O štěstí

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. říj 2023 22:14:00

.
Otázka: Je To Nejvyšší vědomé?

Nisargadatta: Ani vědomé, ani nevědomé, to Vám mohu říci z vlastní zkušenosti.

:)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod dodo » ned 01. říj 2023 22:16:55

miroslav píše:
Jana píše:
Můžeš sem dát zdroj, odkud jsi to přečetl?


Já si to neeviduji, kde co jsem kdy kde přečetl. Jestli se ti to takhle přeložené nelíbí, tak to ignoruj a raději si vezmi k srdci to, co píšu sám za sebe.
To je šité přímo na tebe.


Čítal si to v buddhizme, kde Sáriputta odpovedá na otázky mníchov o Nirváne.

Samozrejme že si to skomolil, a tomu sa už ani nedivím...

Tak si to vyhľadaj a oprav tú tvoju skomoleninu, ak ti aspoň trochu záleží na tom, aby si tu nepísal nezmysly.
dodo
 
Příspěvky: 713
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: O štěstí

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 01. říj 2023 22:19:02

No vidíš a jiný mistr říká i zažité.Proč?No protože by o tom nebyla zpráva. :)
salmo1cz.
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 01. říj 2023 22:23:27

Chinmoy vysvětluje i ty postoje.Vzdání se světa a setrvání v nirváně.Nebo zažití nirvány a služba Bohu.Obě cesty jako legitimní.
salmo1cz.
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » ned 01. říj 2023 22:28:04

miroslav píše:
Já si to neeviduji, kde co jsem kdy kde přečetl.


A je Ti jasné, že s poznáním, co je sat-čit-ánanda bys nikdy nic takového nemohl napsat?

Z mého pohledu píšeš samé hlouposti, což mi připadá u toho, kdo je dotčen učením Eduarda Tomáše, docela překvapivé.

Jen jedna věc by možná stála za úvahu s Tebou probrat.

Když jedinec překoná ztotožnění s představou individuality tak dospěje do stavu klidu a míru, což možná může být Tvým cílem.

Podle buddhismu - nebytostné chtění - touha po zániku. Tady o žádné štěstí všech bytostí nejde. Jde pouze o osobní vyvanutí, tohle je cesta utrpení, obsahující chtění.

Osho sice zmiňuje, že existuje i cesta negativní.

Ale vnímám stejně jako Nisargadatta, že bez lásky je všechno špatně.

V každém případě Ti přeju, ať najdeš to, o co Ti jde.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. říj 2023 22:39:20

salmo1cz. píše:No vidíš a jiný mistr říká i zažité.Proč?No protože by o tom nebyla zpráva. :)


Ale ta jediná správná zpráva je, že je to nepopsatelné. Všechno, co se o tom dá řici, není Ono. :)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod miroslav » ned 01. říj 2023 22:46:25

salmo1cz. píše:Chinmoy vysvětluje i ty postoje.Vzdání se světa a setrvání v nirváně.Nebo zažití nirvány a služba Bohu.Obě cesty jako legitimní.

Někteří toho napovídají a nestojí to dohromady ani za slepičí vejce. Třeba Jana.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O štěstí

Nový příspěvekod miroslav » ned 01. říj 2023 23:02:44

dodo píše:
Tak si to vyhľadaj a oprav tú tvoju skomoleninu, ak ti aspoň trochu záleží na tom, aby si tu nepísal nezmysly.

Ty jsi také jenom knihomol jako Jana? Pravdu hledáš v knihách, v tom, kdo co o ní řekl?
To je jako bys hledal v knihách jak voní růže. V knihách se můžeš při nejlepším dovědět, kde růži hledat aby sis mohl přivonět.

A vvvvotom to je.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 01. říj 2023 23:22:01

Návštěvník píše:.
Otázka: Je To Nejvyšší vědomé?

Nisargadatta: Ani vědomé, ani nevědomé, to Vám mohu říci z vlastní zkušenosti.

:)


Tazatel: Jaké je to být v Jednotě, blažené?

E, Tomáš: Těžko říci blažené. O n o - t o - j e ...

:)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 02. říj 2023 0:01:39

V každém případě je to nevšední.
Jestli je to ale celé poznání Boha, nebo částečné, možná nahlédnutí, závan.A může tohle člověk rozhodnout a dát tomu punc? Jasně že může.
A je to punc pravosti,skutecnosti nebo přání a představy.
Nakonec i ten Veil se tam pohodlně vejde.
Co vlastně chcete nakopnout.
salmo1cz.
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 2:32:31

salmo1cz. píše:V každém případě je to nevšední.
Jestli je to ale celé poznání Boha, nebo částečné, možná nahlédnutí, závan.A může tohle člověk rozhodnout a dát tomu punc? Jasně že může.
A je to punc pravosti,skutecnosti nebo přání a představy.
Nakonec i ten Veil se tam pohodlně vejde.
Co vlastně chcete nakopnout.


Co vlastně chceš říct? :D

Že s něčím nesouhlasíš? Jasně že můžeš. :)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 7:39:19

salmo1cz. píše:V každém případě je to nevšední.
Jestli je to ale celé poznání Boha, nebo částečné, možná nahlédnutí, závan.A může tohle člověk rozhodnout a dát tomu punc? Jasně že může.
A je to punc pravosti,skutecnosti nebo přání a představy.
Nakonec i ten Veil se tam pohodlně vejde.
Co vlastně chcete nakopnout.


:yes:
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » pon 02. říj 2023 7:47:41

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše: Mě zajímá tvá komunikace s Ježíšem :-)


To je krásné, Pedrito. Pro mě je živ Kristus - zcela bez příběhu teď jako to Boží v nás. Nejsou v tom slova, jen v tom je jasno.

To je napůl Janština a napůl Veilština.
Neboj, sprosťačit nezačnu, Volstáničtina už mě přešla.
I když mě za tenhle postoj asi pošle doprdele.

Ten duch lásky a pravdy... je uvnitř tebe, ne nikdo zvenčí. Uvnitř nich je taky.
Ale probouzí se v tobě, i v každém pomaličku. Ježíš udělal jednu velkou věc,
díky níž je to přístupné. Ale ani tak to není tak jednoduché, jak si myslíš.


Pedrito, právě že to je jenom Jedno-Duché,

složité to dělá mysl a hlavně představa, že jsme to, co si myslíme, že jsme, a že víme, co je na kom na čem špatně,

a tak chybí uvědomění, že tohle všechno včetně Tebe a všech je Boží.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » pon 02. říj 2023 8:00:29

miroslav píše:
dodo píše:
Tak si to vyhľadaj a oprav tú tvoju skomoleninu, ak ti aspoň trochu záleží na tom, aby si tu nepísal nezmysly.

Ty jsi také jenom knihomol jako Jana? Pravdu hledáš v knihách, v tom, kdo co o ní řekl?
To je jako bys hledal v knihách jak voní růže. V knihách se můžeš při nejlepším dovědět, kde růži hledat aby sis mohl přivonět.

A vvvvotom to je.


Miroslave, jestli někoho citujeme, tak proto, že to vidíme stejně jako on. Potvrzujeme tím, že to, co říká je pravda, že to tak poznáváme, že to tak je.

A jaký význam má to, že když Tě nezajímají slova Probuzených a jejich vyjádření v knihách, že cituješ jejich vyjádření ve zkomolené a nesmyslné podobě?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Pedriito » pon 02. říj 2023 8:13:25

Nojo furt, je to i jednoduché pro jednoduchého, moc jsem se rozmluvil, už mlčim. :-)
Pedriito
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 10:18:30

Jana píše:
Miroslave, jestli někoho citujeme, tak proto, že to vidíme stejně jako on. Potvrzujeme tím, že to, co říká je pravda, že to tak poznáváme, že to tak je.

A jaký význam má to, že když Tě nezajímají slova Probuzených a jejich vyjádření v knihách, že cituješ jejich vyjádření ve zkomolené a nesmyslné podobě?


Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 15:22:10

.
Jani, co se s tebou vlastně stalo?

Dívala jsem se na začátky inspiruj.cz. Tam sis s ostatními normálně povídala, všichni tě měli rádi. Nepsala jsi v podstatě nic jiného než ted, ale nepovažovala ses za probuzenou. Je fakt, že to nebylo opravdu duchovní forum, ale něco mezi duchovnem a esoterikou. A Petr Vostál tam byl tak milej.

Na JZ to bylo jiné. Tam se sešlo víc opravdových duchovnáků. Bylo tam stejně vysoké duchovní niveau, jako v těch třech duchovních německy mluvících forech. Ta už jsou všechna zavřená, stejně jako JZ. :( Na JZ jsi neměla lehkou pozici se svým povídáním o lásce a blaženosti. Všichni tam šli spíš cestou džnány.

Založila jsi Poradnu a začala se považovat za osvícenou/probuzenou. To jsi zřejmě ve svých očích, ale ostatní tě tak nevidí a ani vidět nemohou. Petr Vostál, který tě na JZ neustále ochranoval, ti ted pořád vulgárně nadává. Tara a Miroslav tě jednou ochranují a nadávají ostatním, a pak zase ne. Taře je ted obvykle na "blití z tvých blábolů", Miroslav tě taky začal poměrně tvrdě kritizovat.
A ty jsi ted začala být proti Miroslavovi opravdu agresivní a snažíš se z něho udělat pitomce. Je to pomsta za jeho chování k tobě na JZ?

Kdybys byla opravdu probuzená, tak bys našla pro všechno nějaké laskavé řešení. Tak to aspon dělali probuzení v těch svých německých forech. Pokud si na to jen hraješ, tak budeš jen čím dál tím tvrdší a agresivnější, chránit pozici svého ega.

Když je člověk opravdu štastný a blažený, tak je i vstřícný a laskavý. To je moje zkušenost.

:)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 16:11:26

Návštěvník píše:.

A ty jsi ted začala být proti Miroslavovi opravdu agresivní a snažíš se z něho udělat pitomce. Je to pomsta za jeho chování k tobě na JZ?



To je v pohodě. Pitomce ze mne udělat nemůže, jedině před druhými a to je mi celkem jedno. Alespoň se Jana trochu poodkrývá - vystrkuje růžky z toho svého nabíleného hrobu. A kdo se nechá přesvědčit, že jsem pitomec, tak hold má smůlu. :)

Proč by nepodmíněné lásce a nepodmíněnému štěstí a tomu, čím ve skutečnosti jsme, mělo záležet na tom, co o něm někdo píše někde na poradně? Na tom velmi záleží hlavně Janě, jak mohu pozorovat.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3574
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » pon 02. říj 2023 17:01:08

Návštěvník píše:.
Jani, co se s tebou vlastně stalo?

Dívala jsem se na začátky inspiruj.cz. Tam sis s ostatními normálně povídala, všichni tě měli rádi. Nepsala jsi v podstatě nic jiného než ted, ale nepovažovala ses za probuzenou. Je fakt, že to nebylo opravdu duchovní forum, ale něco mezi duchovnem a esoterikou. A Petr Vostál tam byl tak milej.

Na JZ to bylo jiné. Tam se sešlo víc opravdových duchovnáků. Bylo tam stejně vysoké duchovní niveau, jako v těch třech duchovních německy mluvících forech. Ta už jsou všechna zavřená, stejně jako JZ. :( Na JZ jsi neměla lehkou pozici se svým povídáním o lásce a blaženosti. Všichni tam šli spíš cestou džnány.

Založila jsi Poradnu a začala se považovat za osvícenou/probuzenou. To jsi zřejmě ve svých očích, ale ostatní tě tak nevidí a ani vidět nemohou. Petr Vostál, který tě na JZ neustále ochranoval, ti ted pořád vulgárně nadává. Tara a Miroslav tě jednou ochranují a nadávají ostatním, a pak zase ne. Taře je ted obvykle na "blití z tvých blábolů", Miroslav tě taky začal poměrně tvrdě kritizovat.
A ty jsi ted začala být proti Miroslavovi opravdu agresivní a snažíš se z něho udělat pitomce. Je to pomsta za jeho chování k tobě na JZ?

Kdybys byla opravdu probuzená, tak bys našla pro všechno nějaké laskavé řešení. Tak to aspon dělali probuzení v těch svých německých forech. Pokud si na to jen hraješ, tak budeš jen čím dál tím tvrdší a agresivnější, chránit pozici svého ega.

Když je člověk opravdu štastný a blažený, tak je i vstřícný a laskavý. To je moje zkušenost.

:)


Drahá Péťo, musím se smát, když mě pasuješ do čehokoliv jiného, než jsi sama.

Je sice pravdou, že cituju Probuzené, mají v tomhle fóru výsadnější postavení, ale ve skutečnosti jejich podstata je úplně stejná jako Tvoje.

Na FJZ se to tak trochu kastovalo na pokročilé, kteří měli přístup do Hyde Parku a na ostatní. Moc se omlouvám každému, pokud jsem si někdy na chvíli myslela o komkoliv, že je méně pokročilý, než já. :D

Je to podobné tomu, jako by ses sama měla považovat za méně pokročilou, když zrovna spíš a zdá se Ti sen, který prožíváš jako realitu, a pak se cítíš být pokročilejší, když jsi probuzená. :D

Co se Miroslava týče, máme ho všichni rádi, ale pitomce ze sebe dělá sám. Staví se do role zasvěcence sledujícího kritickým okem to, čemu říká deformace na duchovní cestě, na jednoduché otázky dlouho neodpovídá, protože jeho poznání by jen tak někdo nepochopil, a když nakonec začne odpovídat, tak to stojí zato.

Ale má můj obdiv, že po tom, co předvedl, nestrčil hlavu jako pštros do písku, nebo rovnou nezmizel.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 17:25:32

Jana píše:
Drahá Péťo, musím se smát,


Aha, takže si dál budeš hrát na probuzenou, Jani. Ok.

:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků