Co poznává Jana?

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 18:16:52

dodo píše:Nevidím tu, ani inde, že by ťa Jana tlačila k popieraniu slov tvojho majstra. Možno si to tak vnímala, a je to len nedorozumenie.
Lenže ja som podľa teba v čítaní povrchný, tak prečo by sa ma mala brať vážne však... :)

Je skvelé, že máš priamy kontakt na svojho Majstra. Tak mi napadlo, čo by asi povedal na diskusiu na tomto vlákne a či by to videl rovnako ako ty.


Myslím, že by absolutně souhlasil s tím, že se tu zaobíráme malichernostmi?
Říká: hlavně nepište nikde na webu. Jsen zdá se dost neposlušná.
:)

Nikde jsem nenapsala, že jsi ve člení povrchní. To si zobceňuješ sám. Jen je rozdíl, jak jsi to interpretoval ty a jak, to myslel Pedro.
Úplně ti vypadlo, to předkládání slov "vlastního" Mistra. Pedro ví, co vztah s Mistem obnáší. Proto je na to tak citlivý. Kdo to nezažil, těžko porozumí.

Já Moojiho poznala dřív neý poradnu a Janu. Jana mě sem pozvala v roce 2011 a mě to přišlo jako fajn nápad.
Kdysi jsem zažila mailovou skupinu, kde byli upřímní "hledači" a tenkrát mě to dost dalo. I tam byly příkré rozkoly a dohadovaní, ale v akademickém stylu.
Když jsem sem přišla, tak jsem měla přirozenou touhu sdílet. ale brzo jsem pochopila, že tady to o sdílení není.
Jednu dobu mě to mrzelo, že jsem Janě o Moojim řekla. Myslím, že díky Janě ho tu spousta lidí vidí hodne zploštěně. A to je tak asi ten důvod, proč tu občas píšu.
Že je možné chápat Moojiho učení jinak než optikou Jany.
:)
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 18:33:53

dodo píše:Nevidím tu, ani inde, že by ťa Jana tlačila k popieraniu slov tvojho majstra. Možno si to tak vnímala, a je to len nedorozumenie.


Přesněji řečeno, tlačí mě k tomu, abych odkývala slova svého Mistra. Ovšem zapasovaná do úplně jiného kontextu. To zapasování prostě odsouhlasit nemůžu.
To jak to tam Jana pasuje a šroubuje, jsem jinde nazvala křečí. Pokud byto opakovala se stejnou uviolněností, nechala těn slovům prostor a volnost. Tak ty samá slova rádá ráda ráda odkývu. Není to o slovech. Je to otom, co tu bylo řečeno už mockrát:
Když dva říkají totéž není to totéž.
Mooji: "Mluví jako Buddha, ale není to Buddha"
Mooji: "Vypadá jako růže, ale smrdí jako sardinky. Něco tu nesedí"
Mooji jindy: "Vypadá jako růže, ale voní jako rajče."

Takových případů jako Jana po Zemi běhá... Moojimu toto téma, opakování slov Mistrů bez pravého pochopení není cizí.
Nicméně už je asi na čase jej poslechnout a z netu se stáhnout.
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 18:55:52

HD Máš tady právo zakládat si vlákna o čem chceš, máš právo myslet si o čemkoliv, co chceš, a můžeš to tady vyjádřit, klidně jako kdokoliv jiný.

A nemám zájem Tě vůbec o ničem přesvědčovat. Věřím, že máš dokonalý přehled o tom, co Mooji říká.

A jestli smím prosit, tak bys pro mě mohla udělat jednu věc.

Najdi mi, prosím, nějakou Moojiho citaci, kde přímo o blaženosti říká, že to je nic nic nic.

Tuhle jedinou věc bych od Tebe prosila.

HD. píše: Ano Mooji mluví často o srdci, o blaženosti, ... A pak zase, že je to nic, nic, nic..


Díky.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 19:50:17

Jana píše:HD Máš tady právo zakládat si vlákna o čem chceš, máš právo myslet si o čemkoliv, co chceš, a můžeš to tady vyjádřit, klidně jako kdokoliv jiný.

A nemám zájem Tě vůbec o ničem přesvědčovat. Věřím, že máš dokonalý přehled o tom, co Mooji říká.

A jestli smím prosit, tak bys pro mě mohla udělat jednu věc.

Najdi mi, prosím, nějakou Moojiho citaci, kde přímo o blaženosti říká, že to je nic nic nic.

Tuhle jedinou věc bych od Tebe prosila.

HD. píše: Ano Mooji mluví často o srdci, o blaženosti, ... A pak zase, že je to nic, nic, nic..


Díky.


No nemám na citace kartotéku, ani v hlavě, ani někde jinde.
Ale vše, co řáká je jako psaní na hladině vody. - jeho vlastní slova.
Tak bych v čemkoliv, co řekl nehledala dogma.
Taky všechny Moojiho promluvy nejsou veřejné. Intinmní, ve smyslu niterné rozhovory s pokročilými žáky, nejsou často na YT, ale na jiné platformě.

Pokud máš ohledně toho nějakou pochybnost, doporučuji účast v retreatu. Je tam určitá šance, že Mooji zodpoví tvůj dotaz.
Ale i pokud ne několikadenní bytí v poli satsangu, leccos objasní samo sebou.





:)
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 20:00:29

Nerada bych, aby se tady vyslovovala vyjádření jakéhokoliv Mistra, která by on sám nikdy neřekl.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » sob 17. zář 2022 20:01:20

dodo píše:
Pedro píše:
Myslím, že tady. Jana těmi slovy Moojiho usvědčuje je sama sebe.


Ntj, ale neuvědomovaně.. :D
Nemůžu si pomoct, ale když někdo používá proti někomu jméno a slova jeho Mistra.. a ty nejsi zdaleka první za ty roky.. je to zaprvý hnus a zadruhý takovej člověk pozorností nepřebývá v srdci, o kterym furt mele..


Používať slová Majstra k navodeniu správneho pochopenia u hľadajúcich ktorí ho za svojho považujú, považuješ za hnus? No to je mi divné toto.

Rovnako ako to, že ak niekto prebýva v srdci tak mu má (podľa teba) minimálne zdrevenieť jazyk, aby už neprehovoril, lebo inak len melie.

Čo sa tu človek všetko nedozvie...? Hmmm, hmmmm ....:D


Tohle není ten případ. Proti moudrému zacházení se slovy Učitelů nic nemám, ani na fóru.
Ty to snad děláš, že když víš, že ten a ten má toho a toho Mistra, tak mu v každé polemice
cituješ v jednom kuse pasáže z jeho přednášek a satsangů, co prosákly na veřejnost? On
to tady někdo jinej dělá?
Ale i když nezná koho má, kdo za Mistra o polemizuje o jejím stavu, o kterém prohlašuje,
že je věčnou Sat-Čit-Anandou a tomu podobně, tak mu prostě naservíruje nějaký text, co
její stav potvrzuje, a jeho zpochybní... Prostě se za to schová. On to tu někdo jinej dělá?
Když máš pozornost v srdci, tak tohle prostě neděláš.
Srdce čili čistá duše, duch, v těch co tomu věnují pozornost, jde do citu, jde do rozumu,
jde do smyslů, prozáří osobní vědomí a smaže hranice.
Pro ni je to "pelmel", páč od toho Mistra si přečetla to, od jiného ono, od toho tamto, atd, atd, atd...... atd.
Žádné čiré srdce, nýbrž čirá vychcanost.
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » sob 17. zář 2022 20:37:02

HD. píše:
Jana píše:HD Máš tady právo zakládat si vlákna o čem chceš, máš právo myslet si o čemkoliv, co chceš, a můžeš to tady vyjádřit, klidně jako kdokoliv jiný.

A nemám zájem Tě vůbec o ničem přesvědčovat. Věřím, že máš dokonalý přehled o tom, co Mooji říká.

A jestli smím prosit, tak bys pro mě mohla udělat jednu věc.

Najdi mi, prosím, nějakou Moojiho citaci, kde přímo o blaženosti říká, že to je nic nic nic.

Tuhle jedinou věc bych od Tebe prosila.

HD. píše: Ano Mooji mluví často o srdci, o blaženosti, ... A pak zase, že je to nic, nic, nic..


Díky.


No nemám na citace kartotéku, ani v hlavě, ani někde jinde....

:)


Je ve mně jistota, že Mooji nic takového neříkal. Nesmysly a pelmel nepochybně neříká, nepochybně směřuje své žáky k poznání Pravdy.

A teď máš příležitost tu mou jistotu zlomit.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » sob 17. zář 2022 22:09:20

Jana píše:
Je ve mně jistota, že Mooji nic takového neříkal. Nesmysly a pelmel nepochybně neříká, nepochybně směřuje své žáky k poznání Pravdy.

A teď máš příležitost tu mou jistotu zlomit.

:)


Mooji ne, ale ty často mezi citacemi nesmysly říkáš, a to jak ty citace vršíš na sebe, tím vytváříš pěkná pelmel.
...
No jistá výzva to je, uvidíme, co na to vesmír :)
Co přesně, by sis (ne)přála slyšet?
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod dodo » sob 17. zář 2022 22:33:35

Pedro píše:Tohle není ten případ. Proti moudrému zacházení se slovy Učitelů nic nemám, ani na fóru.
Ty to snad děláš, že když víš, že ten a ten má toho a toho Mistra, tak mu v každé polemice
cituješ v jednom kuse pasáže z jeho přednášek a satsangů, co prosákly na veřejnost? On
to tady někdo jinej dělá?
Ale i když nezná koho má, kdo za Mistra o polemizuje o jejím stavu, o kterém prohlašuje,
že je věčnou Sat-Čit-Anandou a tomu podobně, tak mu prostě naservíruje nějaký text, co
její stav potvrzuje, a jeho zpochybní... Prostě se za to schová. On to tu někdo jinej dělá?
Když máš pozornost v srdci, tak tohle prostě neděláš.
Srdce čili čistá duše, duch, v těch co tomu věnují pozornost, jde do citu, jde do rozumu,
jde do smyslů, prozáří osobní vědomí a smaže hranice.
Pro ni je to "pelmel", páč od toho Mistra si přečetla to, od jiného ono, od toho tamto, atd, atd, atd...... atd.
Žádné čiré srdce, nýbrž čirá vychcanost.


Stačí si prejsť prvú stranu diskusie tohto vlákna. Hneď na začiatku je vytvorená nie priateľská atmosféra k Jane, kladením zádrapčivých otázok tipu: “...ráda věci motáš, mateš?“ a iného intelektuálneho chytračenia. Nepodarilo sa tým ale „rozložiť“ to, čo Jana poznáva, tak prišlo vhod jej aspoň našiť „nefér“ použitie citátov.
A tým je Jana podľa vás, vinná. :hm:
dodo
 
Příspěvky: 713
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. zář 2022 7:35:24

HD. píše:
Jana píše:A jestli smím prosit, tak bys pro mě mohla udělat jednu věc.

Najdi mi, prosím, nějakou Moojiho citaci, kde přímo o blaženosti říká, že to je nic nic nic.

Tuhle jedinou věc bych od Tebe prosila.

HD. píše: Ano Mooji mluví často o srdci, o blaženosti, ... A pak zase, že je to nic, nic, nic..


Díky.


No nemám na citace kartotéku, ani v hlavě, ani někde jinde....

:)


Je ve mně jistota, že Mooji nic takového neříkal. Nesmysly a pelmel nepochybně neříká, nepochybně směřuje své žáky k poznání Pravdy.

A teď máš příležitost tu mou jistotu zlomit.

:)


HD. píše:
Mooji ne, ale ty často mezi citacemi nesmysly říkáš, a to jak ty citace vršíš na sebe, tím vytváříš pěkná pelmel.
...
No jistá výzva to je, uvidíme, co na to vesmír :)
Co přesně, by sis (ne)přála slyšet?


Co přesně bych si přála slyšet? Jsem šťastná, že jsi, nic víc k tomu nemusíš. Nicméně miluju tu cestu bytostí ke svobodě, a ráda se připojím.

Nicméně jestli je tady ta hra na to, že jsi odborník, který hlídá, zda se výroky Moojiho neinterpretují špatně, nepřidává se k nim něco, co by si mohlo zamotávat víc do iluze, než směřovat k Pravdě, tak bys v tom měla být důsledná a dotáhnout to do dokonalosti.

Ráda si tu hru na Pravdu s Tebou tady zahraju.

Takže o tom, že by Mooji někdy řekl " o blaženosti, že to je nic nic nic" jsi ve skutečnosti od něj nikdy neslyšela, nikdy jsi od něj nic takového nečetla, ale jen sis to myslela, že by mohl v tom smyslu něco říkat, je to tak?

Mooji ne, ale ty často mezi citacemi nesmysly říkáš, a to jak ty citace vršíš na sebe, tím vytváříš pěkná pelmel.


Jako pelmel se může jevit, když se objeví několik citací za sebou, které mluví o něčem, s čím nemáme zkušenosti, co nepoznáváme jako pravdivé, co nám připadá u našeho spolubesedníka jako nesmysl a u autority si už o nesmyslech netroufneme mluvit. Je to tak?

Když se budou vršit za sebou citace o tom, že voda je v kapalném skupenství mokrá, tak se to určitě jako pelmel jevit nebude.

Tvrdíš, že mezi citacemi říkám nesmysly. Prosím, najdi tady na tomhle vlákně nějaké nesmysly, které by Mooji nikdy neříkal. Zapojím se do toho hledání s Tebou.

Začínám:

Například by Mooji nikdy nikomu neříkal, že všichni jsme v jeho srdci, ale že se zrovna s někým konkrétním nemůže ve svém srdci setkat, leda, že ten druhý všechno pustí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » ned 18. zář 2022 7:44:54

dodo píše:
Pedro píše:Tohle není ten případ. Proti moudrému zacházení se slovy Učitelů nic nemám, ani na fóru.
Ty to snad děláš, že když víš, že ten a ten má toho a toho Mistra, tak mu v každé polemice
cituješ v jednom kuse pasáže z jeho přednášek a satsangů, co prosákly na veřejnost? On
to tady někdo jinej dělá?
Ale i když nezná koho má, kdo za Mistra a polemizuje o jejím stavu, o kterém prohlašuje,
že je věčnou Sat-Čit-Anandou a tomu podobně, tak mu prostě naservíruje nějaký text, co
její stav potvrzuje, a jeho zpochybní... Prostě se za to schová. On to tu někdo jinej dělá?
Když máš pozornost v srdci, tak tohle prostě neděláš.
Srdce čili čistá duše, duch, v těch co tomu věnují pozornost, jde do citu, jde do rozumu,
jde do smyslů, prozáří osobní vědomí a smaže hranice.
Pro ni je to "pelmel", páč od toho Mistra si přečetla to, od jiného ono, od toho tamto, atd, atd, atd...... atd.
Žádné čiré srdce, nýbrž čirá vychcanost.


Stačí si prejsť prvú stranu diskusie tohto vlákna. Hneď na začiatku je vytvorená nie priateľská atmosféra k Jane, kladením zádrapčivých otázok tipu: “...ráda věci motáš, mateš?“ a iného intelektuálneho chytračenia. Nepodarilo sa tým ale „rozložiť“ to, čo Jana poznáva, tak prišlo vhod jej aspoň našiť „nefér“ použitie citátov.
A tým je Jana podľa vás, vinná. :hm:


Tohle vlákno je pokračováním jiného vlákna, o těch penězích. Já mám tušení, že jsi do tý češtiny nepronik dost hluboko, páč nevěřím že jsi tak naivní, abys Janě naletěl. No já taky ve slovečině sem tam tápu, a moje děti už ji nerozumí skoro vůbec. Jinak bys Dodo neobhajoval neobhájitelné, co je dlouhá léta zřejmé jako facka. Na těhle stránkách je jejích výjevů dostatek, chce to jen kapku intuitivního vnímání. Dalších pár stránek s jejími projevy zmizelo v propadlišti fórových dějin, pár by se jich možná ještě našlo.
Hele já, a to nezmiňuju mnoho dalších, jsem jí to nesčetněkrát naznačoval, snažil se vysvětlit. Cvilkama jako by i pochopila..
a za chvíli už zase jela jako parní válec bez řidiče... A v nedávné době jsem ji, co se té manipulace s Mistry týče, několikrát varoval. Asi si myslela, že si dělám srandu.
Jo chytračení.. s chytračkou jejího formátu se těžko bavit jednoduše.. Např. ten její poslední požadavek po autorizaci
toho, co řekl Mooji :D :D :D
Jako by ona za ním jezdila a trávila s ním čas...
Bože bože, čeho tady se člověk ještě nedočká...
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » ned 18. zář 2022 8:09:35

Přitom její oblíbená Sútra srdce neříká nic jinýho.
Je spousta buddhistických i védských textú, co mluví
o nicotě, prázdnotě. A spousta jich mluví o blaženosti.
Jako o tomtéž. Myšlenky musí stranou, jinak se do toho zamotaj.
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » ned 18. zář 2022 9:33:27

No, já bych Janu omluvil tím, že nabyla dojmu, že jsme tu taková dětská školka,
a tak musí nám dětem neustále vysvětlovat, jak se věci mají...
A děti ji vůbec neberou vážně.. no to je úroveň! Njn, zlobivé děti :D
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » ned 18. zář 2022 9:44:51

Jani,
a cemu nerozumíš na výroku:
Nic, nic, nic, nic, nic, nic.

Asi není video, kde by blaženost a nic bylo pohromadě, v tom máš asi pravdu.
Zato vetsina videí ani slovo blaženost neobsahuje.

Zase jsi tu predvedla kupu vlastních projekcí, že si tu hraji na odborníka a Moojiho slova, atd.
Přitom jsem tu několikrát psala ve slovech to není.

Ve slovech to není

Jesti to bereš jako hru, nebo jakkoliv jinak, prostě to pusť.
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Pedro » ned 18. zář 2022 9:58:30

HD. píše:Jani,
a cemu nerozumíš na výroku:
Nic, nic, nic, nic, nic, nic.

Asi není video, kde by blaženost a nic bylo pohromadě, v tom máš asi pravdu.
Zato vetsina videí ani slovo blaženost neobsahuje.

Zase jsi tu predvedla kupu vlastních projekcí, že si tu hraji na odborníka a Moojiho slova, atd.
Přitom jsem tu několikrát psala ve slovech to není.

Ve slovech to není

Jesti to bereš jako hru, nebo jakkoliv jinak, prostě to pusť.

Jsi moc skromná, kdo jiný tu rozumí Moojiho slovům tak hluboce jako ty?
Leda někdo další, kdo s ním má též mnoho osobních kontaktů, kdo pobýval v jeho přítomnosti,
kdo z jeho úst slyšel, co nikdo jiný tady neslyšel.. v kom se nitro jeho doteku otevřelo....
Pedro
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » ned 18. zář 2022 9:59:46

Ano.
Mooji mluví o tom, že když se "poznaná nic",
tak je tu blaženost, nebo častěji to nazývá čirá radost.
Můj oblíbený citát je: "Na pozadí běží čirá radost",
ale rozdíl v tom, co píše Jana, je že je to až na pozadí.
Duchovní cesta přináší mnoho radosti, už to že člověk je na cestě přináší uvolnění, radost, duchovní zážitky, i třeba narovnání životního příběhu. Je to super to zažívat, ale aby došlo k poznání toho, co je na pozadí,musí se člověk i toho vzdát.

Já nemám nic proti blaženosti pozadí (plátno), ale pokud to někdo zaměňuje za blaženost, kterou zažívá postava na plátně., tak budu vždycky psát, že to není to ono. A postava na plátně se nestane pozadím tím, že o sobě prohlásí, že není. To fakt ne. Postava na plátně se platnem nestane nikdy.
Kdo toto pochopí, je svobodný.
:)
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod HD. » ned 18. zář 2022 10:21:11

Ještě ke mě přešlo toto rozvinutí té myšlenky.

Na pozadí běží čirá radost.
Stačí vypnout všechny ostatní programy.
U většiny lidí, ty programy jsou snadno rozpoznatelné, že to jsou programy a zbavit se jich je úleva.
Ale může na popředí běžet program, který imituje to pozadí. Pořád dokola opakuje : Toto už je pozadí, toto je to pravé poznání, toto je ta pravá blaženost.
Jasně, že takový program , je milionkrát lepší než to, cokoliv, co tam běželo před tím. A to jen podporuje ten program k opakování: toto je to ono.

To že se takto mysl v některých případech chová není můj výmysl. Mooji o tom mluví, že mysl nenápadně vklouzne zpátky. A že je chytrá na tolik, že dokáže imitovat stav probuzení.
...
Historka převyprávěná Moojim:
Papajiho se ptali jestli je bdělý, on odpověděl, že až do konce života. Zděšení v sále, jakto? Přijeli si pro osvobození a ten slyší, že i Mistr je stále bdělý a bude až do konce života.
Vysvětlení: Ta bdělost tu je, není tu kdo by ji konal, je tu spntanně, protože až do posledního dech je možné, že to mysl opět zkusí. Ale díky té spontánní bdělosti už nemá šanci.
HD.
 

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. zář 2022 10:41:32

No, já bych Janu omluvil tím, že nabyla dojmu, že jsme tu taková dětská školka,
a tak musí nám dětem neustále vysvětlovat, jak se věci mají...
A děti ji vůbec neberou vážně.. no to je úroveň! Njn, zlobivé děti :D
Pedro

Možná by bylo moudřejší to napsat přesněji: "Nabyl jsem dojmu, že někdo druhý nabyl dojmu.."
A k čemu tyhle dojmy jsou, viď.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. zář 2022 10:45:41

HD. píše:Jani,
a cemu nerozumíš na výroku:
Nic, nic, nic, nic, nic, nic.


Typla bych si, že to nic, nic, nic nemůže být nejasné. To nic, nic, nic platí na iluzi. Iluze není ničím skutečná, všechny představy o nás, o druhých, veškerá projekce mysli, touhy, vzpomínky nejsou nic. Vzpomínka na blaženost není nic, touha po blaženosti není nic a je možné to, jak říká Drtikol nakopnout.

Při tom pozvání ke svobodě Mooji nabádá tuhle mysl nechat za dveřmi. A pak se ptá, co zůstává. A zůstává tady jen samotná sat-čit-ánanda, vědomá blažená existence. Šťastná existence. Mooji nechává všechny hledající, kteří nalézají, aby to vyjádřili. Nemusí mluvit, stačí jen jejich šťastný obličej a projev vděku.

Asi není video, kde by blaženost a nic bylo pohromadě, v tom máš asi pravdu.
Zato vetsina videí ani slovo blaženost neobsahuje.

Mooji je moudrý, snaží se zbytečně neprobouzet touhu po blaženosti, protože to by mohlo způsobovat utrpení.

Na druhé straně, když začne být jasné, o co jde, tak pozornost obrácená k tomu pravdivému může sama rozpustit veškerou iluzi.

Adva­ja­vadžra uvádí, že:

„Bez Bla­že­nosti není osví­cení, osví­cení je Bla­že­nost sama.“

Ká­nha uvádí, že:

„Celý svět spolu se svými skutky, slovy a myš­len­kami mizí do Prázdna. Toto stár­nutí zna­mená, že Vzne­šená bla­že­nost a nirvána jsou jedna a ta samá (Zku­še­nost).“

Mé první samadhi bylo po přečtení Aštávakragíty, která končí:

13. Kde je poučení, nebo kde psaná nauka, kde žák, a kde učitel, či kde nejvyšší lidský cíl - jsem-li prost omezujících vlastností a míruplně blažen?
14. A kde je ,,jest", či kde je ,,není", a kde je ,,jedno", či kde ,,dvě"? K čemu tu mnoha slov? Nejsou mi vůbec k ničemu!

Úplně totéž říká Mooji v Pravdě v kostce:
"Nic dalšího k učení tu vlastně není. A důkazem toho je blaženost naší vlastní přirozené podstaty."

Zase jsi tu predvedla kupu vlastních projekcí, že si tu hraji na odborníka a Moojiho slova, atd.

Jednu dobu mě to mrzelo, že jsem Janě o Moojim řekla. Myslím, že díky Janě ho tu spousta lidí vidí hodne zploštěně. A to je tak asi ten důvod, proč tu občas píšu.

Je tu možnost, že zakoušíš Pravdu stejně jako Mooji a pak je v Tobě naprostá jistota, co by Mooji nikdy neřekl a co Mooji poznává jako Pravdu a co je z jeho pohledu nesmysl. A pak všechny ty diskuze kolem něj můžeš doplňovat a vysvětlovat. Tahle moudrost vychází z našeho pravého Já.

Nebo se můžeš cítit jen oprávněná posoudit, jestli Moojiho projev vidí někdo zploštěně. Můžeš mít pocit, že to, co on říká, víš nejlépe ze všech, a že ti, kteří se s ním osobně nesetkali, nemohou o tom vědět tolik, co Ty.
Ovšem tohle vychází jen z osobních představ, z mysli, tedy z toho, čemu se říká ego.

Ve slovech to není

Ano, přesně tak. Je to v tom, co je za slovy. V tom, co poznáváš, když se setkáš s Moojim a vnímáš, jakou jsi pro něj radostí, láskou.

Moojiho slova, knihy, videa i veškerá dobrá duchovní literatura může mít podobný účinek, jinak by od Moojiho žádná kniha nevyšla.

Je možné tu lásku Probuzených vnímat za vším tím textem.

Jesti to bereš jako hru, nebo jakkoliv jinak, prostě to pusť.

Chtít můžeš cokoliv. Ale nemyslím si, že bys byla tím, kdo by měl rozhodovat o tom, co mám a co nemám dělat.

Miluji tu hravou radost, která se objevuje při rozkrývání Pravdy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Co poznává Jana?

Nový příspěvekod Jana » ned 18. zář 2022 10:47:57

Přitom její oblíbená Sútra srdce neříká nic jinýho.
Je spousta buddhistických i védských textú, co mluví
o nicotě, prázdnotě. A spousta jich mluví o blaženosti.
Jako o tomtéž. Myšlenky musí stranou, jinak se do toho zamotaj.

Ták, nic si o tom druhém nemyslíme, nic si nemyslíme o sobě, je tady jen vědomé, čím tahleta existence, která tady je, je.
Je dokonalá, blažená, krásná, šťastná. Jsi tím, co hledáš, jsi tou dokonalostí, krásou, štěstím pravého Já. A není tady nikdo skutečný, kdo by mohl být ve skutečnosti něčím jiným.

Takže, jak říká Aštávakragíta: buď blažen!

HD. píše:Historka převyprávěná Moojim:
Papajiho se ptali jestli je bdělý, on odpověděl, že až do konce života. Zděšení v sále, jakto? Přijeli si pro osvobození a ten slyší, že i Mistr je stále bdělý a bude až do konce života.
Vysvětlení: Ta bdělost tu je, není tu kdo by ji konal, je tu spntanně, protože až do posledního dech je možné, že to mysl opět zkusí. Ale díky té spontánní bdělosti už nemá šanci.


To "bdělý" neznamená, že je ve střehu, ale že je Probuzený. Nicméně Probuzeným je jasné, že konec života neexistuje.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 89 návštevníků