Jak projít tou poslední brankou ve zdi

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Jak projít tou poslední brankou ve zdi

Nový příspěvekod miroslav » úte 31. říj 2023 11:04:05

Ptal jsem se opět:
„Kde je Bůh sám?“
Hlas odpověděl:
„Ty, jenž si troufáš se zde tázat, otevři oči a viz!”
Ale v téže chvíli jsem byl vyloučen ze slávy. Byla tak říkajíc za mnou.
Pode mnou bylo něco — mohu to snad nazvat… prostorou.
Nebyla v ní radost, myslel jsem si, ač jsem nic neviděl: „Vše, co je opak radosti, je zde uvnitř.”
Ale za touto… prostorou jsem viděl jinou.
Nemám jméno, jímž bych ji mohl nazvat. Každé jméno je příliš velké. Mohu ji nazvat pouští, mohu říci komora čeledínova. Obě jména jsou příliš velká, neboť něco znamenají.
Zde nebylo nic, na co by člověk mohl vložit ruku a co by mohl pojmenovat a nazvat svým. Ale touha mě táhla k ní a ačkoliv jsem již neslyšel žádný hlas, ani neviděl ukazatele cesty, věděl jsem, že tam chci.
Neboť tam uvnitř byl Bůh.
Ale když jsem chtěl projít bezradostnou prostorou, která byla před Boží chudobou, zastavil jsem se a cele mne pojala hrůza.
Hrůza byla déšť, který do mne pršel a vnikal jako zžírající led, rozpouštějící a ničící vše, co bylo mnou. Netroufal jsem si vejít zcela dovnitř, neboť jsem si netroufal přestat být já, netroufal jsem si dále žít a nebýt já.
Ale pak jsem opět viděl prostoru, jež byla tak nepatrná, že v ní nemohl být nikdo jiný kromě Boha a touha mě táhla vpřed a já si pomyslel:
,Když přestáváš být, jsi blíže Bohu, než když se tu zastavíš a zůstaneš sám sebou.’
Vešel jsem a zemřel smrtí, jež se podobá smrti našeho těla jako klidný spánek noční můře.“


Zdroj: (J.A. Larsen, Kámen mudrců)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3573
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Jak projít tou poslední brankou ve zdi

Nový příspěvekod Tara » úte 31. říj 2023 12:59:48

,Když přestáváš být, jsi blíže Bohu, než když se tu zastavíš a zůstaneš sám sebou.’
Vešel jsem a zemřel smrtí, jež se podobá smrti našeho těla jako klidný spánek noční můře.“
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2766
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Jak projít tou poslední brankou ve zdi

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 31. říj 2023 14:25:22

miroslav píše:Zdroj: (J.A. Larsen, Kámen mudrců)


http://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazev ... 2005091801
Návštěvník
 


Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: miroslav a 26 návštevníků