Milan Calábek

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 12:39:28

Pedriito píše:Calábka neznám vůbec, a co tu je psáno mě nezaujalo, takže to měnit nebudu.


Vždyt si dělej, co chceš. :D

Proč by měl každého zaujmout? To by byl konec mnohosti a rozmanitosti.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 12:56:06

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Calábka neznám vůbec, a co tu je psáno mě nezaujalo, takže to měnit nebudu.


Vždyt si dělej, co chceš. :D

Proč by měl každého zaujmout? To by byl konec mnohosti a rozmanitosti.

:)

Nedělám co chci, je to cit.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 13:01:05

Ale když chceš jen jak mainstream nadávat na Duška, tak pokračuj. :what:


Nejde přece o Duška, ale o Duši. Ani o "já bych řek"..
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 13:10:49

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Calábka neznám vůbec, a co tu je psáno mě nezaujalo, takže to měnit nebudu.


Vždyt si dělej, co chceš. :D

Proč by měl každého zaujmout? To by byl konec mnohosti a rozmanitosti.

:)

Nedělám co chci, je to cit.


Jo, je to cit, tady na tom vlákně psát, když tě Calábek vůbec nezajímá. :D Nemůžeš jinak.
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. zář 2023 13:48:20

Návštěvník píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:.


Miroslav a Pedritto napsali svůj pohled, který nesdílím. Připadá mi povrchní - opakují jen mainstream, který je zcela neduchovní, nejdou opravdu do hloubky.

:)


S tím mainstreamem, to je oblíbený argument alternativních demagogů. Já nevím co nějaký mainstream říká o Duškovi nebo o Calábkovi.


A kde ses o tom dověděl? V mainstreamových zprávách, které to už odsuzovaly, nebo ses díval sám od sebe na ten rozhovor s Duškem, aniž by tě někdo na to upozornil?


Nikdo mne neupozornil, někdo (zřejmě příznivec Duška) sem dal youtube odkaz tak jsem to ze zvědavosti otevřel a taky jsem to hned komentoval, co to tam říká za blbosti - že zřejmě nezná dnes už dobře známé příčiny rakoviny, tak to hold řeší po toltécku. Ty mainstreame :)

Podle tebe nejspíš za všechno mohou media teda kromě protiproudu, parlamentních listů a pod. To totiž nejsou mainstreamová media ale taková ta slepá ramena a bahniska, která hlavní proud řeky často provázejí.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3696
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 14:39:10

Jo, je to cit, tady na tom vlákně psát, když tě Calábek vůbec nezajímá. :D Nemůžeš jinak.

Můžu, ale nechci ;-)
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 14:42:18

miroslav píše:
Nikdo mne neupozornil, někdo (zřejmě příznivec Duška) sem dal youtube odkaz tak jsem to ze zvědavosti otevřel a taky jsem to hned komentoval, co to tam říká za blbosti -.


Můžeš ukázat kde?

Našla jsem jako tvojí první reakci jen toto:


miroslav píše:Ezoblábolilové mezi námi

Obrázek

Ministr odsoudil herce Duška za výroky o rakovině. „Necitlivé nesmysly!“

Kontroverzními výroky známý herec Jaroslav Dušek prohlásil, že úmrtí na nádorová onemocnění je v jistém ohledu rozhodnutí samotných nemocných. Ministr zdravotnictví to označil jako k pacientům necitlivé bláboly.

Článek
Herec Jaroslav Dušek ve zveřejněné ukázce rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým prohlásil, že se několik jeho blízkých „rozhodlo“ zemřít na rakovinu.

„Moje maminka zemřela na rakovinu. To byla její volba. Všichni umřeli na rakovinu. Babička, děda z máminy strany. A co je to rakovina? Tak se ptejme. Umřeli na rakovinu. A vy si myslíte, že ten člověk umře na rakovinu? A já si myslím, že umře na to, že nenávidí život. To vím. Ten člověk nemá rád život, nemá rád sám sebe,“ prohlásil herec, který na sebe amatérskými výroky z oblasti medicíny upozorňoval už během covidové pandemie.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 14:45:23

Návštěvník píše:.
A kde ses o tom dověděl? V mainstreamových zprávách, které to už odsuzovaly, nebo ses díval sám od sebe na ten rozhovor s Duškem, aniž by tě někdo na to upozornil?


Takže jsi reagoval na mainstream, který to odsuzoval.

Jak se dalo očekávat...

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 14:50:55

Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 14:53:19

miroslav píše:
Podle tebe nejspíš za všechno mohou media teda kromě protiproudu, parlamentních listů a pod. To totiž nejsou mainstreamová media ale taková ta slepá ramena a bahniska, která hlavní proud řeky často provázejí.


Ale di, ty bahnisko. :D
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Tara » úte 26. zář 2023 14:55:02

Podle tebe nejspíš za všechno mohou media teda kromě protiproudu, parlamentních listů a pod. To totiž nejsou mainstreamová media ale taková ta slepá ramena a bahniska, která hlavní proud řeky často provázejí

Miroslave, opět se šeredně mýlíš a obhajuješ si jen tu jedinou svou pravdu, ať už se to týká dnešní super doby, nikdy nebylo lépe, očkování, nezákonných represí souvisejících s covidem, teď podle tebe těch nejpravdivějších médií atd.

Použiju k tomu takový příměr.

Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp.

Matouš: Mnozí první budou poslední a poslední budou první.

Proč od doby covidí nebyl a není dán prostor dalším vědcům, lékařům na vyjádření ve veřejnosprávních médiích, kteří zastávají a mnohdy i dokládají fakty ze své klinické práce JINÝMI názory, poznatky, doporučeními, než které jsou jako jediné tlačeny????
Nyní je ta stejná situace i v oblasti ukrajinsko ruské války.
Od rána do rána slyšíš v TV, čteš jeden a ten stejný názor.
Byl dokonce zřízen jakýsi státní institut, který vyhodnocuje a zakazuje provoz mediálním platformám, které podle nich, samozřejmě, koho jiného, šíří škodlivou propagandu, nepravdivé dezinformace.
A to jsou ti, kteří se, zatím (!!!!) ještě hlasitě smějou a jsou ti první.

A spousta ovčanů jejich názorům naslouchá a věří jim, protože to přece říkají v televizi, rádiu. A ty a další tomu věří taky. Tož uvidíme, kdo se bude naposledy smát, i když je to s tím smíchem nešťastný příměr, ale je nejblíže tomu, co jsem chtěla vyjádřit.

Hlavní a zásadní otázka!!!!

Proč není už dávno umožněn vstup fungovaných lidí (vědců, lékařů atd.) s jinými názory????

Na to by se měl každý soudný člověk ptát, zamýšlet.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Tara » úte 26. zář 2023 14:56:02

pro návštěvníka, který v noci psal o rakovině a možných příčinách úmrtí - díky, lépe bych to nenapsala.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2792
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 15:14:30

Tara píše:
Hlavní a zásadní otázka!!!!

Proč není už dávno umožněn vstup fungovaných lidí (vědců, lékařů atd.) s jinými názory????

Na to by se měl každý soudný člověk ptát, zamýšlet.


V Rakousku se čím dál víc politici omlouvají za očkovací povinnost. Byla to chyba, říkají. No, ona stejně nefungovala. Většina neočkovaných lidí - včetně mne - a i jednou očkovaných se tím nedala zastrašit a nedala se (ještě jednou) očkovat.

Někdy se i objeví zpráva o lékaři, který z praxe tvrdí, že očkování proti covidu oslabuje imunitní systém člověka. Že pak snadněji podléhá jiným onemocněním. Proti tomu obvykle postaví mínění jiných lékařů.

Bruselu se to zřejmě nelíbí, a tak tvrdí, že rakouská vláda začíná být populistická.

Rakouský kancléř chce zabránit, aby se v příštích volbách nedostali do parlamentu komunisté. A tak se snaží získat voliče, kteří by je mohli volit.
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 16:16:50

To teda fakt řešíte věci.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. zář 2023 18:01:56

Pedriito píše:To teda fakt řešíte věci.


To víš, padla kosa na kámen, bludný kámen. Tak to zajiskřilo.

Jsme si dříve říkali:
"Máme Prahu rudou
vyžranou a chudou
nad ní hvězda pěticípá
pod ní český národ chcípá"

Trini je nejspíš bývalá komunistka, tak se jí po tom stýská a ráda by alespoň komunisty v rakouském parlamentu.
Mám pravdu Trini, Petro, Návštěvníku?

Když jsme si chtěli pořídit Favorita (auto), tak jsme strávili noc ve frontě, abychom se dostali do pořadníku.
Místo bezdomovců, kteří byli buď ve vězení nebo se museli skrývat tak, aby na ně policajti nenarazili, byli somráci a vexláci.
To byly romantické časy. Ani se Petře nedivím.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3696
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 18:16:37

miroslav píše:
Pedriito píše:To teda fakt řešíte věci.


To víš, padla kosa na kámen, bludný kámen. Tak to zajiskřilo.

Jsme si dříve říkali:
"Máme Prahu rudou
vyžranou a chudou
nad ní hvězda pěticípá
pod ní český národ chcípá"

Trini je nejspíš bývalá komunistka, tak se jí po tom stýská a ráda by alespoň komunisty v rakouském parlamentu.
Mám pravdu Trini, Petro, Návštěvníku?

Když jsme si chtěli pořídit Favorita (auto), tak jsme strávili noc ve frontě, abychom se dostali do pořadníku.
Místo bezdomovců, kteří byli buď ve vězení nebo se museli skrývat tak, aby na ně policajti nenarazili, byli somráci a vexláci.
To byly romantické časy. Ani se Petře nedivím.


Je ok, než začne řádit. :-)

To my jsme zpívali..
My jsme kluci z moravy
A vzali jsme si do hlavy
Že budem nosit dlouhý vlasy
A džíny orvaný..
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 18:23:20

Já znal jen jednoho tenkrát bezdomovce.. ale to byl smutný případ...

Ale určitě jich bylo víc.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 19:55:34

https://www.mandala-praha.cz/news/poklo ... isattvovi/


POKLONA BÓDHISATTVOVI - článek Milana Calábka pro časopis REGENERACE 7/2020

Držitel Nobelovy ceny míru, význačný představitel buddhismu a především čtrnáctý tibetský dalajlama TÄNDZIN GJAMCCHO se dožívá pětaosmdesáti let. U příležitosti význačných narozenin Jeho Svatosti REGENERACE přináší několik osobních textů, které dalajlamu a jeho přínos světu přibližují z nejrůznějších úhlů pohledu.

......

BÝT DOBRÝ

Bylo překvapivé, že dalajlama přicházející z tajemné země teosofických mahátmů odmítal konverzi k buddhismu téměř stejnými slovy. Své příznivce příjemně překvapil i tím, že působil nejen jako vzor pro snášení příkoří, ale zároveň tento „buditel dobroty srdce“ vnášel do jejich životů nakažlivou radost spolu s příslibem osvobození od utrpení a nevyslovenou možnost vhledů do velké kroniky světla vědění: akašického informačního pole mimo prostor a čas.

Na svých přednáškách nikdy neobtěžoval osobním smutkem nad ukřižováním Tibetu, ze kterého se postupně stávala duchovní vlast nás všech, v níž konfuciánsko-marxistický totalitarismus se souhlasem západních demokracií páchá nejen kulturní genocidu. Jako živoucí vtělení toho, co považujeme za pravdivé a posvátné, ve svých misiích vedl rozpravy o osobní cestě ke spáse a zároveň nikdy neopomenul zdůraznit, že úplně postačuje, když se staneme dobrým člověkem, neboť už díky tomu dostává naše existence smysl.

......

SOUCIT A LÁSKA

Poselství, jež se dalajlama snaží předat Západu, spočívá i v tom, že život bez duchovního rozměru postrádá nejen dostatek prostoru pro vnitřní mír, ale i pro mír ve světě. Zároveň připomíná, že nový a spravedlivější svět nevznikne revolucí, ani rozšířením liberální demokracie anebo zásahem vyšší bytosti, ale jen pokud dojde k duchovní transformaci našeho vědomí na nadosobní neboli osvícením.

V buddhismu, který podle dalajlamy je z jedné třetiny neteistickým náboženstvím a metafyzikou, z druhé třetiny systémem sekulárním etiky a ze třetí filosofií a vědou, přitom neexistuje žádné dogma ani absolutní pravda. Ale kdyby nějaká existovala, jak často připomíná, pak by to byla karuna, která se překládá jako soucit. Nicméně v sánskrtu má význam i jako láska ve smyslu křesťanské agapé, milující laskavost (maitri) anebo empatie. Jako duševní obdoba imunitního systému nás chrání před viry nenávisti, hněvu a krutostí.

...

Jeho první návštěva Československa na pozvání Václava Havla byla zároveň jeho první státní návštěvou a otevřela mu možnost přijetí dalšími západními státníky, kteří se s ním dosud setkávali jen vyjímečně a neoficiálně. Po společné modlitbě u sochy svatého Václava a obrovské manifestaci na podporu Tibetu, kterou zasvěceně moderoval Jan Petráněk, se konala beseda s umělci v Realistickém divadle a pak uzavřené setkání s českými stoupenci buddhismu v jednom z pavilonů Bulovky. Měl jsem tu čest být mezi asi dvaceti pozvanými.

Zatímco dalajlama předával Eduardu Tomášovi velký bílý katagh nabitý jeho léčivou energií, zformulovali jsme spolu s přítelem Jaroslavem Vackem (překladatelem Bhagavadghíty) otázku, vypovídající o naší tehdejší nevědomosti. Jaroslav ji pak přednesl zhruba těmito slovy: „Mnoho lidí v této zemi, kde je tradicí, že nejdůležitější duchovní rozpravy se konají v blázinci (což dalajlamu obrovsky nadchlo, pozn. aut.), nemá jasno v tom, co vlastně se při reinkarnaci přerozuje, když v buddhistické ontologii neexistuje žádný transcendentální princip, žádné já, které by mohlo přejít do dalšího života.”

dalajlama po delším váhání odpověděl, že neexistence „já“ jako entity neznamená, že by neexistovala žádná kontinuita, a přirovnal nové zrození k přenosu plamene z jedné svíčky na druhou, přičemž nejde o stejný plamen, ale ani o jiný.

......

„Víra v posmrtný život,” řekl na závěr našeho setkání v „blázinci“ dalajlama, „vytváří širší kontext, který v nás podporuje duševní vyrovnanost, usnadňuje odpuštění a smíření s osudem, který nemůžeme změnit.”

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. zář 2023 22:02:04

Tara píše:Miroslave, opět se šeredně mýlíš a obhajuješ si jen tu jedinou svou pravdu, ať už se to týká dnešní super doby, nikdy nebylo lépe


Tys mi neodpověděla na otázku kdy bylo podle tebe lépe. Odpověděla si akorát "Dej mi pokoj".

Nevíš, viď, s dnešní dobou jsi nespokojená a všechny ostatní byly ještě horší. V něčem třeba lepší, ale celkově horší.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3696
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 22:06:57

Návštěvník píše:https://www.mandala-praha.cz/news/poklona-bodhisattvovi/


POKLONA BÓDHISATTVOVI - článek Milana Calábka pro časopis REGENERACE 7/2020

Držitel Nobelovy ceny míru, význačný představitel buddhismu a především čtrnáctý tibetský dalajlama TÄNDZIN GJAMCCHO se dožívá pětaosmdesáti let. U příležitosti význačných narozenin Jeho Svatosti REGENERACE přináší několik osobních textů, které dalajlamu a jeho přínos světu přibližují z nejrůznějších úhlů pohledu.

......

BÝT DOBRÝ

Bylo překvapivé, že dalajlama přicházející z tajemné země teosofických mahátmů odmítal konverzi k buddhismu téměř stejnými slovy. Své příznivce příjemně překvapil i tím, že působil nejen jako vzor pro snášení příkoří, ale zároveň tento „buditel dobroty srdce“ vnášel do jejich životů nakažlivou radost spolu s příslibem osvobození od utrpení a nevyslovenou možnost vhledů do velké kroniky světla vědění: akašického informačního pole mimo prostor a čas.

Na svých přednáškách nikdy neobtěžoval osobním smutkem nad ukřižováním Tibetu, ze kterého se postupně stávala duchovní vlast nás všech, v níž konfuciánsko-marxistický totalitarismus se souhlasem západních demokracií páchá nejen kulturní genocidu. Jako živoucí vtělení toho, co považujeme za pravdivé a posvátné, ve svých misiích vedl rozpravy o osobní cestě ke spáse a zároveň nikdy neopomenul zdůraznit, že úplně postačuje, když se staneme dobrým člověkem, neboť už díky tomu dostává naše existence smysl.

......

SOUCIT A LÁSKA

Poselství, jež se dalajlama snaží předat Západu, spočívá i v tom, že život bez duchovního rozměru postrádá nejen dostatek prostoru pro vnitřní mír, ale i pro mír ve světě. Zároveň připomíná, že nový a spravedlivější svět nevznikne revolucí, ani rozšířením liberální demokracie anebo zásahem vyšší bytosti, ale jen pokud dojde k duchovní transformaci našeho vědomí na nadosobní neboli osvícením.

V buddhismu, který podle dalajlamy je z jedné třetiny neteistickým náboženstvím a metafyzikou, z druhé třetiny systémem sekulárním etiky a ze třetí filosofií a vědou, přitom neexistuje žádné dogma ani absolutní pravda. Ale kdyby nějaká existovala, jak často připomíná, pak by to byla karuna, která se překládá jako soucit. Nicméně v sánskrtu má význam i jako láska ve smyslu křesťanské agapé, milující laskavost (maitri) anebo empatie. Jako duševní obdoba imunitního systému nás chrání před viry nenávisti, hněvu a krutostí.

...

Jeho první návštěva Československa na pozvání Václava Havla byla zároveň jeho první státní návštěvou a otevřela mu možnost přijetí dalšími západními státníky, kteří se s ním dosud setkávali jen vyjímečně a neoficiálně. Po společné modlitbě u sochy svatého Václava a obrovské manifestaci na podporu Tibetu, kterou zasvěceně moderoval Jan Petráněk, se konala beseda s umělci v Realistickém divadle a pak uzavřené setkání s českými stoupenci buddhismu v jednom z pavilonů Bulovky. Měl jsem tu čest být mezi asi dvaceti pozvanými.

Zatímco dalajlama předával Eduardu Tomášovi velký bílý katagh nabitý jeho léčivou energií, zformulovali jsme spolu s přítelem Jaroslavem Vackem (překladatelem Bhagavadghíty) otázku, vypovídající o naší tehdejší nevědomosti. Jaroslav ji pak přednesl zhruba těmito slovy: „Mnoho lidí v této zemi, kde je tradicí, že nejdůležitější duchovní rozpravy se konají v blázinci (což dalajlamu obrovsky nadchlo, pozn. aut.), nemá jasno v tom, co vlastně se při reinkarnaci přerozuje, když v buddhistické ontologii neexistuje žádný transcendentální princip, žádné já, které by mohlo přejít do dalšího života.”

dalajlama po delším váhání odpověděl, že neexistence „já“ jako entity neznamená, že by neexistovala žádná kontinuita, a přirovnal nové zrození k přenosu plamene z jedné svíčky na druhou, přičemž nejde o stejný plamen, ale ani o jiný.

......

„Víra v posmrtný život,” řekl na závěr našeho setkání v „blázinci“ dalajlama, „vytváří širší kontext, který v nás podporuje duševní vyrovnanost, usnadňuje odpuštění a smíření s osudem, který nemůžeme změnit.”

:)
To je jako příští oběd.. vize. Jednou se stane. A za spousty dalších si nevzpomeneš, co šlo chodem.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 98 návštevníků

cron