O štěstí

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 17:40:35

Jana píše:Co se Miroslava týče, máme ho všichni rádi, ale pitomce ze sebe dělá sám.
:)


Nedělá, jako pitomce se ho snažíš prezentovat ty a dodo. Když vás to baví...
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod miroslav » pon 02. říj 2023 17:41:06

Jana píše:Je sice pravdou, že cituju Probuzené, mají v tomhle fóru výsadnější postavení, ale ve skutečnosti jejich podstata je úplně stejná jako Tvoje.


Dokonce podstata koloběžky a Jany je stejná, takže není co řešit. Akorát když koloběžka nejede a nebo když Jana plácá nesmysly.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 02. říj 2023 17:42:20

Jana píše:a když nakonec začne odpovídat, tak to stojí zato.



To je fakt. Opravdu mne velmi pozitivně překvapil. :)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » pon 02. říj 2023 17:53:47

Návštěvník píše:
Jana píše:a když nakonec začne odpovídat, tak to stojí zato.



To je fakt. Opravdu mne velmi pozitivně překvapil. :)


Těším se, že nakonec pozitivně překvapí i mě.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » pon 02. říj 2023 20:17:20

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:a když nakonec začne odpovídat, tak to stojí zato.



To je fakt. Opravdu mne velmi pozitivně překvapil. :)


Těším se, že nakonec pozitivně překvapí i mě.

:)


Dělám si legraci. Vůbec nic nemusíš. To největší, co se Ti mohlo povést, jsi už dokázal. Stačí, že jsi. To je největší machrovina, jaká může být - existovat.

Je to zázrak - být.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Tara » pon 02. říj 2023 20:49:39

Tara a Miroslav tě jednou ochranují a nadávají ostatním, a pak zase ne.

Tady se musím výrazně ohradit.
To, jak je citovaná věta napsaná, totiž v přítomném čase, to už přece dlouho neplatí. Že bych Janu ochraňovala (tedy ty její bláboly a ten guláš, co z toho všeho dělá) a taky není pravda, že bych ostatním nadávala, to tedy fakt ne, pouze píšu, že se mi to zdá nesmyslné, kontraproduktivní ji stále dodávat palivo, drogy, ale to není nadávání, přece.

Jak jsi to návštěvníku myslel?

Je tady někdo, kdo mé příspěvky tady někdy vnímal nebo vnímá jako nadávání? Fakt by mě to zajímalo.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Tara » pon 02. říj 2023 21:01:18

Kdybys byla opravdu probuzená, tak bys našla pro všechno nějaké laskavé řešení. Tak to aspon dělali probuzení v těch svých německých forech. Pokud si na to jen hraješ, tak budeš jen čím dál tím tvrdší a agresivnější, chránit pozici svého ega.

Když je člověk opravdu štastný a blažený, tak je i vstřícný a laskavý. To je moje zkušenost.

Ano, hlavně ta laskavost...., ta z takového člověka prosakuje všemi póry....
Ale zase je to o vnímání a umění hlubšího ponoření se do vrstev případných masek, které mohou někdy být často výplodem vlastní, znečistěné mysli různými dojmy, představami, ale někdy i takový skutečně probuzený, když uzná, že nyní je ta příhodná doba dob, která může něco jak to říct, protrhnout (pavučinu těch mnohdy pevně utkaných dojmů a představ osobní mysli) udělá něco, co s laskavostí nemá nic společného, spíše naopak. Že to (může) pomoct, jinak se k takovým tvrdým praktikám neuchyluje, protože by to bylo zcela zbytečné.
A nemyslete, pro skutečného Mistra je použití tvrdé rány možná ještě bolestivější, než pro žáka samotného..., právě pro to Pochopení, poznání, kdo jsme... , mimochodem jedno z Ježíšových přikázáních...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » pon 02. říj 2023 21:06:16

Tara píše:Že bych Janu ochraňovala (tedy ty její bláboly a ten guláš, co z toho všeho dělá) a taky není pravda, že bych ostatním nadávala, to tedy fakt ne, pouze píšu, že se mi to zdá nesmyslné, kontraproduktivní ji stále dodávat palivo, drogy, ale to není nadávání, přece.


Evi, možná bys mohla udělat výjimku a teď tady konkrétně napsat, co Ti připadá jako blábol a jako guláš.

Třeba se při dobré vůli podaří nějaká nejasnost prohlédnout.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Tara » pon 02. říj 2023 21:31:32

Jana píše:
Tara píše:Že bych Janu ochraňovala (tedy ty její bláboly a ten guláš, co z toho všeho dělá) a taky není pravda, že bych ostatním nadávala, to tedy fakt ne, pouze píšu, že se mi to zdá nesmyslné, kontraproduktivní ji stále dodávat palivo, drogy, ale to není nadávání, přece.


Evi, možná bys mohla udělat výjimku a teď tady konkrétně napsat, co Ti připadá jako blábol a jako guláš.

Třeba se při dobré vůli podaří nějaká nejasnost prohlédnout.

Jani, to fakt nemá smysl. Nerada dělám nesmyslné věci. Ostatní ti to tu furt píšou a argumentují s představou, že konečně uvidíš, že se v něčem mýlíš a že to tak není, nebylo myšleno, ale že...
Ale já už na to nemám :-) A nechci.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2764
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » úte 03. říj 2023 5:52:10

miroslav píše:
Jana píše:Je sice pravdou, že cituju Probuzené, mají v tomhle fóru výsadnější postavení, ale ve skutečnosti jejich podstata je úplně stejná jako Tvoje.


Dokonce podstata koloběžky a Jany je stejná, takže není co řešit. Akorát když koloběžka nejede a nebo když Jana plácá nesmysly.


"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


A jakou nejvyšší pravdu, kterou jsi Ty a kterou je každá bytost, ve skutečnosti poznáváš?

Je to ego, které zná všechny ty rozdíly pramenící z tělesné identity? Je to ego, které ví, jaká individualita co kdy spáchala špatného? Je to ego, které zná a hlídá si odkud pramení pro Tvé tělo jaká hrozba? Je to mysl, která řeší Putina a válku na Ukrajině, protože to je blízko, ale neřeší například záplavy a sesuvy půdy v Guatemale, které jsou daleko?

Je tou nejvyšší pravdou mysl, která přikovává pozornost k obavám, k napětí, strachům, nepřijetí, odporu, hněvu, posuzování, odsuzování, pohrdání...

Je tou nejvyšší pravdou o nás to, z čeho se chce Taře zvracet?

A nebo je tou nejvyšší pravdou, kterou jsme, to, co dělá tenhle život bezmezně šťastný?

Co to je ta nejvyšší pravda, kterou jsme?

Co je ta nejvyšší pravda, kterou poznáváš a kterou jsi?

Je právě teď ve Tvém nitru místo, kde je klid a mír?

Místo, kde neřešíš svět těl,

ale poznáváš, že tohle, co JE, je láskou?

A jestli ano,

je možné u téhle nejvyšší pravdy zůstat?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod miroslav » úte 03. říj 2023 9:18:52

Jana píše:
miroslav píše:
Jana píše:Je sice pravdou, že cituju Probuzené, mají v tomhle fóru výsadnější postavení, ale ve skutečnosti jejich podstata je úplně stejná jako Tvoje.


Dokonce podstata koloběžky a Jany je stejná, takže není co řešit. Akorát když koloběžka nejede a nebo když Jana plácá nesmysly.



Místo, kde neřešíš svět těl,

ale poznáváš, že tohle, co JE, je láskou?

A jestli ano,

je možné u téhle nejvyšší pravdy zůstat?


Vždyť píšu, že "ve světě", kde neřešíš svět těl, Jana a koloběžka je stejné podstaty ( ty ji nazýváš láskou), ale to není žádná nejvyšší pravda.
Stejně jako, že Jana i koloběžka se skládají z atomů není nejvyšší pravda.
Svět těl není žádným jiným světem než svět podstaty. Je jenom jeden svět, jedna skutečnost, to, co je.

Kdo se ptá? Tělo, nebo podstata? Oboje dohromady, jsou nedílné. Nelze oddělit podstatu od projevu podstaty. Jenom v mysli si to můžeš rozdělovat na dva světy nebo i více světů a v některém z nich žít. Jak je libo.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3560
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » úte 03. říj 2023 10:18:46

miroslav píše:
Vždyť píšu, že "ve světě", kde neřešíš svět těl, Jana a koloběžka je stejné podstaty ( ty ji nazýváš láskou), ale to není žádná nejvyšší pravda.


Co je, Miroslave, ta nejvyšší pravda?

Stejně jako, že Jana i koloběžka se skládají z atomů není nejvyšší pravda.
Svět těl není žádným jiným světem než svět podstaty. Je jenom jeden svět, jedna skutečnost, to, co je.
Kdo se ptá? Tělo, nebo podstata? Oboje dohromady, jsou nedílné.


Vážně?

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Nerozpoznáš iluzi od Skutečnosti? Čím to, že Probuzení to rozdělují? Poznají, co je nevědomost a to, co pramení z nevědomosti, neberou vážně.

Jsi tělem, nebo ne? Co je ta nejvyšší pravda?

Nelze oddělit podstatu od projevu podstaty. Jenom v mysli si to můžeš rozdělovat na dva světy nebo i více světů a v některém z nich žít. Jak je libo.


V srdci, bez připoutanosti k mysli, je všechno absolutně totéž. Stejné Bytí. Stejná Láska. Je to jedno jediné. Není tady žádné rozdělení. Je to pořád jen jedno Bytí, ničím nijak nerozdělené.

Takže do třetice, kdo jsi, když je jasné, že jsi nejvyšší pravdou?

JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ?

JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ KDOKOLIV JINÝ?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. říj 2023 10:36:13

miroslav píše: Jana a koloběžka je stejné podstaty ( ty ji nazýváš láskou),


Podle realizovaných se To dá nazývat různě - ale žádný název To opravdu nevystihuje. Když se někdo upne jen na svůj oblíbený název - např. láska, tak mu podstata uniká - samozřejmě jen v jeho mysli.

:)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. říj 2023 10:40:09

Jana píše:
miroslav píše:

Kdo se ptá? Tělo, nebo podstata? Oboje dohromady, jsou nedílné.


Vážně?



Když tomu nevěříš, tak si zajdi za nějakým probuzeným, kterého uznáváš, a nech si to vysvětlit.

Máš moc otázek. Když si zajdeš za probuzeným, tak zklidní tvojí mysl a zbude nejvýš jen jedna otázka - ta podstatná.

:)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. říj 2023 10:49:13

Jana píše:
JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ?

JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ KDOKOLIV JINÝ?


P.S. A hlavně to přestaneš řešit na úrovni osoby/osob. :)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » úte 03. říj 2023 11:32:36

Návštěvník píše:
miroslav píše: Jana a koloběžka je stejné podstaty ( ty ji nazýváš láskou),


Podle realizovaných se To dá nazývat různě - ale žádný název To opravdu nevystihuje. Když se někdo upne jen na svůj oblíbený název - např. láska, tak mu podstata uniká - samozřejmě jen v jeho mysli.

:)


Jestli je pro Tebe láska jen myšlenkou, názvem, tak samozřejmě nemůže být podstatou.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » úte 03. říj 2023 11:34:18

Návštěvník píše:
Jana píše:
JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ?

JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ KDOKOLIV JINÝ?


P.S. A hlavně to přestaneš řešit na úrovni osoby/osob. :)


Na úrovni osob se to řeší v případě, že sama sebe považuješ za osobu na vyšší duchovní úrovni, než je nějaká jiná osoba.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Jana » úte 03. říj 2023 11:35:24

Návštěvník píše:
Jana píše:
miroslav píše:

Kdo se ptá? Tělo, nebo podstata? Oboje dohromady, jsou nedílné.


Vážně?



Když tomu nevěříš, tak si zajdi za nějakým probuzeným, kterého uznáváš, a nech si to vysvětlit.

Máš moc otázek. Když si zajdeš za probuzeným, tak zklidní tvojí mysl a zbude nejvýš jen jedna otázka - ta podstatná.

:)



"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7106
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. říj 2023 12:04:51

Jana píše:
Návštěvník píše:
Když tomu nevěříš, tak si zajdi za nějakým probuzeným, kterého uznáváš, a nech si to vysvětlit.

Máš moc otázek. Když si zajdeš za probuzeným, tak zklidní tvojí mysl a zbude nejvýš jen jedna otázka - ta podstatná.

:)



"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Zřejmě když si tohle pořád dokola opakuješ, musí to být pro tebe velmi důležíté. Až to uskutečníš, vymizí ta potřeba to neustále psát. Zbav se tedy té nevědomosti. :)
Návštěvník
 

Re: O štěstí

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. říj 2023 12:08:39

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ?

JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ KDOKOLIV JINÝ?


P.S. A hlavně to přestaneš řešit na úrovni osoby/osob. :)


Na úrovni osob se to řeší v případě, že sama sebe považuješ za osobu na vyšší duchovní úrovni, než je nějaká jiná osoba.

:)


To je tvoje další bolestné místo. Vyřeš to s tou nevědomostí a tím se vyřeší i tohle.
:)
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků