Láska je smyslem a účelem duality

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » čtv 18. dub 2024 22:19:33

Jana píše:
Nechci si z Tebe, Miroslave, dělat legraci, ale tušíš, o čem sám píšeš? A tušíš o čem ti Probuzení mluví, když mluví třeba o Neměnné Skutečnosti?


Jen více legrace :yes:

Ale tohle jsem ti už vysvětloval, že to nebylo psáno pro tebe, pro začátečníky.
A to, co cituješ z Probuzených, bylo řečeno právě pro začátečníky - a to proto, aby si napřed uvědomili praktikováním toho, co říkají, sat-čit-anandu, kterou si běžně lidé neuvědomují, protože jsou plně ponořeni do jmen a tvarů.

A to, odkud to mám, ti neřeknu, aby sis to náhodou nepřibrala do svého arzenálu popleteného vysvětlování. Už takhle je to tvoje vysvětlování dost zmatené a mimo.

Například to "Láska je smyslem a účelem duality" také není nic pro začátečníky, proto si to pořád potřebuješ překládat do těch svých začátečnických představ.
Jestli se chceš dostat dál, tak zůstávej v tichu srdce, naslouchej, praktikuj, nešpekuluj a hlavně nevysvětluj, jestli ti mohu něco poradit.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. dub 2024 22:20:13

miroslav píše:
Jana píše:
Možná je to představa pro Tebe, protože zůstáváš v hlavě u všech těch všemožných tvarů a jmen, která jsou vším možným, jen ne láskou, proto dokážeš tvrdit, že sat-čit-ánanda je rovnocenným atributem jménům a tvarům, jelikož si představuješ, že mají stejné typické znaky a vlastnosti.

:D

Je to tak?


Ne není to tak.
Já si nepředstavuji, že jména a tvary mají stejné typické znaky a vlastnosti jako sat-čit-ánanda.

Dokonce ani sat-čit-ánanda nemají nějaké stejné typické znaky a vlastnosti. Nebo ty si nějaké představuješ?

Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar.


Atribut · nezbytná, neodlučitelná, podstatná vlastnost něčeho (věci, substance), podstatný znak.
Návštěvník
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 18. dub 2024 22:21:33

Jana píše:Miroslave, vrátím se ještě k tomu Tvému vlastnoručně vyrobenému citátu a pokynům pro pokročilé:

armin=Miroslav píše:JMÉNO a TVAR

Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar.


Probuzení upozorňují na tu existenci vědomí a blaho každé existence (SČA), protože to si lidé v zápalu rozlišování jmen a tvarů většinou neuvědomují.
Chybou ale je, když pak někteří hloupější se domnívají, že existence, vědomí a blaho (SČA) jsou to ono, to duchovní a že jména a tvary je třeba vyloučit, nevnímat a v tom, že spočívá nějaké to probuzení.

Ne, naopak. Celek je existence, vědomí, blaho, jméno a tvar. Všech pět atributů tvoří duchovní, probuzený celek, není žádný z nich lepší, pravdivější, vyšší apod. Jestliže některý z nich chybí, není naše vnímání celé, pravdivé, osvobozující.


A co je to "jméno"? Jméno je význam tvaru. Tvar sám o sobě žádný význam nemá. Proto i ti ďáblíci, když se pojmenují, ztrácejí svůj neuvědomělý, nevědomý význam, "kouzlo" a ve světle pravdivého pojmenování ten nepravdivý, klamný význam ztrácejí.


Možná bys mohl vysvětlit, jak to s těmi rovnocennými atributy je.

Na to jsi přišel plně sám? Můžeš vysvětlit jak?

Píšeš:

Probuzení upozorňují na tu existenci vědomí a blaho každé existence (SČA), protože to si lidé v zápalu rozlišování jmen a tvarů většinou neuvědomují.


Je těch existencí podle Tebe víc? Na to jsi přišel také sám?

Chybou ale je, když pak někteří hloupější se domnívají, že existence, vědomí a blaho (SČA) jsou to ono, to duchovní a že jména a tvary je třeba vyloučit, nevnímat a v tom, že spočívá nějaké to probuzení.

Takže všichni ti Probuzení jsou hloupí, když tvrdí, že Sat-čit-ánanda je skutečná a jméno a tvar jsou neskutečné aspekty?

Brahman má pět aspektů. Sat-čit-ánanda-náma-rúpa (bytí-vědomí-míruplná blaženost-jméno a forma). První tři aspekty jsou skutečné, věčně osvětlující, zatímco jméno a tvar představují neskutečné aspekty, protože se jenom zdají, že existují a jsou závislé na tom, že je sat-čit-ánanda osvětluje (umožňuje jejich zdánlivou existenci).

Ramana Mahariši


Ramana mluví o aspektech, Ty o atributech, máš představu, jaký je mezi tím rozdíl?

Mrkni na to, co třeba říká o atributu v souvislosti se sat-čit-ánandou (Existencí, vědomím, blahem) Nisargadatta:

Maharadž: Sat-čit-ánanda není atribut, nýbrž základní princip.

Neměnná Skutečnost


Nechci si z Tebe, Miroslave, dělat legraci, ale tušíš, o čem sám píšeš? A tušíš o čem ti Probuzení mluví, když mluví třeba o Neměnné Skutečnosti?

Miroslave, odpovíš?
Návštěvník
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » čtv 18. dub 2024 23:10:23

Návštěvník píše:Miroslave, odpovíš?

Už jsem ti odpověděl.
Ty se zuby nehty držíš slov a pojmů - tedy jména a tvaru a to ti mimo jiné brání pochopit obsah sdělení.

Sudkulatý rystupije tujekára tentoryje není latina. To je papouškování.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod dodo » pát 19. dub 2024 0:37:20

miroslav píše:
Návštěvník píše:Miroslave, odpovíš?

Už jsem ti odpověděl.
Ty se zuby nehty držíš slov a pojmů - tedy jména a tvaru a to ti mimo jiné brání pochopit obsah sdělení.

Sudkulatý rystupije tujekára tentoryje není latina. To je papouškování.


Neodpovedal si, vyhýbaš sa odpovediam.

Neorientuješ sa v teórii Náuk a ak sa v nich niekto orientuje a položí ti otázku, tak tradične uhýbaš detinsky priehľadnými manévrami, alebo jednoducho, klamstvom.
dodo
 
Příspěvky: 713
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 6:17:11

Miroslave, zjistil jsi tedy, jaký je rozdíl mezi aspektem a atributem?

Kdyby Ti to dělalo problém, tak malá nápověda:

Jak říká Ramana Maharši, Brahman má pět aspektů: Sat-čit-ánanda-náma-rúpa (bytí-vědomí-míruplná blaženost-jméno a forma). První tři aspekty (bytí, vědomí, míruplná blaženost) jsou považovány za skutečné a věčně osvětlující. Na druhé straně, jméno a tvar jsou považovány za neskutečné aspekty, protože se jen zdají, že existují a jsou závislé na tom, že je sat-čit-ánanda osvětluje.

To znamená, že sat-čit-ánanda (bytí, vědomí, míruplná blaženost) jsou základní a neoddělitelné aspekty Brahmanu, zatímco jméno a tvar jsou sekundární a závislé na sat-čit-ánanda.

Takže když se ptáme, zda jsou atributy sat-čit-ánandy rovnocenné s tvary a jmény, jak tvrdíš ve své sebecitaci pro pokročilé, odpověď je, že nejsou. Sat-čit-ánanda jsou skutečné a neoddělitelné aspekty Brahmanu, zatímco jméno a tvar jsou neskutečné a závislé aspekty.

Už je to jasné?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 6:37:10

A ještě k Ramanovu výroku o skutečnosti světa, o kterém ses domníval, že potvrzuje pravdivost Tvé citace:


Podle Ramany má Brahman pět aspektů: Sat-čit-ánanda-náma-rúpa (bytí-vědomí-míruplná blaženost-jméno a forma). První tři aspekty (bytí, vědomí, míruplná blaženost) jsou považovány za skutečné a věčně osvětlující, zatímco jméno a tvar jsou považovány za neskutečné aspekty, protože se jen zdají, že existují a jsou závislé na tom, že je sat-čit-ánanda osvětluje1.

Takže tvrzením, že “svět není skutečný, Brahman je skutečný, svět je Brahman”, Ramana říká, že svět, jak ho vnímáme (jako jména a tvary), není skutečný v absolutním poznání Pravdy. Místo toho, skutečná realita je Brahman, který je bytí, vědomí a míruplná blaženost (sat-čit-ánanda). Svět pak není poznáván jako svět plný bojů, válek, utrpení a smrti, jak se jeví při ztotožnění s tělem, ale je poznáván tak, jak to popisují Probuzení:

Maharádž: Všichni jste promočení, protože hustě prší. V mém světě je vždy pěkné počasí. Není tu noc ani den, teplo ani chladno. Netrápí mne tu žádné starosti ani výčitky svědomí. Má mysl je osvobozena od myšlenek, neboť tu nejsou žádné touhy, jichž by byla otrokem.

Tazatel: Existují dva světy?

M: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.

T: V čem se váš svět liší od mého?

M: Můj svět nemá žádné charakteristické vlastnosti, podle kterých by se dal rozpoznat. Nelze o něm říci nic. Já jsem svým světem. Můj svět je mnou samotným. Je úplný a dokonalý. Každý otisk je vymazán, každá zkušenost odmítnuta. Nepotřebuji nic, dokonce ani sebe ne, neboť sám sebe nemohu ztratit.


Nebo například Newman:

Ačkoli to, co je, nelze popsat, zdá se, že vyvstávají slova: ráj, dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska.


To, že svět Probuzených není, Miroslave, tím světem, který poznáváš Ty, není proto, že by Probuzení byli hlupáci, kteří o světě toho nevědí tolik, co Ty, a měli by být zavřeni do blázince.

Je to tím, Miroslave, že oni na rozdíl od Tebe poznávají nejvyšší Pravdu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 7:19:10

miroslav píše:Jestli se chceš dostat dál, tak zůstávej v tichu srdce, naslouchej, praktikuj, nešpekuluj a hlavně nevysvětluj, jestli ti mohu něco poradit.


:yes:

To samé radil Nisargadattovi jeho učitel a on sám to pak radil svým žákům. Být v tichu a přestat přežvykovat, co se od učitele dověděli. :)
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 7:56:43

.Petra píše:
miroslav píše:Jestli se chceš dostat dál, tak zůstávej v tichu srdce, naslouchej, praktikuj, nešpekuluj a hlavně nevysvětluj, jestli ti mohu něco poradit.


:yes:

To samé radil Nisargadattovi jeho učitel a on sám to pak radil svým žákům. Být v tichu a přestat přežvykovat, co se od učitele dověděli. :)


Tohle je skvělá rada pro ty, Péťo, ve kterých ještě nedozrálo Poznání. Jestliže někdo založí vlákno: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé a sebevědomě cituje sám sebe:

JMÉNO a TVAR

Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar.

Probuzení upozorňují na tu existenci vědomí a blaho každé existence (SČA), protože to si lidé v zápalu rozlišování jmen a tvarů většinou neuvědomují.
Chybou ale je, když pak někteří hloupější se domnívají, že existence, vědomí a blaho (SČA) jsou to ono, to duchovní a že jména a tvary je třeba vyloučit, nevnímat a v tom, že spočívá nějaké to probuzení.

Ne, naopak. Celek je existence, vědomí, blaho, jméno a tvar. Všech pět atributů tvoří duchovní, probuzený celek, není žádný z nich lepší, pravdivější, vyšší apod. Jestliže některý z nich chybí, není naše vnímání celé, pravdivé, osvobozující.


A co je to "jméno"? Jméno je význam tvaru. Tvar sám o sobě žádný význam nemá. Proto i ti ďáblíci, když se pojmenují, ztrácejí svůj neuvědomělý, nevědomý význam, "kouzlo" a ve světle pravdivého pojmenování ten nepravdivý, klamný význam ztrácejí.


Pak by teoreticky měl být schopen vysvětlit případné nejasnosti, podobně jako to Probuzení dělají.

A s trochou soudnosti, pokud se ukáže, že se mýlíme, to dokážeme přiznat.

Úsměvné je hlásat z piedestalu chytrého těm "hloupějším" nesmysly a pak dělat mrtvého brouka a nedokázat k tomu nic vysvětlit nebo prohlašovat o Nisargadattovi, že občas mluví z cesty a o jeho guruovi, že to byl něco jako ti naši faráři, kteří ti zase místo mantry dají hostii.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 8:16:02

Jana píše:
.Petra píše:
miroslav píše:Jestli se chceš dostat dál, tak zůstávej v tichu srdce, naslouchej, praktikuj, nešpekuluj a hlavně nevysvětluj, jestli ti mohu něco poradit.


:yes:

To samé radil Nisargadattovi jeho učitel a on sám to pak radil svým žákům. Být v tichu a přestat přežvykovat, co se od učitele dověděli. :)


Tohle je skvělá rada pro ty, Péťo, ve kterých ještě nedozrálo Poznání.


A to jsou v podstatě všichni lidé. Jen v pár vyjímečných jedincích došlo k dozrání, které je zde na zemi možné. Přesto byli a jsou i ti nejraději v tichu - např. Ramana. :)
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2024 9:44:56

dodo píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:Miroslave, odpovíš?

Už jsem ti odpověděl.
Ty se zuby nehty držíš slov a pojmů - tedy jména a tvaru a to ti mimo jiné brání pochopit obsah sdělení.

Sudkulatý rystupije tujekára tentoryje není latina. To je papouškování.


Neodpovedal si, vyhýbaš sa odpovediam.

Neorientuješ sa v teórii Náuk a ak sa v nich niekto orientuje a položí ti otázku, tak tradične uhýbaš detinsky priehľadnými manévrami, alebo jednoducho, klamstvom.


Nejsem jako Jana. Nikam a nijak neuhýbám. Nemám důvod. Nepotřebuji se obhajovat. Nepotřebuji mít pravdu. Odpověděl jsem proč by bylo zbytečné řešit s Janou její problémy s texty (atribut- aspekt apod.) a rozpory, když není schopná pochopit obsah sděleného a zuby nehty se drží textů a zřejmě má dojem, že ji to někam dovede - nebo už dovedlo - k probuzení. Tudy ale cesta nevede, ani tím, když si budeme říkat, že k tomu co je, žádná cesta nevede.
Divím se, že ty to za ta léta stále nevidíš.
Už jsem to zkoušel mnohokrát, odpovídat na její otázky, ale odpovědi většinou nepochopila, je to nekonečné. Zkus jí tedy odpovídat za mne - mým jménem - zplnomocňuji tě k tomu, co jí odpovíš, podepíšu, nebo si s ní zkus také někdy popovídat ty a uvidíš sám. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 9:57:20

.Petra píše:
A to jsou v podstatě všichni lidé. Jen v pár vyjímečných jedincích došlo k dozrání, které je zde na zemi možné. Přesto byli a jsou i ti nejraději v tichu - např. Ramana. :)


To ovšem neznamená, že po Ramanovi nezbyla spousta nádherných promluv a že nikdo ze zdejších nemá šanci dosáhnout poznání.

Naopak, ten pro koho se pravé Já Probuzených se stane v srdci láskou a rezonují v něm jejich promluvy pravdou nemá šanci nepoznávat totéž, co oni.

Nisargadatta o tom říká například:
Bliss is the fire of that knowledge. Fire does not burn itself. It burns the wood. Similarly, the Atman does not come and go. By sticking to the guru’s word, the perverse intellect will stop its mischief.

Možná to, Péťo přeložíš nějak líp, ale v češtině to podle mě znamená:

“Blaho je oheň toho poznání. Oheň sám sebe nespálí. Spálí dřevo. Podobně, Atman nepřichází a neodchází. Držením se slova gurua, zvrácený intelekt zastaví své lumpárny.”

Z mého pohledu působí všechny promluvy Probuzených, které nás zaujaly, očistným způsobem. Proto, pokud se probudí zájem poznávat svět Probuzených, poznávat Pravdu, pak všechny ty jejich citace a promluvy jsou probouzející.

Tudíž nepochybuji o tom, že kdokoliv tady může být tím, v kom je Poznání probuzené.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 10:05:23

miroslav píše:Už jsem to zkoušel mnohokrát, odpovídat na její otázky, ale odpovědi většinou nepochopila, je to nekonečné. Zkus jí tedy odpovídat za mne - mým jménem - zplnomocňuji tě k tomu, co jí odpovíš, podepíšu, nebo si s ní zkus také někdy popovídat ty a uvidíš sám. :)


Rozdíl mezi Tebou, Miroslave, a Dodem je ten, že jemu jsou jasné všechny ty citace Probuzených, proto nemá problém ani s tím, co tady píšu.

Řekněme si na rovinu, že vůbec netušíš, o čem ti Probuzení mluví. Tvůj svět je jiný, než je svět Probuzených, je to tak?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 10:07:49

Například tohle, Miroslave, je Ti alespoň malinko jasné?

Podle Ramany má Brahman pět aspektů: Sat-čit-ánanda-náma-rúpa (bytí-vědomí-míruplná blaženost-jméno a forma). První tři aspekty (bytí, vědomí, míruplná blaženost) jsou považovány za skutečné a věčně osvětlující, zatímco jméno a tvar jsou považovány za neskutečné aspekty, protože se jen zdají, že existují a jsou závislé na tom, že je sat-čit-ánanda osvětluje1.

Takže tvrzením, že “svět není skutečný, Brahman je skutečný, svět je Brahman”, Ramana říká, že svět, jak ho vnímáme (jako jména a tvary), není skutečný v absolutním poznání Pravdy. Místo toho, skutečná realita je Brahman, který je bytí, vědomí a míruplná blaženost (sat-čit-ánanda). Svět pak není poznáván jako svět plný bojů, válek, utrpení a smrti, jak se jeví při ztotožnění s tělem, ale je poznáván tak, jak to popisují Probuzení:

Maharádž: Všichni jste promočení, protože hustě prší. V mém světě je vždy pěkné počasí. Není tu noc ani den, teplo ani chladno. Netrápí mne tu žádné starosti ani výčitky svědomí. Má mysl je osvobozena od myšlenek, neboť tu nejsou žádné touhy, jichž by byla otrokem.

Tazatel: Existují dva světy?

M: Váš svět je pomíjivý a proměnlivý. Můj svět je dokonalý a neměnný. Můžete mi o svém světě říkat cokoli chcete – budu poslouchat pozorně, možná dokonce i se zájmem, ale ani na okamžik nezapomenu, že váš svět neexistuje, že sníte.

T: V čem se váš svět liší od mého?

M: Můj svět nemá žádné charakteristické vlastnosti, podle kterých by se dal rozpoznat. Nelze o něm říci nic. Já jsem svým světem. Můj svět je mnou samotným. Je úplný a dokonalý. Každý otisk je vymazán, každá zkušenost odmítnuta. Nepotřebuji nic, dokonce ani sebe ne, neboť sám sebe nemohu ztratit.


Nebo například Newman:

Ačkoli to, co je, nelze popsat, zdá se, že vyvstávají slova: ráj, dokonalý, úžasný, čistý, svobodný, absolutní, nekonečný, láska.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Pedriito » pát 19. dub 2024 10:47:39

Jana píše:
miroslav píše:Už jsem to zkoušel mnohokrát, odpovídat na její otázky, ale odpovědi většinou nepochopila, je to nekonečné. Zkus jí tedy odpovídat za mne - mým jménem - zplnomocňuji tě k tomu, co jí odpovíš, podepíšu, nebo si s ní zkus také někdy popovídat ty a uvidíš sám. :)


Rozdíl mezi Tebou, Miroslave, a Dodem je ten, že jemu jsou jasné všechny ty citace Probuzených, proto nemá problém ani s tím, co tady píšu.

Řekněme si na rovinu, že vůbec netušíš, o čem ti Probuzení mluví. Tvůj svět je jiný, než je svět Probuzených, je to tak?

Vidíš Miroslave, léta jsme žili v bludu! A čistá láska a moudrost, v Janě a Dodovi, na netu zatím skotačila...
Fňuk.
Pedriito
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod .Petra » pát 19. dub 2024 10:50:47

Jana píše:
miroslav píše:Už jsem to zkoušel mnohokrát, odpovídat na její otázky, ale odpovědi většinou nepochopila, je to nekonečné. Zkus jí tedy odpovídat za mne - mým jménem - zplnomocňuji tě k tomu, co jí odpovíš, podepíšu, nebo si s ní zkus také někdy popovídat ty a uvidíš sám. :)


Rozdíl mezi Tebou, Miroslave, a Dodem je ten, že jemu jsou jasné všechny ty citace Probuzených, proto nemá problém ani s tím, co tady píšu.



Zřejmě to vidí jako ty, ale to neznamená, že správně.

Rozsoudit by to mohl jen probuzený, kterého jak Miroslav, tak ty, uznáváte. Jinak jsou to všechno jen domněnky - pravdivé nebo nepravdivé.
.Petra
 

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 11:00:23

.Petra píše:
Rozsoudit by to mohl jen probuzený, kterého jak Miroslav, tak ty, uznáváte. Jinak jsou to všechno jen domněnky - pravdivé nebo nepravdivé.


Ano, tohle je naprosto skvělý předpoklad.

To znamená, jestliže všichni Probuzení se shodují na tomtéž a Miroslav říká něco jiného, tak to, co říkají Probuzení bude nejspíš pravda.

Ale na druhé straně, jestliže většina neprobuzených bytostí této planety poznává svět podobným způsobem, jako Miroslav, tak to potvrzením pravdy nebude.

K Miroslavovo citaci sama sebe pro pokročilé nenajdeš jedinou citaci Probuzených, která by něco podobného potvrzovala, ale naopak to odporuje tomu všemu, co o tom Probuzení říkají.

Proto promluvy Probuzených a jejich citace jsou tím, co pomáhá odlišit nepravdivé domněnky od poznávání pravdy.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod Jana » pát 19. dub 2024 11:02:16

Pedriito píše:Vidíš Miroslave, léta jsme žili v bludu!


Jestliže je Tvůj svět jiný, než svět Probuzených, tak samozřejmě v bludu žiješ.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7132
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2024 11:08:49

Jana píše:
Rozdíl mezi Tebou, Miroslave, a Dodem je ten, že jemu jsou jasné všechny ty citace Probuzených, proto nemá problém ani s tím, co tady píšu.


To je nějaké divné. Já jsem myslel, že jsme všichni tou nejvyšší Pravdou a že tedy mezi námi žádný rozdíl není a nemůže být.
Ty jsi změnila názor nebo jen dáváš přednost dívání se přes filtry tvé mysli? :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Láska je smyslem a účelem duality

Nový příspěvekod miroslav » pát 19. dub 2024 11:18:29

Jana žijící ve světě probuzených...

Obrázek

No není to krása?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3581
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků

cron