Hledání

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Hledání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. lis 2023 11:52:23

Kavi píše:
Kedže nič nie je špatne, tak podľa teba by sme mali zviesť prax v ktorej si budeme nadávať a urážať sa ?
Lebo Jana to nerobí, to je prax tvoja a Pedrova.


To bys Miroslavovi křivdil, není sprosťák. Já ono.
A když se někdo chová jako prase, tak mu to řeknu. I kdyby to byl papež.
A důvody i možnosti změny, tu byly tisíckrát mnohými vyřčeny.
A pokud je náhodou Jana dokonolá, ryze božská, jak tvrdí,
nemusí se tím zaobírat.
Kapišto?


Jana považuje sebe za tělo, zrovna tak to prase, a proto se tím zabývat bude. Je chycena v iluzi mysli.
Návštěvník
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod miroslav » pon 06. lis 2023 12:15:28

dodo píše:
miroslav píše:No vidíš Dodo, teď to tady Jana zrovna píše....:


Jana okrem tohto tu a mnohého iného X-krát povedala, že bez lásky je všetko špatne, v súlade s ktorýmsi guruom a jej vlastným poznaním. Prečo na to, tak radi zabúdate ?


Všechno je láska, tak dost dobře nemůže být něco špatně. To jenom přes filtry mysli se to může takto jevit. Alespoň tak to říká Jana.
Takže i když někdo třeba někomu nadává, tak to nemá chybu.
Taková ta láska ťuťuťu ňuňuňu, to není bezpodmínečná láska. Naopak když třeba vynadáš někomu, kdo dělá něco chybně, aby si to uvědomil, když trpělivé vysvětlování nepomáhá, jo, to je projev lásky, péče o druhého.
Ale i tohle je jen na úrovni mysli a ta ve skutečnosti neexistuje, protože je jenom tohle.
Takže je vše OK a nemá to chybu, jak říkává Jana. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Hledání

Nový příspěvekod miroslav » pon 06. lis 2023 12:22:35

Návštěvník píše:
Jana píše:
Zkusme zjistit, co konkrétně vede Pedríta k tomu,


:what:

Proč zjištovat, stačí se ho přece zeptat. :)


Mám dojem, že to jasně řekl, co ho k tomu vede.
Akorát Jana čte jen to, co rezonuje s tím, co cítí v hloubi srdce. Sebelásku.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3739
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Hledání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. lis 2023 12:54:55

miroslav píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Zkusme zjistit, co konkrétně vede Pedríta k tomu,


:what:

Proč zjištovat, stačí se ho přece zeptat. :)


Mám dojem, že to jasně řekl, co ho k tomu vede.
Akorát Jana čte jen to, co rezonuje s tím, co cítí v hloubi srdce. Sebelásku.

:yes:
Egolásku.
Návštěvník
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Kavi » pon 06. lis 2023 13:57:08

Všechno je láska, tak dost dobře nemůže být něco špatně.

Občas něco špatně je. Je snad bůh bohem války? Tohle dění musí mít důvod.
I že někteří před tím zavírají oči.
Kavi
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. lis 2023 14:01:15

Že se nestydí. Klidně si dovolí být šťastná, vnímat krásu, radovat se. Že jí není hanba.
Místo aby druhé označovala jako pomatence, prasata a svině, co znají jen sebelásku.
Návštěvník
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod dodo » pon 06. lis 2023 14:04:05

miroslav píše:
dodo píše:
miroslav píše:No vidíš Dodo, teď to tady Jana zrovna píše....:


Jana okrem tohto tu a mnohého iného X-krát povedala, že bez lásky je všetko špatne, v súlade s ktorýmsi guruom a jej vlastným poznaním. Prečo na to, tak radi zabúdate ?


Všechno je láska, tak dost dobře nemůže být něco špatně. To jenom přes filtry mysli se to může takto jevit. Alespoň tak to říká Jana.
Takže i když někdo třeba někomu nadává, tak to nemá chybu.
Taková ta láska ťuťuťu ňuňuňu, to není bezpodmínečná láska. Naopak když třeba vynadáš někomu, kdo dělá něco chybně, aby si to uvědomil, když trpělivé vysvětlování nepomáhá, jo, to je projev lásky, péče o druhého.
Ale i tohle je jen na úrovni mysli a ta ve skutečnosti neexistuje, protože je jenom tohle.
Takže je vše OK a nemá to chybu, jak říkává Jana. :)


Ak nerozumieš Jane, Miroslave, tak jej jednoducho povedz, že tak ďaleko v poznaní ako ona nie si a preto chceš a budeš vychádzať z toho čo je dostupne tvojmu doterajšiemu (výlučne zmyslovému) poznaniu, lebo iné, nadzmyslové, zatiaľ nemáš a nemôžeš jej preto rozumieť.

Teda že budeš vychádzať z dvojností na tzv. svetskej ceste , rozlišovaním dobra a zla, z bežnej svetskej mysle, ako hľadajúci (šťastný) začiatočník. To nie je hanba ani seba degradácia, len tvoja prostá a oprávnená potreba vychádzať z toho, čo dokážeš ešte bežnou svetskou mysľou riadne pochopiť.

Ale nehovor potom, že čo ty máš už všetko v duchovne za sebou, keď nerozumieš nie len Jane, ale ani Prebudeným, ktorí hovoria z vyššieho stanoviska, zo stanoviska nadzmyslového, nad svetského poznania, lebo to nie je v tvojom (a nie len v tvojom) prípade na mieste, keď to zatikať nechápeš.

A viem, že to nepochopenie môže spôsobovať človeku aj frustráciu, ktorá je spravidla podkladom agresie a tým nutkania oponentovi v diskusii nadávať, zosmiešňovať ho, zhadzovať...atp.
dodo
 
Příspěvky: 747
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Hledání

Nový příspěvekod Kavi » pon 06. lis 2023 14:04:41

Kavi píše:
Všechno je láska, tak dost dobře nemůže být něco špatně.

Občas něco špatně je. Je snad bůh bohem války? Tohle dění musí mít důvod.
I že někteří před tím zavírají oči.

A jestli tenhle důvod chce někdo znát, povím mu jej.
Ne realizaci sebe. Jen toto.
Kavi
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Kavi » pon 06. lis 2023 14:10:13


Teda že budeš vychádzať z dvojností na tzv. svetskej ceste , rozlišovaním dobra a zla, z bežnej svetskej mysle, ako hľadajúci (šťastný) začiatočník. To nie je hanba ani seba degradácia, len tvoja prostá a oprávnená potreba vychádzať z toho, čo dokážeš ešte bežnou svetskou mysľou riadne pochopiť.

Ale nehovor potom, že čo ty máš už všetko v duchovne za sebou, keď nerozumieš nie len Jane, ale ani Prebudeným, ktorí hovoria z vyššieho stanoviska, zo stanoviska nadzmyslového, nad svetského poznania, lebo to nie je v tvojom (a nie len v tvojom) prípade na mieste, keď to zatikať nechápeš.

A viem, že to nepochopenie môže spôsobovať človeku aj frustráciu, ktorá je spravidla podkladom agresie a tým nutkania oponentovi v diskusii nadávať, zosmiešňovať ho, zhadzovať...atp.

Dodo, ty sníš.. raději bá-sni.
Kavi
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Jana » pon 06. lis 2023 14:18:28

Kavi píše:
Všechno je láska, tak dost dobře nemůže být něco špatně.

Občas něco špatně je. Je snad bůh bohem války? Tohle dění musí mít důvod.
I že někteří před tím zavírají oči.


A co když se dá vidět mnohem víc, než si myslíš, že vidíš?

Co když je možné poznávat, že nejsi tělo, nejsi individualita omezená tělem, nejsi to smrtelné a zranitelné?

Co když je skutečně možné poznávat to, o čem mluví všichni Probuzení, že žádná skutečná oddělenost neexistuje?

Co když z pohledu téhle celistvosti se opravdu nikomu ve skutečnosti nic neděje?

Co když tohle Bytí, které tímhle vším je, je pořád, ať se děje cokoliv, stále celé?

Co když existuje možnost, že Ti tohle, co říkají všichni Mistři, Mudrcové, Probuzení, může být jasné?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7416
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hledání

Nový příspěvekod Tara » pon 06. lis 2023 14:42:14

Nemohu nereagovat, i když tu mám zrovna práce jak na kostele :-)
Vyprovokoval mě dodo s poznámkou o agresivitě, která ano, plyne z nepochopení...
A protože jsem na ty příběhy,...

Bylo nebylo, dávno tomu, nebo to je teď?

Bylo malé děvčátko, tak malé, že se o sebe nedokázalo ještě samo postarat.
Nemělo ani maminku, ani tatínka, zůstalo na světě docela samo.
Plakalo hlady, třáslo se zimou a volalo o pomoc....!
A nikdo ho neslyšel.... děvčátko stále plakalo, naříkalo, prosilo v sobě celou svou dušičkou, protože vědělo, že zanedlouho bez jídla a trochu tepla zemře.
Vědělo to, intuitivně to vědělo a tak stále naříkalo...

A náhle zázrak!

Kolem náhodou procházela, spíše se vznášela žena, snad divoženka? Lehký krok, závoj utkaný z ranní rosy, tancovala krajinou a zpívala o boží kráse existence....

Nářek ji zastavil v tanci a šla po zvuku, který nešel přeslechnout....

Došla k děvčátku a ptala se ho, proč tak usedavě naříká...

"Mám hlad, třesu se zimou a jestli mi někdo nedá najíst a trochu mě nezahřeje, umřu", plakalo děvčátko.

"I co bys naříkala, vždyť neexistuješ, ani tvé tělo neexistuje, že je ti zima a že máš hlad jsou jen pocity tvého chybného ztotožnění se s tělem a myslí. Nic takové neexistuje. Je jen TO. Krása boží, která je nekonečnou láskou."

A odtančila šťastná a radostná v dál....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2794
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Hledání

Nový příspěvekod Mudrc » pon 06. lis 2023 14:58:25

Jana píše:TEN, KDO TOHLE HLEDÁ, TO NIKDY NENAJDE

TEN, KDO O TOHLE USILUJE, TO NIKDY NEZÍSKÁ

A ten, kdo to vysvětluje, aby se lidé měli rádi, to nikdy nevysvětlí, a lidé ho budou nenávidět.

Protože Bůh je dokonale skryt. Neexistuje žádná oprátka slov, kterou by mu Jana mohla nasadit.

Protože súnjata je praxe. Kdo jí má jako teorii, je nevyléčitelný.
Mudrc
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Kavi » pon 06. lis 2023 15:40:16

Mudrc píše:
Jana píše:TEN, KDO TOHLE HLEDÁ, TO NIKDY NENAJDE

TEN, KDO O TOHLE USILUJE, TO NIKDY NEZÍSKÁ

A ten, kdo to vysvětluje, aby se lidé měli rádi, to nikdy nevysvětlí, a lidé ho budou nenávidět.

Protože Bůh je dokonale skryt. Neexistuje žádná oprátka slov, kterou by mu Jana mohla nasadit.

Protože súnjata je praxe. Kdo jí má jako teorii, je nevyléčitelný.

Hele mudrc, jak je to s tou torou?
Kavi
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Kavi » pon 06. lis 2023 15:49:03

Co Talmud Jano a Korán.. máš to v registru?
Kavi
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Jana » pon 06. lis 2023 15:51:49

Tara píše:Nemohu nereagovat, i když tu mám zrovna práce jak na kostele :-)
Vyprovokoval mě dodo s poznámkou o agresivitě, která ano, plyne z nepochopení...
A protože jsem na ty příběhy,...

Bylo nebylo, dávno tomu, nebo to je teď?

Bylo malé děvčátko, tak malé, že se o sebe nedokázalo ještě samo postarat.
Nemělo ani maminku, ani tatínka, zůstalo na světě docela samo.
Plakalo hlady, třáslo se zimou a volalo o pomoc....!
A nikdo ho neslyšel.... děvčátko stále plakalo, naříkalo, prosilo v sobě celou svou dušičkou, protože vědělo, že zanedlouho bez jídla a trochu tepla zemře.
Vědělo to, intuitivně to vědělo a tak stále naříkalo...

A náhle zázrak!

Kolem náhodou procházela, spíše se vznášela žena, snad divoženka? Lehký krok, závoj utkaný z ranní rosy, tancovala krajinou a zpívala o boží kráse existence....

Nářek ji zastavil v tanci a šla po zvuku, který nešel přeslechnout....

Došla k děvčátku a ptala se ho, proč tak usedavě naříká...

"Mám hlad, třesu se zimou a jestli mi někdo nedá najíst a trochu mě nezahřeje, umřu", plakalo děvčátko.

"I co bys naříkala, vždyť neexistuješ, ani tvé tělo neexistuje, že je ti zima a že máš hlad jsou jen pocity tvého chybného ztotožnění se s tělem a myslí. Nic takové neexistuje. Je jen TO. Krása boží, která je nekonečnou láskou."

A odtančila šťastná a radostná v dál....


Takže takhle to vidíš teoreticky.

Prakticky, když se taková holčička, která vůbec nikoho neměla, kdysi skutečně objevila, tak u nás doma zůstala a vyrostla z ní tak nádherná a báječná bytost, že jsem z ní celá vedle.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7416
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hledání

Nový příspěvekod Jana » pon 06. lis 2023 15:53:32

Evi, ten Tvůj popis falíruje, protože v něm něco chybí, schválně, jestli přijdeš na to, co.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7416
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hledání

Nový příspěvekod Kavi » pon 06. lis 2023 15:55:30

Kavi píše:Co Talmud Jano a Korán.. máš to v registru?

Neřeš, odpovím za tebe, což by se líbilo Pozorovateli, věnovat tu péči...

Mňau.
Kavi
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Tara. » pon 06. lis 2023 15:59:39

Jana píše:Evi, ten Tvůj popis falíruje, protože v něm něco chybí, schválně, jestli přijdeš na to, co.

Ale to víš, že vím, já vím všecko :-)
Ale schválně jsem to do příběhu nedávala, abych ukázala tu necitlivost, nepochopení, agresivitu (díky dodo) jednání divoženky.

No schválně, co si myslíš ty, že tam chybí? :-)
Možná se tím dostaneme i k tomu, proč u vás zůstalo takové podobné děvčátko, které jsi tehdy "nenakrmila" prázdnými řečmi o boží nádheře.
Tara.
 

Re: Hledání

Nový příspěvekod Jana » pon 06. lis 2023 16:03:12

Kavi píše:Co Talmud Jano a Korán.. máš to v registru?


Zatím mě to nijak neoslovilo, nijak zvlášť jsem se s tím ještě nesetkala, ale troufla bych si tvrdit, že podstata všeho, co mělo kdy sílu dotknout se pravdy, je stejná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7416
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hledání

Nový příspěvekod Jana » pon 06. lis 2023 16:18:00

Tara. píše:
Jana píše:Evi, ten Tvůj popis falíruje, protože v něm něco chybí, schválně, jestli přijdeš na to, co.

Ale to víš, že vím, já vím všecko :-)
Ale schválně jsem to do příběhu nedávala, abych ukázala tu necitlivost, nepochopení, agresivitu (díky dodo) jednání divoženky.

No schválně, co si myslíš ty, že tam chybí? :-)
Možná se tím dostaneme i k tomu, proč u vás zůstalo takové podobné děvčátko, které jsi tehdy "nenakrmila" prázdnými řečmi o boží nádheře.


Tu agresivitu a necitlivost si v tom představuješ, protože to nevidíš celé.

Ráda bych Ti vyprávěla taky pohádku o tom, jak Boží je každá bytost, jak se Bůh narodil jako Eva a prožil si v ní všechno možné i nemožné a poslouchal prázdné řeči Jany, které ho nenakrmily.

A pak si řekl: "Doprkýnka, vždyť já jsem Bůh, proč mám čekat, až mě nakrmí řeči někoho jiného?"

:D

V souvislosti s tím mě napadlo, jak mi moc dalo vyprávění Ram Dasse, který vykládal příběh o Rámovi, který byl sice Bůh, ale měl zrovna blbou inkarnaci.

A nebo, jak Ram Dass vyprávěl, že nechápal to biblické: „Kdybyste měli víru jako zrnko hořčice, řekli byste této moruši: ‚Vyrvi se i s kořeny a přesaď se do moře,‘ a ona by vás poslechla.“

Říkal si tehdy, že až tohle dokáže, že ovlivní všechny politiky na světě a udělá světový mír. Pak ho napadlo, proč něco neudělají ti osvícení, kteří už tohle dokáží....

A došlo mu, že všechno je Bůh.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7416
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků