Pedro Pedriito

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pát 16. úno 2024 18:18:26

Mudrc píše:
Pedriito píše:
Tara píše:Ok, já už se lekla, že s nimi chceš bojovat :-)
No a s tím slibem se uvidí, co ukáže čas.... :-)

Já raději neslibuji, jak jsem psala, bo se znám :-)


To záleží na metaforologii. Jsou lidi s nedostatečným EQ avšak s vyspělým IQ.
Ta nerovnováha způsobuje, že nejsou schopni pobrat na oko rozdílné slovní obrazy stejného významu.
Protože slova ve svých spojeních působí vždy obrazně a sám intelekt je jen uchopí jak je navyklý.
Bez vyspělého citu není empatie, a bez empatie jsou ty obrazy slov jako Fata morgany na poušti.
Tyhle povahy nikdy neopustí svůj zvyk, jen ho budou ošminkovávat. Páč nemohou
proniknout k motivům pod slovy (meziřádkům)...
A holt mi došlo, že je kontraproduktivní takovým lidem zkoušet ukázat, že to jde i jinak. :-)

Čili by se ještě slušelo, poděkovat jim za roky výučování takové mahavidji. Ďajujem pekně.

Racionalizace jak sviňa tvl. :-)


Říká kdo? Intelektuálně hyperaktivní chlápek, který si snad i ten cit emuluje prostřednicvím rozumu...
A pak občas bouchne jak papiňák a prská na všechny, co dle něj můžou za mizerii světa.
Pedriito
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Mudrc » pát 16. úno 2024 18:23:14

Pedriito píše:
Mudrc píše:
Pedriito píše:To záleží na metaforologii. Jsou lidi s nedostatečným EQ avšak s vyspělým IQ.
Ta nerovnováha způsobuje, že nejsou schopni pobrat na oko rozdílné slovní obrazy stejného významu.
Protože slova ve svých spojeních působí vždy obrazně a sám intelekt je jen uchopí jak je navyklý.
Bez vyspělého citu není empatie, a bez empatie jsou ty obrazy slov jako Fata morgany na poušti.
Tyhle povahy nikdy neopustí svůj zvyk, jen ho budou ošminkovávat. Páč nemohou
proniknout k motivům pod slovy (meziřádkům)...
A holt mi došlo, že je kontraproduktivní takovým lidem zkoušet ukázat, že to jde i jinak. :-)

Čili by se ještě slušelo, poděkovat jim za roky výučování takové mahavidji. Ďajujem pekně.

Racionalizace jak sviňa tvl. :-)


Říká kdo? Intelektuálně hyperaktivní chlápek, který si snad i ten cit emuluje prostřednicvím rozumu...
A pak občas bouchne jak papiňák a prská na všechny, co dle něj můžou za mizerii světa.

Jo.

A ?

:-)
Mudrc
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod miroslav » pát 16. úno 2024 18:30:11

Jana píše: Nevědomost není sama o sobě hloupostí. Hloupostí se stává v okamžiku, kdy tvrdíme, že víme, i když nevíme.

To jsi v kostce pěkně vystihla tvoje působení.

Těm co "vědí" se přirozeně příčí to, když někdo tvrdí, že ví i když neví. Zvláště když k tomu jakoby vědění zneužívá slova Mistrů. A to ty tady už léta děláš. :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3638
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » pát 16. úno 2024 18:34:04

miroslav píše:
Jana píše: Nevědomost není sama o sobě hloupostí. Hloupostí se stává v okamžiku, kdy tvrdíme, že víme, i když nevíme.

To jsi v kostce pěkně vystihla tvoje působení.

Těm co "vědí" se přirozeně příčí to, když někdo tvrdí, že ví i když neví. Zvláště když k tomu jakoby vědění zneužívá slova Mistrů. A to ty tady už léta děláš. :(


Miroslave, můžeme tohle prozkoumat prakticky. Můžeš uvést příklad.

Jak by mohla být zneužívána jakákoliv slova, jestli je za nimi poznání pravdy?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod miroslav » pát 16. úno 2024 19:05:34

Jana píše:
Miroslave, můžeme tohle prozkoumat prakticky. Můžeš uvést příklad.

Jak by mohla být zneužívána jakákoliv slova, jestli je za nimi poznání pravdy?


Slova Mistrů, jsou inspirována pravdou. Ta tvoje slova jsou inspirována jen tvými psychologickými potřebami.
Jsi něco na způsob fanatičky, která splétá různá původně moudrá slova a věty do nepravdivého celku, který by jí potvrzoval její projevy "ohně v srdci a vylízané makovice".
To nejsou z mé strany nadávky nebo nějaké trolování. Tak to bohužel je. A kdo ví, rozumí Mistrům, tak vidí jasně, co děláš a někteří to špatně snášejí, jak sis už dávno mohla všimnout. Já tě chápu, proč to musíš dělat, soucítím s tebou, ale nevím jak ti pomoci se z toho vymanit. Tak píšu, co vidím a co mne k tomu napadá.
Třeba to trochu pomáhá těm, kteří špatně snášejí to tvoje mršení duchovnosti - že to podobně vidí i někdo jiný.
A to je myslím dobré a má to svůj smysl.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3638
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » pát 16. úno 2024 19:18:43

miroslav píše:
Jana píše:
Miroslave, můžeme tohle prozkoumat prakticky. Můžeš uvést příklad.

Jak by mohla být zneužívána jakákoliv slova, jestli je za nimi poznání pravdy?


Slova Mistrů, jsou inspirována pravdou. Ta tvoje slova jsou inspirována jen tvými psychologickými potřebami.
Jsi něco na způsob fanatičky, která splétá různá původně moudrá slova a věty do nepravdivého celku, který by jí potvrzoval její projevy "ohně v srdci a vylízané makovice".

Miroslave, v téhle chvíli se díváš skrz svou představu osoby Jany, jak se domníváš, že to má. Nicméně slova Mistrů neřeší žádné představy, jak to která osoba má, ale promlouvají o tom, jak to je.

Což je drobátko rozdíl.

Dokud je tady připoutanost k představě individuality, tak Ti to tady celé může vyznívat přesně takhle.

Jakmile se tahle představa uvolní a nedíváš se na osobu Janu, jako na mentální tělo, které to nějak ve Tvých představách MÁ, ale jako na nejvyšší pravdu, která JE, tak s tím, co tady je, nemáš problém.

Zkus tedy tady nemluvit chvíli o představě nějaké osoby, o představě mentálního těla ve Tvé mysli, která pochází z největší nevědomosti, ale pokus se napsat pro změnu něco o nejvyšší pravdě.

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » pát 16. úno 2024 19:22:05

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Tahle citace není zneužití slov Mistra, ale připomenutí jeho moudrosti.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod miroslav » pát 16. úno 2024 19:55:28

Jana píše:"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Tahle citace není zneužití slov Mistra, ale připomenutí jeho moudrosti.

Ty tuhle citaci používáš pro obhajování se - máte o mně myslet jako o nejvyšší pravdě a ne o tom co dělám blbě.
To je to zneužití
A na druhé tohle na druhé neaplikuješ - ti mají nějaké představy o tobě, nemají ani páru o tom o čem je tu řeč, atd.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3638
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Mudrc » pát 16. úno 2024 20:17:19

Jana píše:"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Tahle citace není zneužití slov Mistra, ale připomenutí jeho moudrosti.

No jo. Ale co když on se tím Miroslav fakt bude řídit. Nebo už řídí. :-?
Mudrc
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » pát 16. úno 2024 21:56:57

A to je myslím dobré a má to svůj smysl.


Jo, to je jediný smysl, pro případné nové diváky.

Já to přenechávám starším a zkušenějším, a mladším a divočejším...

Na stará kolena se k tomu třeba vrátím, jestli ten důvod nezhyne. :)
Pedriito
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 17. úno 2024 5:46:25

miroslav píše:
Jana píše:"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Tahle citace není zneužití slov Mistra, ale připomenutí jeho moudrosti.

Ty tuhle citaci používáš pro obhajování se - máte o mně myslet jako o nejvyšší pravdě a ne o tom co dělám blbě.
To je to zneužití


:D :D :D

Naopak, ta citace je tady pro to, aby ti, co mají zájem, se osvobodili od oné nevědomosti, která je zdrojem strachu, utrpení a dělá život těžkým.

Všechny ty citace tady jsou směrovkami k poznání dokonalosti Bytí, k poznání dokonalosti existence. A to nikoliv proto, že by se ti, co tohle poznávají, potřebovali vytahovat, ale proto, aby ti, co tohle nepoznávají, nalezli trvalé štěstí, svobodu, klid a mír (tedy pouze pokud o to stojí).

A na druhé tohle na druhé neaplikuješ - ti mají nějaké představy o tobě, nemají ani páru o tom o čem je tu řeč, atd.

Miroslave, naše představy o druhých vždycky vycházejí z nevědomosti, všechno to, co si myslíme, že o těch druhých víme, je nevědomost, o které v citaci mluví Eduard Tomáš.

Neexistuje nikdo, kdo by tou nejvyšší pravdou nebyl.

Uvědomuješ si to štěstí, tu krásu, která z téhle skutečnosti vyvěrá?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 17. úno 2024 5:48:52

Mudrc píše:
Jana píše:"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Tahle citace není zneužití slov Mistra, ale připomenutí jeho moudrosti.

No jo. Ale co když on se tím Miroslav fakt bude řídit. Nebo už řídí. :-?


No a Tobě by to vadilo, kdyby si Miroslav v sobě tu nejvyšší pravdu uvědomoval a díval se na všechny, na všechno i na Tebe jako na to, co si jako nejvyšší pravdu uvědomuješ i Ty?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 17. úno 2024 6:09:15

miroslav píše:Já tě chápu, proč to musíš dělat, soucítím s tebou, ale nevím jak ti pomoci se z toho vymanit. Tak píšu, co vidím a co mne k tomu napadá.
Třeba to trochu pomáhá těm, kteří špatně snášejí to tvoje mršení duchovnosti - že to podobně vidí i někdo jiný.
A to je myslím dobré a má to svůj smysl.


Miroslave, a teď naprosto upřímně, k čemu mi chceš pomoci? Abych Tě neviděla jako nejvyšší pravdu, jako nesmrtelné a nezničitelné Bytí, které nemá šanci ztratit svobodu? Abych tu existenci, kterou jsi, nepoznávala jako Boží lásku, která je blahem, štěstím, krásou?

Chceš mi pomoci dívat se na Tebe z úrovně nevědomosti a vidět v Tobě tělo, jméno, pomíjivou smrtelnou zranitelnou formu se všemi těmi negativy, které si lze myslet?

Chceš mi pomoci žít v úrovni nevědomosti, dívat se na druhé s nepoznáváním kým jsme a vidět v Tobě Tvou nejvyšší pravdu jakou vidíš Ty ve mně?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Mudrc » sob 17. úno 2024 9:10:18

Jana píše:
Mudrc píše:
Jana píše:"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Tahle citace není zneužití slov Mistra, ale připomenutí jeho moudrosti.

No jo. Ale co když on se tím Miroslav fakt bude řídit. Nebo už řídí. :-?


No a Tobě by to vadilo, kdyby si Miroslav v sobě tu nejvyšší pravdu uvědomoval a díval se na všechny, na všechno i na Tebe jako na to, co si jako nejvyšší pravdu uvědomuješ i Ty?

Mě by vadilo, kdyby si Miroslav myslel, že je tou nejvyšší pravdou (nebo že má tu nejvyšší pravdu). Vždyť je to dokonalý pózér, podobně jako náš pan prezident Dutá hlava zeleně pomazaná, ve kterém se tak pochopitelně vzhlíží.

Ale on si to nemyslí. On si "uvědomuje", že tu pravdu má jeho Pán, ke kterému tím pádem oddaně vzhlíží a je na něm zcela závislý, a tato jeho oddanost je druhou stranou mince jeho vypatlanosti.

No tak takovej bizár jako Miroslav se má postavit na místo Boha? Tak si se zbláznila?
Mudrc
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Mudrc » sob 17. úno 2024 9:14:59

Mudrc píše:a je na něm zcela závislý

Že, Pedrito. Už si si koupil boty tyvole?

Honem rychle se ponoř do nějaký básničky nebo si vytvářej web, ať tyhle kacířský myšlenky zaženeš.
Mudrc
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Pedriito » sob 17. úno 2024 9:54:06

Že on ti zas došel B-komplex?
Pedriito
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Mudrc » sob 17. úno 2024 10:03:31

No vidíš jsem si na něj vůbec nevzpomněl. Ten je třeba, ho budu muset koupit asi někde.
Mudrc
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 17. úno 2024 11:05:09

Mudrc píše:Mě by vadilo, kdyby si Miroslav myslel, že je tou nejvyšší pravdou (nebo že má tu nejvyšší pravdu).


To by byl průšvih. :D Ale kdyby v něm bylo skutečné poznání nejvyšší pravdy, tak by tu nejvyšší pravdu poznával v Tobě, což by bylo zase skvělé.

Na druhou stranu, uvědomění nejvyšší pravdy je osvobozující pro každého z nás. Pak je nám jedno, co si kdo myslí nebo nemyslí, ale ke štěstí stačí jen to, že je.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Mudrc » sob 17. úno 2024 11:20:01

Jana píše:kdyby

Jj, znáš to to tom kdyby...

Jana píše:Na druhou stranu, uvědomění nejvyšší pravdy je osvobozující pro každého z nás. Pak je nám jedno, co si kdo myslí nebo nemyslí, ale ke štěstí stačí jen to, že je.



Já bych to ještě kapku zostřil. Tělo je z vědomí mysli. Ra vždy používá termín mysl/tělo/duch, když mluví o člověku.

Totiž Miroslavovi páni využívají zmatení pojmů. Tj. že lidé nemyslí.

Ono to totiž vůbec není jedno, že je žena, že je muž. Když to nebude jedno tak to teprve může být jedno.
Mudrc
 

Re: Pedro Pedriito

Nový příspěvekod Jana » sob 17. úno 2024 11:38:51

Mudrc píše:
Já bych to ještě kapku zostřil. Tělo je z vědomí mysli. Ra vždy používá termín mysl/tělo/duch, když mluví o člověku.

Totiž Miroslavovi páni využívají zmatení pojmů. Tj. že lidé nemyslí.

Ono to totiž vůbec není jedno, že je žena, že je muž. Když to nebude jedno tak to teprve může být jedno.


Zkusme se na tohle, co říkáš, podívat detailněji:

Tělo je z vědomí mysli.


Všechno, co JE je existencí, Bytím. V dokonalém poznání, v probuzeném stavu, je jasné, že Bytí je zcela prázdné, sama forma bytí je prázdná. Jak říká Eduard Tomáš: "Vše, co má jméno a tvar je jen a JEDINĚ prázdno."

Jestli je jasné, že sat-čit-ánanda nejsou tři, ale jedno, tak můžeš prozkoumat, jestli sama blaženost má nějakou formu. Její uvědomění tady je, ale sama o sobě je zcela prázdná, protože je v ní mysl zcela prázdná.

Formu vytváří mysl, myšlenka, smyslové vnímání procházející skrz mysl. Tady až vzniká ta nevědomost, že jsme tělem, že jsme mužským nebo ženským tělem, tudíž jsme muž nebo žena.

Christýnka říká v tom videu, že nám lhali. Všechno tohle ztotožnění s formou je naprostá lež.

To, že tu je tohle uvědomění, že má existence není tělem, neznamená, že přestanu nosit šatičky a chodit k holiči. :D
Tohle tady zůstává. Jen mizí ztotožnění s tím.

Ra vždy používá termín mysl/tělo/duch, když mluví o člověku.


Ano, mluví o tom ztotožnění. S bytostmi, které jsou v zajetí ztotožnění se jinak mluvit nedá. Podívej se na to, co to dělá s Vostálem.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7222
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 141 návštevníků