Christina von Dreien

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 10:56:47

Pedriito píše:Ale starý mnich nemá rozumet tobě, ale ty jemu, a co vím, ty ses s ním popral...
To není, co mnišské, je to proti protokolu.

Ale prdlajs, zlobil jsem se, ale ne na něj, to prostě nešlo. Měl jsem vztek na představeného kláštera (asi tam byl dosazenej vojenskou chuntou), protože jsme k němu museli chodit na interview, a já jsem nechtěl aby se mě ptal jak medituju (na ty jeho kraviny jsem nebyl zvědavej), tak jsem si vždycky vymyslel nějakej dotaz, třeba jak řešit ospalost, on se toho chytnul, vysvětlil, byl spokojenej (že tam k něčemu je), interview splněno a ahoj.
Jenomže co si máš furt kurwa vymejšlet?

Tak ta moje zášť vůči němu narůstala, a když jsem se ještě ke všemu rozhodl odjet, tak jsem se celej den před tím schválně koncentroval, jak mu to dám sežrat (protože podvědomě jsem v sobě měl vůči němu výtku – "kam se sereš ty vole když na to nemáš, kdybych narazil na tebe tak se odkrágruju").

Ach, pak ten slastný pocit z vítězství. :)

Ale po létech vyvstává pochybnost, jestli jsem mu nekřivdil. :(
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod dodo » ned 04. úno 2024 11:04:34

Mudrc píše:Já byl takovej BLBEC, jako ta Jana.

Takže přátelé, co můžete udělat nejvíce pro bližního svého, pro kohokoli, pro celý vesmír, je zvýšit svoje vědomí.
A to určitě citace nejsou.


Budeš znovu prekvapený, keď sa ti podarí zvýšiť svoje vedomie, lebo až potom budeš plne rozumieť Jane a Prebudeným.

Potom si povieš znovu: „Já byl takovej BLBEC.“

P.S. Jana hovorí (v terminológii buddhizmu ak ti buddhizmus niečo hovorí) z pozície nadsvetskej cesty a teda nadsvetského poznania. Ty chápeš a poznáš zatiaľ len svetskú cestu. Takže do toho, zvyšuj svoje vedomie, držím ti palce...
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 11:11:21

Mudrc píše:
Pedriito píše:Ale starý mnich nemá rozumet tobě, ale ty jemu, a co vím, ty ses s ním popral...
To není, co mnišské, je to proti protokolu.

Ale prdlajs, zlobil jsem se, ale ne na něj, to prostě nešlo. Měl jsem vztek na představeného kláštera (asi tam byl dosazenej vojenskou chuntou), protože jsme k němu museli chodit na interview, a já jsem nechtěl aby se mě ptal jak medituju (na ty jeho kraviny jsem nebyl zvědavej), tak jsem si vždycky vymyslel nějakej dotaz, třeba jak řešit ospalost, on se toho chytnul, vysvětlil, byl spokojenej (že tam k něčemu je), interview splněno a ahoj.
Jenomže co si máš furt kurwa vymejšlet?

Tak ta moje zášť vůči němu narůstala, a když jsem se ještě ke všemu rozhodl odjet, tak jsem se celej den před tím schválně koncentroval, jak mu to dám sežrat (protože podvědomě jsem v sobě měl vůči němu výtku – "kam se sereš ty vole když na to nemáš, kdybych narazil na tebe tak se odkrágruju").

Ach, pak ten slastný pocit z vítězství. :)

Ale po létech vyvstává pochybnost, jestli jsem mu nekřivdil. :(

Vole, on jen dělal svou práci. Zkus si to vzít za něho. A být přitom čirý...
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 11:16:18

Mudrc píše:
Návštěvník píše:
Já byl takovej BLBEC, jako ta Jana.


Dokážeš vysvětlit?

Blbě no.

Mít vědomí a neuvědomovat si to? Divný.

Leda koncept mysli do toho nějak narvat. Mysl si neuvědomuje.

(ale co si teda kdo uvědomuje...)


Ano mysl k tomu nemá přístup.

Bez konceptu všechno, čeho si seš právě teď vědom, je ve Tvém vědomí, ale to vědomí si zřejmě neuvědomuješ jako něco, co skutečně existuje.

V okamžiku, kdy povolí sevření vědomí soudy ega, co je špatné, co nechceš, co chceš osobně jinak, se objeví absolutní přijetí celé existence jako své vlastní, ego-mysl ve Tvém srdci nevytváří iluzi oddělenosti, nevytváří představu, co není a nemůže být láskou. Ničím neomezená a nepodmiňovaná láska vyjasňuje celou existenci jako blaho (štěstí).

Probudí se vědomé Vědomí, které je blahem (štěstím) a zároveň veškerou existencí (Bytím). To je sat-čit-ánanda, která činí Vědomí uvědomitelné a díky ní je jasná nekonečná věčná existence v jednotě Bytí.

Není to tak, že by se měla za každou cenu hledat sat-čit-ánanda a zoufat, pokud je zazděná pod nánosem negativních emocí a myšlenek.

To, co osvobozuje od připoutaností je spokojenost, vděčnost, soucit, díky tomu se může probudit nepodmíněná láska, která je nejpřímější cestou k osvícení.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7221
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 11:19:53

Tos nepochopil, že vo tebe tam vůbec nejde? Že jde o to zabít, to o co jde? Proto je tak krásnej ten zen, mikdy mistru nezodpovíš žádnej koan. Dokud ti to nedovolí. Není to tvá odpověď, co to řeší.
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 11:25:13

Prostě Janě to nevysvětlíš, no. :what:

Co se tomu divím, vždyť jsem to zažil.
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 11:27:56

Pedriito píše:Vole, on jen dělal svou práci. Zkus si to vzít za něho. A být přitom čirý...

Ne, on byl na tu svoji pozici pyšný (nebo hrdý spíše). A vědomí neměl, měl to vyčtený.

Ale nebyl to špatnej chlap, no. :(
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 11:29:56

dodo píše:Takže do toho, zvyšuj svoje vedomie, držím ti palce...

A já tobě.

Budeme si vzájemně držet palce. :)
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 11:31:52

Pedriito píše:Tos nepochopil, že vo tebe tam vůbec nejde? Že jde o to zabít, to o co jde? Proto je tak krásnej ten zen, mikdy mistru nezodpovíš žádnej koan. Dokud ti to nedovolí. Není to tvá odpověď, co to řeší.

To jsou jenom vymyšleniny z Janiných citací tvl. :)
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 11:32:03

Mudrc píše:Prostě Janě to nevysvětlíš, no. :what:

Co se tomu divím, vždyť jsem to zažil.


Co konkrétně bys mi chtěl vysvětlit?

To, že mi nerozumíš?

Jenže Ti nevykládám nějakou vyčtenou a naučenou teorii, jen potvrzuju, že to, o čem mluví Probuzení, je skutečnost.

Ti, co TO poctivě hledají, meditují a o TOM nemluví, maximálně se ptají.

Probuzení však o TOM mluví, což pomáhá k probouzení.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7221
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 11:39:04

Mudrc píše:
Pedriito píše:Tos nepochopil, že vo tebe tam vůbec nejde? Že jde o to zabít, to o co jde? Proto je tak krásnej ten zen, mikdy mistru nezodpovíš žádnej koan. Dokud ti to nedovolí. Není to tvá odpověď, co to řeší.

To jsou jenom vymyšleniny z Janiných citací tvl. :)

Brigáda na poli
krásně se vlekla
kluci pozorovali holky
a holky kluky, nádhera.

A jako by nedobytná a neposbíratelná
Neb jich je tolik krásných, a jen jeden cit.

Nevyplýtvej ho Mudrc. Je legenda, že do všech stromů udeřil blesk.
Rozpůlili se a ve svých větvích a plodech hledají protějšek.
Jeden kmen, co musí být spojen.. jeden růst, a jeho plody.
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 11:46:34

Mudrc píše:
Pedriito píše:Vole, on jen dělal svou práci. Zkus si to vzít za něho. A být přitom čirý...

Ne, on byl na tu svoji pozici pyšný (nebo hrdý spíše). A vědomí neměl, měl to vyčtený.

Ale nebyl to špatnej chlap, no. :(

Takže pochop, že on tam nečekal někoho, kdo mu bude vysvětlovat jeho doktrínu!
Tos je tam přijel přeoperovat?
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 11:48:44

Jana píše:Probuzení však o TOM mluví, což pomáhá k probouzení.

Mluvím jen ze své zkušenosti. Pokud Probuzení o TOM mluví, mě to nepomohlo. Mě by to to mé TO asistovalo u sebevraždy.

Ten můj starý mnich žádný to tvoje/moje TO neměl. Ani ze mě nebyl nijak nadšenej.

A protože on to TO neměl, tak jsem pak odjel. Byl jsem blbec, no. :what:

A tak ti prostě upřímně říkám, jdi s tím do prdele. :(
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 11:59:40

A vzpomínám si v této souvislosti na radu jednoho mnicha v tom klášteře, kterému jsem se svěřil, že bych rád studoval buddhizmus na té jejich univerzitě (která byla o pár bloků dál, vláda to tehdy podporovala).

A on mi říkal, hele, to ti vůbec nemusí pomoct, jsou případy, kdy to prostě člověka zastaví, ty znalosti.
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 12:07:59

Mudrc píše:A vzpomínám si v této souvislosti na radu jednoho mnicha v tom klášteře, kterému jsem se svěřil, že bych rád studoval buddhizmus na té jejich univerzitě (která byla o pár bloků dál, vláda to tehdy podporovala).

A on mi říkal, hele, to ti vůbec nemusí pomoct, jsou případy, kdy to prostě člověka zastaví, ty znalosti.

Přesně, ten věděl o čem mluví. :)

Jen v tom nechápu tvou spojitost s Ra, a tedy i s Christí...
Víš, co to je changeling?
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 12:12:38

Pedriito píše:Jen v tom nechápu tvou spojitost s Ra, a tedy i s Christí...

Jo, jo, Pedrito... ono to asi nebude to jediné, co nechápeš, viď....

:-)
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 12:13:59

Mudrc píše:A vzpomínám si v této souvislosti na radu jednoho mnicha v tom klášteře, kterému jsem se svěřil, že bych rád studoval buddhizmus na té jejich univerzitě (která byla o pár bloků dál, vláda to tehdy podporovala).

A on mi říkal, hele, to ti vůbec nemusí pomoct, jsou případy, kdy to prostě člověka zastaví, ty znalosti.

Litera zabíjí, ale Duch dává život
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 12:20:04

Mudrc píše:
Mudrc píše:A vzpomínám si v této souvislosti na radu jednoho mnicha v tom klášteře, kterému jsem se svěřil, že bych rád studoval buddhizmus na té jejich univerzitě (která byla o pár bloků dál, vláda to tehdy podporovala).

A on mi říkal, hele, to ti vůbec nemusí pomoct, jsou případy, kdy to prostě člověka zastaví, ty znalosti.

Litera zabíjí, ale Duch dává život


Jestli slova Probuzených jsou jen literou ve Tvé mysli, tak už nic nečti.

Jestli za slovy Probuzených vnímáš Ducha Lásky ve svém srdci, tak Tě nemůžou neprobudit.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7221
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 12:29:10

Jana píše: tak Tě nemůžou neprobudit.

Duch může v liteře poznat svou stopu, odraz svůj.

Ale žádná litera nemůže probudit Ducha.

Jana zabíjí, protože je sama mrtva. :(

Obrázek
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 12:38:36

Mudrc píše:
Pedriito píše:Jen v tom nechápu tvou spojitost s Ra, a tedy i s Christí...

Jo, jo, Pedrito... ono to asi nebude to jediné, co nechápeš, viď....

:-)

Nejsem přece Bůh,.. chápu to jak chápu, to si uznej sám...
Ale svůj názor ti na to říct můžu, tedy nic, čím se máš obalit, jen to vzít v potaz,
příště ti tam vleze něco dalšího, a bude to chtít po tobě možná víc, tak se nedej.
Ale jinak mě neštvi. A nezvi mě srabem! Kolikrát ti mám připomínat že nejsem amerikánec ani eurokokot. Ale ani pro rusák. Co se vlád týče. Běžný lidi hovno zajímá, jaký jsou národnosti, žijou, tak chcou žít...
Mě nezajímá tvůj politickej papír... Páč mír nikdy nevybojuješ, nikdy, nikdy... Už v těch samuraiských videích od Kurosavy je to jasný...
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 131 návštevníků