Zatím nepoložený dotaz

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. kvě 2024 12:03:37

... píše:Pokud dotaz "Kdo ve své podstatě jsem" vede k odložení všeho, je naprosto na místě. Pokud vede, k upevnění jakéhokoliv poznatku, např., že toto je hlubší dotaz, míjí se absolutně cílem a z nejmocnějšího klíče se stává bezcennou cetkou.


:yes:
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 12:03:44

Co ten nejcennější klíč odemyká?
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 12:07:39

Omlouvám se za příspěvek výše.
Diskuze už je jinde a já byla ne první stránce a to odložit/nerozvíjet/opustit mě zaujalo. A ten komfort nepojímám jen fyzicky, ale i jako myšlenkový stereoty, který nám taky poskytuje komfort v tom, že už necítíme tlak či tah něco dále zkoumat. Po ruce jsou hotové odpovědi, nebo nejhlubší otázky ...

Pokud příspěvek výše ponecháte bez reakce, bude to nejlíp. :)

Díky za pochopení. Za snahu o pochopení. Za touhu pochopit.
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 12:09:27

Návštěvník píše:Co ten nejcennější klíč odemyká?

To se musí hledat.

Klíč je i mapou, stačí být jen na stopě, jako ohař.
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Unn » čtv 02. kvě 2024 12:14:38

Je tady někdo, kdo našel, co hledal? Je tady někdo, kdo tuší, co se najde?
Unn
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 12:57:01

Unn píše:Je tady někdo, kdo našel, co hledal? Je tady někdo, kdo tuší, co se najde?


Se omlouvám, že jsem tak vlezlá, já se zase na čas odmlčím, nebojte. :-)
Ale toto je přesně ta paradoxní otázky, která ač se ptá na cíl, a tm pádem se zdá nejpříhodnější, tak je právě tou, které od cíle odvádí.

Tady je na místě zvolat s největším českým mistrem JC: " tudy ne, přátelé". :)
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Unn » čtv 02. kvě 2024 13:00:31

Cíl nikdo tady nezná? Není to nesmysl, hledat něco a nevědět, co?Ani přibližně?
Unn
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. kvě 2024 13:21:23

Unn píše:Cíl nikdo tady nezná? Není to nesmysl, hledat něco a nevědět, co?Ani přibližně?


A co třeba hledání, co je vlastně cílem? A také proč je to cílem. A také pro koho nebo pro co je to cílem?

Otázky probouzejí, Obrázek

odpovědi uspávají. Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3670
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 13:29:28

Unn píše:Cíl nikdo tady nezná? Není to nesmysl, hledat něco a nevědět, co?Ani přibližně?


Opět:
"tudy ne, přátelé"
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:)

První krok:
přestat zjšťovat, jak to mají jiní.
A položit si otázku sobě:
"Znám cíl?"
"Hledám?"
"Vím, co hledám?"
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 13:32:52

Možná, úplně ta první:
"Schází mi něco?"
Pokud ne, pak jsou každá další otázky jen žonglováním se slovy a ideemi.
Pokud ano, pak je asi přirozené pídit se po tom co? Přibližné odpovědi lze naléz na každém rohu. Tedy nos na stopu a do toho!
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 13:33:47

miroslav píše:
Unn píše:Cíl nikdo tady nezná? Není to nesmysl, hledat něco a nevědět, co?Ani přibližně?


A co třeba hledání, co je vlastně cílem? A také proč je to cílem. A také pro koho nebo pro co je to cílem?

Otázky probouzejí, Obrázek

odpovědi uspávají. Obrázek


:yes:
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 14:56:02

Paradox píše:
... píše:Možná, úplně ta první:
"Schází mi něco?"
Pokud ne, pak jsou každá další otázky jen žonglováním se slovy a ideemi.
Pokud ano, pak je asi přirozené pídit se po tom co? Přibližné odpovědi lze naléz na každém rohu. Tedy nos na stopu a do toho!


Nevím jak u jiných, ale u mě to nebyla otázka, jestli mi něco schází, ale pocit že mi něco schází. Takovej fakt neurčitej, ale silnej....a co se bude dít dál, to nemám tušení :)


Tak to patříš k těm požehnaným, kteří jsou už za prvním bodem.
:)
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 15:17:07

10 bodů nebo stupňů Cesty buvola...
Návštěvník
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 15:21:21

Paradox píše:
... píše:Možná, úplně ta první:
"Schází mi něco?"
Pokud ne, pak jsou každá další otázky jen žonglováním se slovy a ideemi.
Pokud ano, pak je asi přirozené pídit se po tom co? Přibližné odpovědi lze naléz na každém rohu. Tedy nos na stopu a do toho!


Nevím jak u jiných, ale u mě to nebyla otázka, jestli mi něco schází, ale pocit že mi něco schází. Takovej fakt neurčitej, ale silnej....a co se bude dít dál, to nemám tušení :)

Bych ten pocit, v mém případě nazval "bytostnou touhou", co se drala z nitra... Hlas, ve kterém otázka (zpětně) splývala s odpovědí, jaksi tehdy nezformovanou. Tajemství volající po odhalení... bolavý, a z pohledu dneška, přesto nádherný "vánek", světélkující vjem mezi starými známými (vjemy), co se před ním rozestupovaly. Jo, nebylo viděno, kam to vede, ale vedlo, k popisu, k praxi - k meditacím...
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod ... » čtv 02. kvě 2024 15:50:35

Paradox píše:
Ono se to nějak boduje? :)


Jasně:
za výkon a za estetický dojem :D
...
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 16:26:14

Třeba v té naší jógové skupince, se vedl velký důraz na odpoutanost (jako nejen, ale dosti) hodně se pracovalo na višuddhi, a pudže k Pánu Krišnovi byly asi nejčastější... Ona je to totiž v tý dnešní éře velmi zatěžovaná čakra. Pocity viny, výčitky (nemyslím zdejší osazenstvo) většina zde tohle bude mít už vyřešené, ale jinak na tomhle společnost prostě hodně plave. A to je problém, co vede do destrukce. Ono je to teda úzce propojeno s ádžňou (řídí mozek), jenže tam to nezůstává, odsouvá se to dolů, a ta višuddhi toho zachytí nejvíc... A ta zaprvý řídí přijímání (levá ruka) a dávání (pravá)... A to se projevuje v komunikaci...
No asi to nemá smysl tu rozvádět, chápu že cesty jsou různorodé, a pro každého je pravá ta jeho, v jeho cítění, chápání, vnímání... Tak dělejte jako by nic. :-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 17:52:56

Paradox píše:
Pedriito píše:Třeba v té naší jógové skupince, se vedl velký důraz na odpoutanost (jako nejen, ale dosti) hodně se pracovalo na višuddhi, a pudže k Pánu Krišnovi byly asi nejčastější... Ona je to totiž v tý dnešní éře velmi zatěžovaná čakra. Pocity viny, výčitky (nemyslím zdejší osazenstvo) většina zde tohle bude mít už vyřešené, ale jinak na tomhle společnost prostě hodně plave. A to je problém, co vede do destrukce. Ono je to teda úzce propojeno s ádžňou (řídí mozek), jenže tam to nezůstává, odsouvá se to dolů, a ta višuddhi toho zachytí nejvíc... A ta zaprvý řídí přijímání (levá ruka) a dávání (pravá)... A to se projevuje v komunikaci...
No asi to nemá smysl tu rozvádět, chápu že cesty jsou různorodé, a pro každého je pravá ta jeho, v jeho cítění, chápání, vnímání... Tak dělejte jako by nic. :-)


Máš štěstí, žes byl veden. Ajajaj, když si vzpomenu na sebe a ty šílenosti, které se mi děly. Zpětně jsem ráda, ale je to fakt tvrdý...ale zas mi to hodně dalo. Nedoporučuju to, ale já prostě byla sama. Měla jsem jen knihy, hodně mi pomohli Tomášovi.

Bych řek, že Tomášovi na tohle velmi dbali, na osobní kontakt, meditace, se svými "žáky", které spíš považovali za přátele. To je jedno ze jmen Šrí Krišny - Přítel. :-) Jsou úžasní, nejen v tom našem kraji, v té jejich souhře mužské a ženské síly, je vše podstatné. :-)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 18:46:42

Paradox píše:Jojo jsou úžasní, dostala jsem se k nim až před pár roky, neznám je bohužel osobně. Mám od nich nějaké knihy. Vlastně moje básnění začlo přečtením Míliny knížečky s básněmi, teď si nevzpomenu jak se jmenuje. Ano, oni se nepovažovali za mistry, co říkali to žili, měli ostatní za přátele a myslím si, že Míla byla ten s hlubším vhledem, Eda na mě působil jako laskavý dědeček.

Vím jáké básně myslíš, díky lidem na oodvíjených fórech, jsem to asi přečet, a bez komentu, krása. O to zda Míla byla "výš" se neodvažuju vyjadřovat, taky jsem se s nimi nesetkal. Vnímám jejich harmobii, společný akord...
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 18:58:57

Paradox píše:
Pedriito píše:
Paradox píše:Jojo jsou úžasní, dostala jsem se k nim až před pár roky, neznám je bohužel osobně. Mám od nich nějaké knihy. Vlastně moje básnění začlo přečtením Míliny knížečky s básněmi, teď si nevzpomenu jak se jmenuje. Ano, oni se nepovažovali za mistry, co říkali to žili, měli ostatní za přátele a myslím si, že Míla byla ten s hlubším vhledem, Eda na mě působil jako laskavý dědeček.

Vím jáké básně myslíš, díky lidem na oodvíjených fórech, jsem to asi přečet, a bez komentu, krása. O to zda Míla byla "výš" se neodvažuju vyjadřovat, taky jsem se s nimi nesetkal. Vnímám jejich harmobii, společný akord...


Ano, oni se krásně doplňovali. To, že měla Míla hlubší pochopení mi prostě jen tak přijde a není to důležitý :) .

Nemohu, nejsem zúčastněný, do tohohle názorovat. Nikdy mě to nenapadlo. Vlastně tenhle názor znám, pár lidí ho tu traduje. Asi vidí víc než já. :)
Pedriito
 

Re: Zatím nepoložený dotaz

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 19:14:02

Ty už víš že ano. :-) Nemá žádný smysl se v tom hníppat.

To je potrava pro tu pozornost, alias mysl, co se tím leda znečistí. Pokud to myslí vážně.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků