Proč jsou peníze

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 21:19:24

Pedro píše:
Jana píše:
Pedro píše:Sejme tě, bez víry, nuf a finito. Nevěříš?
Co si myslíš, že z tebe zbyde? Sat-čit-Ananda? Škoda že si tam nemůžeš vzít mobil, čekal bych hovor, kde mi o tom povíš.
Jano! Tady jsi, přesně tam, kde můžeš nejvýš bejt, tohle je tvůj ráj, a pro někoho peklo... Tady realizuješ čistou radost, odvahu, něhu, odpoutanost.. tady máš srdce i lásku.. ne v smrti. Co nenajdeš teď, za života, nenajdeš už nikdy. Jen jednou jsi tu jako Jana na světě, a jindy už nebudeš. Brahmam jistě budeš na věky. Ale Jana jsi jen jednou.


A co jsi bez ztotožňování s tělem a myslí? Jsi něco, čeho se smrt může nějak dotknout?

Když budeš důsledný ve svém zkoumání, jak to je. Jsi tou postavičkou s příběhem Pedrita ve svém vědomí, nebo je ta postavička Pedrita ve Tvém vědomí?

Bereš jako sejmutí Vesmírem, když v noci slastně usneš, postavička Pedrita i svět zmizí a o ničem nevíš?

Vždyť to píšu, Brahman zůstane. To, co nikdy nevzniklo a nikdy nezanikne. Jana a Pedrito vznikli.. a zaniknou.

Brahhman nechová tvou identitu. Zmizíš.


Vadí Ti nějak, že Tvá identita tady není ve spánku?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7130
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 21:21:34

Z mého pohledu je sat-čit-ánanda stejně Boží, jako spánek spravedlivých.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7130
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » pon 12. zář 2022 21:28:21

Tak dobrou noc
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7130
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 21:28:48

Cože? Počkej, musim se zamyslet.. cože? Jakej spánek? Ajo, ty si děláš prdel...
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 21:33:20

Ženská a čert nikdy nespí... teda i když spí, tak vymejšlí..
Aneb, kam čert nemůže, tam ...
Atd..
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » pon 12. zář 2022 21:43:36

Pedro píše:
Návštěvník píše:
Pedro píše:On to neučil hloupě, znáš ty společenský souvislosti tenkrát?

On o lásce v podstatě nemluvil. Jako mladej se trhl a šel na špacír do Indie.
Tam se naučil fakýrský věci. To byla stejná škola, co byl Kabír. Tahle škola
učila sidhi.. Kabir na to hodil bobek a začal psát básně.
Ježíš tam byl desítky let. Asi tušil, co musí pro svou zem udělat.
Dospěl k osvícení. Boj na poušti a pochybnosti na golgotě nezní věrohodně.


Píšeš to s jistotou, že to bylo právě takto, ale těch interpretací je milion...miliarda.

Moje verze:
Ikdyž se o části života nemluví a nabízí se výklad, že byl v Indii, tak já myslím, že nebyl.
Tu podobnost s učením véd, si vykládám tak, že ta nejhlubší moudrost je dostupná všude na světě a to k čemu se dojde je prostě stejné, je vyjádřené v jiném kulturním kontextu.
Co se dělo v poušti nikdo neví a je otázkou, jestli někomu o tom něco říkal. Podle mé zkušenosti i kdyby něco řekl, tak to jinak pochopí už ten 1. komu to vypráví, natož co z toho vznikne po stoletích ústního předávání.
Ale mě to rezonuje, nechat si čas v samotě a bez příliš podnětů - mě to smysl dává. Jisté je, že po příchodu z pouště se choval jinak.
Osvícený (alespoň, co se tak většinou tím slovem označuje byl) otázkou jestli od narození jako Kršna nebo až po poušti, ale to je ve výsledku jedno. Zapadl do (naplnil) proroctví.
:)

PS: jak to souvisí s peňezi? Nejak jsem ztratila nit.


Byl, nebyl.. viděl jsem svitek s jeho jménem jako zápis do školy... i to může být faleš.. ale něco mi říká, že ne..


Byl, nebyl v Indii. Já to taky netrvrdím stopro. Ale je to jedna z těch věcí, co jsou vlastně šumák.

A ještě ke Golgotě, buhví co v předsrtné křeči mumlal a bůh ví, co mu kdo rozuměl.
Ale pochybnost mohla přijít, i když slovně vyjádřená, tak jen povrchová, pro něj samotného bez jákékoliv síly.
Odpovídalo by to tomu, co prohlašuje Vostál, že definitivní je to až po smrti těla, nebo jeho vysublimování do světla.
Odpovídá to i prohlášení Papajiho, že bude bdělý až do smrti. S vysvětlení, že ale žádnou bdělos nekoná, že je to bdělé samo sebou. Je to bdělé, protože v projeveném světě může nastat cokoliv.
:)
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 21:46:20

No to si jako myslíš že spím :D

Zmizíš Jano, nezbude z tebe ani chlup. Nejen to,
nezbyde z tebe ani pocit. Žádný já.

Ze mě taky ne, těším se.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Prdro » pon 12. zář 2022 21:56:19

Byl, nebyl v Indii. Já to taky netrvrdím stopro. Ale je to jedna z těch věcí, co jsou vlastně šumák.

A ještě ke Golgotě, buhví co v předsrtné křeči mumlal a bůh ví, co mu kdo rozuměl.
Ale pochybnost mohla přijít, i když slovně vyjádřená, tak jen povrchová, pro něj samotného bez jákékoliv síly.
Odpovídalo by to tomu, co prohlašuje Vostál, že definitivní je to až po smrti těla, nebo jeho vysublimování do světla.
Odpovídá to i prohlášení Papajiho, že bude bdělý až do smrti. S vysvětlení, že ale žádnou bdělos nekoná, že je to bdělé samo sebou. Je to bdělé, protože v projeveném světě může nastat cokoliv.


O smrti jdou různé zvěsti. Jsi tu? Takže jsi se narodila.. a co bylo před? Víš to? Nebo jsi o tom něco slyšela?
Je to na úrovni poznání, nebo víry? To samé bude po smrti.
Prdro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 22:06:52

Nikdy to nevíš, leda bys měla tuhle sidhi, co ti to ukáže. Lepší pro většinu, že tu sidhu nemá..
Narození a smrt je totéž. Reset. Jiné tělo, jiné já.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. zář 2022 22:25:22

Prdro píše:
Byl, nebyl v Indii. Já to taky netrvrdím stopro. Ale je to jedna z těch věcí, co jsou vlastně šumák.

A ještě ke Golgotě, buhví co v předsrtné křeči mumlal a bůh ví, co mu kdo rozuměl.
Ale pochybnost mohla přijít, i když slovně vyjádřená, tak jen povrchová, pro něj samotného bez jákékoliv síly.
Odpovídalo by to tomu, co prohlašuje Vostál, že definitivní je to až po smrti těla, nebo jeho vysublimování do světla.
Odpovídá to i prohlášení Papajiho, že bude bdělý až do smrti. S vysvětlení, že ale žádnou bdělos nekoná, že je to bdělé samo sebou. Je to bdělé, protože v projeveném světě může nastat cokoliv.


O smrti jdou různé zvěsti. Jsi tu? Takže jsi se narodila.. a co bylo před? Víš to? Nebo jsi o tom něco slyšela?
Je to na úrovni poznání, nebo víry? To samé bude po smrti.


Ten, kdo se zrodil, nemůže vědět, co bylo před, jednoduše protože nebyl.
Mohou se mu ukázat nějaké obrazy, ale nikdo zrozený nemůže s jistotou říct, že takhle to je na beton.
Zprávu o tom, co je před zřízením a pi smrti, může dát jen to co už je před zrozením a pi smrti. Tum nemyslím nutně brahman, může to být duše (Atman). Duše nese energii nedožité karmy.
Někdo se tak vnímá jako duše putující z těla do těla.
Ale individualitu člověka nese trojice tělo-duše-duch. Bez těla budeš něco jiného než teď.
:)

To co píšu je jen pohádka.
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » pon 12. zář 2022 22:26:15

Dodatečně podpis
HD
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 22:52:40

Když budeš důsledný ve svém zkoumání, jak to je. Jsi tou postavičkou s příběhem Pedrita ve svém vědomí, nebo je ta postavička Pedrita ve Tvém vědomí?


Strč si svoje vizualiazce do prdele !!!!

Jo, že ty nevíš co to jsou vizualizace ???

Tak to je ztotožnování s představami mysli


Tedy to, co tady všem podsouváš a sama se v tom válíš jak to prase v hovnech a pak tady chrochtáš prasečárny,

to je celý to tvý zkoumání a jasno :

představy a pocity !!!
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 22:54:15

Když budeš důsledný


Jsem důsledný, kdykoliv začneš srát ty svoje představy a pocity jsi poslána do prdele...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 23:00:18

Ze mě taky ne, těším se.


No to se tedy netěš,

páč jestli se ztotožníš se světlem,

tak tě to opět vyplyvne do projevu,

musíš zcela naopak to světlo přitáhnout k sobě a ne být přitažen ke světlu...

Někde je nějaká tibetská kniha mrtvých, ale nejsem si jist, zda-li to tam stojí....


Tedy tebe ???

Ale jo tebe, je totiž jen jedno Já...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 23:11:47

Návštěvník píše:
Prdro píše:
Byl, nebyl v Indii. Já to taky netrvrdím stopro. Ale je to jedna z těch věcí, co jsou vlastně šumák.

A ještě ke Golgotě, buhví co v předsrtné křeči mumlal a bůh ví, co mu kdo rozuměl.
Ale pochybnost mohla přijít, i když slovně vyjádřená, tak jen povrchová, pro něj samotného bez jákékoliv síly.
Odpovídalo by to tomu, co prohlašuje Vostál, že definitivní je to až po smrti těla, nebo jeho vysublimování do světla.
Odpovídá to i prohlášení Papajiho, že bude bdělý až do smrti. S vysvětlení, že ale žádnou bdělos nekoná, že je to bdělé samo sebou. Je to bdělé, protože v projeveném světě může nastat cokoliv.


O smrti jdou různé zvěsti. Jsi tu? Takže jsi se narodila.. a co bylo před? Víš to? Nebo jsi o tom něco slyšela?
Je to na úrovni poznání, nebo víry? To samé bude po smrti.


Ten, kdo se zrodil, nemůže vědět, co bylo před, jednoduše protože nebyl.
Mohou se mu ukázat nějaké obrazy, ale nikdo zrozený nemůže s jistotou říct, že takhle to je na beton.
Zprávu o tom, co je před zřízením a pi smrti, může dát jen to co už je před zrozením a pi smrti. Tum nemyslím nutně brahman, může to být duše (Atman). Duše nese energii nedožité karmy.
Někdo se tak vnímá jako duše putující z těla do těla.
Ale individualitu člověka nese trojice tělo-duše-duch. Bez těla budeš něco jiného než teď.
:)

To co píšu je jen pohádka.

Já to taky neberu dle toho, co se píše.. Jen co vnímám já, je pro mě autentické..
i když možná mylné. Tohle riziko přijímám.
Mě se líbí ten pohled na "před".. ticho po pěšině. Já jen chtěl říct, že to samé bude "po"
Jinak je tu nejen osobní podvědomí ale i kolektivní podvědomí. Kolektivní podvědomí je defakto satan.
To je ta mašinerie. Já jsem se s ním jednou chtěl prát, ale zbil mě jak psa...
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 23:28:33

Ten, kdo se zrodil, nemůže vědět, co bylo před, jednoduše protože nebyl.



Myslím že může,

protože existuje stav Já-Já,

psal vo tom Mahariši, ale už si nepamatuji co vo tom psal,

podle mne je to možné díky dvou různým stavům Vědomí : v klidu a v pohybu,

ale ego které se vytvoří později to pak stejně zapomene,

a pokud si nějakým způsobem vzpomene, tak to jsou pak jen inkarnace Vědomí,

nikoliv reinkarnace osoby...


Tedy asi tak teoreticky

(ovšem my bodhisatvové skáčeme do světla automaticky, z lásky která je odstředivou silou,

a pak nás to vykopne zpět do projevu)
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » pon 12. zář 2022 23:33:26

A uvědomil jsem si tím, že nakopnot můžeš jen to svoje. Nejde porazit stíny všech.
Páč to je jen v každého kompetenci, svobodě. I když ten pičus satan doráží i na ty, co p to nemaj zájem.
Může, páč si uzurpoval brázdu ve vědomí - podvědomí. Ale jeden to zabít nemůže, ani armáda jogínů to nezabije.
Chcípne to, leda by šli všichni do meditace.
Takže tak.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 23:36:58

Chcípne to, leda by šli všichni do meditace.


Bez obav, todle je přece entropickej vesmír,

a ne perpetum mobile...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » pon 12. zář 2022 23:44:04

podle mne je to možné díky dvou různým stavům Vědomí : v klidu a v pohybu,


neberte to jako dualitu já -Já.

todle je něco jako superpozice v kvantové fyzice,

oboje najednou a ještě jakkoliv jinak,

což je pouze příměr, nebot to nechápeme ani v tý kvantový fyzice
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 12. zář 2022 23:52:31

Projevené a neprojevené
Vědomí má dva aspekty:

Neprojevený aspekt - Vědomí v klidu (noumenalita, Šiva)
Projevený aspekt - Vědomí v pohybu (fenomenalita, Šakti)

1) Vědomí v klidu je Absolutní Jednotou, Čirým Uvědoměním, neomezené časem a prostorem, je bez jakékoli vlastnosti, neměnné, věčné, smysly neuchopitelné a není si vědomo samo sebe.

2) Vědomí v pohybu vzniká tehdy, když ve Vědomí dojde (naprosto spontánně) k pohybu, čeření a objeví se myšlenka "Já jsem". Zároveň s ní se ve zlomku vteřiny vynoří celý projevený svět.

http://www.advaita.cz/24926-co-je-advaita
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků