Vzpomínka na Jitřřní zem

Pravidla fóra
POLEMICKÉ FÓRUM

Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod .Petra » čtv 02. kvě 2024 8:55:07

http://web.archive.org/web/201311010140 ... =15&t=1281

Forum Jitřní země

Aréna: Hydepark

sob 24. srp 2013 7:27:09

Kdy je to celé

Příspěvekod Jana » sob 24. srp 2013 7:27:09

Před dvaceti lety, když se objevilo první uvědomění míruplného na ničem nezávislého blaha, mě napadlo, že víc víc není třeba.

Pak se objevovaly různé věci, různá uvědomění, různá lokalizace toho uvědomění, ale vždycky to míruplné blaho bylo nositelem vědomí, že tohle je celé.

Na počátku roku 2007 se to propálilo a to míruplné blaho samotné existence zůstává trvale vědomé. Je to celé.

Ale mysl to nemá celé. :D Mysl si tady dál blbne a dovádí. Nabízí projekci těla, světa, různé možnosti, různá řešení.

A je mi jasné, že to je ještě dál. Samotná existence to má vyřešené, ale moje ztotožnění s individualitou to ještě vyřešené nemá.

Buddha říká Prázdnota je forma a forma je prázdnota.

To druhé je ve mně dokonale vědomé, celá ta existence se stále zprázdňuje v mém srdci, je blahem, láskou, krásou, štěstím.
Setkání s bližním je krásné, je tím štěstím a bezstarostným blahem ve mně, láskou. Je mnou.
Pokud je to v něm vědomé, pokud je duchem přítomný, tak je tady jen přítomný okamžik, ve kterém je nám fajn.

Pokud je bližní duchem mimo a je zachycen v projekci mysli, tak nejsem on, nejsem jeho utrpením, nejsem jeho pláčem, starostí, strastí...
Není tu skutečné setkání. Jako by tady byla clona, která ten jeho film v mysli odsune z mého vědomí a nijak se mě to nedotýká.

Nefunguje u mně uvědomění, o kterém Buddha říká, že prázdnota je forma. Na krátkou chvíli jsem tohle měla možnost zakusit. Jako by všechno, co vnímaly smysly už rovnou zářilo živým božstvím. Ale ve mně je tendence směřovat spíš do ne-bytí, do klidu, než do exaktického opojení světem.

A pak tady je ještě další zkušenost, celé to uvědomění je Kristem v mém srdci, je to přesně tak, jak popisuje Lama Ole, energie těla a mysli se setkává ve středu hrudníku v úrovni srdce a je nekonečným vědomým blahem, Srdcem Krista, Vědomím.
Párkrát se stalo, že tohle vědomí Krista vystoupilo do světla nad hlavou a já se uvědomila jako to světlo, bylo to naprosto neosobní, jako by se mě ta blaženost existence nijak nedotýkala.

Ale netáhne mě to tam, jelikož zcela osobně miluju Krista v mém srdci.

:D

Jo a ještě, Teonik mi napsal: "No dobra,tak si vytvor svetlo nad sebou zlate barvy a nadechni ho do stredu tela a rozprostri do celeho vesmiru."

Ó tohle mizení je krásné.




od Miroslav » sob 24. srp 2013 13:51:59

Jana píše:
Pokud je bližní duchem mimo a je zachycen v projekci mysli, tak nejsem on, nejsem jeho utrpením, nejsem jeho pláčem, starostí, strastí...
Není tu skutečné setkání. Jako by tady byla clona, která ten jeho film v mysli odsune z mého vědomí a nijak se mě to nedotýká.


Na tomhle by sis mohla uvědomit, že to zdaleka není celé.

Jana píše:
A pak tady je ještě další zkušenost, celé to uvědomění je Kristem v mém srdci ..


Na tomhle by sis mohla uvědomit, že je to omezeno jen na TVÉ srdce, tedy je to jen tvůj prožitek něčeho (Krista v srdci). Není to tedy pravdivé, univerzální, neosobní - je to omezené, je to tudíž jen vysněná prožívaná blažená duchovní iluze - pohlcení sebou.

Zkus zjistit kdo to, co popisuješ, prožívá.


Pořád dokola to samé, i po 10 letech.

:)
.Petra
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 9:08:39

Horší, bez známek sebereflexe.
Návštěvník
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 9:11:46

Ještě před tímhle "novým" FJZ, bylo staré jednoduché, přímo součástí, Jitřní země.
Tam byl Petr s Janou v pohodě, a nevzpomínám si, že by někomu nadával.
Jen že jsme se se ženou nad jeho texty hodně nasmáli, a jeho "reportáže" z Indie byly velmi výživné. :-)
Rozhádali si právě na tom "novém"...
Pedriito
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod dodo » čtv 02. kvě 2024 9:44:53

.Petra píše:
Pořád dokola to samé, i po 10 letech.

:)

[
Návštěvník píše:Horší, bez známek sebereflexe.


To vy ste sebareflexia sama. Zvlášť keď ( v tej "sebareflexii") potrebujete niekoho 10 rokov otĺkať.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. kvě 2024 11:43:41

dodo píše:
.Petra píše:
Pořád dokola to samé, i po 10 letech.

:)

[
Návštěvník píše:Horší, bez známek sebereflexe.


To vy ste sebareflexia sama. Zvlášť keď ( v tej "sebareflexii") potrebujete niekoho 10 rokov otĺkať.


Ty nevíš kým Jana ve skutečnosti je? Vždyť nám to tady už deset let pořád píše.
Té se přece nic nemůže ani v nejmenším dotknout, A to podle tebe "otloukání" je přece jen iluze, ve skutečnosti žádné otloukání Jany vůbec neexistuje. Nedíváš ty se na to, co se tu píše, skrze filtry mysli?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 12:32:13

Nedotknutelneho se nic nedotkne, otloukající si natluče sám. Odtud pramen nespokojenosti.
Návštěvník
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. kvě 2024 13:09:47

Návštěvník píše:Nedotknutelneho se nic nedotkne, otloukající si natluče sám. Odtud pramen nespokojenosti.


Tady to máš Dodo, vysvětlené přímo od Jany návštěvníka.
Akorát že žádný otloukající ani nespokojenost neexistuje, existuje jenom jsoucno tj. tohle.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod dodo » čtv 02. kvě 2024 18:17:18

miroslav píše:
Návštěvník píše:Nedotknutelneho se nic nedotkne, otloukající si natluče sám. Odtud pramen nespokojenosti.


Tady to máš Dodo, vysvětlené přímo od Jany návštěvníka.
Akorát že žádný otloukající ani nespokojenost neexistuje, existuje jenom jsoucno tj. tohle.


Tak vidíš to. :) Veď ty ten paradox o ktorom hovoria Prebudení, aj vďaka Jane, ktorá tu o tom už roky hovorí, nakoniec chápeš.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 18:26:03

miroslav píše:
Návštěvník píše:Nedotknutelneho se nic nedotkne, otloukající si natluče sám. Odtud pramen nespokojenosti.


Tady to máš Dodo, vysvětlené přímo od Jany návštěvníka.
Akorát že žádný otloukající ani nespokojenost neexistuje, existuje jenom jsoucno tj. tohle.

Ono asi záleží, kdo to říká :D Je to věru vysoká laťka, na které se člobrda vidí, kde už ani není člobrdou, ale přitom používá jeho řeč, a další člobrdovské věcičky. Jako nedej bože i ten cit, neb to by byla dualita :D Jenže svý člověčenství nikdo neošulí, jen si to může sugerovat. Lepší to brát, jak to je. A svou existenci/neexistenci (čili ideu) rozdat v chvíle pohroužení se (od toho sebe). Neb ono tohle "já" je tu opravdu jen naskok. Tak ať se má k světu, nevinně a hezky.
Ať nejde do hrobu s baťohem plným dianantů, neb v neosobním bytí jimi nezacáluje ani tu rakev. :-) "Pohřby jsou pro živé, ne pro mrtvé."..
Pedriito
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 21:13:18

Furt stejná písnička,

Někde se něco vystoura na netu a pak se z toho uvaří dortík blazenosti...


Psychopatie...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti
Návštěvník
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 21:22:43

Návštěvník píše:Furt stejná písnička,

Někde se něco vystoura na netu a pak se z toho uvaří dortík blazenosti...


Psychopatie...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti

No a co furt, láska mlaská, pneu praská, furt dokola...
Nic novýho už na tom světě nevypučí.

Zpomínky už v rakvi spí
kropím se v nich hlínou dní.
Pedriito
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 02. kvě 2024 21:33:58

dodo píše:
miroslav píše:
Návštěvník píše:Nedotknutelneho se nic nedotkne, otloukající si natluče sám. Odtud pramen nespokojenosti.


Tady to máš Dodo, vysvětlené přímo od Jany návštěvníka.
Akorát že žádný otloukající ani nespokojenost neexistuje, existuje jenom jsoucno tj. tohle.


Tak vidíš to. :) Veď ty ten paradox o ktorom hovoria Prebudení, aj vďaka Jane, ktorá tu o tom už roky hovorí, nakoniec chápeš.



A jakej že paradox to máš na mysli,

Ten Janin že samsára není nirvana ?

To ovšem není paradox ale jen pitomost..
Návštěvník
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Pedriito » čtv 02. kvě 2024 21:46:20

aj vďaka Jane,


Dodo, co hulíš?

Díky Janě jsou tu Gurus?
Pedriito
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod dodo » čtv 02. kvě 2024 22:30:26

Návštěvník píše:
A jakej že paradox to máš na mysli,

Ten Janin že samsára není nirvana ?

To ovšem není paradox ale jen pitomost..


Paradox je, že to nie je pitomosť . :D
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod dodo » čtv 02. kvě 2024 22:38:27

Pedriito píše:
aj vďaka Jane,


Dodo, co hulíš?

Díky Janě jsou tu Gurus?


To si mi neporozumel, ale možno je to moja chyba a mal som to zrozumiteľnejšie štylizovať. Vďaka Jane Miroslav pochopil, o čom hovoria tí Gurus.
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod miroslav » čtv 02. kvě 2024 22:56:08

dodo píše:
Vďaka Jane Miroslav pochopil, o čom hovoria tí Gurus.


Vďaka Jane jsem pochopil, jaké jsou problémy a potřeby rádoby-probuzených. Proč se potřebují stále předvádět a ohánět slovy porbuzených i jiných rádoby-probuzených, protože to od sebe ani nedovedou odlišit. Jana je v tomhle ideální studijní materiál.
A když ti odpovídám slovy Jany, tak jsem si myslel, že to pochopíš, jaké ona píše nesmysly. Asi jsem tě ale přecenil, omlouvám se. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod dodo » čtv 02. kvě 2024 23:45:13

miroslav píše:
dodo píše:
Vďaka Jane Miroslav pochopil, o čom hovoria tí Gurus.


Vďaka Jane jsem pochopil, jaké jsou problémy a potřeby rádoby-probuzených. Proč se potřebují stále předvádět a ohánět slovy porbuzených i jiných rádoby-probuzených, protože to od sebe ani nedovedou odlišit. Jana je v tomhle ideální studijní materiál.
A když ti odpovídám slovy Jany, tak jsem si myslel, že to pochopíš, jaké ona píše nesmysly. Asi jsem tě ale přecenil, omlouvám se. :)


Štúdijným materiálom v duchovných Náukách si má byť v prvom rade každý sám sebe Miroslav, to nie sú žiadne lacné frázy guruov. Niet proste iného, lepšieho študijného materiálu, keď sa bavíme o duchovne.

O tom predsa pojednávajú všetky Náuky a hovoria všetci Guruovia. Lenže ty zrejme radšej študuješ kde čo a kde koho, len nie seba. Tak sa to už javí. Nie je možné takto k správnemu pochopeniu a najvyššiemu Poznaniu dôjsť.

Jana nepíše nezmysly, len tomu o čom píše, zatiaľ nerozumieš. :)
dodo
 
Příspěvky: 740
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod miroslav » pát 03. kvě 2024 0:07:56

dodo píše:
miroslav píše:
dodo píše:
Vďaka Jane Miroslav pochopil, o čom hovoria tí Gurus.


Vďaka Jane jsem pochopil, jaké jsou problémy a potřeby rádoby-probuzených. Proč se potřebují stále předvádět a ohánět slovy porbuzených i jiných rádoby-probuzených, protože to od sebe ani nedovedou odlišit. Jana je v tomhle ideální studijní materiál.
A když ti odpovídám slovy Jany, tak jsem si myslel, že to pochopíš, jaké ona píše nesmysly. Asi jsem tě ale přecenil, omlouvám se. :)


Štúdijným materiálom v duchovných Náukách si má byť v prvom rade každý sám sebe Miroslav, to nie sú žiadne lacné frázy guruov. Niet proste iného, lepšieho študijného materiálu, keď sa bavíme o duchovne.



Máš pravdu, ale já nezkoumám na Jane nějaké duchovno, ale typický druh zabloudění, pomatení, které se mezi duchovňáky často vyskytuje.

To dost dobře nemohu zkoumat na sobě, když tím sám netrpím.

Podobně jako nemůžeš dost dobře na sobě zkoumat třeba lepru, když jí sám netrpíš.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3679
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 6:25:20

Návštěvník píše:Furt stejná písnička,

Někde se něco vystoura na netu a pak se z toho uvaří dortík blazenosti...


Psychopatie...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti

Protože vlastnosti, které okolí hodnotí jako „poruchové“, jsou součástí osobnosti daného člověka, on je obvykle vnímá jako normální, jemu vlastní. A to i přesto, že vedou ke konfliktům s ostatními, což mu způsobuje bolest a utrpení. Stává se tedy, že lidé s poruchou osobnosti nevidí problém u sebe, ale u ostatních. Naopak duševní porucha je patologický stav a je i subjektivně vnímána jako nedostatek duševního zdraví.

------------------

Tak copak se na tom drohém vyšťórali?
Návštěvník
 

Re: Vzpomínka na Jitřřní zem

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 03. kvě 2024 6:36:05

Stává se tedy, že lidé s poruchou osobnosti nevidí problém u sebe, ale u ostatních.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Cokoliv je libo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron