MY ZEMĚDĚLCI

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod Mudrc » úte 20. úno 2024 15:56:21

miroslav píše:
Mudrc píše:
Co třeba Jdi mi z cesty, satane. To už by šlo, ne.


Tobě stojí v cestě nějaký satan?

Co to je ten "satan"? Obvykle se tím označuje nějaké pokušení, tedy něco, co hraje na nějakou naši vnitřní strunu, vnitřní vytěsněný sklon k něčemu negativnímu. A to přece pozitivní entity nemají. Pro ně žádný satan neexistuje, nebo snad ano?

To máme jenom my, křižáci Orionu.

Kdybys znal křesťanství (tedy to co naši kulturu ovlivnilo podstatně), věděl bys, že "Jdi mi z cesty satane", pravil Ježíš. Budoucímu apoštolovi Petrovi.

Čili dál už raději bez komentáře.
Mudrc
 

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod miroslav » úte 20. úno 2024 16:42:48

A co tím měl na mysli Ježíš, tím satanem,
A to říkal Petrovi?
Mám dojem, že to říkal když procházel pokušením na poušti.
Ale že by říkal Petrovi satane, to se mi nějak nezdá.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. úno 2024 17:00:27

miroslav píše:A co tím měl na mysli Ježíš, tím satanem,
A to říkal Petrovi?
Mám dojem, že to říkal když procházel pokušením na poušti.
Ale že by říkal Petrovi satane, to se mi nějak nezdá.

Říkal to Petrovi:
https://www.google.com/search?q=Je%C5%B ... e&ie=UTF-8
Návštěvník
 

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod Mudrc » úte 20. úno 2024 17:48:20

Pánové, pánové. Ve třech evangeliích je o tom zmínka. :hm:

http://www.biblenet.cz/b/Mark/8#v33
Mudrc
 

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod miroslav » úte 20. úno 2024 21:07:22

Tak to jo. Zase se to týkalo pokušení.
Asi to říkal satanovi který ho slovy Petra pokoušel. Nebo že by Petr byl opravdu satan?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3550
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 20. úno 2024 21:50:31

miroslav píše:Tak to jo. Zase se to týkalo pokušení.
Asi to říkal satanovi který ho slovy Petra pokoušel. Nebo že by Petr byl opravdu satan?


Kde svatý Petr skončil? Mohl by opravdovému satanovi být svěřeny klíče od nebeské brány?


Ale proč Ježíš pokáral Petra: „Jdi mi z cesty, satane; tvé smýšlení není z Boha, ale z člověka“?

Jaké je smýšlení z Boha a jaké je smýšlení z člověka?
Návštěvník
 

Re: MY ZEMĚDĚLCI

Nový příspěvekod Tara » stř 21. úno 2024 14:55:16

z FB

Traktory patří na pole, v Praze nejsou třeba.

Každý den nás tíži mnoho problému v pěstování a chovu. V krizi jsme ode dne kdy jsme se pro práci na poli, zahradě, skleníku rozhodli. Zázrak jsme nečekali, jen krásný život ve zdravém prostředí pro kvalitní potraviny.
Děláme to co dělali naši předci, slušnou práci za super život. Staráme se o pole a statky téměř bez dotací.

Dnes nás vysávají předpisy EU a hloupá byrokracie i v rámci ČR, ničí nás v našich sezónách sklizně levné dovozy nekvalitních potravin obchodními řetězci, protože pořád cena je šik, omezuje nás nevyrovnaná struktura zpracovatelského průmyslu, levně vyvážíme kvalitu a přidanou hodnotu dovážíme, proto je česká drahota, pěstování řadu let omezujeme a soběstačnost je v ČR zakázaná, nahradili jsme ji dovozem a překupem, stydíme se za kolegy co přebalují dovezené potraviny pro obchodní řetězce, divíme se jak dlouho toto celá Evropa vydrží. Stáváme se jistě otroky civilizace, globální oteplování už na nás extrémně dopadá a brzy dopadne i na celou společnost.
Můžeme psát hodiny o problémech, starostech, kontrolách a každodenních krizích, ale pokud Vy sami osobně nebudete cítit správnost Vašich rozhodnutí ,,odkud je to co denně jíte” tak traktory v Praze nic nevyřeší. Problémy zemědělců jsou vážné po celém světě a změny bude potřeba řešit s nadhledem a úctou ke krajině.

Další dotace pro agroholdingy tu problematiku nevyřeší. Zemědělství potřebuje nyní zvláštní i Vaší pozornost.

Chceme s Vámi se všemi mluvit o naší práci u nás a ne že Vás budeme omezovat nebo blokovat ve Vaší práci.
Děkujeme Vám moc za Vaší přízeň a podporu. Pečujeme i o Vaší zemi.

Hančovi

Vraňany Farma Hanč
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Předchozí

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků