Josefe?

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 23. čer 2023 16:00:03

xyz píše:
Návštěvník píše: Ty jsi možná býval v Boží náruči, ale vypadl jsi z ní.

Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.


To jsou jen tvoje představy. Na které máš samozřejmě právo. :)
Návštěvník
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 23. čer 2023 16:08:03

mudrc píše:To je ona manipulace, vypíchnout jen co se ti hodí. A o ostatním tvrdě mlčet.

Tomu konfliktu něco předcházelo.


Člověk se domníval, že to západní politici myslí s těmi mírovými Minskými dohadami vážně. Že jim jde opravdu o mír. A zatím jim šlo o válku.
Návštěvník
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod xyz » pát 23. čer 2023 16:19:06

Návštěvník píše:
xyz píše:
Návštěvník píše: Ty jsi možná býval v Boží náruči, ale vypadl jsi z ní.

Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.


To jsou jen tvoje představy. Na které máš samozřejmě právo. :)


Představy o představách? :)
xyz
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 16:19:55

xyz píše:Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.


Co to znamená "xyz"?
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 16:22:49

Pedro. píše:
xyz píše:Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.


Co to znamená "xyz"?

Aha, konec abecedy :D
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » pát 23. čer 2023 16:32:45

xyz píše:
Návštěvník píše: Ty jsi možná býval v Boží náruči, ale vypadl jsi z ní.

Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.

Eli, Eli, lema sabachthani?
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod miroslav » pát 23. čer 2023 16:35:37

mudrc píše:Zabili jste daleko více nevinných lidí, než Rusové.



Já jsem zatím nikoho nezabil. A k žádnému "my" nepatřím. Kulturně k Čechům a Evropanům.
A co ty?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3648
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 16:41:08

miroslav píše:
mudrc píše:Zabili jste daleko více nevinných lidí, než Rusové.



Já jsem zatím nikoho nezabil. A k žádnému "my" nepatřím. Kulturně k Čechům a Evropanům.
A co ty?

Já občas zabiju komára, když mě saje krev. Chápu že není na práně a potřebuje taky papat a odbzučet si svůj krátký život, ale je to reflex, nemůžu si pomoct.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod xyz » pát 23. čer 2023 16:47:26

Pedro. píše:
Pedro. píše:
xyz píše:Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.


Co to znamená "xyz"?

Aha, konec abecedy :D


:D :yes:
xyz
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 16:54:03

mudrc píše:
xyz píše:
Návštěvník píše: Ty jsi možná býval v Boží náruči, ale vypadl jsi z ní.

Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč. Představa vypadnutí z ní je jen naše nepoznávání skutečnosti.

Eli, Eli, lema sabachthani?

Tomu je těžké porozumět, proč to vyřkl...
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » pát 23. čer 2023 17:03:37

mudrc píše:
xyz píše:Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč.

Eli, Eli, lema sabachthani?


Jestli je Boží náruč bezpodmínečnou láskou, tak v okamžiku, kdy bezpodmínečnou lásku poznáváme, je jasné, že nemůže existovat nic mimo ni, protože si neklade vůbec žádné podmínky, kdo bezpodmínečnou láskou je a kdo jí není.

Jestli je jasné, že Otec a Syn jsou jedním, pak je jasné, že nikdy nemohl být jeden druhým opuštěn.

Ale Ježíš může ze soucitu k bytostem, které věří, že jsou smrtelnými těly, být jedním z nich, aby se mohl cítit stejně jako oni Bohem a především lidmi opuštěný, a názorně může ukázat, jak lze všechno každému odpustit a být třeba i s tím největším hříšníkem ještě týž den v ráji.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7259
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 17:05:24

:D :yes:

"Já jsem alfa i omega..."
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » pát 23. čer 2023 17:13:31

miroslav píše:Já jsem zatím nikoho nezabil.

Bez tebe by to nešlo. Ty vytváříš společenské podhoubí, skrze které je to vraždění možné. A které je udržuje.
Zatím máte zisky rekordní, poptávka nestačí uspokojit nabídku.

miroslav píše:A k žádnému "my" nepatřím.

Patříš jednoznačně k teroristům z us deep state, ať už vědomě či instinktivně, povahově.
Jo, neházíš granáty. Pracuješ v týlu.

miroslav píše:A co ty?

Já patřím k hostitelům, na kterých parazituješ. Kulturně se cítím dobře se Scott Ritterem, Mearsheimerem apod. us vojáky.

Zatím jste u moci, ale v USA se situace obrací. Brzy vám nakopeme prdel. A Fialu bude čekat osud Zelenského.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Neruda » pát 23. čer 2023 17:20:21

Jana píše:
mudrc píše:
xyz píše:Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč.

Eli, Eli, lema sabachthani?


Jestli je Boží náruč bezpodmínečnou láskou, tak v okamžiku, kdy bezpodmínečnou lásku poznáváme, je jasné, že nemůže existovat nic mimo ni, protože si neklade vůbec žádné podmínky, kdo bezpodmínečnou láskou je a kdo jí není.

Jestli je jasné, že Otec a Syn jsou jedním, pak je jasné, že nikdy nemohl být jeden druhým opuštěn.

Ale Ježíš může ze soucitu k bytostem, které věří, že jsou smrtelnými těly, být jedním z nich, aby se mohl cítit stejně jako oni Bohem a především lidmi opuštěný, a názorně může ukázat, jak lze všechno každému odpustit a být třeba i s tím největším hříšníkem ještě týž den v ráji.

Ten který chodil po vodě, který vyhnal z Máří a dalších démony, který proměnil vodu ve víno, který nasytil davy chlebem, který uzdravil malomocné a chromé, který bohatého a pro Řím zapáleného výběrčího daní přitáh k sobě.. který vzkřísil mrtvého k životu.... Byl taky i člověk, syn člověka.
Neruda
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » pát 23. čer 2023 17:33:14

Jana píše:
mudrc píše:
xyz píše:Neexistuje nikdo, kdo by byl mimo Boží náruč.

Eli, Eli, lema sabachthani?


Jestli je Boží náruč bezpodmínečnou láskou, tak v okamžiku, kdy bezpodmínečnou lásku poznáváme, je jasné, že nemůže existovat nic mimo ni, protože si neklade vůbec žádné podmínky, kdo bezpodmínečnou láskou je a kdo jí není.

Jestli je jasné, že Otec a Syn jsou jedním, pak je jasné, že nikdy nemohl být jeden druhým opuštěn.

Ale Ježíš může ze soucitu k bytostem, které věří, že jsou smrtelnými těly, být jedním z nich, aby se mohl cítit stejně jako oni Bohem a především lidmi opuštěný, a názorně může ukázat, jak lze všechno každému odpustit a být třeba i s tím největším hříšníkem ještě týž den v ráji.

Tao, které lze postihnout slovy, není věčné a neměnné tao;

Tvoje Boží náruč něco je, není to nic. Není to Tao.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod miroslav » pát 23. čer 2023 17:50:16

mudrc píše:Já patřím k hostitelům, na kterých parazituješ.


Tak já na tobě parazituju? Jsem služebníkem Satana? Nejraději bys mne zaříznul,..

Tyhle utkvělé představy se objevují u schizofreniků a ti pak v sebeobraně před těmito paranoickými představami jsou schopni i zabít - třeba svého psychiatra.
:(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3648
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Jana » pát 23. čer 2023 17:54:59



O čempak asi ta celá Bible je? Ty mudrci jeden.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7259
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Josefe?

Nový příspěvekod Pedro. » pát 23. čer 2023 17:56:35

miroslav píše:
mudrc píše:Já patřím k hostitelům, na kterých parazituješ.


Tak já na tobě parazituju? Jsem služebníkem Satana? Nejraději bys mne zaříznul,..

Tyhle utkvělé představy se objevují u schizofreniků a ti pak v sebeobraně před těmito paranoickými představami jsou schopni i zabít - třeba svého psychiatra.
:(

Prostě si s tebou Zdenek neví rady.
Pedro.
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » pát 23. čer 2023 18:11:24

miroslav píše:
mudrc píše:Já patřím k hostitelům, na kterých parazituješ.


Tak já na tobě parazituju? Jsem služebníkem Satana? Nejraději bys mne zaříznul,..

Tyhle utkvělé představy se objevují u schizofreniků a ti pak v sebeobraně před těmito paranoickými představami jsou schopni i zabít - třeba svého psychiatra.
:(

Tady je duchovňácké fórum větev o souboji s ďáblem ve snu Kryštofa Jackowského.

Potíž schizofreniků je, že nemají kontext.
mudrc
 

Re: Josefe?

Nový příspěvekod mudrc » pát 23. čer 2023 18:12:36

Jana píše:


O čempak asi ta celá Bible je? Ty mudrci jeden.

Bible je soubor mnoha pramenů. Je třeba se ptát specifičtěji.
mudrc
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků