Vzpomínka na Jitřřní zem

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 14:23:47

Prtor dýchá křídly vran,
v očích tónů klečí samurai.

Mistr pianista hraje dál,
oči se seskupí v kruhový sál.

V oparu nad řekou protečou staletí,
na stéblo bambusu kov se zachytí.

Služebník skloní se, vyloví meč,
vyždímá rukáv, připraven v zteč.

Protečou věky, proteče krev,
uplynou tóny, slzy, zlost, vděk.

Mistr pianista hraje dál,
samurai svůj meč odevzdal.

Řece odevzdal.
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 14:24:47

"Prostor"
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 14:31:04

Návštěvník píše:
Pedriito píše:
Někdo hodně unavenej těsně před smrtí? Kterého se majitel zbavil velice výhodně. Hmmm :)
No to teda není žádné terno, s tou indícií, ale budiž. Je to jedno, nezáleží na tom.


Nojo porád... Tak se pletu, nebudu kvůli tomu žhavit antény... Holt mi raci.
:-)

Stačilo napsat tuleň, ty ťulo :)

Bylo to ono?

Jasan, je to už ono. :-)

A už se nekryj, jste jako dvojčata, a kdo se ve vás má vyznat. Hrůza tihle návštěvníci! :-)
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 14:46:12

Vím o něm, ale to není ono. Ale můžem se tam sejít a prodiskutovat, co by se dalo udělat jinak. :)

No tak Babo přijď a poraď. Co já mám furt vymejšlet.
:)
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 15:12:05

miroslav píše:
Pedriito píše:
.Petra píše:Vím o něm, ale to není ono. Ale můžem se tam sejít a prodiskutovat, co by se dalo udělat jinak. :)

No vždyť tam krom mě a Honzama nikdo nemuká, Zdeněk je jinde, A jak řek Miroslav, co sám sobě povídat.... :-) Zatím tam jen hrajem lotto...


Když se sejdou více či méně probuzení, s hlubší duchovní zkušeností, většinou spolu mlčí. Není co řešit, nikdo se nepotřebuje předvádět, život je učí sám.
To tady, to jsou přímo žně výzev a rozpoznávání různých slepých zákrut duchovní cesty.

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti - života a duchovní cesty.
Nemusí se člověk učit jen z vlastních chyb.

Njn, vidím to takhle, na internet už se dostalo snad tisíce videjí a textů, některá bych tam radši neviděl, pač mohou začínajícího hlddače hodnmě omást...
Ale co já s tím? Nic. Moderní érou se vše k sobě smrsklo, dějství... Čím víc médií, tím větší zmatek. Dějiny, války, mezinárodní intriky. ,"Nikdy neříkej nikdy"... Ale je to dané už od těch bojů o hračky na pískovišti. Nikdy tomu nebylo a bebude jinak. Akorát dnes nemáme oštěpy.. nýbrž jaderné zbraně. A to je něco, co je jako kudla do přirozené energie života. Její destrukce. Bouchaj i hvězdy, hroutí se vlastní gravitací, ale gohle je něco jiného, nástroje moci... a nevědomé sebedestrukce.
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod dodo » ned 05. kvě 2024 16:06:59

miroslav píše:
dodo píše:
Veľmi nerád sa v tom hnípem, ver mi, len mám takú otázočku. Nemáš ty trám v oku agente ?

Prečo si si založil jeden čas stránky proti istej osôbke motivovanej v prospech pravdivosti ? Veď prečo by niekto robil nejakú podvratnú činnosť, že ?
:)


To nebyla podvratná činnost proti nějakej osôbke, ale stránka na vyvracení lží o Tomášových, které ta osôbka vymýšlela a šířila na svých stránkách.
A ta osôbka každého, kdo jen trochu s ní nesouhlasil, hned zabanovala - že je spolčencem Tomášových. To Jana je proti ní anděl.

Ale jen se hnípej, jestli ti na tom něco nevoní, rád ti to dovysvětlím, případně předvedu. Mám dojem, že ty její stránky z té doby mám stažené do počítače.


Pravda se nedá podvrátit nějakou podvratnou činností - může se díky té "podvratné činnosti" naopak vyjevit. Podobně jako v politice za totáče.
Jediné, co se dá podvrátit je iluze, lež a totalita. A to její nositelé (i nevědomky, kteří se toho drží a jejichž sebevědomí na tom stojí) nemají rádi. A tady se jedná o duchovní iluze - tedy o iluze, které se vydávají za Pravdu, osvícení, probuzení a které se snadno vloudí do mysli a srdce hledajícího - zdánlivě odpovídající tomu, co říkají probuzení.


Jednou z metód podvratnej činnosti je šírenie lží, Miroslave. A Jana je skutočne anjel, ked vám stále akosi toleruje šírenie lži o nej, na jej vlastných stránkach a zvyčajne len zmierlivo a tolerantne na to reaguje.

Nedovolí ale šíriť lži o tom čo povedali Prebudení a preto sa dožaduje zdrojov z ktorých su ich slová čerpané, aby neboli deformované nevedomosťou diskutujúcich.
To je ale zas oheň na streche, veď čo si to len dovoľuje, dožadovať sa zdrojov, to by sa mohlo prísť na to, že diskutujúci zavádzal a to mu je pochopiteľne nemilé.
A najhoršie je, že tým by sa nedajboh znovu potvrdilo, že Jana má pravdu. To potom sa hodí označiť to za napríklad jej bodnutie do zad, alebo niečo podobne ošklivé...


K Pravde ako o nej píšeš, nie iba v tomto príspevku, ale všeobecne. Píšeš výhradne o svetskom poznaní a medziach len relatívnej pravdy, teda ilúzii, Máji.

Prebudení ak hovoria o Pravde hovoria o absolútnej realite a Pravde, (s veľkým "P") nie tej svetskej, relatívnej pravde o ktorej píšeš, tá je zo stanoviska a poznania Prebudených tiež len ilúziou.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 16:27:02

dodo píše:
miroslav píše:
dodo píše:
Veľmi nerád sa v tom hnípem, ver mi, len mám takú otázočku. Nemáš ty trám v oku agente ?

Prečo si si založil jeden čas stránky proti istej osôbke motivovanej v prospech pravdivosti ? Veď prečo by niekto robil nejakú podvratnú činnosť, že ?
:)


To nebyla podvratná činnost proti nějakej osôbke, ale stránka na vyvracení lží o Tomášových, které ta osôbka vymýšlela a šířila na svých stránkách.
A ta osôbka každého, kdo jen trochu s ní nesouhlasil, hned zabanovala - že je spolčencem Tomášových. To Jana je proti ní anděl.

Ale jen se hnípej, jestli ti na tom něco nevoní, rád ti to dovysvětlím, případně předvedu. Mám dojem, že ty její stránky z té doby mám stažené do počítače.


Pravda se nedá podvrátit nějakou podvratnou činností - může se díky té "podvratné činnosti" naopak vyjevit. Podobně jako v politice za totáče.
Jediné, co se dá podvrátit je iluze, lež a totalita. A to její nositelé (i nevědomky, kteří se toho drží a jejichž sebevědomí na tom stojí) nemají rádi. A tady se jedná o duchovní iluze - tedy o iluze, které se vydávají za Pravdu, osvícení, probuzení a které se snadno vloudí do mysli a srdce hledajícího - zdánlivě odpovídající tomu, co říkají probuzení.


Jednou z metód podvratnej činnosti je šírenie lží, Miroslave. A Jana je skutočne anjel, ked vám stále akosi toleruje šírenie lži o nej, na jej vlastných stránkach a zvyčajne len zmierlivo a tolerantne na to reaguje.

Nedovolí ale šíriť lži o tom čo povedali Prebudení a preto sa dožaduje zdrojov z ktorých su ich slová čerpané, aby neboli deformované nevedomosťou diskutujúcich.
To je ale zas oheň na streche, veď čo si to len dovoľuje, dožadovať sa zdrojov, to by sa mohlo prísť na to, že diskutujúci zavádzal a to mu je pochopiteľne nemilé.
A najhoršie je, že tým by sa nedajboh znovu potvrdilo, že Jana má pravdu. To potom sa hodí označiť to za napríklad jej bodnutie do zad, alebo niečo podobne ošklivé...


K Pravde ako o nej píšeš, nie iba v tomto príspevku, ale všeobecne. Píšeš výhradne o svetskom poznaní a medziach len relatívnej pravdy, teda ilúzii, Máji.

Prebudení ak hovoria o Pravde hovoria o absolútnej realite a Pravde, (s veľkým "P") nie tej svetskej, relatívnej pravde o ktorej píšeš, tá je zo stanoviska a poznania Prebudených tiež len ilúziou.

Ty jsi už asi úplně zjanovatěl... furt meleš svý doměnky, ale abys měl snahu se na to, co píše a co vyjímá z probuzených, podívat jasnýma vočima.
Omluvila se za to, co tu nedávno zblamovala Heli? Ani nápad
Uznala, že se mýlila, neb mě vytkla Šankarovu větu, že jí řek Ramana? Ani prd.
Nevynesla soud o mém spolku s ďáblem? :D
To je to z ní projevené... A takhle to jde roky.
Ty jsi snad úplně oslep, Dodo!
Pedriito
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 16:47:17

Není to do vočí bijící, že skrytě i neskrytě vynášií posudky,
ale sama píše - nesuď?
Že se hlasitě pokládá za bezpodmínečnou lásku, a vyhání lidi z fóra?
Atd......... Mám štěstí, že už jste mi natrénovali žakudek.
Jinak bych asi šel zvracet. Což by byla zřejmě ta nejpodvratnější činnost.
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 17:06:19

Jasan, je to už ono. :-)

A už se nekryj, jste jako dvojčata, a kdo se ve vás má vyznat. Hrůza tihle návštěvníci! :-)

Já su jedináček. :D
Návštěvník
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 17:18:44

Prostor dýchá křídly vran,
v očích tónů klečí samuraj.

Mistr pianista hraje dál,
oči se seskupí v kruhový sál.

V oparu nad řekou protečou staletí,
na stéblo bambusu kov se zachytí.

Služebník skloní se, vyloví meč,
vyždímá rukáv, připraven v zteč.

Protečou věky, proteče krev,
uplynou tóny, slzy, zlost, vděk.

Mistr pianista hraje dál,
samuraj svůj meč odevzdal.

Řece odevzdal.



V bdělosti, soustředění setrvává dál,
v Prostoru, který dechem Života dýše.

Napořád.
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod miroslav » ned 05. kvě 2024 17:45:20

dodo píše:
Jednou z metód podvratnej činnosti je šírenie lží, Miroslave. A Jana je skutočne anjel, ked vám stále akosi toleruje šírenie lži o nej, na jej vlastných stránkach a zvyčajne len zmierlivo a tolerantne na to reaguje.


Jakou lež o Janě máš na mysli? Můžeš uvést příklad?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3682
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod miroslav » ned 05. kvě 2024 17:55:42

dodo píše:
Prebudení ak hovoria o Pravde hovoria o absolútnej realite a Pravde, (s veľkým "P") nie tej svetskej, relatívnej pravde o ktorej píšeš, tá je zo stanoviska a poznania Prebudených tiež len ilúziou.


Rozdělování na relativní a absolutní pravdu, Absolutní a relativní skutečnosti a podobně je určeno pro začátečníky ke kterým Probuzení většinou mluví.
To, co někdy píšu o Janě není ani relativní ani absolutní pravda, to je zkrátka fakt. Jinak bych to nepsal.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3682
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod dodo » ned 05. kvě 2024 19:00:38

Pedriito píše:Ty jsi už asi úplně zjanovatěl... furt meleš svý doměnky, ale abys měl snahu se na to, co píše a co vyjímá z probuzených, podívat jasnýma vočima.
Omluvila se za to, co tu nedávno zblamovala Heli? Ani nápad
Uznala, že se mýlila, neb mě vytkla Šankarovu větu, že jí řek Ramana? Ani prd.
Nevynesla soud o mém spolku s ďáblem? :D
To je to z ní projevené... A takhle to jde roky.
Ty jsi snad úplně oslep, Dodo!


Ty máš hneď dôkazov proti nej plné vrece tak pádnych a nevyvrátiteľných ako inkvizítor, za oných časov upaľovania nepohodlných, Ale o tom som ti už písal kdesi, to je ako hádzať hrach na stenu.

Ak ti napíše že nie je rozumné spájať sa s negativitou niekoho, kto sám priznáva že je v jednote s diablom a dokonca poukazala na príklad toho kam ťa to môže viesť aby ťa v tvojom záujme chránila, označíš to za jej súdy s úmyslom ťa obviňovať.


Sa považuješ na rozdiel odo mňa za vidiaceho ? Tak si viď, ak si si tým istý, že vidíš dobre. Boh Ťa ochraňuj.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 19:06:14

dodo píše:
Pedriito píše:Ty jsi už asi úplně zjanovatěl... furt meleš svý doměnky, ale abys měl snahu se na to, co píše a co vyjímá z probuzených, podívat jasnýma vočima.
Omluvila se za to, co tu nedávno zblamovala Heli? Ani nápad
Uznala, že se mýlila, neb mě vytkla Šankarovu větu, že jí řek Ramana? Ani prd.
Nevynesla soud o mém spolku s ďáblem? :D
To je to z ní projevené... A takhle to jde roky.
Ty jsi snad úplně oslep, Dodo!


Ty máš hneď dôkazov proti nej plné vrece tak pádnych a nevyvrátiteľných ako inkvizítor, za oných časov upaľovania nepohodlných, Ale o tom som ti už písal kdesi, to je ako hádzať hrach na stenu.

Ak ti napíše že nie je rozumné spájať sa s negativitou niekoho, kto sám priznáva že je v jednote s diablom a dokonca poukazala na príklad toho kam ťa to môže viesť aby ťa v tvojom záujme chránila, označíš to za jej súdy s úmyslom ťa obviňovať.


Sa považuješ na rozdiel odo mňa za vidiaceho ? Tak si viď, ak si si tým istý, že vidíš dobre. Boh Ťa ochraňuj.

Di se bodnout, a klidně ně zabanuj, zmýlil jsem se v tobě.
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod dodo » ned 05. kvě 2024 19:08:04

Pedriito píše:
dodo píše:
Pedriito píše:Ty jsi už asi úplně zjanovatěl... furt meleš svý doměnky, ale abys měl snahu se na to, co píše a co vyjímá z probuzených, podívat jasnýma vočima.
Omluvila se za to, co tu nedávno zblamovala Heli? Ani nápad
Uznala, že se mýlila, neb mě vytkla Šankarovu větu, že jí řek Ramana? Ani prd.
Nevynesla soud o mém spolku s ďáblem? :D
To je to z ní projevené... A takhle to jde roky.
Ty jsi snad úplně oslep, Dodo!


Ty máš hneď dôkazov proti nej plné vrece tak pádnych a nevyvrátiteľných ako inkvizítor, za oných časov upaľovania nepohodlných, Ale o tom som ti už písal kdesi, to je ako hádzať hrach na stenu.

Ak ti napíše že nie je rozumné spájať sa s negativitou niekoho, kto sám priznáva že je v jednote s diablom a dokonca poukazala na príklad toho kam ťa to môže viesť aby ťa v tvojom záujme chránila, označíš to za jej súdy s úmyslom ťa obviňovať.


Sa považuješ na rozdiel odo mňa za vidiaceho ? Tak si viď, ak si si tým istý, že vidíš dobre. Boh Ťa ochraňuj.

Di se bodnout, a klidně ně zabanuj, zmýlil jsem se v tobě.


Tak vidíš to aký si "neomylný". :D
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 19:17:02

Pro tebe jsou jakékoliv důkazy marné a nedostatečné, vždy je obrátíš naruby.
Řek jsem to jasně, ale uvážíš to? Ne
Vyprdneš něco toho na obranu.
Tak co já s tím?
Pedriito
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Pedriito » ned 05. kvě 2024 19:24:46

Návštěvník píše:
Jasan, je to už ono. :-)

A už se nekryj, jste jako dvojčata, a kdo se ve vás má vyznat. Hrůza tihle návštěvníci! :-)

Já su jedináček. :D

Já byl první v celé velké rodině (babička měla dětí osm)..
Hrůza, dodnes si ty špulící se na mě tváře pamatuju, no, vlastně Krása.
:-)
Pedriito
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Příspěvekod Návštěvník » ned 05. kvě 2024 19:55:56

Moje je Trini. Miroslav je tam armin.

Já jsem na inspiruj taky. Ale moc tam nechodím, doma jsem tu :-)

Tuším jako Eva Nada. :)
Návštěvník
 

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod dodo » ned 05. kvě 2024 20:21:59

miroslav píše:
dodo píše:
Prebudení ak hovoria o Pravde hovoria o absolútnej realite a Pravde, (s veľkým "P") nie tej svetskej, relatívnej pravde o ktorej píšeš, tá je zo stanoviska a poznania Prebudených tiež len ilúziou.


Rozdělování na relativní a absolutní pravdu, Absolutní a relativní skutečnosti a podobně je určeno pro začátečníky ke kterým Probuzení většinou mluví.
To, co někdy píšu o Janě není ani relativní ani absolutní pravda, to je zkrátka fakt. Jinak bych to nepsal.


Ah, Miroslave...k tomu rozdeľovaniu keby si správne rozumel, nemohol by si písať to čo píšeš v druhej vete.

Pretože ak to čo píšeš o Jane je podľa teba fakt tak ten by mal byť položený pravdivým zistením, teda pravou. Ak by si sa v Jane nemýlil, (čo sa mimochodom mýliš) tak len pravdou relatívnou.
Vážne, vyhľadaj si na nete čo je ralatívna a čo absolútna skutočnosť, pravda ak chceš. A uvažuj o tom kým ti to nedocvakne, inak si neporozumieme.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: UNIVERZÁLNÍ ODPOVĚĎ NA VEŠKERÉ DUCHOVNÍ HLEDÁNÍ

Příspěvekod Jana » ned 05. kvě 2024 20:44:00

miroslav píše: To, co někdy píšu o Janě není ani relativní ani absolutní pravda, to je zkrátka fakt. Jinak bych to nepsal.


To znamená, že když to, čemu říkáš fakt, není absolutní pravda, a dokonce ani relativní pravda, tak to absolutně žádná pravda nebude, protože to třetí je nepravda.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7332
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

PředchozíDalší

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků