Milan Calábek

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » pon 25. zář 2023 22:19:04

To už ta dojímaví písnička o Sázavě je dotýkací..

Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » pon 25. zář 2023 22:51:57

Ten pan doktor to sice o příčinách neříká takové pitomosti jako Dušek, říká, že si za to mohou nemocní svým předchozím nezřízeným životem - třeba tím, že kouří.
No ale i lidé, kteří žijí zdravotně vzorovým životem dostávají rakovinu - třeba paní Tomášová nebo Ramakrišna. A co lidé, kteří pracovali s azbestem v době kdy se nevědělo, že je silně karcinogenní. A azbest je přírodní materiál, nerost. Nebo karcinogenní mykotoxiny, které vznikají například při výrobě sladu (klíčení ječmene na hromadách) a jsou pak obsaženy v pivu, atd. atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3665
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » pon 25. zář 2023 23:00:22

Já jsem zvědavej, co na to plíce. Každou hodinu si musím v práci čistit brejle.
Takové mikrokapičky. A to tam dýcháme..
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 2:17:29

Pedriito píše:Já jsem zvědavej, co na to plíce. Každou hodinu si musím v práci čistit brejle.
Takové mikrokapičky. A to tam dýcháme..



Tedy žiješ něco, o čem si myslíš, že není dobré pro tvé tělo - a přesto to tak děláš. Kdybys onemocněl, změníš to? O tom mluvil Dušek - že objevení nemoci může sloužit jako poslední impuls něco změnit - rozhodnutí pro život.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 2:53:23

miroslav píše:Ten pan doktor to sice o příčinách neříká takové pitomosti jako Dušek, říká, že si za to mohou nemocní svým předchozím nezřízeným životem - třeba tím, že kouří.
No ale i lidé, kteří žijí zdravotně vzorovým životem dostávají rakovinu - třeba paní Tomášová nebo Ramakrišna.


Pokud vím, tak Ramakrišna se vědomě rozhodl proti životu. Bohyně matka se ho ptala, jestli má nějaký důvod zachranovat tělo, když onemocněl a on se rozhodl, že nemá a odmítl se léčit.
U. M. Tomášové to mohl být zbytek nějaké negativní karmy nebo to, co nasbírala od hledajících. To není u opravdu duchovních lidí nic výjimečného - jako třeba u Ramany. Ten ostatně také neměl zájem se nechat operovat - nechal si vyříznout nádor. jen protože ho o to jeho žáci úpěnlivě prosili. Zřejmě věděl, že to stejně nepomůže. Stejně už dříve řekl, že zbavit se fyzického tělo je úleva.

miroslav píše:A co lidé, kteří pracovali s azbestem v době kdy se nevědělo, že je silně karcinogenní. A azbest je přírodní materiál, nerost. Nebo karcinogenní mykotoxiny, které vznikají například při výrobě sladu (klíčení ječmene na hromadách) a jsou pak obsaženy v pivu, atd. atd.


Jde o to, jestli lidé nějakým způsobem vnímají, že něco není ok, a přesto s tím nic nědělají, potlačují ten pocit - a to je proti životu. Onemocní jich hodně, ale ne všichni.

Každopádně ten hon na Duška považuji za nesmyslný. Nakonec tam přece řekl, že si to myslí, že je to jeho názor. Podle mne přehnal, když řekl, že ti lidé nenávidí život. Možná spíš jde o to, že podvědomě na tom životě - tak, jak ho žijí - tolik nelpí. Že kdyby ho žili jinak, že by je více těšil.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 3:07:28

.
P.S. Duška nemusím, ale je fakt, že lidi, kteří si ho poslechnou, nutí svými alternativními, často provokativními názory (nově) přemýšlet. A to není nikdy na škodu.

Calábek se mi líbí víc.

Miroslav a Pedritto napsali svůj pohled, který nesdílím. Připadá mi povrchní - opakují jen mainstream, který je zcela neduchovní, nejdou opravdu do hloubky.

:)
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 5:05:56

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Já jsem zvědavej, co na to plíce. Každou hodinu si musím v práci čistit brejle.
Takové mikrokapičky. A to tam dýcháme..



Tedy žiješ něco, o čem si myslíš, že není dobré pro tvé tělo - a přesto to tak děláš. Kdybys onemocněl, změníš to? O tom mluvil Dušek - že objevení nemoci může sloužit jako poslední impuls něco změnit - rozhodnutí pro život.

:)

Život je i o práci. Ale i o smrti.
A já mám tu práci rád, je jediná, co mám.
Život každé tělo postupně zabíjí.
A je v tom přesný a nekompromisní.
:-)
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 5:15:06

Návštěvník píše:.
P.S. Duška nemusím, ale je fakt, že lidi, kteří si ho poslechnou, nutí svými alternativními, často provokativními názory (nově) přemýšlet. A to není nikdy na škodu.

Calábek se mi líbí víc.

Miroslav a Pedritto napsali svůj pohled, který nesdílím. Připadá mi povrchní - opakují jen mainstream, který je zcela neduchovní, nejdou opravdu do hloubky.

:)

Že je ti někdo v tom duchovnu sympatický, nebo třeba i v politice, kultuře, a jiný ne.. je normální. :-)
Nevím co s tim má společnýho nějakej mainstream...
To čemu ty říkáš mainstream, já říkám mašinerie.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 5:47:53

Já si toho Duška pamatuju nejvíc z jednoho filmu. Je to dobrej herec. To je jeho práce. A měl se ji držet.
Čtyři dohody je zas dobrá kniha. Ale není to jeho.. Napsal ji dobrý spisovatel, ani jeho to nebylo, ale interpretoval to dobře. Tu se to jal interpretovat Dušek. A není to ono. Ale dejme tomu, že ocením jeho snahu.
On pak doprovázel toho Henriho Monforta , pránistu...
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 6:15:40

Calábka neznám vůbec, a co tu je psáno mě nezaujalo, takže to měnit nebudu.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. zář 2023 9:08:50

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Já jsem zvědavej, co na to plíce. Každou hodinu si musím v práci čistit brejle.
Takové mikrokapičky. A to tam dýcháme..



Tedy žiješ něco, o čem si myslíš, že není dobré pro tvé tělo - a přesto to tak děláš. Kdybys onemocněl, změníš to? O tom mluvil Dušek - že objevení nemoci může sloužit jako poslední impuls něco změnit - rozhodnutí pro život.

:)


Já jsem to video s Duškem viděl, ale nic takového tam snad neříkal.
Třeba objevení se leukemie u dítěte nebo i u dospělého je impulsem něco změnit? Rozhodnutí pro život? Objevení se rakoviny u Ramakrišny bylo impulsem něco změnit?
Někteří lidé jsou schopni věřit nejrůznějším pitomostem. A někteří je dokonce rádi vymýšlejí, rozvíjeje své duchovňácké představy.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3665
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. zář 2023 9:20:52

Návštěvník píše:.


Miroslav a Pedritto napsali svůj pohled, který nesdílím. Připadá mi povrchní - opakují jen mainstream, který je zcela neduchovní, nejdou opravdu do hloubky.

:)


S tím mainstreamem, to je oblíbený argument alternativních demagogů. Já nevím co nějaký mainstream říká o Duškovi nebo o Calábkovi.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3665
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 11:34:20

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Já jsem zvědavej, co na to plíce. Každou hodinu si musím v práci čistit brejle.
Takové mikrokapičky. A to tam dýcháme..



Tedy žiješ něco, o čem si myslíš, že není dobré pro tvé tělo - a přesto to tak děláš. Kdybys onemocněl, změníš to? O tom mluvil Dušek - že objevení nemoci může sloužit jako poslední impuls něco změnit - rozhodnutí pro život.

:)


Já jsem to video s Duškem viděl, ale nic takového tam snad neříkal.
Třeba objevení se leukemie u dítěte nebo i u dospělého je impulsem něco změnit? Rozhodnutí pro život? Objevení se rakoviny u Ramakrišny bylo impulsem něco změnit?
Někteří lidé jsou schopni věřit nejrůznějším pitomostem. A někteří je dokonce rádi vymýšlejí, rozvíjeje své duchovňácké představy.

Mě to jednou pouštěla žena. A chtěla abych ji potvrdil, že je to velmi duchovní... Nepotvrdil jsem jí to. A byla z toho dosti smutná.

Nemoc prostě je, nebo není. Když je, je to výzva.
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod miroslav » úte 26. zář 2023 11:46:20

Jeden můj spolužák, kamarád zemřel před lety na rakovinu slinivky břišní. Vůbec nechtěl zemřít ani mít rakovinu. Naopak pečoval a dbal o své zdraví - jedl zdravě, pravidelně jezdil na kole, byl optimista, zajímal se o všechno, vědu atd. měl rodinu, děti a byl rád na světě.

Zkrátka dříve nebo později každý na něco zemře, někdo dříve, někdo později akorát Dušek bude žít nejspíš věčně.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3665
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 11:46:42

https://www.mandala-praha.cz/milan-calabek2/

Milan Calábek

původně pracoval jako dramaturg, režisér, překladatel divadelních her v Národním divadle v Praze, Divadle Petra Bezruče v Ostravě a naposledy ve Vinohradském divadle v Praze.

Když před 36 lety „přežil svoji smrt“, stal se abstinentem, vegetariánem, odešel z divadla, začal spolupracovat s prof. Kahudou v Psychoenergetické laboratoři a stal se víceprezidentem Filipínského léčitelského kruhu. Zabýval se nejen léčitelstvím, ale i etnografií, cestoval, studoval buddhismus a meditoval v tibetských klášterech v Nepálu.

Po roku 1990 založil esoterické centrum MANDALA, v kterém pracovali čeští a slovenští léčitelé. Kromě léčebny jeho součástí bylo hudební nakladatelství, knihkupectví specializované na duchovní literaturu, stejně specializovaná cestovní kancelář a čajovna pro hosty.

V roce 1997 jako součást centra MANDALA založil INSTITUT ALTERNATIVNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, kde přednášejí nejlepší čeští a zahraniční odborníci různé duchovní a esoterické obory.

Sám se na její půdě věnuje především tématům archetypální psychologie, léčbě změnou modelu skutečnosti, individuální fytoterapii, hypnóze, aurické typologii, meditaci, buddhismu a dalším oborům.
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 11:48:43

Ale nevím pro Mistra... Tělo jaksi už zná. Látku ze školy...
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 11:50:04

miroslav píše:
Návštěvník píše:.


Miroslav a Pedritto napsali svůj pohled, který nesdílím. Připadá mi povrchní - opakují jen mainstream, který je zcela neduchovní, nejdou opravdu do hloubky.

:)


S tím mainstreamem, to je oblíbený argument alternativních demagogů. Já nevím co nějaký mainstream říká o Duškovi nebo o Calábkovi.


A kde ses o tom dověděl? V mainstreamových zprávách, které to už odsuzovaly, nebo ses díval sám od sebe na ten rozhovor s Duškem, aniž by tě někdo na to upozornil?
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Pedriito » úte 26. zář 2023 11:55:10

miroslav píše:Jeden můj spolužák, kamarád zemřel před lety na rakovinu slinivky břišní. Vůbec nechtěl zemřít ani mít rakovinu. Naopak pečoval a dbal o své zdraví - jedl zdravě, pravidelně jezdil na kole, byl optimista, zajímal se o všechno, vědu atd. měl rodinu, děti a byl rád na světě.

Zkrátka dříve nebo později každý na něco zemře, někdo dříve, někdo později akorát Dušek bude žít nejspíš věčně.

A Džejn.. :-)

Erika o které jsem ti kdysi psal, jako o té pravé... nedávno umřela na rakovinu.. :'-(
Pedriito
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 12:20:39

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Já jsem zvědavej, co na to plíce. Každou hodinu si musím v práci čistit brejle.
Takové mikrokapičky. A to tam dýcháme..



Tedy žiješ něco, o čem si myslíš, že není dobré pro tvé tělo - a přesto to tak děláš. Kdybys onemocněl, změníš to? O tom mluvil Dušek - že objevení nemoci může sloužit jako poslední impuls něco změnit - rozhodnutí pro život.

:)


Já jsem to video s Duškem viděl, ale nic takového tam snad neříkal.



Dušek: To je ta zpráva, díky které on to může otočit tou svou silou, když chce. Tam on má to zdraví ve svých rukou. On to může pochopit. Nemusí to akceptovat. Skoro vám řeknu, že odhadnete, kterých z těch lidí zemřou a který se z toho dostanou, jo.

Tady to je:


https://www.focus-age.cz/m-journal/aktu ... 17157.html

Kauza 'Jaroslav Dušek a rakovina jako volba' ukazuje sociální média jako mašinu na vztek

Rozhovor Čestmíra Strakatého s Jaroslavem Duškem, následující mediální pokrytí jeho ezo blábolů i reakce veřejnosti na ně jsou čistou ukázkou toho, jak fungují sociální sítě a co je na tom špatně. Místo relevantních témat funguje nejvíce hledání „válečných seker“ ve společnosti, které jen rozvíří emoce a přinesou kvanta kliků.




miroslav píše:Objevení se rakoviny u Ramakrišny bylo impulsem něco změnit?


Četl jsi o tom, jak to diskutoval s Bohyní matkou?

Ale když chceš jen jak mainstream nadávat na Duška, tak pokračuj. :what:
Návštěvník
 

Re: Milan Calábek

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 26. zář 2023 12:34:08

miroslav píše:Jeden můj spolužák, kamarád zemřel před lety na rakovinu slinivky břišní. Vůbec nechtěl zemřít ani mít rakovinu. Naopak pečoval a dbal o své zdraví - jedl zdravě, pravidelně jezdil na kole, byl optimista, zajímal se o všechno, vědu atd. měl rodinu, děti a byl rád na světě.

Zkrátka dříve nebo později každý na něco zemře, někdo dříve, někdo později akorát Dušek bude žít nejspíš věčně.


Podle mne je možnost zemřít zdravý. Přijde čas - srdce přestane být. Třeba v mahasamadhi.

Dušek prý už dlouhá léta nepoužívá žádné medikamenty. Je možné, že umře zdravý, až přijde jeho čas: Dnes je dobrý den na umření.

Možná to přiroda lidem usnadnila, že je dělá staré a nemocné - potom už jim tolik nevadí to tělo opustit, když stojí za starou belu. A udělat místo novým příchozím...

:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků