Proč jsou peníze

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Vostálník » úte 13. zář 2022 13:16:52

a vyladíme si svůj program přesně tak, jak nám to vyhovuje.


Už se stalo,

mám tě pěkně vyladěnou tak jak mě to vyhovuje,

uplně stejně jako ty máš vyladěno na štěstí,

takže žádnej problém,

že bych neměl naladěno na to tvý naladění...
Vostálník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 13:51:45

Pedro píše:
Aha, takže jsi Parabrahman... tak to jo


To, že je Parabrahman, říkal o sobě Nisargadatta

Parabrahman na webu
Trousí svoji potřebu
Copak ho nikdo neslyší


Tenkrát ještě neexistovala možnost trousení po webu,
nicméně, kdybys ho obvinil z toho,
že má nějakou svoji potřebu o tom,
co poznává, neustále někomu vykládat,
tak by Tě poslal dělat dobročinnou práci.

To, co jsem, nijak nenazývám a ani si nic o tom nemyslím.

A všimni si, že je tady možnost, že budeš sledovat, jak to má druhý špatně,
čím je, čím není
a plout stále na křídlech snění.

Nebo začneš zkoumat pravdu o sobě v sobě.

Když věříš, že ten druhý nemůže být tou nejvyšší skutečností, nejvyšší pravdou,
tak tu nejvyšší pravdu v sobě nenalezneš.

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 14:20:19

Copak já vidím jak to máš špatně? Nenech se zmílit. Špatně je dobře, čím hůř, tím líp, je li tu povědomí..,
Mohl bych vidět, jak to máš spatně, páč tvá osobnost má do Parabtahman daleko.
Ty vše vztahuješ na podstatu, ale nejsi jí. Prostě jsi slyšela, že vše je v podstatě To.
A tak jsi holt to. Takhle to nefunguje. I když jsi v podstatě to, tak furt to dáváš najevo způsobem sobě vlastním.
To se bojíš, že nikdo nevidí, že jsi v podstatě to? On by to snad Maharaj vytruboval do světa,
kdyby se ho neptali, kdyby nebyl žádán? Máš pocit, že to co píšeš, někoho zajímá? Ja tu teď momentálně píšu,
jen pro rozmluvení ti to. Páč lidem je to asi zřejmé. Ale už mě to unavuje.. tak bye.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 15:08:10

Jana píše:
Patandžali učí 8 stupňů jógy, vpodstatě jde o prohlédnutí mysli.

.

Vidíš mysl je, i když ne skutečná.
A nejmíň 6 stupňů jógy se jí věnuje.
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 15:17:52

Vostálník píše:
On asi, jak je, kdo postavený. Můj oblíbená P.Pavlík, těm základním dvou metodám říkal vnor a vhled. A že jsou 2 typy lidí, kterým jde to , či to druhé. On se řadil k těm, co jim jde vhled, tzn nadhled. Prostě pozuruješ a vidíš to ze stále větší a větší perspektivy. Svou osobu tam řadím taky :)
Proto těm, kdo se stále někam noří a unvnitřňují se, taky moc nerozumím. Ale oni zase dovedou být urputní. On ty dva tyly přirovnával i k zvířítkům. Vhled (nadhled) mívají králíčci. Popoběhnou tu a tamhle a pořád tak nějak vidí, jak to je. A ti vnoroví jsou ovečky, jsou dobří v následování v bhakti a nebo berani,co jdou svou cestou. Ovečky i berani maji pohled zůžený, nevidí nic než jen svou cestu.
Králíčkům zase často chybí takový ten tah na branku.
Je to je jen schámaticky, v každém je to nějak mixnuté.

On tvrdil, že k probuzení je zapotřebí být v jednom opravdu dobrý a pak aspoň malinko zvládnout to druhé.
Jak když máš 2 křídla. S jedním, byť mistrným to prostě neletí. Je zapotřebí tím druhým aspoň nějak mávnout.


Tak Pavlík jo ?

Já tomu budhismu moc nerozumím, pro mě vnor a vhled jsou poněkud neznámé pojmy,

ale v tomto s Pavlíkem nesouhlasím,

podle mne to říká Osho dobře :

"Koncentrace je lidská a meditace je božská"

a až teprve v případě meditace bych viděl žádoucí, aby se intuice (celek) a vnímání (detail) rozvíjely stejnoměrně...

Jinými slovy, že bdělá pozornost která se rozvíjí skrze pozorování nebude nikdy tak bdělá,

jako když se rozvíjí skrze meditaci (uvolnění),

to se prostě děje spontánně na podkladě uvolnění napětí či případně uvolnění od připoutanosti...

To není doktrína, měl to být smířlivý pohled, že různí lidé to mají různě.
Vhled x vnor, nejde napasovat na koncentrace x meditace. Vhled je keco jako poznání, orientace v tom, na podkladě myšlenek, ale nejen myslenková, lidově by se dalo říct, že to máš prostě v hlavě (nejen tam) srovnané.

.................
"Koncentrace je lidská a meditace je božská"
To ano.
Ta správná uvolněná nicneděl
ající meditace. To pro upřesnění. V dnešní new age době se taky meditací nazývá, kde co.
:)
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 15:20:46

"Koncentrace je lidská a meditace je božská"


To je pěkný, asi na tom Oshovi něco je :D
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 16:07:03

Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod dodo » úte 13. zář 2022 18:23:14

Pedro píše:Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.


Milý Pedrito.

Ako možno veriť tomu, že tvoje videnie je jasné, objektívne a nezaujaté .
Vidíš akúsi sebademonštráciu Jany, ktorá podľa teba čímsi uráža majstrov, ale k sebademonštrácii Vostála, ktorý tých majstrov a ostatných uráža celkom otvorene a neskrývane, si slepý. Sorry. :)

P.S. prepáč ak by som prípadne nereagoval, v poslednej dobe mi akosi blbne pripojenie...
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 18:31:08

HD. píše:
Jana píše:
Patandžali učí 8 stupňů jógy, vpodstatě jde o prohlédnutí mysli.

.

Vidíš mysl je, i když ne skutečná.
A nejmíň 6 stupňů jógy se jí věnuje.


Prvních sedm stupňů vede k poznání Pravdy a teprve v tom osmém stupni, kde se o mysli nemluví jako o něčem skutečném, co by nebylo zcela prázdné, se poznává Pravda.

A to netvrdím z titulu, že bych měla Patandžaliho nastudovaného, ale je jasné, že v osmém stupni, při plném poznání Skutečnosti, není možné mluvit o mysli jako o něčem skutečném.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 18:34:33

Pedro píše:Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.


Pedrito, stálo by za to se na to, čím Jana uráží Mistry a podstatu samu, detailněji podívat. A prosím Tě o to, vypiš všechny důkazy, které Tě opravňují něco takového tvrdit.

Pokud by poznávání toho, o čem mluví Mistři, bylo jejich urážkou, pak by sis nikdy nemohl dovolit poznat Pravdu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 18:36:07

Jana píše:
HD. píše:
Jana píše:
Patandžali učí 8 stupňů jógy, vpodstatě jde o prohlédnutí mysli.

.

Vidíš mysl je, i když ne skutečná.
A nejmíň 6 stupňů jógy se jí věnuje.


Prvních sedm stupňů vede k poznání Pravdy a teprve v tom osmém stupni, kde se o mysli nemluví jako o něčem skutečném, co by nebylo zcela prázdné, se poznává Pravda.


Ano. na to poukazuju, že těch prvních 7. stupňu je o mysli.
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Jana » úte 13. zář 2022 18:39:54

HD. píše:
Ano. na to poukazuju, že těch prvních 7. stupňu je o mysli.


Prvních 7 stupňů je probouzením se z iluze. Mluví se o tom, co se v těchto stupních poznává, to ještě iluze není zcela zbaveno. Poslední stupeň je teprve poznáním Pravdy, Skutečnosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 18:48:40

dodo píše:
Pedro píše:Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.


Milý Pedrito.

Ako možno veriť tomu, že tvoje videnie je jasné, objektívne a nezaujaté .
Vidíš akúsi sebademonštráciu Jany, ktorá podľa teba čímsi uráža majstrov, ale k sebademonštrácii Vostála, ktorý tých majstrov a ostatných uráža celkom otvorene a neskrývane, si slepý. Sorry. :)

P.S. prepáč ak by som prípadne nereagoval, v poslednej dobe mi akosi blbne pripojenie...

Já nejsem slepý. Ty neznáš dobu, kdy Petr byl jediný, kdo se krom mně Jany zastával. Nevidíš to tedy objektivně.
Neznáš dobu kdy Vostálník mluvil tak krásně o svých cestách po Indii. Pro mě to byla radost, to číst...
Ale Jana byla neoblomná, ani si nevážila našeho jemného upozorňování. Šla přes mrtvoly, přes cit, bylo jen to její, a kdo nesouhlasí, je mimo. Nediv se, já a Petr nejsme jediní, kdo se jí desetiletí snažil něco vysvětlit. Jsme jen zlomkem. A všichni jsme mimo, žejo? Okamžitě máš na hlavě tuny citací, jak jsi mimo... Tohle není prdel Dodo. Petr se všemi svýmy vulgaritami je proti ní neviné děťátko. Jestli budu hodně naivní, tak si toho možná není vědoma.. jestli jo, bůh jí pomáhej. My jsme jen obyčejní lidičky, a nejsme toho schopni.
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. zář 2022 18:53:24

Dodo chodil i na Jitřní zemi, Vostál byl banovaný za vulgarity všude, kam přišel.
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 18:55:21

Jana píše:
Pedro píše:Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.


Pedrito, stálo by za to se na to, čím Jana uráží Mistry a podstatu samu, detailněji podívat. A prosím Tě o to, vypiš všechny důkazy, které Tě opravňují něco takového tvrdit.

Pokud by poznávání toho, o čem mluví Mistři, bylo jejich urážkou, pak by sis nikdy nemohl dovolit poznat Pravdu.

Jani,
píšeš Pedritovi, ale vložím se do toho.
Těch detailních rozborů tu proběhlo už několik, ty ovšem argumenty, které ti nesedí do tvého obrazu přehlížíš, nebo je smeteš opakováním toho, co píšeš vždycky. Vždy utečeš do své známé bubliny a prohlásíš, že vše stále stejné a blažené.

Za sebe musím říct, že si myslím ( ano objevuje se to v mé mysli), že děláš duchovnu medvědí službu.
Jsi-li příklad, tak jen ostrašující.

Vostál uráží mistry, ale to je snadno čitelné, je to jeho postoj a za nic jiného se to nevydává.
Tvé opakování slov mistrů, ovšem z jiné pozice (a toto je to, co už jsme nekolikrát spolu probíraly a nikdy jsi to nepobrala), je zamaskovaná aktivita ega.
Nic jiného než " podívejte, co vím, co jsem zjistila, co jsem pocopila. Že nemáš plné pochopení je zřejmé z toho, co občas k tomu přilepíš vlastního.
Kdo má trochu intuice, tak cítí, že tu něco nesedí. Ale, kdo ji nemá, může jít stejnou slepou uličkou jako ty.
Opět můžeš říct, že obraz slepé uličky je jen v mé mysli, říct to můžeš, ale nikomu tím neposloužíš.

A ano, toto může bý nazváno hledáním špatného na druhém. Ale není to tak, je to jen popis toho, jak to je. Nenazývám to špatným, naopak a i to jsem tu už psala, úroveň tvého poznání vzhledem k běžné populaci je výjímečná. Jen to není to, za co to vydáváš. Nevybízím tě ani k tomu to nějak měnit. Možná jsem, někdy psala podívej se na to z jiného úhlu, ale to je jen pozvání. Nemusíš měnit nic. Můžeš tu i to, co píšeš pořád dokolečka opakovat. Reakce ostatních včetně mě, však neovlivníš. A nejspíš tu budou taky stále dokolečka.
:)
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 18:58:59

Návštěvník píše:Dodo chodil i na Jitřní zemi, Vostál byl banovaný za vulgarity všude, kam přišel.

Zřejmě si nezažila původní modré fórum jitřní země. Tam byl sprostej kde kdo, ale Petra si tam jako sprosťáka nepamatuju. Asi se nechal inspirovat :)
Pedro
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. zář 2022 19:00:01

Jana píše:
Pedro píše:Sorry Dodo, ale Jana svou sebedemonstrací uráží nejen Mistry ale podstatu samu,
tohle jsem netoleroval před dvaceti lety, a nemůžu to tolerovat ani teď.
Manipulaci s texty Mistrů a vydávání se za jejich podstatu nesnesu. Na to nemám.
Tím že jí omlouváš, jí nepomůžeš.


Pedrito, stálo by za to se na to, čím Jana uráží Mistry a podstatu samu, detailněji podívat. A prosím Tě o to, vypiš všechny důkazy, které Tě opravňují něco takového tvrdit.

Pokud by poznávání toho, o čem mluví Mistři, bylo jejich urážkou, pak by sis nikdy nemohl dovolit poznat Pravdu.


Není to spíš tak, že Pedrito poměřuje poznání Jany se svým poznáním a nikoliv s poznáním Mistrů? Není to spíš tak, že to, co poznává Pedrito se s poznáním Mistrů rozchází víc, než to, co poznává Jana?
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 13. zář 2022 19:01:40

Pedro píše:
Návštěvník píše:Dodo chodil i na Jitřní zemi, Vostál byl banovaný za vulgarity všude, kam přišel.

Zřejmě si nezažila původní modré fórum jitřní země. Tam byl sprostej kde kdo, ale Petra si tam jako sprosťáka nepamatuju. Asi se nechal inspirovat :)

Nepamatuješ si, že byl na Jitřní zemi zabanovaný?
Návštěvník
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod HD. » úte 13. zář 2022 19:07:28

Jana píše:
Pokud by poznávání toho, o čem mluví Mistři, bylo jejich urážkou, pak by sis nikdy nemohl dovolit poznat Pravdu.


Opět je tu věta, která je, jak z učebnice manipulací.
Co nám říká?
Říká, že by si nikdo nemohl dovilit poznat Pravdu, pokud by její poznávání bylo urážkou mistrů.

Ano s tím nelze než souhlasit.

Ale tady nikdo nekritizoval poznávání pravdy. Tady se je psalo, že to, co tu předvádí Jana není poznávání pravdy, i když se to za to vydává a to je urážkou mistrů.
HD.
 

Re: Proč jsou peníze

Nový příspěvekod Pedro » úte 13. zář 2022 19:11:48

Návštěvník píše:
Pedro píše:
Návštěvník píše:Dodo chodil i na Jitřní zemi, Vostál byl banovaný za vulgarity všude, kam přišel.

Zřejmě si nezažila původní modré fórum jitřní země. Tam byl sprostej kde kdo, ale Petra si tam jako sprosťáka nepamatuju. Asi se nechal inspirovat :)

Nepamatuješ si, že byl na Jitřní zemi zabanovaný?

To nebylo původní fórum. Majitel to zrušil, páč se tam mydlili žáci Tomáše a Vacka, i další. Buddhisti, křesťani, taoisti... furt se mydlili... myslím že tohle byla první inspirace pro Petra... A druhé fórum FJZ ho asi dorazilo.
Pedro
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 91 návštevníků