícený (alespoň, co se tak většinou tím slovem označuje byl) otázkou jestli od narození jako Kršna nebo až po poušti, ale to je ve výsledku jedno. Zapadl do (naplnil) proroctví.
:)

PS: jak to souvisí s peňezi? Nejak jsem ztratila nit.
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 21:14:43

Jana píše:
Pedro píše:Sejme tě, bez víry, nuf a finito. Nevěříš?
Co si myslíš, že z tebe zbyde? Sat-čit-Ananda? Škoda že si tam nemůžeš vzít mobil, čekal bych hovor, kde mi o tom povíš.
Jano! Tady jsi, přesně tam, kde můžeš nejvýš bejt, tohle je tvůj ráj, a pro někoho peklo... Tady realizuješ čistou radost, odvahu, něhu, odpoutanost.. tady máš srdce i lásku.. ne v smrti. Co nenajdeš teď, za života, nenajdeš už nikdy. Jen jednou jsi tu jako Jana na světě, a jindy už nebudeš. Brahmam jistě budeš na věky. Ale Jana jsi jen jednou.


A co jsi bez ztotožňování s tělem a myslí? Jsi něco, čeho se smrt může nějak dotknout?

Když budeš důsledný ve svém zkoumání, jak to je. Jsi tou postavičkou s příběhem Pedrita ve svém vědomí, nebo je ta postavička Pedrita ve Tvém vědomí?

Bereš jako sejmutí Vesmírem, když v noci slastně usneš, postavička Pedrita i svět zmizí a o ničem nevíš?

Vždyť to píšu, Brahman zůstane. To, co nikdy nevzniklo a nikdy nezanikne. Jana a Pedrito vznikli.. a zaniknou.

Brahhman nechová tvou identitu. Zmizíš.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 21:18:46

Návštěvník píše:
Pedro píše:On to neučil hloupě, znáš ty společenský souvislosti tenkrát?

On o lásce v podstatě nemluvil. Jako mladej se trhl a šel na špacír do Indie.
Tam se naučil fakýrský věci. To byla stejná škola, co byl Kabír. Tahle škola
učila sidhi.. Kabir na to hodil bobek a začal psát básně.
Ježíš tam byl desítky let. Asi tušil, co musí pro svou zem udělat.
Dospěl k osvícení. Boj na poušti a pochybnosti na golgotě nezní věrohodně.


Píšeš to s jistotou, že to bylo právě takto, ale těch interpretací je milion...miliarda.

Moje verze:
Ikdyž se o části života nemluví a nabízí se výklad, že byl v Indii, tak já myslím, že nebyl.
Tu podobnost s učením véd, si vykládám tak, že ta nejhlubší moudrost je dostupná všude na světě a to k čemu se dojde je prostě stejné, je vyjádřené v jiném kulturním kontextu.
Co se dělo v poušti nikdo neví a je otázkou, jestli někomu o tom něco říkal. Podle mé zkušenosti i kdyby něco řekl, tak to jinak pochopí už ten 1. komu to vypráví, natož co z toho vznikne po stoletích ústního předávání.
Ale mě to rezonuje, nechat si čas v samotě a bez příliš podnětů - mě to smysl dává. Jisté je, že po příchodu z pouště se choval jinak.
Osvícený (alespoň, co se tak většinou tím slovem označuje byl) otázkou jestli od narození jako Kršna nebo až po poušti, ale to je ve výsledku jedno. Zapadl do (naplnil) proroctví.
:)

PS: jak to souvisí s peňezi? Nejak jsem ztratila nit.


Byl, nebyl.. viděl jsem svitek s jeho jménem jako zápis do školy... i to může být faleš.. ale něco mi říká, že ne..
Pedro
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 32 návštevníků

cron