On The Road

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: On The Road

Nový příspěvekod ♪ ♫ ♪ ♫ » úte 20. čer 2023 11:04:36

A jakou formu Čchi-kungu máš na mysli? Cvičíš to?
Principy jsou trochu jiné než "práce" s Kundaliní, čakrami a nádís...
Ale nelze než doporučit. Může se to dobře doplňovat.
♪ ♫ ♪ ♫
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. čer 2023 11:15:51

Podle Moniky Kunovské jsem to chvíli cvičil.
https://www.youtube.com/@monikakunovska ... 11/streams

A když jsem kdysi držel delší hladovku, tak na pár dní jsem fakt i díky těm cvičením přešel na pránu. Supr stav.
Ale pak jsem lehkovážně sešel a už jsem to nenašel.
Návštěvník
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod ♪ ♫ ♪ ♫ » úte 20. čer 2023 11:48:16

Tak to klobouk dolů, můj strýc se o to neúspěšně pokouší už nějakej rok.
Jaký to je? Stav? Nezkoušel jsem to. Půst si občas dopřeju, dříve častěji.
♪ ♫ ♪ ♫
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod ♪ ♫ ♪ ♫ » úte 20. čer 2023 12:23:24

Šel jsi do toho s tim záměrem, nebo se to přihodilo samo? Strejc mi vyprávěl o nějakém návodu k tomu. Třeba proto mu to nejde..
♪ ♫ ♪ ♫
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod mudrc » úte 20. čer 2023 12:30:49

Prostě nejíš, málo spíš, máš energii, ale nehubneš. Mě to teda hlavně začalo víc myslet, a měl jsem elán, do života.

Ono taky záleží jaký jsi ajurvédsky typ, já jsem kapha, takže pro mě je tenhle způsob vyloženě OK, váta by už by třeba mohla mentálně moc ulítávat (a tak potřebuje jídlo kvůli uzemnění).
mudrc
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod mudrc » úte 20. čer 2023 12:38:35

♪ ♫ ♪ ♫ píše:Šel jsi do toho s tim záměrem, nebo se to přihodilo samo? Strejc mi vyprávěl o nějakém návodu k tomu. Třeba proto mu to nejde..

No to je právě to, že si to nemůžeš moc vynutit. Se mi to nějak přihodilo.
Ale když na to kašleš tak to taky nepůjde. :what:
Si myslim že ta baba (Monika) na to měla nějakej vliv, nevim jakej :). Nebo možná ten kolektiv, co vytvořila.
mudrc
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » úte 20. čer 2023 12:49:54

Tak jsem se koukal na ty typy a strejdu bych tipnul taky na kaphu. U sebe si teda s tim nejsem jistej...
Tělesně spíš pitta a duševně kapha.. ale to asi není možný, žejo?
Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod ♪ ♫ ♪ ♫ » úte 20. čer 2023 12:55:34

Já si myslím že tomu strejdovi to nejde, pač hlavní motivace byla materiálního rázu. Jak ušetří a bude fit. Čili je v tom ego.
♪ ♫ ♪ ♫
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod mudrc » úte 20. čer 2023 13:05:39

♪ ♫ ♪ ♫ píše:Já si myslím že tomu strejdovi to nejde, pač hlavní motivace byla materiálního rázu. Jak ušetří a bude fit. Čili je v tom ego.

Ale to je vždycky. "Nejde o to kdo v tom uvízl a vázne, jde o to kdo to přemůže a osvobodí se."
mudrc
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod mudrc » úte 20. čer 2023 13:07:21

Pedro. píše:Tak jsem se koukal na ty typy a strejdu bych tipnul taky na kaphu. U sebe si teda s tim nejsem jistej...
Tělesně spíš pitta a duševně kapha.. ale to asi není možný, žejo?

Pitta se hodně vzteká. Což mi moc nepřipadá, podle toho jak do tebe furt reju. :)

Ale on je to vždycky mix všech tří dóš, a jedna prostě převažuje. Určitě do toho můžeš jít. Kam bys ulítával (vždyť nemáš s čím tvl).
mudrc
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » úte 20. čer 2023 13:35:00

mudrc píše:
♪ ♫ ♪ ♫ píše:Já si myslím že tomu strejdovi to nejde, pač hlavní motivace byla materiálního rázu. Jak ušetří a bude fit. Čili je v tom ego.

Ale to je vždycky. "Nejde o to kdo v tom uvízl a vázne, jde o to kdo to přemůže a osvobodí se."

No dle mě je to celkem vyjímečná událost a stav, ale nejsem přesto expert, jen jsem o tom dostal nějaký info kdysi, i jsme se o tom bavili nedávno s kamarádkou, a teď jsi to zmínil. A ne že by mě to nezajímalo. Ale s myšlenkou kolik ušetřím za jídlo a hajzlpapír, by mě do toho teda jít nenapadlo. Jen proto poznání toho stavu, vnímat pránu jako sytou stravu :-)
Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » úte 20. čer 2023 13:36:18

mudrc píše:
Pedro. píše:Tak jsem se koukal na ty typy a strejdu bych tipnul taky na kaphu. U sebe si teda s tim nejsem jistej...
Tělesně spíš pitta a duševně kapha.. ale to asi není možný, žejo?

Pitta se hodně vzteká. Což mi moc nepřipadá, podle toho jak do tebe furt reju. :)

Ale on je to vždycky mix všech tří dóš, a jedna prostě převažuje. Určitě do toho můžeš jít. Kam bys ulítával (vždyť nemáš s čím tvl).

Jj, taky mě to napadlo.
Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod mudrc » úte 20. čer 2023 14:06:07

Pedro. píše:Ale s myšlenkou kolik ušetřím za jídlo a hajzlpapír, by mě do toho teda jít nenapadlo.

Ono to taky může být tak, že když je ten záměr tak povrchní, tak se ho snáze pustí, nebude na něm tak lpět.
Hlavní z počátku je, že ho to pohlo k akci.
mudrc
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » úte 20. čer 2023 14:23:22

mudrc píše:
Pedro. píše:Ale s myšlenkou kolik ušetřím za jídlo a hajzlpapír, by mě do toho teda jít nenapadlo.

Ono to taky může být tak, že když je ten záměr tak povrchní, tak se ho snáze pustí, nebude na něm tak lpět.
Hlavní z počátku je, že ho to pohlo k akci.

No ono mu to takřka zachránilo život, protože vážil dvakrát víc než měl. Stejně jako předtím mu zachránili život Jehovisti, páč ještě předtím hulil jak fabrika a pil litr rumu denně. No po Jehovistech, kde mu něco začalo smrdět, papal a papal. Až začal mít fyzické problémy. A dal se na esoteriku, až se dostal k tý pránický výživě. Začal jíst jedno jídlo denně (to mi taky vyhovuje) a to ho ozdravilo. A občas si zkusí ten přechod. Už jsem s nim však nějaký čas nemluvil, tak třeba už je na práně
:-)
Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » úte 20. čer 2023 15:35:17

Ono i tuhou stravu lze vnímat jako pránu, dar, žejo, v podstatě jí je. Si už asi nevzpomenu na ten název obětního jídla.. jo "Prasat". Měli jsme v Ášramu v meditační místnosti oltářek, a jednou týdně Pudžu. To je oslava vybraného Božstva, čtení jeho jmen, badžany, meditace... A na oltářek se tomu Božstvu nosilo jídlo. No a po Pudže se snědlo. Těžko říct, zda to bylo tou atmosférou, povzneseným vnímáním, vibracemi... Ale chutnalo.. zkrátka jinak. Taky je mantra k provibrování jídla. :-)
Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod miroslav » úte 20. čer 2023 22:19:10

Návštěvník píše:
A když jsem kdysi držel delší hladovku, tak na pár dní jsem fakt i díky těm cvičením přešel na pránu. Supr stav.


Obrázek

Jana Uriel Kratochvílová už leta nic nejí ani nepije - říká, že žije jenom ze vzduchu.
Zřejmě jede taky na pránu.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3655
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » stř 21. čer 2023 6:07:10

Tady ještě tolik nelítala.

Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pedro. » stř 21. čer 2023 6:16:29

Asi bude Váta...
Pedro.
 

Re: On The Road

Nový příspěvekod Tara » čtv 22. čer 2023 19:54:22

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2785
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: On The Road

Nový příspěvekod Pepito » čtv 22. čer 2023 20:32:45

Pepito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 122 návštevníků