Christina von Dreien

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod dodo » ned 04. úno 2024 13:01:57

Mudrc píše:
Jana píše: tak Tě nemůžou neprobudit.

Duch může v liteře poznat svou stopu, odraz svůj.

Ale žádná litera nemůže probudit Ducha.

Jana zabíjí, protože je sama mrtva. :(



To súdiš z čoho ? Z prebudeného ducha nie, to sám priznávaš, tak z čoho ?
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 04. úno 2024 13:09:13

"Nepodceňujte zlé skutky "nic z toho se mi nevrátí",
i kapky vody padající vodou džbán naplní,
tak naplní se pošetilec zlem, když trošku po trošce ho nahromadí.

Nepodceňujte dobré skutky "nic z toho se mi nevrátí",
i kapky vody padající vodou džbán naplní,
tak naplní se moudrý dobrem, když trošku po trošce ho nahromadí."
Buddha
Návštěvník
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 13:33:19

Návštěvník píše:"Nepodceňujte zlé skutky "nic z toho se mi nevrátí",
i kapky vody padající vodou džbán naplní,
tak naplní se pošetilec zlem, když trošku po trošce ho nahromadí.

Nepodceňujte dobré skutky "nic z toho se mi nevrátí",
i kapky vody padající vodou džbán naplní,
tak naplní se moudrý dobrem, když trošku po trošce ho nahromadí."
Buddha

Fakt to řek starej Gautama? Co vím, on takhle nemluvil, takže je to většinou upraveno, pro zápaďáka.
Buddha mluvil dostě psychologicky, asi i Jung by zíral. Já analyzování zas tak nemusím, ale Siddhartha tomu dal velmi jednoduchý pokuk. Jen musí člověk začít, kde je. A ne se trmácet na počátek. Když už ten má za sebou. Kdo tohle udělá, byť v dobré víře, zaryje hubou v zemi. Jak zpívá tatík Kryl.
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 14:52:05

dodo píše:
Mudrc píše:
Jana píše: tak Tě nemůžou neprobudit.

Duch může v liteře poznat svou stopu, odraz svůj.

Ale žádná litera nemůže probudit Ducha.

Jana zabíjí, protože je sama mrtva. :(



To súdiš z čoho ? Z prebudeného ducha nie, to sám priznávaš, tak z čoho ?

No asi jsem to vyjádřil ne úplně přesně. Dávej pozor.

Litera může inspirovat Ducha. Duch tak pak sám sebe poznává ve svém odraze.

Ale protože Jana tu literu brutálně vyrvala od inspirujícího, od TO, a vystavuje si tu svou kořist zde jako TO, je to mrtvé.

Já tě inspiruju. Tímhle tě inspiruju. :hm:
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 15:20:51

Pedriito píše:Ale jinak mě neštvi. A nezvi mě srabem! Kolikrát ti mám připomínat že nejsem amerikánec ani eurokokot. Ale ani pro rusák. Co se vlád týče. Běžný lidi hovno zajímá, jaký jsou národnosti, žijou, tak chcou žít...
Mě nezajímá tvůj politickej papír... Páč mír nikdy nevybojuješ, nikdy, nikdy... Už v těch samuraiských videích od Kurosavy je to jasný...

Mír můžeš vybojovat v sobě. Jak naznačuješ u toho Kurosawy.

Cesta mečem tomu říkají. Být připraven na smrt, akceptovat ji při boji (to není pro mne, jako théravádového buddhistu).

Ale co kdybys toho egregora Pedrito (já teda nevím co to konkrétně je, ale něco to je určitě), který tě má na obojku, a kterého se obáváš jak čert kříže, přestal poslouchat?

To víš že bude tahat za obojek...
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 15:21:15

Mudrc píše:
Ale protože Jana tu literu brutálně vyrvala od inspirujícího, od TO, a vystavuje si tu svou kořist zde jako TO, je to mrtvé.

Já tě inspiruju. Tímhle tě inspiruju. :hm:


Citace Probuzených jsou s odkazy na zdroj, takže pokud máš zájem, můžeš si dohledat souvislosti a kontext. Jestli Ti citace Probuzených nic nedávají, tak je číst nemusíš, nikdo Tě nenutí.

Pro mě je to, o čem Probuzení mluví, dokonale živé, ale ve Tvé mysli se to může jevit klidně jako mrtvé a jako něčí kořist. Je to klidně možné. Ty sám bys měl vědět, co Ti vyhovuje a o co Ti jde.

Málo komu může vyhovovat možnost přijít o ego. Může to způsobovat obrovskou nevoli.

Co myslíš, že způsobilo tolik nevůle vůči Ježíšovi?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 15:39:25

Mudrc píše:
Pedriito píše:Ale jinak mě neštvi. A nezvi mě srabem! Kolikrát ti mám připomínat že nejsem amerikánec ani eurokokot. Ale ani pro rusák. Co se vlád týče. Běžný lidi hovno zajímá, jaký jsou národnosti, žijou, tak chcou žít...
Mě nezajímá tvůj politickej papír... Páč mír nikdy nevybojuješ, nikdy, nikdy... Už v těch samuraiských videích od Kurosavy je to jasný...

Mír můžeš vybojovat v sobě. Jak naznačuješ u toho Kurosawy.

Cesta mečem tomu říkají. Být připraven na smrt, akceptovat ji při boji (to není pro mne, jako théravádového buddhistu).

Ale co kdybys toho egregora Pedrito (já teda nevím co to konkrétně je, ale něco to je určitě), který tě má na obojku, a kterého se obáváš jak čert kříže, přestal poslouchat?

To víš že bude tahat za obojek...

Chtěl bys abych radši mlčel?

Víš že máme diametrálně rozdílný vnímání?

Tak co s tím chceš dělat?

Ta cesta samuraie není vůbec za sebepoznáním, je za sebeodsunutím pro pána. Je to temný věk naprosto nesoucitných strojů na zabíjení... ve jménu nějakého protokolu. Zabít dítě, žádný problem, když si to pán přeje.
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 15:59:30

Něco jiného je samo umění boje. Zkoušel jsem teď to kozáctví, rozsek jsem si stehno a kytaru... :D

S opravdovými meči bych byl už asi bez kusů masa... Ale on je to tanec, už.
Asi už ty hranice neuhlídaj...
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 16:09:44

Pedriito píše:Ta cesta samuraie není vůbec za sebepoznáním, je za sebeodsunutím pro pána. Je to temný věk naprosto nesoucitných strojů na zabíjení... ve jménu nějakého protokolu. Zabít dítě, žádný problem, když si to pán přeje.

Tady tvrdí něco jiného. :what:

Podle mě je vtip v tom, že když odsuneš sám sebe, tak pak už není koho zabít. A tedy ani kdo by bojoval. "Pak jakoby meč sám máchnul smrtelnou ránu" jsem někde četl.

Ale to nemusí být zas takový hardcore, prostě uvláčí k smrti nějakýho Pedrita no...
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 16:16:07

Jana píše:Jestli Ti citace Probuzených nic nedávají, tak je číst nemusíš, nikdo Tě nenutí.

Je to tak. A podobně jestli moje slova ti nic neříkají, tak je necituj...
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 16:21:58

Mudrc píše:
Pedriito píše:Ta cesta samuraie není vůbec za sebepoznáním, je za sebeodsunutím pro pána. Je to temný věk naprosto nesoucitných strojů na zabíjení... ve jménu nějakého protokolu. Zabít dítě, žádný problem, když si to pán přeje.

Tady tvrdí něco jiného. :what:

Podle mě je vtip v tom, že když odsuneš sám sebe, tak pak už není koho zabít. A tedy ani kdo by bojoval. "Pak jakoby meč sám máchnul smrtelnou ránu" jsem někde četl.

Ale to nemusí být zas takový hardcore, prostě uvláčí k smrti nějakýho Pedrita no...

Mě je jedno, co kde tvrdí, samuraiství nebyla žádná romantika, byly na to školy, a málo kdo to dal... ztratit naprosto cit, zklamat a spáchat sepuku...
Dej sem nějaký video od Kurosawy, kouknem, on tam měl vynikající umělce meče.
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 16:34:12

Jojimbo si pamatuju ...
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 16:39:42

Vždyť už sem to sem dával:



3:40 - vidíš, ustupuje, ustupuje, a pak si řekne – tak jo, polib si, mě už je to jedno (což ale neznamená, jak vidíš, že po tvém vzoru stáhne ocas, aby se tomu mocnějšímu zalíbil).

No a jak vidíš ten druhej se lekne, protože najednou má proti sobě někoho jinýho. Kterýmu je úplně jedno, jestli vyhraje.

Starej Pedrito už je, mrtvej.

Tak hodně štěstí přeji.
Tomu novýmu. :)
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 16:39:50

Mudrc píše:
Jana píše:Jestli Ti citace Probuzených nic nedávají, tak je číst nemusíš, nikdo Tě nenutí.

Je to tak. A podobně jestli moje slova ti nic neříkají, tak je necituj...


A jestli nemáš zájem se mnou o duchovních tématech diskutovat, tak prosím, na ně - na tomhle webu nereaguj. Díky.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 16:47:37

Jana píše:
Mudrc píše:
Jana píše:Jestli Ti citace Probuzených nic nedávají, tak je číst nemusíš, nikdo Tě nenutí.

Je to tak. A podobně jestli moje slova ti nic neříkají, tak je necituj...


A jestli nemáš zájem se mnou o duchovních tématech diskutovat, tak prosím, na ně - na tomhle webu nereaguj. Díky.

Nedělej pupiky, tohle je veřejné diskusní forum o čemkoliv, měla sis to zařídit jinak, tak furt kolem toho nebreč.
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 16:54:08

Mudrc píše:Vždyť už sem to sem dával:



3:40 - vidíš, ustupuje, ustupuje, a pak si řekne – tak jo, polib si, mě už je to jedno (což ale neznamená, jak vidíš, že po tvém vzoru stáhne ocas, aby se tomu mocnějšímu zalíbil).

No a jak vidíš ten druhej se lekne, protože najednou má proti sobě někoho jinýho. Kterýmu je úplně jedno, jestli vyhraje.

Starej Pedrito už je, mrtvej.

Tak hodně štěstí přeji.
Tomu novýmu. :)

Jj, daval, ale dnes ti to nezesměsním, páč jsem tě za tu dobu trochu poznal.
Ale furt je to naučený pozice. Reál bych snad ani vidět nechtěl..
Pedriito
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 17:04:10

Jana píše:
Mudrc píše:
Jana píše:Jestli Ti citace Probuzených nic nedávají, tak je číst nemusíš, nikdo Tě nenutí.

Je to tak. A podobně jestli moje slova ti nic neříkají, tak je necituj...


A jestli nemáš zájem se mnou o duchovních tématech diskutovat, tak prosím, na ně - na tomhle webu nereaguj. Díky.

No jo, ale chápej, to je těžký, protože právě ty reprezentuješ ten odstrašující příklad.

Jak z krásy udělat ošklivost.

A z Ducha literu.

:(
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 17:13:36

Mudrc píše:No jo, ale chápej, to je těžký, protože právě ty reprezentuješ ten odstrašující příklad.

Jak z krásy udělat ošklivost.

A z Ducha literu.

:(


Pochop to, ničím nepodmíněná krása, o které mluví Probuzení, zůstává stále krásou a absolutně nic ji nemá šanci poškodit.

Jako ošklivost se jeví v mysli toho, jehož srdce ji nepoznává.

Je Ti alespoň drobátko jasné, o čem Spira mluví?

Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Mudrc » ned 04. úno 2024 17:26:17

Jana píše:Je Ti alespoň drobátko jasné, o čem Spira mluví?

Jo, pustil jsem si to do půlky, říká to tam pěkně.

Ale to je až úplně groteskní, jak to nechápeš.

Tvoje ego, které se odělo do šatu Probuzených, to nikdy nemůže pochopit.

Spira mluví o cestě. Bez ní to nemá vůbec žádný smysl. Bez ní jsou to právě ty tvoje vyrvané cetky. Litera, která zabíjí.
Mudrc
 

Re: Christina von Dreien

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 17:45:26

Mudrc píše:
Jana píše:Je Ti alespoň drobátko jasné, o čem Spira mluví?

Jo, pustil jsem si to do půlky, říká to tam pěkně.

Ale to je až úplně groteskní, jak to nechápeš.

Tvoje ego, které se odělo do šatu Probuzených, to nikdy nemůže pochopit.

Spira mluví o cestě. Bez ní to nemá vůbec žádný smysl. Bez ní jsou to právě ty tvoje vyrvané cetky. Litera, která zabíjí.


Takže poslechl sis jen půlku, ze Spirovo povídání o kráse sis vytvořil závěr, že je to povídání o cestě a zdá se Ti groteskní konkrétně co? Že nechápu podle Tebe co?

Věříš, že už Tě chápu?

Zdendo, díky.

Jasně. Máš pocit, že k té kráse, o které mluví Spira, že k tomu, o čem mluví Probuzení, se musí nějak dojít.

Vadí Ti hovory o tom, že JE TO, když Ty tu krásu nevnímáš, vnímáš jen slova a ošklivost, je to tak?

To mi připomíná to povídání o mnichovi, jak ho přišel zloděj okrást, ukradl mu všechno to málo, co měl, a ten mnich plakal, že tomu zlodějovi nemůže dát to nejcennější, že mu nemůže dát tu krásu, kterou poznává.

Můžu Ti říct, že mi to v téhle chvíli je taky líto, protože ta krása a Tvá existence ...., nejste od sebe odděleni.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 135 návštevníků