Zatím nepoložený dotaz

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 12:46:36

miroslav píše:
Paradox píše:Nevím, kdo mi tyhle dotazy píše. Ale při přečtení tohoto dotazu jsem dostala (imaginární) ránu na solar a to pro mě znamená, že je na druhé straně někdo, kdo jde na mě s agresivní energií.


Pěkný postřeh a citlivost. Některý z návštěvníků to takhle svými poznámkami vyzařuje.

Napadlo mne, jestli to není druhá skrývaná tvář Jany, její jakoby druhá osobnost skrytá za anonymitu návštěvníka, takový čertík. Podle toho jak pohotově reaguje většinou při diskuzi s Janou. Je to tak Jano, nebo je ten zmiňovaný návštěvník někdo jiný?


:yes: Jsou tu dva návštěvníci "krom toho Janovského", kdo tu ve svých reakcích vyzařují podobnou energii.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 12:52:10

Chtěl jsem říct že dohromady jsou dva.:-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » pát 03. kvě 2024 13:02:08

Paradox píše: Mě hodně potrénoval skoromanžel :D příští sobotu manžel :) .


Ty bláho, tak to gratuluji (pokud teda ještě nakonec neutečeš od oltáře - nebo on) :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 13:17:34

Napadlo mne, jestli to není druhá skrývaná tvář Jany,


Jana je ten zmetek co vám způsobuje problémy? To já určitě nejsem. Nikomu žádné problémy nedělám. Za své problémy si může každý sám. A kdo si to nepřiznává, je ubožák.
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 13:49:40

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:Máš v tom moc činorodosti

Činorodost je správná, ale ztotožňování se s plody činorodosti vytváří chaos závislostí.

Jenom s plody, nebo i s konáním činnosti?

Konání může být v "režimu kolemjdoucího v přítomnosti" a to je tak, "jak to je".
Pokud ale konání kolemjdoucího jeho průchod "zastaví" a on nějaký čas koná jako zúčastněný, je to také součástí - i kolemjdoucí má úkoly, které si musí odpracovat osobně...

Jako ve všem je klíčový úmysl a cíl - pokud činnost konáme pro dosahování konkrétního cíle, může se stát, že v tom přesném okamžiku, kdy je potřeba ten cíl už opustit, plody našeho konání nám v tom opouštění podrazí nohy...
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » pát 03. kvě 2024 14:09:18

Návštěvník píše:Jako ve všem je klíčový úmysl a cíl - pokud činnost konáme pro dosahování konkrétního cíle, může se stát, že v tom přesném okamžiku, kdy je potřeba ten cíl už opustit, plody našeho konání nám v tom opouštění podrazí nohy...


Dobré je neztotožňovat se ani s úmyslem ani s cílem, tedy ani s plody.
To se samozřejmě snadno řekne. Klíčem je uvědomit si svoje ztotožňování a tu potřebu se s něčím ztotožňovat.
Jinak v tom budeme bloudit stále.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 14:25:33

"Prah jsi a v prach se obrátíš". Toho vědom si být stačí. Vše bude rozdáno.
Tedy nemá nejmenší smysl k čemukoliv se v projevu poutat, leštit si pouta...
Ani to však není na povel a zraje jako ty plody, než od větví odpadnou, budou zčesány...
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 14:31:56

Pedriito píše:"Prah jsi a v prach se obrátíš". Toho vědom si být stačí. Vše bude rozdáno.
Tedy nemá nejmenší smysl k čemukoliv se v projevu poutat, leštit si pouta...
Ani to však není na povel a zraje jako ty plody, než od větví odpadnou, budou zčesány...


Někoho i jen to česán bolí až u srdce...
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 14:35:45

miroslav píše:
Návštěvník píše:Jako ve všem je klíčový úmysl a cíl - pokud činnost konáme pro dosahování konkrétního cíle, může se stát, že v tom přesném okamžiku, kdy je potřeba ten cíl už opustit, plody našeho konání nám v tom opouštění podrazí nohy...


Dobré je neztotožňovat se ani s úmyslem ani s cílem, tedy ani s plody.
To se samozřejmě snadno řekne. Klíčem je uvědomit si svoje ztotožňování a tu potřebu se s něčím ztotožňovat.
Jinak v tom budeme bloudit stále.


Úplně nejlepší je zůstávat prázdný, jako ten šálek na čaj anebo mnišská miska...
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 15:21:23

:)
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 16:00:51

Návštěvník píše:
Pedriito píše:"Prah jsi a v prach se obrátíš". Toho vědom si být stačí. Vše bude rozdáno.
Tedy nemá nejmenší smysl k čemukoliv se v projevu poutat, leštit si pouta...
Ani to však není na povel a zraje jako ty plody, než od větví odpadnou, budou zčesány...


Někoho i jen to česán bolí až u srdce...

Nedá se s tím nic dělat, takový je řád věcí, lze se jen smířit, to je to co uvolňuje, tu "mysl"...

Paradoxně to tu pozornost neuvrhne do nihilismu, že nic nemá smysl, vybodnout se na úkoly dané osudem, přestat se starat o rodinu, domov.. netěšit se s spřáteli.... takové živo-bytí by bylo mnohem bolavější, a předčasně mrtvé. V tom všem je Radost, vnitřní světlo, co tu uvolněnou mysl, zbavenou pout, provane. Dech (duch) života.. i smrti.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 17:19:26

Ono je to jedno, kdo je na druhý straně barikády, já jsem na to jen upozornila, že to vnímám a koukám, že nás je takových víc. U mě je to asi takhle nějak a je jedno, jestli tady nebo i v běžným životě. Dostanu jakoby ránu a vnímám na solaru, jak se mi to začne rozpínat takovou to energií hněvu nebo vzteku, tak to většinou nechám vyšumět a nereaguju na to. A ono se to vyklidní i v okolí. Mě hodně potrénoval skoromanžel :D příští sobotu manžel :) .


Jasně. Ona za každými slovy je jistá energie, vibrace, která je rozezněla. A prostě to brnkne o naši citlivou strunu toho intuitivního nástoje uvnitř. Nějak to v nás zazní. Ale, je to také o jeho naladěnosti. Rozladěný nástroj zazní falešně, i když se ho dotknou "ruce" virtuosa. Když je naladěn dobře, virtuos rozezní harmonický akord. Dal radost, přirozeně přijato, odehráno. Ruce, co ten cit v prstech nemaj, ta vnitřní rozladěnost ani nepostřehne. A naladěné struny? Ty do akordu takové prsty nepřinutí, jen zazní v nesouzvuku...

Taky vám přeju ať vám to klape i orazítkované, hodně štěstí a harmonie. :)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2024 17:46:04

Pedriito píše:Nedá se s tím nic dělat, takový je řád věcí, lze se jen smířit, to je to co uvolňuje, tu "mysl"...

Paradoxně to tu pozornost neuvrhne do nihilismu, že nic nemá smysl, vybodnout se na úkoly dané osudem, přestat se starat o rodinu, domov.. netěšit se s spřáteli.... takové živo-bytí by bylo mnohem bolavější, a předčasně mrtvé. V tom všem je Radost, vnitřní světlo, co tu uvolněnou mysl, zbavenou pout, provane. Dech (duch) života.. i smrti.

Pozornost v pravém Já (v srdci toho všeho, co je, je láska, blaženost. O všechno i o rodinu se pak stará láska, která si neklade podmínky, neočekává zisk: Je v tom radost, pohoda, co jiného, než blaženost a štěstí.

Nevyčtené, stále živé, bez touhy a bez chtění víc, než právě je. Bez závisti, bez zášti, bez nepřejícnosti a znevažování.

Tak hodně štěstí.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2024 17:46:20

Pedriito píše:
...Taky vám přeju ať vám to klape i orazítkované, hodně štěstí a harmonie.


Platí: "Přej a bude Ti přáno."

Proto platí, že ti, kteří přejí s láskou všem bytostem z celého srdce štěstí, jsou šťastni.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 18:13:12

Good Luck i tobě, každý ti to tu přeje už drahně let. :-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2024 18:36:44

Pedriito píše:Good Luck i tobě, každý ti to tu přeje už drahně let. :-)


No, to je od Tebe moc pěkné.

Asi je tady na těchhle stránkách příležitost se naučit respektovat, že každý jedinec má svou vlastní duchovní cestu a může procházet různými zkušenostmi a výzvami na cestě k duchovnímu růstu. Některé z těchto zkušeností mohou být obtížné nebo bolestivé, ale mohou také vést k hlubšímu pochopení a transformaci.

To, co mi připadá neuvěřitelně jednoduché a samozřejmostí, může být pro jiného nepřekonatelný problém nebo nepřijatelné.

Ber to tak, že opravdu nehledám ráj a ani nelpím na blaženosti, protože to, o čem můžu říct, že je skutečné, věčné, neměnné, ta dokonalost téhle existence, je tím, čím tohle opravdu skutečně je. A nádherné je, že to všichni ti Probuzení potvrzují.

Tyhle stránky jsou tady službou pro ty, kdo mají zájem poznávat totéž. Nemělo by to být ani náhodou bolestné. Protože čím více jsme osvobozeni od utrpení, tím radostnější a krásnější to poznávání je. S milostí Probuzených, které je možné se otevřít, to jde samo.

Pokud někdo chce jít bolestnou cestou, cestou utrpení, jít skrz peklo, tak má možnost navštěvovat jiné weby.

Proto také Pataňdžali říká: "Cílem tohoto systému je osvobodit ducha ze zajetí hmoty."
A totéž vlastně říkají i všichni ostatní Probuzení. Lpěni na hmotě, tvaru, formě, na myšlence "já jsem tělem" vede k utrpení, odtud pramení i všechny touhy a chtění.

Takže, kéž je v nás všech dostatek respektu.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 18:49:33

Jestli tady někdo trpí bolestí na duchovní cestě, o tom já nic nevím, natož abych ji někomu předepisoval. Ale potěší mě, když je někdo schopen mi rozšířit obzory, podat svou zkušenost. A cítím v tom, že mu nejde o sebe, nýbrž o poukázání na můj omyl. To beru od něj jako požehnání a mistrovství (on ani nemusí vědět, že jsem to přijal) jestli to zní tvrdě, mi vůbec nevadí. Poznám když někdo něco míní nesebestředně upřímně. :-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » pát 03. kvě 2024 19:36:19

A totéž vlastně říkají i všichni ostatní Probuzení. Lpěni na hmotě, tvaru, formě, na myšlence "já jsem tělem" vede k utrpení, odtud pramení i všechny touhy a chtění.


Ale málo kdo z těch Probuzených ještě doplní ten "zbytek", tedy lpění na tom, co říkájí - na nich samotných. Páč takové lpění bývá těžko rozlišitelné, páč velmi velmi jemné... Což vede k rozlišování dle slov.
Nikoliv dle intuice, ta je těmi slovy trhdy přikrytá. Mistrovi jde o to ji v žáku očistit, naučit ho (ladit) ... Ne jej k sobě připoutat.
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » pát 03. kvě 2024 20:10:53

Respekt neznamená, že když se někdo mýlí, že bych ho na to neměl nikdo upozornit - leda že by dotyčný byl duševně nemocný nebo nepříčetný a nevěděl co mluví. Takoví sem ale nechodí. Už i kvůli ostatním, je dobré vyjádřit jiný názor, i to, jak se kdo komu jeví, aby neměli pocit, že je sám, kdo to tak vidí. Pro druhého je to cenná informace, jak ho ostatní vidí - to je jeden z přínosů kolektivní komunikace. To je smysl sanghy.
Tebe to nezajímá? Ty si myslíš, že jsi nejvyšší Pravdou a všichni by tě tak měli vidět?

Nebo co ty Jano tím respektem máš na mysli? Tobě asi vadí, když tě někdo vidí jinak než bys chtěla aby tě všichni viděli a tak hned druhé začneš upozorňovat na to, že by tě ostatní měli vidět jako nejvyšší Pravdu. Že tedy "závada" není na tobě ale v tom druhém, když tě upozorňuje v čem děláš chybu. Je to tak?
Pak se ale nikam neposuneš. A to si zase omluvíš tím, že není kam se posunovat, protože ty jsi ve světě Probuzených.
No a tohle zrovna můžeš brát jako dobře míněnou zpětnou vazbu, jako výraz té lásky a soucitu o kterých tak ráda mluvíš. Nebo myslíš, že je za tím něco jiného?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Jana » pát 03. kvě 2024 20:16:47

Pedriito píše:Jestli tady někdo trpí bolestí na duchovní cestě, o tom já nic nevím, natož abych ji někomu předepisoval. Ale potěší mě, když je někdo schopen mi rozšířit obzory, podat svou zkušenost. A cítím v tom, že mu nejde o sebe, nýbrž o poukázání na můj omyl. To beru od něj jako požehnání a mistrovství (on ani nemusí vědět, že jsem to přijal) jestli to zní tvrdě, mi vůbec nevadí. Poznám když někdo něco míní nesebestředně upřímně. :-)


A sebestředně neupřímně taky, viď. Přiznal bys sám sobě, kdyby ses mýlil?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků