Zatím nepoložený dotaz

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » stř 01. kvě 2024 17:29:01

Pedriito píše: Žádný jiný směr. Jako magnetová hora, a odhodlání - kov....


....Marmor, Stein und Eisen bricht (Mramor, kámen, železo pukne)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 17:46:57

Paradox píše:I duchovní cesta, jako taková, má předehru. To odhodlání, o kterém píše Miroslav, musí (přirozeně) nabýt takové "proporce", že boří vše, co je mu v cestě. Žádný jiný směr. Jako magnetová hora, a odhodlání - kov....
Jako by osud rozevřel vlny (Mojžíš), a není kam uhnout... To není na povel, v každém to číhá na svůj okamžik...
Jak je ta písnička.. "Čekej tiše..."
Pedriito

Když ono je to těžký, nejsme všichni jak přes kopírák. Možná máte s Mírou pravdu s tím odhodláním. A máš pravdu, že to není na povel...

Určitě, na pilu neradno tlačit, nejde, nejde, nic se neděje, každý má svůj čas. Hlavně neztratit hlas nitra, ten drží nad vodou. Nevyměnit ho za hlasy "moudrých", neumlčet jej... On jediný, ryze osobní, z osobna vyvést může, osvobodit... Žádný jiný.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » stř 01. kvě 2024 17:48:09

Paradox píše:
Když ono je to těžký, nejsme všichni jak přes kopírák. Možná máte s Mírou pravdu s tím odhodláním. A máš pravdu, že to není na povel...


Hodně může člověka posunout, nastartovat ke kráse sebeobětování, zemřít pro lásku, když se pořádně zamiluje, nejlépe do podobně zaměřené bytosti. Ale to je také osud, karma a zase je to výsledkem toho, co bylo předtím.

Takže máš pravdu. Ale jak říká Krišna v Bhagavadgítě: "Nic, co na této cestě bylo započato, není ztraceno, a dokonce i velmi malý pokrok nás vysvobozuje od velkého strachu."
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » stř 01. kvě 2024 17:50:54

Doplním vlákno Cesta posvátného buvola ještě jiným a přitom podobným popisem průběhu cesty.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 18:08:01

Taky doplním :-)

Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 18:21:15

Paradox píše:
miroslav píše:
Paradox píše:Ten, kdo se ptá na ochotu nebo neochotu se něčeho vzdát, je přece taky na nějaký cestě, a přijde mi ode mě rozumné mu odpovědět co nejlépe k jeho úrovni.


Mám dojem, že průvodce není zvědavý na nějaké naše odpovědi nebo rady. On je průvodce a nás (nezkušené) provází na naší cestě a pomáhá nám. Přece.
Podobně jako Jana.


Ještě tu na fóru nejsem rozkoukaná, tak nevím kdo jak co má...i když Janča se proflákla rychle, když se na něco konkrétně zeptám, začne opakovat svoje naučené mantry. No holt to tak má....

To je v poho Paradoxy :-) Já tu taky ještě nejsem rozkoukanej, a to to s touhle bandou už táhnu přes 15 let... :D
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 18:56:11

Tady byla kdysi Rosada, a to byla velká básnivá duše...Mooji je velký učitel s tisíci žáky, je dobrej, ale bez osobního kontaktu to nejde, jako u žádnéhho Guru. Rosada ale za ním jezdí, a má ho moc ráda, je pro ni božstvím. A já to chápu, pár let jsem prožil v náruči Gurua, a je to nepopsatelné. Totální Bhakti, ale v osobním kontaktu, tě klep přes prsty, "jsi na mě moc závislý, zapracuj na tom!". "Tohle by tě na mnoho životů mohlo zabrzdit!" Na veřejnosti meditaci neučila, osobně ano, každému dle jeho stavu. Však jejím Učitelem byl Gándí, a to nebyl jen bláznivej půstující aktivista. Aby bylo jasno. :-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 19:51:32

Paradox píše:To je v poho Paradoxy :-) Já tu taky ještě nejsem rozkoukanej, a to to s touhle bandou už táhnu přes 15 let... :D


Fakt? Tak to jste tady jedna velká praštěná rodina, to bych mohla možná taky zapadnout :D[/quote]
A jak jsi se tu vlastně vyskytla? Čekal bych tu Hurvínka s Křemílkem, ale tebe jářku ne. :)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 20:04:09

Paradox píše:Brouzdala jsem na stránkách o Františkovi Bardonovi a řešilo se tam něco se stínem a byla jsem zvědavá, co se na mě vyplivne, když dám do vyhledávače stín nebo něco se stínem, už si to nepamatuju přesně. Asi týden jsem tu čumákovala a pročítala a nemohla jsem si nevšimnout, že je tu nějaký básník pedrito :)

A teď se zeptám já, nespletl sis mě na literu se zdejší dámou stejného jména? :)

Dobrý. Já se sem vetřel ještě za starý Jitřní země, krásný stránky, kdx má žena hledala kamna - karmu, a vyskočil ji Petr Vostál, což js boží típek... Ale ten tu teď není, zřejmě se vrátil z Indie a vztřrbává ten rozkol...
Určitě nesplet. ;)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 20:21:16

Paradox píše:
Pedriito píše:Tady byla kdysi Rosada, a to byla velká básnivá duše...Mooji je velký učitel s tisíci žáky, je dobrej, ale bez osobního kontaktu to nejde, jako u žádnéhho Guru. Rosada ale za ním jezdí, a má ho moc ráda, je pro ni božstvím. A já to chápu, pár let jsem prožil v náruči Gurua, a je to nepopsatelné. Totální Bhakti, ale v osobním kontaktu, tě klep přes prsty, "jsi na mě moc závislý, zapracuj na tom!". "Tohle by tě na mnoho životů mohlo zabrzdit!" Na veřejnosti meditaci neučila, osobně ano, každému dle jeho stavu. Však jejím Učitelem byl Gándí, a to nebyl jen bláznivej půstující aktivista. Aby bylo jasno. :-)

Škoda, že už tu není, ale třeba po ní někde ve fóru najdu stopy...Já na žádnýho učitele naživo nikdy nenarazila, když teda nepočítám život, ten dokáže člověka taky dost naučit:) a ani s tou meditací si nevím rady, každej tvrdí něco jinýho...

Je fajn, že ti bylo pomoženo :)

Ono to bylo takhle, měl jsem stavy - neosobní - na základce. A to nebylo pro výuku dobrý, hovno jsem pak uměl... Ale bylo to krásný, stálo to i za ty čtyřky... Setkkání s jógou, ti to popsalo.. nádherně jsi tomu všenu najednou rozuměla. Měl jsem štěstí na perfektní popisy.... A bhakti to vymazalo, padnutí k lotosovým nohám Gurua... Ale jak říkám, on ti to vysvětlil, dal džňánu... A byla jsi zas doma. :-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 21:06:03

On ti vysvětlil vše, řikala sis, jsem magor co musí vědět vše, jak to vzniká, do mejmenßíhk detsilu, vibrace... Něco, co ti nepoví ani Einstain... I to ses dozvěděla, ale je to tak jemné.... Nelze to předat slovy. Ale v těch, co je to živé, i slovům o tom rozumí.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » stř 01. kvě 2024 21:19:57

Paradox píše:Dobrý. Já se sem vetřel ještě za starý Jitřní země, krásný stránky, kdx má žena hledala kamna - karmu, a vyskočil ji Petr Vostál, což js boží típek... Ale ten tu teď není, zřejmě se vrátil z Indie a vztřrbává ten rozkol...
Určitě nesplet. ;)


Jo Vostál na mě působí stejně, jsem zvědavá kdy mě pošle do zádele:) tak tebe sem dovedly kamna, to je dobrý :) je to tu pestrý, tak uvidíme, jestli si z toho taky odnesou nějakou tu moudrost nebo pochopení :D[/quote]
Vostálník je legenda, jako třeba Jáčko. Akorát Petr je dost nasranej, jakej to má spád, a já se nu nedivim. To jen naše jana ho za to expsduje do pekla, nevědomky že to sama způdobila. Když jsem jí to nedávnk zopakoval, ten princip, ani prd... Tohle, co nevědomky způsobuje, jde absolutně mimo jí. Škoda, myslím že jinak je to dobrá holka...třeba jednou.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 6:10:11

Pedriito píše:Vostálník je legenda, jako třeba Jáčko. Akorát Petr je dost nasranej, jakej to má spád, a já se nu nedivim. To jen naše jana ho za to expeduje do pekla, nevědomky že to sama způsobila. Když jsem jí to nedávnk zopakoval, ten princip, ani prd... Tohle, co nevědomky způsobuje, jde absolutně mimo jí. Škoda, myslím že jinak je to dobrá holka...třeba jednou.


Stejný postoj jako k Janě má Vostál k Buddhovi a k Ježíšovi, co jsi poradil jim? Jak mají napravit to, co, jak říkáš, nevědomky způsobili?
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 6:59:30

Návštěvník píše:
Pedriito píše:Vostálník je legenda, jako třeba Jáčko. Akorát Petr je dost nasranej, jakej to má spád, a já se nu nedivim. To jen naše jana ho za to expeduje do pekla, nevědomky že to sama způsobila. Když jsem jí to nedávnk zopakoval, ten princip, ani prd... Tohle, co nevědomky způsobuje, jde absolutně mimo jí. Škoda, myslím že jinak je to dobrá holka...třeba jednou.


Stejný postoj jako k Janě má Vostál k Buddhovi a k Ježíšovi, co jsi poradil jim? Jak mají napravit to, co, jak říkáš, nevědomky způsobili?

Proč bych řešil, jakej má kdo k čemu a komu postoj? Já jsem seřizovač cnc, ne seřizovač lidí.
Ani netvrdím že se z nějakýho mýho textu má někdo potentovat.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Jana » čtv 02. kvě 2024 7:51:04

Pedriito píše:
Návštěvník píše:
Pedriito píše:Vostálník je legenda, jako třeba Jáčko. Akorát Petr je dost nasranej, jakej to má spád, a já se nu nedivim. To jen naše jana ho za to expeduje do pekla, nevědomky že to sama způsobila. Když jsem jí to nedávnk zopakoval, ten princip, ani prd... Tohle, co nevědomky způsobuje, jde absolutně mimo jí. Škoda, myslím že jinak je to dobrá holka...třeba jednou.


Stejný postoj jako k Janě má Vostál k Buddhovi a k Ježíšovi, co jsi poradil jim? Jak mají napravit to, co, jak říkáš, nevědomky způsobili?

Proč bych řešil, jakej má kdo k čemu a komu postoj? Já jsem seřizovač cnc, ne seřizovač lidí.
Ani netvrdím že se z nějakýho mýho textu má někdo potentovat.


No, jestliže tvrdíš, že Jana způsobila Vostálův stav a že jsi jí radil jakýsi princip, který nezabral, tak že by to třeba mohlo zabrat u Ježíše a u Buddhy, když je Vostál hází do stejného pytle.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7318
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 8:22:16

To řeš s ním, je naštvanej na tebe, to nemusím tvrdit, to je veřejně patrné.
Pokud je mezi tebou a někým nějaký svár, je to tvoje a jeho věc. Mě do toho netahej.
Já si tebou hlavu nelámu, jak to máš, tak to máš.. tvůj osud. Což neznamená, že na diskustním fóru, kde dokonce umožňuješ psát neregistrováným, a kde jedno fórum má název "cokoliv je libo", tě lidi přestanou upozorňovat na tvé omyly a manýry...
A v koho má kdo věřit, či následovat, či nevěřit, mít nějaké postoje, to je taky každýho věc. Co si vzpomínám, tak na JZ, když jste byli přátelé, tak na tebe, na Buddhu ani na Ježíše nenadával.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 9:26:13

Nechala jsem se vést.

Kým nebo čím?
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 9:47:50

Třeba by to někomu pomohlo. Ale jak chceš.
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 11:46:36

Paradox píše:
Pedriito píše:On ti vysvětlil vše, řikala sis, jsem magor co musí vědět vše, jak to vzniká, do mejmenßíhk detsilu, vibrace... Něco, co ti nepoví ani Einstein... I to ses dozvěděla, ale je to tak jemné.... Nelze to předat slovy. Ale v těch, co je to živé, i slovům o tom rozumí.


Rozumím, takhle to nemám, ale mám okamžiky, kdy vím, ale nevím proč. nevím, jestli jsem ti psala o dceři, jak MĚLA psychické problémy. Nechala jsem se vést a je to pryč :). Nepátrám po tom, čí je to zásluha, ale vím, že jsem udělala a řekla věci, které bych normálně nedělala a neříkala. Já jí v podstatě řekla, že jestli se trápí tak, že to chce zabalit, tak ať to udělá bez ohledu na nás, že to beru jako její volbu. Zvnějšku to vypadalo, jak když jí to doporučuju, no já se ještě teď za sebe stydím, byla jsem jak ledová královna. Ale nějakým záhadným způsobem došlo k opaku, ona najednou vyzrála. Psychiatrička nás škrtla z kartotéky :).

Jj, zmiňovala ses. Nechala ses vést a mělo to příznivý dopad. :-)
V tom vztahu Mistr - žák, je to o tom, že Mistr vede žáka k uvědomnění, že to pravé mistrovství je v něm samém.
Více či méně překryté těmi osobnostními bloky, nastřádanými od mala tou pozorností v tamdemu s vůlí. Původně je to čiré, - čisté vědomí - Já. To tělo mu v podstatě slouží jako nástroj sebeuvědomění - v projevu. A lidské tělo má velmi propracovanou nervovou soustavu. Tak aby se to čisté vědomí v něm mohlo realizovat. Projevit se jako ta Pravda-Vědomí-Radost... Tím už je dána ta cesta, kdy se v těle to vědomí uvědomí jako "já jsem".. tělo jako "zrcadlo"... Jenže to tělo má velmi zajímavou schopnost - díky jeho energetické struktuře - ono to čiré vědomí v sobě "rozvine" ve vůli a pozornost, cit a rozum, vnímání... a vjemy to začnou překrývat. Hle osobní mysl. :-) Vnitřním Učitelem je ta původní čirost, furt tu je, jen ji odkrýt... A k tomu vede "osobní" Mistr.
Ale vnímat to lze samozřejmě i jinak, tak jak to každý objevuje v sobě...
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 11:54:40

Jana píše:
Průvodce píše:
Zenová moudrost: Šálek čaje; Mark Shiels píše:Profesor dorazil do domu zenového mistra a při představování se chlubil všemi svými tituly a akademickými hodnostmi, které získal během dlouhých let studia. Poté profesor sdělil mistrovi cíl své návštěvy, jímž bylo naučit se všechna tajemství zenové moudrosti.

Namísto vysvětlování ho zenový mistr vyzval, aby se posadil, a naservíroval mu čaj. Když plnil šálek, byl ten moudrý starý muž zjevně nesoustředěný, takže naléval dál, i když už čaj přetékal z šálku na stůl.

Profesor si nemohl pomoci a zvolal: „Šálek je plný, dovnitř už se žádný čaj nevejde!“

Mistr odložil čajovou konvici a prohlásil: „Jsi jako šálek, dorazil jsi plný až po okraj názorů a předsudků. Pokud není tvůj šálek prázdný, nebudeš se moci nic naučit.“


Mnoho lidí podvědomě tuší, že uvolnění a tedy i osvobození, není jen věcí získávání nových zkušeností a prohlubování zkušeností již získaných, ale hlavně také i schopnosti odpoutávat se od osobních zkušeností, o kterých se domníváme, že vytvářejí náš život, ale ony naopak utváření naši oddělenou individualitu...

Zkuste si sami sobě odpovědět na otázku:

Co jsem reálně ochoten/ochotna odložit/nerozvíjet/opustit ze svého komfortu tak, aby v mém světě vůbec mohl vzniknout prostor pro to skutečné odpoutání se od tlaků a závislostí...


Co zkusit položit hlubší dotaz: "Co jsem?"

Je to, co je něco ochotno, tím, co skutečně jsem?


Zkusit položit hlubší dotaz ... no to není pro každého.
Je to pro ty, kteří jsou schopní se odpoutat od všeho. I od posuzování, co je a co není hlubší dotaz.
A hlavně od intelektuálního poznání, že to kým jsem, není ničeho ochotno. To totiž ani neklade hlubší dotazy. Je to hra forem a kdo oloží vše "vyhrál".
Pokud dotaz "Kdo ve své padstatě jsem" vede k odložení všeho, je naprosto na místě. Pokud vede, k upevnění jakého koliv poznatku, např., že toto je hlubší dotaz, míjí se absolutně cílem a z nejmocnějšího klíče se stává bezcennou cetkou.
...
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků